Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Arra gondoltam, hogy NEM CSAK AZ tartotta életben. Nyilván nem a haragja által tudott elmászni Naboo -ról a Lotho Minorra. Valaki segített neki. Önmagában a harag nem tarthatta életben a Naboo -tól a szeméttelepig. Épp ezért írtam, hogy majd amikor ez a szál lezárul akkor megmondom mi a véleményem. Önmagában ez nehezen hihető és izzadságszagú, mint ahogy írtam is. Vagy Te már egy rész plusz egy mondat után tudod az egész sztorit? Mert akkor irigyellek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közeleg az évad vége ami ismét hivatott egy kis felhívásra. :) Amint befejeződik a Revenge, ez a topik már az új évaddal foglalkozik. Az évadértékeléseket és összefoglalókat, mind-mind a ebbe a topikba írjátok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amikor Qui-Gon visszatér a halálból? Az nem izzadságszagú? A szeretet erejével? :D Itt már rég ízlésekről vitatkozunk. Akinek Maul nem tetszik, az úgy is megmagyarázza, hogy ez miért rossz. Mindenre ráhúzza, hogy izzadságszagú, meg hülyeség. A filmek tele vannak ilyennel, de ott elsiklunk felette, mert tetszik. Ennyi az egész. Nálam attól függ a megítélés, hogy mit akarnak kihozni belőle. Meglátjuk.

Őszintén szólva az nem.

De a láttotakból még nem derült ki számomra, hogy csak a haragja tartotta életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi részlet! Érdekes, hogy Witwer mennyire másként, egyedi tónussal tudja hozni Mault, a Fiút és Starkillert. :clap:

 

Kíváncsi vagyok, mi lesz még itt. Meglepő, hogy Maul tudott Sidious klónháborús terveiről... ezek szerint, talán mégsem tekintette őt eldobható bábúnak. Grievous-hez hasonlóan ő lehetett volna a CIS jelképe, akitől rettegnek a polgárok, mint a Birodalom idején Vadertől. Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy Sidious keresett volna egy politikai befolyással bíró, magas rangú személyt is, aki bár nem lett volna Sith, képes lett volna hatalmat gyakorolni, főként a befolyása, diplomáciai képességei révén - mint Dooku.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyűlölete tartotta életben...

 

Ehhez annyit, hogy nem értem, mi a probléma vele? Gondolom sokan tapasztaltátok már, hogy a düh tényleg erőt tud adni adott helyzetben. Egy Sith - lásd Mault, Vadert és társaikat - hihetetlenül tud gyűlölni. Ha Maul a fejébe vette, hogy bosszút áll Kenobin, amiért az megfosztotta a lábaitól, nem lehetetlen, hogy olyan fokú gyűlöletet táplált iránta, hogy az erőt adott neki. Hiszen a filmek is erről szólnak: a sötét oldal hatalmas erővel képes felruházni használóit, ugyanakkor ennek az ösvénynek a követése sosem végződik jól. Az, hogy Maul esetleg pusztán a gyűlölete révén élte túl a sérüléseit (amit nem hiszek, mivel nyilván valaki szakszerűen kezelte a sebeit) nem jelenti azt, hogy a sötét oldallal is lehetséges a halhatatlanság (ahogy a világos oldallal, a tudat megőrzésének formájában az), mivel Maul nem a halálból tért vissza... ahogy Vader sem. Bár túléltek egy halálosnak tűnő csapást, életük végéig megnyomorodtak, lelkileg megtörtek és olyan sebeket kaptak, amiket örökké viselni kénytelenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy mi ölheti meg őket? Ha a haragjukat elszabadítva túlélhetnek egy kettévágást akkor egy mérgezés semmiség, egy leszúrás smafu, a szívroham piskóta, az agyvérzés bakfitty, egy tumor meg nem pálya. Lassan már tényleg ott tarunk, hogy csak akkor vehetünk biztosra egy halált, ha látjuk a cafatokat. :roll:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy mi ölheti meg őket? Ha a haragjukat elszabadítva túlélhetnek egy kettévágást akkor egy mérgezés semmiség, egy kettévágás smafu, a szívroham piskóta, az agyvérzés bakfitty, egy tumor meg nem pálya. Lassan már tényleg ott tarunk, hogy csak akkor vehetünk biztosra egy halált, ha látjuk a cafatokat. :roll:

Ez nem így megy. A midichloriánok-nak szükségük van mindenre, amire a gazdatestnek szüksége van: oxigénre, ásványi anyagokra, miegymásra. Ahogy elhalnak a sejtek amikben élnek, elhalnak a midichloriánok is, ezáltal pedig megszakad az Erő-használó kapcsolata az Erővel, és akkor aztán b*szhatja a gyűlöletét, úgy már az sem segít neki. A szív leállása például -akár szívelégtelenség, akár külső sérülés miatt következik be- megfosztja a sejteket az oxigéntől, cukortól, megakadályozza a szén-dioxid és a salakanyagok elszállítását, és ezáltal megöli a sejteket, a bennük lakó midichloriánokkal együtt.

Maul azért élhette túl a ketté vágást, mert nem érte olyan szervét, aminek a sérülése azonnali károsodással járt volna a megmaradt sejtjeire és a midichloriánokra, és nem szakadt meg a kapcsolata az Erővel, épp ellenkezőleg, a fellángoló gyűlölete feltöltötte a megmaradt sejtjeit a Sötét Oldal erejével. Ha Obi-Wan hosszában vágta volna ketté, vagy tíz centivel magasabban, a tüdejénél, azt tuti nem élhette volna túl. És így csak azért úszta meg, mert valaki ellátta, és időben felszerelte a pókpotrohhal, és kitudja miféle mű-bélrendszerrel.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a zabarakok anatómiája, nagyjából megegyezik az emberével (és úgy a legtöbb földön élő gerincesével), akkor a máj glikogénkészletei nélkül a szív és a sejtek glükózellátottsága maximum 5-10 percig lenne képes eszméletnél tartani a sérültet, ha figyelembe vesszük azt hogy a párbajból eredetezhető szimpatikus hatás hatására nagymértékű szőlőcukrot szabadult fel fel Maul vérkeringésében, ami egy egy bizonyos ideig még elégséges a létfontosságú szervek ellátására. Utána az elhalt agysejtek száma rohamtempóval elkezd nőni, és ezzel párhuzamosan a szív teljesítése is hasonló arányban csökken.

Szóval ha valaki nem nem sietett oda Maul felső testéhez egy olyan 30 percen belül egy glükóz injekcióval, nem túl sanszos, hogy a sith nagyúr túlélhette volna, legyen az akármilyen nagy erőhasználó. De még így is 10 perc után jelentős mértékű agykárosodóssal kell számolni.

 

De mivel egy ilyen félbevágás elviselhetetlen mértékű fájdalommal is jár, elég valószínűtlennek tartom, hogy Maul eszméleténél volt a földet érésekor (ugye ilyenkor a központi idegrendszer egy feltételen reflex hatására kikapcsol). Megint felmerül a kérdés hogy puhára esett-e vagy ha nem, akkor vajon ki várhatta oda lent.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak folytattam a biológiai vonalat amit Werebazs kezgett el feszegetni :peace:

Biológiai vonalat? Hiszen az egész érvelésem a fikcionális midichloriánokra épült! Most komolyan, ha azt lenyeled, hogy vannak olyan mikroszkopikus szimbióta élőlények, amik lehetővé teszik a gazdatestnek, hogy irányítson egy misztikus energiamezőt, akkor másban minek ragaszkodsz ennyire a valósághűséghez? Csak azért mert kötni akarod az ebet a karóhoz, hogy igenis hülyeség, hogy Maul túlélte :P

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biológiai vonalat? Hiszen az egész érvelésem a fikcionális midichloriánokra épült! Most komolyan, ha azt lenyeled, hogy vannak olyan mikroszkopikus szimbióta élőlények, amik lehetővé teszik a gazdatestnek, hogy irányítson egy misztikus energiamezőt, akkor másban minek ragaszkodsz ennyire a valósághűséghez? Csak azért mert kötni akarod az ebet a karóhoz, hogy igenis hülyeség, hogy Maul túlélte :P

Csakhogy a Te érvelésed ugyanúgy a földi sejtekre épít mint az enyém, azzal a különbséggel, hogy te még belevetted a midichloriaánokat mint a sejt részeit, amikkel én már nem foglalkoztam. Mi ez ha nem a mi világunkra épülő érv:

A szív leállása például -akár szívelégtelenség, akár külső sérülés miatt következik be- megfosztja a sejteket az oxigéntől, cukortól, megakadályozza a szén-dioxid és a salakanyagok elszállítását, és ezáltal megöli a sejteket, a bennük lakó midichloriánokkal együtt.

De ennyi erővel, akár a Harry Potterről is kár eszmecseréket folytatni, vagy a Bibliáról (bocsi Lok), mert ugyan vannak a valóságra építkező részei, mégis a fontosabb építőelemei valószínűleg fiktívek.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy viszont a Te érvelésed ugyanúgy a földi sejtekre épít mint az enyém, azzal a különbséggel, hogy te még belevetted a midichloriaánokat mint a sejt részeit, amikkel én már nem foglalkoztam. Mi ez ha nem a mi világunkra épülő érv

Mondom én, hogy direkt kötöd az ebet a karóhoz :P Csak azért, mert egyetlen ponton nagyon lazán kapcsolódik az érvelésem a valósághoz, miért kéne, mindenben valósághűnek lennie, egy fiktív mesében? Akkor már miért nem kötsz bele pl a hiperűr-ugrásokba, és abba, hogy miért nincs semmiféle hatásuk az utasokra?

 

Különben most olvastam el újra a májról szóló részét az érvelésednek, szerintem Maul-nak éppencsak, de megúszta a mája az elválasztást.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök sz*r ez a Star Wars... hiszen köztudott, hogy az űrben vákuum van, így semminek sem lehet hangja benne, itt meg olyan robbanáshangokat meg űrhajók motorhangajit hallhatunk az űrben, hogy ihaj, pedig ez nonszensz. Meg fejlődésgyorsítós klónozás, ugyan haggyá má. A droidok is öcsém. Érted, robot, de távcsővel néz körbe... ember, nem lett volna könyebb a robot szemébe beépíteni egy szenzoros látcsövet? Áhhh... nem is értem miért nézem ezt az egészet.... ja, megvan, talán azért, mert ez egy MESE! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom én, hogy direkt kötöd az ebet a karóhoz :P Csak azért, mert egyetlen ponton nagyon lazán kapcsolódik az érvelésem a valósághoz, miért kéne, mindenben valósághűnek lennie, egy fiktív mesében? Akkor már miért nem kötsz bele pl a hiperűr-ugrásokba, és abba, hogy miért nincs semmiféle hatásuk az utasokra?

Mert a hiperűr-ugrás olyan része a kánonnak mint mondjuk a lézerkard, vagy az erő. Ezzel szemben egy halálos sérülés ilyen módon való túlélése erősen ellentmond mindennek.

Például ha a következő Terminator filmbe raknának fénykardokat ugyanúgy ellenezném, mint ezt a Maul dolgot, pedig nem lenne lehetetlen (a mimetikus polialoid sokkal nevetségesebb volt) de, mivel nem része annak az univerzumnak, ezért semmi keresnivalója ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy nézegetem a CN.-hu-n a műsorsugárzásokat,látom,hogy április 9-étől magyarul minden nap lesz új TCW.... Szóval,elég gyorsan leadják a szériát.

Tuti, hogy minden nap új rész lesz? Nem lehet, hogy ismételnek orrba-szájba? Eddig legalábbis így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök sz*r ez a Star Wars... hiszen köztudott, hogy az űrben vákuum van, így semminek sem lehet hangja benne, itt meg olyan robbanáshangokat meg űrhajók motorhangajit hallhatunk az űrben, hogy ihaj, pedig ez nonszensz. Meg fejlődésgyorsítós klónozás, ugyan haggyá má. A droidok is öcsém. Érted, robot, de távcsővel néz körbe... ember, nem lett volna könyebb a robot szeméme beépíteni egy szenzoros látcsövet? Áhhh... nem is értem miért nézem ezt az egészet.... ja, megvan, talán azért, mert ez egy MESE! :D

 

:lol: Jól mondod :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben most olvastam el újra a májról szóló részét az érvelésednek, szerintem Maul-nak éppencsak, de megúszta a mája az elválasztást.

Szerintem meg pont telibe trafálta, de minimum belevágott, viszont a fellépő ő miatt a fehérjéi így is koaguláltak (volna, ha a valóságban lennénk).

 

Tök sz*r ez a Star Wars... hiszen köztudott, hogy az űrben vákuum van, így semminek sem lehet hangja benne, itt meg olyan robbanáshangokat meg űrhajók motorhangajit hallhatunk az űrben, hogy ihaj, pedig ez nonszensz

Az egyetlen sci-fi (azok közül amiket láttam), ahol nem állt fent ez a hiba az a Firefly volt, de ok, legyen hiba.

 

Meg fejlődésgyorsítós klónozás, ugyan haggyá má.

Hiszed vagy sem, Dolly alapból 3x gyorsabban öregedett mint egy normális birka.

 

A droidok is öcsém. Érted, robot, de távcsővel néz körbe... ember, nem lett volna könyebb a robot szemébe beépíteni egy szenzoros látcsövet?

Minek beépíteni mindegyikbe agy drága távcsövet, ha egy lövéstől kifekszenek. Egy rajban elég ha az egyik használja, és ha az meghal akkor a másik felveheti tőle, és máris nem kell 9-szer annyit költekezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy Dollyt szándékosan készítették el úgy, hogy gyorsabban öregedjen. A droidos - látcsöves nem a saját gondolatom, azt hiszem Quarron dobálózott vele előszeretettel anno, csak poénból írtam be. De látom nem sikerült megérteni a mondandóm lényegét, pedig ott volt a kommentem utolsó szava nagybetűvel szedve! :):P

 

Mindegy, szerintem már nevetségesen túl van pörgetve ez a Maul dolog. Már halál unalmas folyton ezt olvasni. Nabopolasszar ... tudjuk, neked nem jön be. Nem kell huszmilliószor hangot is adni ennek. szvsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.