Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem valószínű, mert ez most nem tetszett annyira. Nem volt rossz, csak valahogy nem tudta lekötni a figyelmemet, totál érdektelen volt, nem tudom miért. :( Egyébként az utóbbi öt részből egyedül a Box-nál nem éreztem ugyanezt. Talán az Umbara és a Slaves of the Repulic szálak túl magasra tették nálam a lécet :hmm:

Attól még leírhatod, mit gondolsz konkrétan, engem pl. érdekel. Normális negatív véleményt szerintem nem tilos írni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még leírhatod, mit gondolsz konkrétan, engem pl. érdekel. Normális negatív véleményt szerintem nem tilos írni. :)

Nem arról van szó, hogy rossznak találtam az epizódot, és ne akarok negatív véleményt írni. Egyszerűen csak hidegen hagyott ez a rész.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, lökjed! ;)

Elég erős spoiler a Darth Plagueis című könyvre nézve, ezért csak azok olvassák el, akik kétszer is meggondolták.

 

Ugye Darth Sidious és Darth Maul között kialakult egyfajta kötelék az Erőn keresztül, elvégre mester és tanítványról beszélünk, ám azt sokan nem tudják, hogy Darth Plagueis a Naboo inváziója idején még élt, de a környezetében csak Hego Damaskként ismerték, a Damask Részvények igazgatójaként, a Galaktikus Szenátus tiszteletre méltó szenátoraként. Darth Sidiousszal köztük is alakult ki egy effajta kötelék. Meglepő, hogy Plagueis tudott Maulról és jó szemmel nézte, hogy Sidious nem azért képzi ki őt, hogy az életére törjön, hanem csak afféle fegyverként. Miután Palpatine-t főkancellárrá változtatták, elment a mesteréhez, hogy megünnepeljék ezt a fontos győzelmet, azonban Palpatine altatót kevert a mestere italába, akit aztán elaludt, Palpatine pedig könyörtelenül meggyilkolta. Csak hogy pont ezzel egy időben, mikor Plagueis meghalt, érkezett egy visszhang Maul felől, de annak jellegét nem igazán tudta felismerni, ugyanis a Plagueis halálakor keletkezett hatás leárnyékolta az érzéseit. Maul ezek után eltűnt, elvégre amnéziás lett a zuhanás során és sohasem tért vissza, a Jedi Tanácstól gondolom nyilván megtudta, hogy Obi-Wan végzett egy titokzatos Sith tanítvánnyal, ezek után joggal feltételezte, hogy Maul meghalt.

 

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég erős spoiler a Darth Plagueis című könyvre nézve, ezért csak azok olvassák el, akik kétszer is meggondolták.

 

Ugye Darth Sidious és Darth Maul között kialakult egyfajta kötelék az Erőn keresztül, elvégre mester és tanítványról beszélünk, ám azt sokan nem tudják, hogy Darth Plagueis a Naboo inváziója idején még élt, de a környezetében csak Hego Damaskként ismerték, a Damask Részvények igazgatójaként, a Galaktikus Szenátus tiszteletre méltó szenátoraként. Darth Sidiousszal köztük is alakult ki egy effajta kötelék. Meglepő, hogy Plagueis tudott Maulról és jó szemmel nézte, hogy Sidious nem azért képzi ki őt, hogy az életére törjön, hanem csak afféle fegyverként. Miután Palpatine-t főkancellárrá változtatták, elment a mesteréhez, hogy megünnepeljék ezt a fontos győzelmet, azonban Palpatine altatót kevert a mestere italába, akit aztán elaludt, Palpatine pedig könyörtelenül meggyilkolta. Csak hogy pont ezzel egy időben, mikor Plagueis meghalt, érkezett egy visszhang Maul felől, de annak jellegét nem igazán tudta felismerni, ugyanis a Plagueis halálakor keletkezett hatás leárnyékolta az érzéseit. Maul ezek után eltűnt, elvégre amnéziás lett a zuhanás során és sohasem tért vissza, a Jedi Tanácstól gondolom nyilván megtudta, hogy Obi-Wan végzett egy titokzatos Sith tanítvánnyal, ezek után joggal feltételezte, hogy Maul meghalt.

 

Jézusom. :D Maul amnéziája ok, mert beveri a fejét a falba. :D De ez a Plagi történet.... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plaguies miért vonulna háttérbe, amikor ő a mester? Nehogy már a tanítványára hagyja az ilyen nagyszabású dolgokat mint a Köztársaság megbuktatása. Semmi értelme nincs.

 

Bane is Zannahval intéztette a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plaguies miért vonulna háttérbe, amikor ő a mester? Nehogy már a tanítványára hagyja az ilyen nagyszabású dolgokat mint a Köztársaság megbuktatása. Semmi értelme nincs.

OFF

 

Pedig ha belegondolsz, félelmetes a hasonlóság a Sidious - Dooku duónál...

 

Palpatine miért vonult háttérbe? Tudjuk a választ. Ebből kiindulva Plagueis esete miért értelmetlenebb? Őszintén remélem, nem csak azért, mert EU és nem Lucas fejéből pattant ki.

Dooku volt az "arca" a Köztársaság megbuktatásának, míg Sidious csak a háttérből machinált. Ez még nem jelenti azt, hogy a tanítványára bízta az egész terv megvalósítását. Sőt, Plagueis-hez hasonlóan Sidious is engedte a tanítványának, hogy maga mellé vegyen egy növendéket, mint "fegyvert". Ez pedig mind canon.

 

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Pedig ha belegondolsz, félelmetes a hasonlóság a Sidious - Dooku duónál...

 

Palpatine miért vonult háttérbe? Tudjuk a választ. Ebből kiindulva Plagueis esete miért értelmetlenebb? Őszintén remélem, nem csak azért, mert EU és nem Lucas fejéből pattant ki.

Dooku volt az "arca" a Köztársaság megbuktatásának, míg Sidious csak a háttérből machinált. Ez még nem jelenti azt, hogy a tanítványára bízta az egész terv megvalósítását. Sőt, Plagueis-hez hasonlóan Sidious is engedte a tanítványának, hogy maga mellé vegyen egy növendéket, mint "fegyvert". Ez pedig mind canon.

 

 

ON

Eleve megszegte a kettő szabályát. És az EPI -ben is úgy beszél mint aki a kezében tartja a szálakat, ergo ő a főnök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az én olvasatomban hatalmas baromság. :D

Azt elhiszem, de hogy ha valaki elmagyarázza neked, hogy miért nem az, akkor meg letorkolod, hogy számodra irreleváns az EU. Nagyon felületesen és részleteket mellőzve tálaltam a dolgot, mert teljesen más kérdésre válaszoltam vele, elegendő információ hiányában pedig hiba bármit is hülyeségnek nevezni, emlékszel én is hogy jártam, amikor felvetődött a Deception sztorija.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt elhiszem, de hogy ha valaki elmagyarázza neked, hogy miért nem az, akkor meg letorkolod, hogy számodra irreleváns az EU. Nagyon felületesen és részleteket mellőzve tálaltam a dolgot, mert teljesen más kérdésre válaszoltam vele, elegendő információ hiányában pedig hiba bármit is hülyeségnek nevezni, emlékszel én is hogy jártam, amikor felvetődött a Deception sztorija.

Ne erőszakoskodjunk már jó? Velem sose fogsz elfogadtatni ilyen dolgokat. Ez hasonló hülyeség, mint Maul feltámadása. Azt, hogy Ti mit tekintetek etalonnak a Ti dolgotok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne erőszakoskodjunk már jó? Velem sose fogsz elfogadtatni ilyen dolgokat. Ez hasonló hülyeség, mint Maul feltámadása. Azt, hogy Ti mit tekintetek etalonnak a Ti dolgotok.

Mégis ki erőszakoskodik itt? Eszem ágában sincs rád erőszakolni a véleményemet, nem tudom, hogy ezt te már megint honnan vetted. Pusztán rávilágítottam arra, hogy az érvelésed miért nem fair velünk szemben. Csoli1138 kíváncsi volt erre a verzióra, én leírtam neki, te pedig elmondtad, hogy számodra mennyire hülyeség, annak rendje és módja szerint megcáfoltunk, az más dolog, hogy ki miben hisz. Viszont ha téged abszolút hidegen hagy az EU és számodra nem is létezik, akkor szükségtelen lenne kritizálni, ha neked úgy sem számít. Lehet, hogy hülyeség, de Maul feltámadása, ami egyébként nem is igazán feltámadás, a TCW-ben fog szerepelni, amit pedig igenis aktív figyelemmel kísérsz, de ez már megint egy másik téma. És persze, hogy a mi dolgunk, hogy számunkra mi a hiteles és mi nem, nem is neked írtam azt a választ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy hülyeség, de Maul feltámadása, ami egyébként nem is igazán feltámadás, a TCW-ben fog szerepelni, amit pedig igenis aktív figyelemmel kísérsz,

Figyelemmel kísérem, ezért bosszant annyira. Véleményt pedig lehet írni nem? Ha valakinek szeretnéd címezni az üzenetet, akkor írj neki privátot, mert különben még válaszolnak itt. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú ez a Plaguies sztori tényleg nagyon gáz :pfff:

 

Palpatine abszolut nem a háttérből kavar: ő a Galaktikus Köztársaság vezetője és ő nyilván nem akkora balfék, hogy egy tanitványt hagyjon hogy a fejére nőjjön és mondjuk hogy az ő főnöke legyen, aztán meg koccingasson vele abban bizva hogy majd minden oké lesz és a tényleges hatalom azért az ő kezében lesz. Ha ilyen naiv balfék volt a Plaguies akkor kész csoda, hogy ilyen élelmes tanitvány került ki a keze közül

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Csoli1138 kíváncsi volt erre a verzióra, én leírtam neki, ...

 

Így van én kértem és köszönöm is a válszt. Ez is egy verzió és végül is választ ad az általam felvetett kérdésre.

Ha le merték írni egy regényben, aminek a hátoldalán maga Maul van, ha jól tudom, akkor gondolom a TCW is ezt vagy valami hasonlót használ háttértörténetnek.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szegte meg a kettő szabályát :)

Darth Maul, Darth Sidious és Darth Plaguies - egyszerre! Ez három, ami ha jól tudom több mint a kettő. Szóval volt egyszerre három sith. De ha ezt is beleszövik a Maul -os szálba akkor végképp fura lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul, Darth Sidious és Darth Plaguies - egyszerre! Ez három, ami ha jól tudom több mint a kettő. Szóval volt egyszerre három sith. De ha ezt is beleszövik a Maul -os szálba akkor végképp fura lesz.

Így is hárman vannak jelenleg, csak Plagueis helyén Tyranus szerepel. Meg különben is, a Kettő Szabálya értelmében előbb utóbb mindig megjelenik egy harmadik, ebben az esetben valakinek vesznie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így is hárman vannak jelenleg, csak Plagueis helyén Tyranus szerepel. Meg különben is, a Kettő Szabálya értelmében előbb utóbb mindig megjelenik egy harmadik, ebben az esetben valakinek vesznie kell.

A félőrült Maul -ra gondolsz aki azt se tudja kicsoda? :) Mondjuk ezért is értelmetlen őt visszahozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Immár tényként kezelendő, hogy Maul visszatérését nagy ötletnek tartják.

Ezt a tényt erősíti, hogy idén minden lego doboz témája ő, de van itt más a lego, illetve Darth Maul "szerelmeseinek."

 

 

Nos mint láthatjuk, idén még a Mikulás is ő lesz, de ennél sokkal fontosabb, hogy kidobnak egy önálló minifigurát szetten kívül, mely az ő TCW beli visszatérését hivatott reprezentálni.

A lego lehetőségei végtelenek, de le kell szögezni, hogy (normál) lába van a csávónak! :)

 

9509.JPG

9509_3.jpg

darth_maul_exclusive.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Maul, Darth Sidious és Darth Plaguies - egyszerre! Ez három, ami ha jól tudom több mint a kettő. Szóval volt egyszerre három sith. De ha ezt is beleszövik a Maul -os szálba akkor végképp fura lesz.

Az SW könyvek topikban kifejtettem ezzel kapcsolatban az érvelésemet.

Itt még annyit fűznék hozzá, amennyi TCW-s. Ugyebár ott volt a Nightsisters szál amiben Dooku azt mondta Opressnek, hogy ők ketten erősebbek lehetnek Sidiousnál is. Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy Dooku-nak bizony volt valamilyen hátsó szándéka Sidious ellen, szerintem volt egy terve arra, hogy esetleg elmozdítja majd a mesterét. Ha ezt mondta Opressnek, akkor nyilván előtte Ventress is egy ilyen szerepet töltött be. A különbség csupán annyi, hogy Dookunak nem volt mersze még titokban sem Sith névvel illetni Ventresst vagy Opresst, Palpinak ahhoz volt bátorsága, hogy Sith névvel illesse Mault.

 

 

Nem nézem a Clone Warst, "véletlenül" tévedtem ebbe a topicba, és miket látok! :)

Ez a sorozat mennyire számít EU-nak Lucas szempontjából?

 

A TCW Lucas hivatalos álláspontja szerint egyenértékű a filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW Lucas hivatalos álláspontja szerint egyenértékű a filmekkel.

 

Akkor kár, hogy úgy alakítják a történetet, hogy a filmek lezárt szálait teszik értelmetlenné az új történesekkel. Ha valaki tutira meghalt a filmben, akkor az Maul. Mondjuk nálam már az is kiverte a biztosítékot, hogy Anakinnek padawanja van.

Nem baj, az ilyenek miatt nem fogom nézni továbbra sem, és akkor mindegy is mit mond a Lucasfilm, hiszen "amire figyelsz, az a világod". :)

 

 

Amúgy az nem lehet, hogy leklónozzák? (mármint Mault)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.