Ugrás a kommentre

Előkészületek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én szerintem nem véletlen, hogy az olyan alkotásokat mérik szivesen az emberek az SW-hez amikben a főhősöknek szinte semmiféle természetfölötti képessége sincs (Firefly, Guardians of the Galaxy). A többséget szerintem a vagány figurák, a gazdag világ és a látványos csaták fogták meg. Ehhez nem kell Erő. Az főleg a fanokat érdekli, nem az átlag nézőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerintem nem véletlen, hogy az olyan alkotásokat mérik szivesen az emberek az SW-hez amikben a főhősöknek szinte semmiféle természetfölötti képessége sincs (Firefly, Guardians of the Galaxy). A többséget szerintem a vagány figurák, a gazdag világ és a látványos csaták fogták meg. Ehhez nem kell Erő. Az főleg a fanokat érdekli, nem az átlag nézőt.

Ugye nem a tavalyi Marvel-filmre gondolsz? :) Csak mert azért nem mondanám, hogy a főhősöknek ne lennének természetfölötti képességei. :D Nem tudom mennyire szívesen mérik azt a SW-hoz, eddig szinte csak olyan kontextusban hallottam/olvastam ezen filmekről együtt, ami a parodisztikus kikacsintásokat emlegeti. Eleve egy tavalyi film, ami erősen poénosra lett véve, aligha reálisan összemérhető egy SW-szal.

 

Han meg szerintem max. az OT-fanok közt annyira népszerű, bár ott se hinném, hogy ő lenne a domináns. Nyilván az Erő misztériuma önmagában nem érdekli az átlagot, de ehhez szorosan kapcsolódnak a jedik és sithek, a fénykardok stb.. Ezek szerintem sokkal jobban megmozgatják a nézőket, mint a vagányok vagy a látványos csaták. Ilyenek csomó filmben vannak, de ezektől nem válik kultikussá egyik se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerintem nem véletlen, hogy az olyan alkotásokat mérik szivesen az emberek az SW-hez amikben a főhősöknek szinte semmiféle természetfölötti képessége sincs (Firefly, Guardians of the Galaxy). A többséget szerintem a vagány figurák, a gazdag világ és a látványos csaták fogták meg. Ehhez nem kell Erő. Az főleg a fanokat érdekli, nem az átlag nézőt.

Épp ez az, hogy tele a paletta szuperhősfilmekkel (ami önmagában egyáltalán nem baj...), viszont van valami, ami a Star Wars-t egyedivé teszi mindegyik franchise-zal szemben: az hogy egy a Földtől teljesen független, és távoli világban játszódik, és hogy van egy láthatatlan Erő, ami az egészet összetartja, és vannak, akik ezt használják. Az hogy sokaknak Solo a kedvencük, az egy dolog, a story középpontjában mindig az Erőhasználók voltak. Persze úgyis el fogunk rá menni, és megnézzük a moziban, talán többször is. De mindegy is, a Disney úgyis a saját képére fogja formálni a Star Wars-t, jönnek az erős, "ürhajókat cipelő" női karakterek tömkelege, meg ahogy hallani, mostmár jönnek a homokos szereplők is, úgyhogy lesz itt minden, csak egy a lényeg: az újítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erős, "ürhajókat cipelő" női karakterekkel semmi bajom, már ha nem viszik tovább full feminista irányba a dolgokat, de ha ide behoznak akár egy langyi szereplőt is én megölök valakit! Bármit, csak EZT ne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az, hogy tele a paletta szuperhősfilmekkel (ami önmagában egyáltalán nem baj...), viszont van valami, ami a Star Wars-t egyedivé teszi mindegyik franchise-zal szemben: az hogy egy a Földtől teljesen független, és távoli világban játszódik, és hogy van egy láthatatlan Erő, ami az egészet összetartja, és vannak, akik ezt használják. Az hogy sokaknak Solo a kedvencük, az egy dolog, a story középpontjában mindig az Erőhasználók voltak. Persze úgyis el fogunk rá menni, és megnézzük a moziban, talán többször is. De mindegy is, a Disney úgyis a saját képére fogja formálni a Star Wars-t, jönnek az erős, "ürhajókat cipelő" női karakterek tömkelege, meg ahogy hallani, mostmár jönnek a homokos szereplők is, úgyhogy lesz itt minden, csak egy a lényeg: az újítás.

Oké most látom, hogy neked annyi a problémád, hogy te nem szeretnél jedik nélküli SW-t és úgy csinálsz mintha ez univerzális vélemény lenne és mivel nem tetszik az irány pluszba kitalált dolgokkal is sározod a stúdiót. Oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erős, "ürhajókat cipelő" női karakterekkel semmi bajom, már ha nem viszik tovább full feminista irányba a dolgokat, de ha ide behoznak akár egy langyi szereplőt is én megölök valakit! Bármit, csak EZT ne!

Pedig szokd meg, mert ezt tervezik. :facepalm::cry:

 

Bomarr: egyáltalán nem gondolom, hogy a véleményem univerzális, ellentétben Dzséjtel és társaival. Viszont sokkal többen vannak velem azonos véleményen, mint gondolnád.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szokd meg, mert ezt tervezik. :facepalm::cry:

 

Kérnék szépen egy hivatalos hírt erről! Pista mondta, aki a Katitól hallotta, hogy a Kálmán meg a Sanyi arról beszéltek, hogy mit hallottak a Dezsőtől... ez nekem nem hiteles, nem ilyen hírt várok! :)

 

Egyébként nem szokom meg! Doctor Who-ban is egyetlen dolog van, ami rühellek: a melegek "reklámozása". Szemet hunyok felette, mert túlságosan szeretem a DW-t ahhoz, hogy e miatt ne nézzem, de annyi a különbség, hogy ez a vonulat a sorozatban már akkor benne volt, amikor elkezdtem nézni és nem utólag tették bele. A Star Wars számomra erkölcsileg mindig is rendben volt. Ha beteszik a langyikat már ebben is csalódnom kell és nem akarok benne csalódni, ilyen formában sem és máshogy sem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavarna a homoszexualitás megjelenítése, ha nem öncélú. A Legends-ben egyébként bemutattak egy meleg mandalori fejvadász-párt, a franchise történetében ők voltak az első ilyen szereplők (Legacy of the Force-sorozat)

 

mikiwan, nem értem, miből gondolod, hogy ezt tervezik. Nekem nem rémlik, hogy a Disney minden Marvel-filmet teleaggatott volna PC-dolgokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként meg az erőhasználó/erő nélküliséghez 1-2 gondolat:

 

Anno, mikor még Lucasék tervezgették az élőszereplős sorozatot (kövezzetek meg, ha tévedek) de ott sem az Erő és annak használói lettek volna a középpontban, sőt, talán semennyire vagy nagyon minimálisan jelent volna meg a tervek szerint (mondom, ha jól emlékszem). És ahogy már korábban is utaltak rá nagyon helyesen, a TCW-ben is voltak epizódok ERŐ nélkül, és működtek is!

 

Azért, mert !EGY! spin-off filmben nem az Erő és az erőhasználók lesznek a középpontban még nem ignorálják az Erőt a teljes franchise-ból onnantól kezdve! Kreált félelmeket pedig szvsz felesleges gyártani!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék:

 

http://www.slashfilm.com/rumor-lgbt-star-wars-character-movies-tv/

 

És tessék:

 

http://www.gamestar.hu/star-wars-uj-kanon-elso-lgbtq-karakter-lords-of-the-sith.html

 

Szóval egy leszbikus birodalmi vezető. Aki egy új regényben is szerepel majd. Na lehet emészteni. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy úgy. Ha így lesz nem fogok örülni neki. Szerintem sincs semmi értelme behozni egy ilyen karaktert. Persze első látásra. Majd meglátjuk ha lesznek konkrétabb dolgok.

 

Olvasd el mégegyszer, aztán mégegyszer és végül még poénból mégegyszer. És akkor rájössz.

A magyar cikket elolvastam abban egy huncut szó nincs a Rouge One -ról. Ez így stimmt?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mindegy is, a Disney úgyis a saját képére fogja formálni a Star Wars-t, jönnek az erős, "ürhajókat cipelő" női karakterek tömkelege, meg ahogy hallani, mostmár jönnek a homokos szereplők is, úgyhogy lesz itt minden, csak egy a lényeg: az újítás.

 

Azért ez kemény. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy úgy. Ha így lesz nem fogok örülni neki. Szerintem sincs semmi értelme behozni egy ilyen karaktert. Persze első látásra. Majd meglátjuk ha lesznek konkrétabb dolgok.

 

 

A magyar cikket elolvastam abban egy huncut szó nincs a Rouge One -ról. Ez így stimmt?

Előbb az angol cikket linkeltem direkt azért, mert most a Rouge One-ról van szó. Stimmt? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor minek raksz be ide egy olyan magyar linket aminek nincs köze hozzá? Ésszerű... Ajánlom nyugodjál le. Max. nem nézed meg ha tele lesz b*zikkal meg leszbikkel. Aggódásban eddig is favorit voltál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor minek raksz be ide egy olyan magyar linket aminek nincs köze hozzá? Ésszerű... Ajánlom nyugodjál le. Max. nem nézed meg ha tele lesz b*zikkal meg leszbikkel. Aggódásban eddig is favorit voltál. :D

A magyar link csak azért lett berakva, hogy ne csak egy magányos link legyen a karakterről, ennyi. Csak mert már egyesek jöttek azzal, hogy csak kitaláltam. Egyébként csodálkozok, hogy eddig rajtam kívül senki nem akadt rá az infóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg nem arról fog a film szólni, hogy ez a karakter mennyire leszboszi és nem fogja minden második percben nyalni-falni az azonos nemű partnerét, tőlem lehet leszbikus. Meggyőződésem, hogy a rohamosztagosok között is vannak melegek, de nem tudjuk róluk, mert a film nem mutatja, nem tartja fontosnak, nem az a lényeg, hogy a szereplők nemi identitása milyen. Mellesleg ha már lesz romantikus szál, nagyon remélem, hogy az megmarad a főbb karakterek között férfi és nő között! Tehát, ha nem a buzulás lesz a fő profil ebben a filmben, akkor semmi bajom nem lesz vele.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg nem arról fog a film szólni, hogy ez a karakter mennyire leszboszi és nem fogja minden második percben nyalni-falni az azonos nemű partnerét, tőlem lehet leszbikus. Meggyőződésem, hogy a rohamosztagosok között is vannak melegek, de nem tudjuk róluk, mert a film nem mutatja, nem tartja fontosnak, nem az a lényeg, hogy a szereplők nemi identitása milyen. Mellesleg ha már lesz romantikus szál, nagyon remélem, hogy az megmarad a főbb karakterek között férfi és nő között! Tehát, ha nem a buzulás lesz a fő profil ebben a filmben, akkor semmi bajom nem lesz vele.

Pedig valószínűleg lesz nyalás-falás, különben minek raknának egy leszboszi karaktert a filmbe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig valószínűleg lesz nyalás-falás, különben minek raknának egy leszboszi karaktert a filmbe...

 

Egy Disney produkcióban??? Ezt így komolyan gondoltad? Egyébként ott van pl. Dumbledore a Harry Potterből ő is meleg mégsem nyaldosta se Piton pitonját :D se másét a 8 film alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy az ep4-ben Luke rágerjed a tesójára, az ep5-ben Leia pedig lesmárolja, az rendben van. Mentségükre, nem tudták, hogy tesók. Az, hogy a TCW-ben és a Rebelsben (sőt, Jabba révén már az ep6-ban!) is megjelent a fajok közti kapcsolat - és nem haveri szinten -, az is totál rendben van erkölcsileg. De ha azonos neműek közt áll fenn - feltehetően a fentiekhez hasonlóan kevéssé direkt, bár azért elég direkt módon -, akkor már égessük el a kópiákat. Háááát... Bár azért én kiemelném, hogy a cikk feltűnően használja a "rumor", "likely", "possible" szavakat, és valami ilyen is le vagyon írva: "none of this has been verified by Disney."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy az ep4-ben Luke rágerjed a tesójára, az ep5-ben Leia pedig lesmárolja, az rendben van. Mentségükre, nem tudták, hogy tesók. Az, hogy a TCW-ben és a Rebelsben (sőt, Jabba révén már az ep6-ban!) is megjelent a fajok közti kapcsolat - és nem haveri szinten -, az is totál rendben van erkölcsileg. De ha azonos neműek közt áll fenn - feltehetően a fentiekhez hasonlóan kevéssé direkt, bár azért elég direkt módon -, akkor már égessük el a kópiákat. Háááát... Bár azért én kiemelném, hogy a cikk feltűnően használja a "rumor", "likely", "possible" szavakat, és valami ilyen is le vagyon írva: "none of this has been verified by Disney."

 

Épp most akartam szerkeszteni a hsz-em, mert eszembe jutott, hogy a másfajúak közötti kapcsolatra nem akadunk ki erre meg igen, de megelőztél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem önmagában nem igazán izgat, hogy megjelenik-e a homoszexualitás a SW-ban. Ha nem erre lesznek kihegyezve motívumok vagy nem akarják erőltetetten az arcunkba tolni a kényszeres nyitottságot és elfogadási nyomást, akkor nincs vele gond. Szépen belesimul a történetbe, ahogyan pl. a Dzsét által is írt fajok közti kapcsolatok és annyi. Valószínű itt csupán annyiról van szó, hogy felmerült egy leszbikus karakter feltűnése és így valamely szélsőséget képviselő buzgómócsing kihegyezte erre az egészet, miközben a sztoriban ennek nem lesz igazán jelentősége.

 

Azt mondjuk érdemes megjegyezni, hogy a fajok közti intimitás noha elméletben természetellenesebbnek és perverzebbnek adná magát (mint mondjuk az azonos neműekhez vonzódás), de a gyakorlatban az emberek döntő többsége nem veszi annak. Ez pedig logikus is, hiszen az érintett kitalált fajok leginkább humanoidok (amilyeneket a valóságban nem ismerünk), így mindenki hallgatólagosan is emberszerűen kezeli őket. Vannak állat- vagy növényszerű kitalált fajok is, de ezeket már nem is hozzák ilyen viszonyba humanoidokkal, mert az már kiverhetné a biztosítékot. Abból már szinte mindenki arra asszociálna, mintha mondjuk a juhászlegény húzogatná a birkáit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek pb kollégával. Mellesleg, ha ennyire szélsőséges lennék, ahogy azt Dzséjt koma lefestette, akkor pl a Doctor Who-t már réges régen nem csak ignorálom, hanem "fel is gyújtom". Nem történt meg... és nem is fog. Tovább nézem a sorozatot, de az említett vonulat AKKOR SEM tetszik benne, nagyon nem. Az SW-ban sem tetszene, nagyon nem. Az, hogy pár hsz-el korábban azt írtam, hogy "megölök valakit" költői túlzás volt ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.