Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Durva évadzárós spoiler következik!

Nem tudom belefutottatok-e már ezekbe a képekbe, de nem lehetett kihagyni. :lol::cry:

Fájdalmas, de én érzem a humorát!

 

 

1maul1.JPG

2maul2.JPG

3brothers.JPG

4revenge.JPG

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azok fényében, hogy...

 

Darth Maul milyen helyszínen tartózkodik nem is hangzik olyan rosszul az a hat robotláb, nyilván ilyen kidobott alkatrészekből tákolta össze magának valahogy.

 

Engem jobban érdekel, hogy miként került ki Naboo -ról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem jobban érdekel, hogy miként került ki Naboo -ról. :)

Volt egy elméletem, amit egyedül az EU cáfol meg, de a TCW-vel szemben erre természetesen nem építek. Már úgy vagyok vele, hogy ezzel a szállal kapcsolatban, hogy nem érdekel milyen jelentéktelen apróságot rombolnak le az EU-ban, már ha van ilyen, de akkor csinálják meg ezt a szálat úgy, hogy egy szavam ne legyen utána. :D

 

Ez az elmélet pedig az, hogy meglépett a saját hajójával, valahogy. Gondolom leszállt vele a Naboo-n, a Shadow Warriorban szerepelt volna, de inkább kihagyták.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez az elmélet pedig az, hogy meglépett a saját hajójával, valahogy. Gondolom leszállt vele a Naboo-n, a Shadow Warriorban szerepelt volna, de inkább kihagyták.

 

 

Azért remélem ennél eredetibb ötlettel fognak előrukkolni az írók, mert az én szemeben már az is sántít, hogy egy kettévágott sith túlél egy jó párszáz méteres zuhanás, nemhogy még elmászik a saját hajójára és elhajt vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azért remélem ennél eredetibb ötlettel fognak előrukkolni az írók, mert az én szemeben már az is sántít, hogy egy kettévágott sith túlél egy jó párszáz méteres zuhanás, nemhogy még elmászik a saját hajójára és elhajt vele.

 

 

Abszolút nem lehetetlen, Darth Vader is túlélte, hogy levágták mindenét, majd szénné égett. Maulnak pedig "csak" a lábait vágták le. Anakin és Ahsoka is le tudta fékezni magát zuhanás közben, mielőtt leestek volna, úgyhogy szerintem még hihető.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Abszolút nem lehetetlen, Darth Vader is túlélte, hogy levágták mindenét, majd szénné égett. Maulnak pedig "csak" a lábait vágták le. Anakin és Ahsoka is le tudta fékezni magát zuhanás közben, mielőtt leestek volna, úgyhogy szerintem még hihető.

 

 

Természetesen meg lehet magyarázni, elvégre a Star Wars nem egy tudományos valami, hanem egy "űreposz", itt arról van szó, hogy egyáltalán minek kell Maul. Akármilyen magyarázattal fognak előállni, nekem szerintem nem fog tetszeni. Olyan, mint amikor a Dallas-ban visszahozták 200 epizód után Bobby-t, csak mert mindenki kedvence volt, és az összes, addigi részt az egyik szereplő álmodta csak.

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Abszolút nem lehetetlen, Darth Vader is túlélte, hogy levágták mindenét, majd szénné égett. Maulnak pedig "csak" a lábait vágták le. Anakin és Ahsoka is le tudta fékezni magát zuhanás közben, mielőtt leestek volna, úgyhogy szerintem még hihető.

 

 

Szegény Obi-wan...Tényleg. Nem tud rendesen ölni...csupa fél munka..Amúgy deréknál vágta ketté, nem csak a lábait le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Abszolút nem lehetetlen, Darth Vader is túlélte, hogy levágták mindenét, majd szénné égett. Maulnak pedig "csak" a lábait vágták le. Anakin és Ahsoka is le tudta fékezni magát zuhanás közben, mielőtt leestek volna, úgyhogy szerintem még hihető.

 

 

Viszont Vader csak a végtagjait veszítette el és a bőre egy(nagy) részét, és még így is csodával határos hogy túlélte(plusz egy két belső szervében is észrevehető egy kis teljesítmény csökkenés -ugye a tüdő- de még így is meg voltak neki), ezzel szemben Maul (ha figyelembe vesszük hogy valószínűleg a zabrakok rokonságban állnak az emberekkel) elvesztette a belső szerveinek jelentős részét -ami még a SW-ban is nyomás ok a halálra- arról nem is beszélve, hogy egy ilyen sérülés még a legedzettebb jedinél is eszméletvesztéssel jár, de még ha azt is feltételezzük, hogy eszméleténél volt, még így is csak a legjobbak tudnának arra koncentrálni, hogy megállítsák a zuhanásukat, és valljuk be, a látottak alapján Maul nem az átlagon felüli erő-képességeivel villogott. És még mindig ott van hogy el kell vonszolni magát a hajójához beállítani egy uticélt és kibírni amíg valaki csodát tesz vele.

 

Nem lehetetlen csak eléggé izzadság szagú.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Viszont Vader csak a végtagjait veszítette el és a bőre egy(nagy) részét, és még így is csodával határos hogy túlélte(plusz egy két belső szervében is észrevehető egy kis teljesítmény csökkenés -ugye a tüdő- de még így is meg voltak neki), ezzel szemben Maul (ha figyelembe vesszük hogy valószínűleg a zabrakok rokonságban állnak az emberekkel) elvesztette a belső szerveinek jelentős részét -ami még a SW-ban is nyomás ok a halálra- arról nem is beszélve, hogy egy ilyen sérülés még a legedzettebb jedinél is eszméletvesztéssel jár, de még ha azt is feltételezzük, hogy eszméleténél volt, még így is csak a legjobbak tudnának arra koncentrálni, hogy megállítsák a zuhanásukat, és valljuk be, a látottak alapján Maul nem az átlagon felüli erő-képességeivel villogott. És még mindig ott van hogy el kell vonszolni magát a hajójához beállítani egy uticélt és kibírni amíg valaki csodát tesz vele.

 

Nem lehetetlen csak eléggé izzadság szagú.

Továbbra sem a legjobb ötlet, amit a Star Wars fennállása során meghoztak, de egy esélyt mindenképpen megérdemel és ezért bizakodóan állok hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Viszont Vader csak a végtagjait veszítette el és a bőre egy(nagy) részét, és még így is csodával határos hogy túlélte(plusz egy két belső szervében is észrevehető egy kis teljesítmény csökkenés -ugye a tüdő- de még így is meg voltak neki), ezzel szemben Maul (ha figyelembe vesszük hogy valószínűleg a zabrakok rokonságban állnak az emberekkel) elvesztette a belső szerveinek jelentős részét -ami még a SW-ban is nyomás ok a halálra- arról nem is beszélve, hogy egy ilyen sérülés még a legedzettebb jedinél is eszméletvesztéssel jár, de még ha azt is feltételezzük, hogy eszméleténél volt, még így is csak a legjobbak tudnának arra koncentrálni, hogy megállítsák a zuhanásukat, és valljuk be, a látottak alapján Maul nem az átlagon felüli erő-képességeivel villogott. És még mindig ott van hogy el kell vonszolni magát a hajójához beállítani egy uticélt és kibírni amíg valaki csodát tesz vele.

 

Nem lehetetlen csak eléggé izzadság szagú.

 

Maul mikor vesztette el a belső szerveinek jelentős részét? :hmm: Amikor zuhant, nem láttam, hogy potyogtak volna a szervei. :D

 

Az egyébként poén, hogy Maul akar "bosszút állni". Erre sokkal jobb oka lenne Obi-Wannak. Maul kioltja Kenobi mestere életét, de neki áll feljebb, hogy a Jedi hogy merte ezt megtorolni. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor vesztette el a belső részei nagy részét, amikor levágták az alsó felét. Nem, nem csak a lábait. A fénykard éget, tehát a belek ettől nem potyogtak, ahogy Windu kézcsonkja se spriccel, de tudjuk hogy jó néhány eret átvágtak.

 

Egyébként meg annyira szomorú látni ezt az erölködést, akörül hogy mentve legyen ez a nonsense :( Ja persze simán túlélhette... csak kettévágták. Igaz Qui-Gon egy hasszúrástól meghal, de a kettévágás az bezzeg túlélhető. :pfff: Ilyen alapon aztán tényleg senki nem halt meg a Star Warsban. Palpatine csak esés közben belecsapott valamibe a villámaival és azt láttuk robbanni, egyébként visszavonult és Hutt party szervező lett, Windu meg visszatérhetne a két trilógia között játszodó sorozatban mint amnéziás coruscant-i büfés, akinek egyszercsak minden bevillan hogy ki volt... nyilván azt is ilyen brilliánsan meglehetne magyarázni: oh, cask a kezét vágták le.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor vesztette el a belső részei nagy részét, amikor levágták az alsó felét. Nem, nem csak a lábait. A fénykard éget, tehát a belek ettől nem potyogtak, ahogy Windu kézcsonkja se spriccel, de tudjuk hogy jó néhány eret átvágtak.

 

Egyébként meg annyira szomorú látni ezt az erölködést, akörül hogy mentve legyen ez a nonsense :( Ja persze simán túlélhette... csak kettévágták. Igaz Qui-Gon egy hasszúrástól meghal, de a kettévágás az bezzeg túlélhető. :pfff: Ilyen alapon aztán tényleg senki nem halt meg a Star Warsban. Palpatine csak esés közben belecsapott valamibe a villámaival és azt láttuk robbanni, egyébként visszavonult és Hutt party szervező lett, Windu meg visszatérhetne a két trilógia között játszodó sorozatban mint amnéziás coruscant-i büfés, akinek egyszercsak minden bevillan hogy ki volt... nyilván azt is ilyen brilliánsan meglehetne magyarázni: oh, cask a kezét vágták le.

 

 

Ahogy írtad, a fénykard éget, így gyakorlatilag összeforrasztotta a sebet, ami addig talán elegendő, amíg szakszerű orvosi ellátást kap. Azt, hogy elvesztette a szervei nagy részét, továbbra sem tartom reálisnak. Qui-Gon persze, hogy meghalt... a fénykard minimum szétégette a szívét és tüdejét, így csak percei voltak hátra, míg Maulnál nem épp ez a helyzet.

Ja, egyébként nem akarom védeni az ötletet, mert akármennyire úgy jön le, hogy támogatom, nekem sem tetszik (direkt vastagon írtam, hátha jobban megmarad :P ). De ahogy már szó volt róla, Maul visszahozása nem annyira technikai és biológiai szempontból (még ha baromi erőltetett is), mint történetileg sántít. ;)

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor vesztette el a belső részei nagy részét, amikor levágták az alsó felét. Nem, nem csak a lábait. A fénykard éget, tehát a belek ettől nem potyogtak, ahogy Windu kézcsonkja se spriccel, de tudjuk hogy jó néhány eret átvágtak.

 

 

 

Bár nem értek nagyon az anatómiához, de egy fénykard elégeti az ereket, de nem rögzíti oda őket. Tehát ha kettévágod Mault, oké, lezárja az ereket, de attól még 1-2 belső szerve lazán kihulhatott, gondolom az Erő nem tartja oda rögzítve.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Bár nem értek nagyon az anatómiához, de egy fénykard elégeti az ereket, de nem rögzíti oda őket. Tehát ha kettévágod Mault, oké, lezárja az ereket, de attól még 1-2 belső szerve lazán kihulhatott, gondolom az Erő nem tartja oda rögzítve.

 

 

Ezt most komolyan magyarázni kell? Amikor az ep.2 elején felrobban a hajó nincsenek leszakadt testrészek és senkiből nem állnak ki űrhajóalkatrészek, hanem szimplán csak fekszenek a szolganő arcán meg van pár jelentéktelen vágás. Az SW gyerekfilm, azért nincsenek levegőben szálló belek és azért hal meg mindenki úgy hogy az nem explicit. Vagy lehet hogy az új rendszerben nem is hal meg senki. Még Padmé elsiratott szolganője is visszatérhet ilyen alapon ugyebár.

 

Qui-Gon jó nagy mutáns lehetett egyébként ha a hasszúrás szétégette a szívét(!). Gondolom az agyát és a lábszárát is megpörkölte olyan univerzális csapás volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

QuiGon jó nagy mutáns lehetett egyébként ha a hasszúrás szétégette a szívét(!). Gondolom az agyát és a lábszárát is megpörkölte olyan univerzális csapás volt.

 

 

Tudtommal a fénykard igen intenzíven adja le a hőt, elég, ha csak az Ep1 elején látott páncélzsilipre gondolunk. Persze Qui-Gonban nem volt annyi ideig a penge, mint az ajtóban, de ő hús-vér lény, így nem biztos, hogy olyan idióta a feltételezés. ;)

 

Nekem csak az nem tiszta, miért ekkora tragédia, hogy nem háborog mindenki minden Maullal kapcsolatos hsz-ében? Ettől még nem tetszik az ötlet (párszor talán írtam is), de nem fogom mindig leírni ugyanazt és pláne nem fogok leszólni valakit azért, ha esetleg kevésbé negatívan áll hozzá, ne adj Isten, bejön neki (nem magamra gondolok)...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elméletileg Maul ilyen visszatérése talán lehetséges. De Anakin esetét azért érzem másnak, mert ő a Kiválasztott. Grievous-ből pedig ízig vérig kiborg lett, szinte olyan az esete, mint Murphy-nek a Robozzsaruban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Azt hiszem, már nem nagyon lehet újat írni anatómiailag-fénykardilag-zuhanásilag pro vagy kontra.

Túlbeszéltük.

 

Más oldal felől megközelítve:

Palpatine eddig a mindentudó/mindenható szerepében tetszelgett.

Úgy gondolom Maul sorsálól tudnia kellett. Ha más nem az erő által, talán kémek jelentése vagy az olvasztókamra-aknapucoló által.

És az hogy új tanítványt fogadott, arra enged következtetni, hogy az előző halott.

Vagy olyan egyszerű a magyarázata a felvetésemnek, hogy nem tudott róla?

Pont Ő nem? hát...

 

 

 

Ody! kell még spoilerezni ezt? Hisz a portálon is kint van a hír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Más oldal felől megközelítve:

Palpatine eddig a mindentudó/mindenható szerepében tetszelgett.

Úgy gondolom Maul sorsálól tudnia kellett. Ha más nem az erő által, talán kémek jelentése vagy az olvasztókamra-aknapucoló által.

És az hogy új tanítványt fogadott, arra enged következtetni, hogy az előző halott.

Vagy olyan egyszerű a magyarázata a felvetésemnek, hogy nem tudott róla?

Pont Ő nem? hát...

 

 

 

 

 

Én nagyon is szeretném végre azt látni, hogy valami meglepi az öreget (valami olyan, ami komoly fenyegetést jelent a terveire nézve, nem olyan mint Padmé tiszavirág-életű szenátusi győzelme), és Maul visszatérésénél jobbat nem nagyon tudok erre elképzelni :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Azt hiszem, már nem nagyon lehet újat írni anatómiailag-fénykardilag-zuhanásilag pro vagy kontra.

Túlbeszéltük.

 

Más oldal felől megközelítve:

Palpatine eddig a mindentudó/mindenható szerepében tetszelgett.

Úgy gondolom Maul sorsálól tudnia kellett. Ha más nem az erő által, talán kémek jelentése vagy az olvasztókamra-aknapucoló által.

És az hogy új tanítványt fogadott, arra enged következtetni, hogy az előző halott.

Vagy olyan egyszerű a magyarázata a felvetésemnek, hogy nem tudott róla?

Pont Ő nem? hát...

 

 

 

Ody! kell még spoilerezni ezt? Hisz a portálon is kint van a hír.

EU-s magyarázattal szolgálhatok csak, hogy ha érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

werebazs! Te nem fogod értékelni a legutóbbi részt? :)

Nem valószínű, mert ez most nem tetszett annyira. Nem volt rossz, csak valahogy nem tudta lekötni a figyelmemet, totál érdektelen volt, nem tudom miért. :( Egyébként az utóbbi öt részből egyedül a Box-nál nem éreztem ugyanezt. Talán az Umbara és a Slaves of the Repulic szálak túl magasra tették nálam a lécet :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.