Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hagyjad már :D Tutkó ez a hivatalos? Mert ha igen akkor itt olyan forradalmak lesznek Lucas ellen hogy ihaj.

Január elsején ki fognak adni egy könyvet, amelynek az lesz a címe, hogy The Wrath Of Darth Maul és abban forrásként jelöli meg többek között a Baljós Árnyakat, a hamarosan kiadandó Darth Plagueis regényt és a Brothers című epizódot is. És ez a könyv afféle életrajzként szolgál Darth Maulhoz, szóval egyelőre úgy tűnik ez a hivatalos.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Január elsején ki fognak adni egy könyvet, amelynek az lesz a címe, hogy The Wrath Of Darth Maul és abban forrásként jelöli meg többek között a Baljós Árnyakat, a hamarosan kiadandó Darth Plagueis regényt és a Brothers című epizódot is. És ez a könyv afféle életrajzként szolgál Darth Maulhoz, szóval egyelőre úgy tűnik ez a hivatalos.

 

Akkor majd legyenek szívesenek megmagyarázni hogy hogy a toszba

élte túl azt a több száz méter zuhanást? Azt még úgy megértem hogy a kettévágást túléli ha olyan helyen vágta ketté ahol nem kap halálos sebet, de a zuhanás már más tészta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor majd legyenek szívesenek megmagyarázni hogy hogy a toszba

élte túl azt a több száz méter zuhanást? Azt még úgy megértem hogy a kettévágást túléli ha olyan helyen vágta ketté ahol nem kap halálos sebet, de a zuhanás már más tészta.

 

Hát, hogy ha...

 

...Anakin Skywalker és Ahsoka Tano is túlélte a Landing At Point Rainben azt, hogy több száz méter magasról leugrottak és a földet érés előtt lefékezték magukat az Erővel, akkor szerintem egy Sith Nagyúrnak sem lehetett nehéz elérnie ugyanezt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, hogy ha...

 

...Anakin Skywalker és Ahsoka Tano is túlélte a Landing At Point Rainben azt, hogy több száz méter magasról leugrottak és a földet érés előtt lefékezték magukat az Erővel, akkor szerintem egy Sith Nagyúrnak sem lehetett nehéz elérnie ugyanezt.

 

 

 

Ez is lehet egy opció. Viszont akkor is ott a kérdés hogy hogyan jutott ki onnan, vagy ki vitte ki? Sidious? Nem hiszem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez is lehet egy opció. Viszont akkor is ott a kérdés hogy hogyan jutott ki onnan, vagy ki vitte ki? Sidious? Nem hiszem.

 

Hát, ha ebből a képből indulunk ki...

 

itw1theedgenerator.jpg

 

Akkor az gödör a reaktor komplexum mélyére vezet, valamiféle gépházba, onnan pedig könnyűszerrel meglóghatott. Mondjuk számomra az a furcsa, hogy senkinek sem tűnt fel, hogy nincs ott a holttest, vagy Obi-Wan Kenobi egyáltalán nem is tett jelentést arról, hogy hol és milyen körülmények között "végzett" vele?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha ebből a képből indulunk ki...

 

itw1theedgenerator.jpg

 

Akkor az gödör a reaktor komplexum mélyére vezet, valamiféle gépházba, onnan pedig könnyűszerrel meglóghatott. Mondjuk számomra az a furcsa, hogy senkinek sem tűnt fel, hogy nincs ott a holttest, vagy Obi-Wan Kenobi egyáltalán nem is tett jelentést arról, hogy hol és milyen körülmények között "végzett" vele?

 

 

 

Jó de kikúszott onnan vagy mi? :D Kicsit nehezen tudom elképzelni. Szerintem úgy gondolták hogy kettévágva, ennyit zuhanva ugyse élte túl.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindegy, hogy úszta meg, az a lényeg, hogy életben van. Kíváncsi vagyok mit fognak majd hozzá szólni és milyen hatása lesz Sidious-ékra.

Nagyon várom a részt mát, pedig a 4. évad eddig nem a kedvencem, de ez ultra-brutál jó rész lesz, nagyon úgy érzem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jó de kikúszott onnan vagy mi? :D Kicsit nehezen tudom elképzelni. Szerintem úgy gondolták hogy kettévágva, ennyit zuhanva ugyse élte túl.

 

 

Vele volt az Erő és még magának tudhatta az eredeti fénykardjának az egyik felét, szerintem megoldható lett volna. :)

 

 

 

Nekem mindegy, hogy úszta meg, az a lényeg, hogy életben van. Kíváncsi vagyok mit fognak majd hozzá szólni és milyen hatása lesz Sidious-ékra.

Nagyon várom a részt mát, pedig a 4. évad eddig nem a kedvencem, de ez ultra-brutál jó rész lesz, nagyon úgy érzem :)

Először még a Savage Opress történetszálhoz is eléggé szkeptikusan álltam hozzá, aztán végül a harmadik évad egyik legjobb trilógiája lett, de persze csak a Mortis trilógia után. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Vele volt az Erő és még magának tudhatta az eredeti fénykardjának az egyik felét, szerintem megoldható lett volna. :)

 

 

 

Szó szerint kivágta magát a bajból? :D Nem tudom... még ha ki is jut, akkor senki sem tűnik fel hogy egy félbe vágott piros ördög fénykardal kúszik-mászik? :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szó szerint kivágta magát a bajból? :D Nem tudom... még ha ki is jut, akkor senki sem tűnik fel hogy egy félbe vágott piros ördög fénykardal kúszik-mászik? :)

 

 

Ki tudja, talán nem hagyott maga után szemtanúkat, sem holttesteket. :)

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul spoiler

 

Mondtam én, hogy túléli. Már hónapokkal elmondták ezt egy rakás alkalommal. És ne mentegessük már egy ekkor ostobaságot: Qui-Gon meghalt egy gyomorszúrástól, Maul meg nem hal meg attól hogy kettévágják a testét. Ez a TCW történetének legnagyobb gyökérsége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ki tudja, talán nem hagyott maga után szemtanúkat, sem holttesteket. :)

 

 

Kannibál lett mi? :D

 

Maul spoiler

 

Mondtam én, hogy túléli. Már hónapokkal elmondták ezt egy rakás alkalommal. És ne mentegessük már egy ekkor ostobaságot: Qui-Gon meghalt egy gyomorszúrástól, Maul meg nem hal meg attól hogy kettévágják a testét. Ez a TCW történetének legnagyobb gyökérsége.

 

 

Ha jól megmagyarázzák akkor nincsen vele semmi gond :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kannibál lett mi? :D

 

Vagy az Erő segítségével magával vonszolta őket arra a hajóra, amit elkötött. (Mert gondolom így tett, hiszen valamilyen úton-módon elhagyta a Naboo-t és a Lotho Minoron kötött ki.

 

 

Ha jól megmagyarázzák akkor nincsen vele semmi gond :)

Én is így vagyok vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól megmagyarázzák akkor nincsen vele semmi gond :)

 

Nem lehet jól megmagyarázni mert eleve egy hülyeséget akarnak magyarázni. Mault láttuk meghalni. Most pusztán azért mert szerintük jól mutat meg cool -Filoni takarozott ilyenekkel- belerőltetnek egy kinyirt szereplőt a sztoriba. Megmagyarázni mindent lehet, de az ilyen izzadságszagú ötletek a legfőbb ismérvei a pocsék EU történeteknek. Luke meg a Császár klónját, meg a Vadernél is erősebb dark jedit is meg lehetett magyarázni csak nem volt értelmük, mert az ötlet maga is marhaság volt. Most pont ezt látjuk. Az ugye megvan hogy Mault eredetileg pont azért kettévágták, hogy egyértelmű legyen hogy megvolt halva... ha őt feltámasztják akkor igazából senki nincs meghalva a Star Warsban, mert a halál jeleneteket lám igy el lehet bagatelizálni utolag.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Vagy az Erő segítségével magával vonszolta őket arra a hajóra, amit elkötött. (Mert gondolom így tett, hiszen valamilyen úton-módon elhagyta a Naboo-t és a Lotho Minoron kötött ki.

 

 

 

Szerintem körülményes lett volna. Viszont Wookien már Lotho Minorhoz oda is írták hogy ott élt Maul számüzetésben :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem lehet jól megmagyarázni mert eleve egy hülyeséget akarnak magyarázni. Mault láttuk meghalni. Most pusztán azért mert szerintük jól mutat meg cool -Filoni takarozott ilyenekkel- belerőltetnek egy kinyirt szereplőt a sztoriba. Megmagyarázni mindent lehet, de az ilyen izzadságszagú ötletek a legfőbb ismérvei a pocsék EU történeteknek. Luke meg a Császár klónját, meg a Vadernél is erősebb dark jedit is meg lehetett magyarázni csak nem volt értelmük, mert az ötlet maga is marhaság volt. Most pont ezt látjuk. Az ugye megvan hogy Mault eredetileg pont azért kettévágták, hogy egyértelmű legyen hogy megvolt halva... ha őt feltámasztják akkor igazából senki nincs meghalva a Star Warsban, mert a halál jeleneteket lám igy el lehet bagatelizálni utolag.

 

 

No igen, ez a negatív része a dolognak. Ezért írtam hogy lázadni fognak Lucas ellen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem lehet jól megmagyarázni mert eleve egy hülyeséget akarnak magyarázni. Mault láttuk meghalni. Most pusztán azért mert szerintük jól mutat meg cool -Filoni takarozott ilyenekkel- belerőltetnek egy kinyirt szereplőt a sztoriba. Megmagyarázni mindent lehet, de az ilyen izzadságszagú ötletek a legfőbb ismérvei a pocsék EU történeteknek. Luke meg a Császár klónját, meg a Vadernél is erősebb dark jedit is meg lehetett magyarázni csak nem volt értelmük, mert az ötlet maga is marhaság volt. Most pont ezt látjuk. Az ugye megvan hogy Mault eredetileg pont azért kettévágták, hogy egyértelmű legyen hogy megvolt halva... ha őt feltámasztják akkor igazából senki nincs meghalva a Star Warsban, mert a halál jeleneteket lám igy el lehet bagatelizálni utolag.

 

Most ismét elkezdhetnék érvelni az EU ilyen fokú általánosítása és leértékelése ellen, de szükségtelen volna, hiszen megint csak feleslegesen érvelnék itt hosszú-hosszú sorokon keresztül, viszont ez az ötlet közvetlenül George Lucastól jött, szóval azoknak, akiknek az ő szava szent és sérthetetlen és csakis az ő munkásságát tekintik "hivatalosnak" a Star Wars univerzumán belül, azok most kaphatnak egy jókora pofont.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam, bár a többszörös spoiler csak még kíváncsibbá tett, úgyhogy szerintem épp ellenkező hatást érsz el vele. :P Aki kíváncsi rá, az úgyis megnézi.

 

Most már felesleges lenne álomvilágba ringatnom magam, hogy "várjuk meg a részt, addig ne temessük el a sorozatot", stb... mert ez alapján, szinte biztos vagyok benne, hogy meglépik és Maul hús-vér lényként fog visszatérni. Bekövetkezik, amitől sokan féltünk - köztük én is. Nem kezdem el ócsárolni a készítőket, de ez hihetetlen gagyi, ötlettelen és fantáziátlan húzás. Nem is a dolog megvalósíthatóságával van a baj, hanem azzal, hogy sugárzik belőle az erőltetettség, izzadtságszag. Kenobi félbevágta (valószínűleg a gerincét is elmetszette, de lábak híján ez tök mindegy, nem befolyásol semmit), és lezuhant egy feneketlen akna mélyére (hogy jutott át az őrségen, mivel hagyta el a bolygót?). Anakin és Ahsoka esetében csak annyi a különbség, hogy tudták fókuszálni az erejüket, nem voltak félbevágva és jóval rövidebb ideig zuhantak. Mellesleg Maul úgy pattogott a verem falán, hogy minimum agyrázkódást kapott. Gondolom ezzel lehet összefüggésben a megint csak hihetetlen sablonos amnézia. Más magyarázat nem is nagyon lett volna arra, hogy hol tengődött 12 évig, miért nem csinált semmit, miegymás... Sidious kapcsán ez azért furcsa, mert már azt megérezte, hogy Dooku tanítványa egyre nagyobb hatalomra tett szert a sötét oldalon, azt pedig már nem érezte, hogy a saját tanítványa nem szűnt meg létezni? Továbbra sem találok jobb kifejezést: erőltetett. Persze lehet azzal jönni, hogy Grievous is túlélte azt, hogy csaknem cafatokra robbant, Vader is végtagok nélkül, brutálisan összegéve haldoklott, miután felépült, de ezeknél jóval kevésbé érzem azt, mint Maulnál. Ha Lucas tényleg azért csinálta brutálisabbra Maul Ep1 végi "halálát", hogy fel se merüljön annak eshetősége, hogy túlélte, miért hozza vissza? Hülyét akar csinálni magából? Vagy csak még nagyobb megdöbbenést akart kelteni a visszahozásával? Esetleg szimplán változott a véleménye? Arról nem is beszélve, hogy ha Lucas annyira megveti az EU-t (nem egy helyen olvastam már ezt), akkor miért emel át onnan ötleteket? Nem is elsőre. Ez a droid lábakkal, meghosszabbított szarvakkal felturbózott Maul kétségtelenül egy képregényben megvalósított ötlet, ahogy lentebb be is linkeltétek. Ha jól rémlik, a fanok ott sem repestek az örömtől vagy egyszerűen nem vették komolyan, mondván opcionális, nem hivatalos. A TCW viszont már az. Úgyhogy részemről egyáltalán nem örülök ennek (és még finoman fogalmazok)... legalább van időm megemészteni a dolgot és megbarátkozni a sajnálatos gondolattal: Darth Maul életben van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam, bár a többszörös spoiler csak még kíváncsibbá tett, úgyhogy szerintem épp ellenkező hatást érsz el vele. :P Aki kíváncsi rá, az úgyis megnézi.

Hát, én szóltam. :) Innentől már nem az én felelősségem. :D Amúgy jól tudod, az a képregény tényleg N-Canon volt és nem volt része a hivatalos Star Wars kontinuitási adatbázisnak, de úgy tűnik, hogy pont Lucas volt az, akinek megtetszett ennek a képregénynek az alapötlete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Embo,

azért túlzásba ne essünk. Van olyan ember, akit félbevágott mondjuk a vonat és simán tud élni, szóval ebből a szempontból lehetséges. Fej nélkül meg már horror :D

 

Igaz, átestem a ló túloldalára ironizálás közben, ennek oka, hogy nagyon meglepett a spoiler-es hír. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ismét elkezdhetnék érvelni az EU ilyen fokú általánosítása és leértékelése ellen, de szükségtelen volna, hiszen megint csak feleslegesen érvelnék itt hosszú-hosszú sorokon keresztül, viszont ez az ötlet közvetlenül George Lucastól jött, szóval azoknak, akiknek az ő szava szent és sérthetetlen és csakis az ő munkásságát tekintik "hivatalosnak" a Star Wars univerzumán belül, azok most kaphatnak egy jókora pofont.

Légyszives ne adj a számba olyat amit nem mondtam. Egyetlen szóval sem fokoztam le az EU-t. Azt meg már korábban leirtam: nem érdekel mi hivatalos - nem hivatalos. Idézzem? Nagyon bosszantó igy társalogni. Bizonyos EU ötleteket minősitettem, amiket pocséknak tartok. Remélem érzed a különbséget.

 

Pofont itt egyedül az SW univerzum kap, de nem is akármekkorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Van olyan ember, akit félbevágott mondjuk a vonat és simán tud élni

 

 

 

Csak azok akiket félbevág egy vonat, nem zuhannak még x00 métert és nem vonszolják el magukat (ok, ez nem konkrétum, de mégis ki vitte volna el kórházba?)

 

Valaki törölje már, elsőnek hibaüzenetet írt ki

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én várok tovább, bár meglepődtem.

Ennek mostmár külön topik kéne.

Fárasztó a sok spoiler és szinte mindenki elolvassa.

de:

 

Az igazi szentségtörés ezek után az lenne, ha nem Obi ölné meg (újra).

Maul az ő trófeája. És lovaggá válásának oka, szimbóluma, hogy sith-et ölt.

Ez megint az Ő dolga legyen.

De most javaslom húsdarálóba lökje, amely egy kemencébe ürít és mutassák is.

:lol:

Inkább klónozták volna abból a nyakláncból, ha mindenképp láttatni kellett. Ez kicsit megcsúfol mindent.

Már ebben a sorozatban is holtnak nevezte Talzin, Dooku, Yoda és Obi-wan és annak is kell legyen alapja, hogy Anakin azt mondta Palpinak a regényben, hogy "ezt" annak mondja, akit Obi wan két darabban hagyott a Naboo-n.

Meg van ez erőszakolva, mint ezen mondat első fele...

 

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Légyszives ne adj a számba olyat amit nem mondtam. Egyetlen szóval sem fokoztam le az EU-t. Azt meg már korábban leirtam: nem érdekel mi hivatalos - nem hivatalos. Idézzem? Nagyon bosszantó igy társalogni. Bizonyos EU ötleteket minősitettem, amiket pocséknak tartok. Remélem érzed a különbséget.

 

Pofont itt egyedül az SW univerzum kap, de nem is akármekkorát.

Elnézést kérek a félreértésért, nem állt szándékomban felbosszantani téged, csak nekem a mondandódból ez jött le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.