Ugrás a kommentre

Előkészületek


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most hogy a film már abszolút nyilvánvaló, hogy mikor játszódik és miről szól majd, sajnos ellenérzésekkel várom már.

Nyilvánvaló, hogy látványos és jó történetet lehet ebből kihozni, nem ez a baj.

Az előtrilógia nagy dícsérői -köztük én is- egyetértenek abban, hogy az előtrilógiának nem tett jót a feszültségmentesség, azaz, hogy tudtuk, hogy a történet nagyjából hova lyukad ki.

Sajnálom hogy ezen film esetében is bevállalják ezt.

Sajnálom, hogy az erő körül valószínüleg ezúttal nem forog a történet. SW film fénykard és erő nélkül?

Persze nagy a messzi-messzi galaxis, biztos arra gondoltak, hogy ha valami újdonság, akkor EZ lesz most az.

A kézenfekvőnek tűnő mellékszerepekről, pedig;

Hayden Christensen szerintem nem lesz Vader csak azért, hogy a páncélban bújkálhasson és még a hangja se kelljen..

Tarkin talán lehet Wayne Pygram, ha test/arc-dublőrnél többre is képes, nem tudom.

Smits okés lenne, ez nem vitás..

De a fenébe is; az égen feltűnő halálcsillagot kellett megtapsolni az első spin off első teaserében?

A Rebels vége felé 1, azaz egy epizódot szántam volna erre...Sajnálom, de nem zárom ki, hogy jó lesz, nem kell elharapni a torkom, egyszerűen csak arról szól a hsz, hogy jobban örültem volna ha mást boncolgatnak..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a live streamben is látható volt az előzetes és ha igen akkor kb hány órakor?

 

SW film fénykard meg Erő nélkül erre csak egy válaszom van bár nem film: Republic Commando :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a live streamben is látható volt az előzetes és ha igen akkor kb hány órakor?

 

SW film fénykard meg Erő nélkül erre csak egy válaszom van bár nem film: Republic Commando :)

 

Egy rakás válaszod is lehetne, ennyi erővel TCW epizódokat is sorolhatunk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rakás válaszod is lehetne, ennyi erővel TCW epizódokat is sorolhatunk..

 

Az igazat megvallva legtöbb TCW-s rész nem is tetszett amelyikben nem voltak Jedi-k, úgyhogy azt azért nem írtam :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lesz az első nagy SW spin-off mozifilm. Most fog kiderülni, hogy akkor is beülnek-e az emberek egy SW filmre, ha sosem hallott átlag-bélák a főszereplők, akik az ég adta világon semmit nem csináltak a korábbi filmekben. Érthető, ha nem rögtön a lehető legkockázatosabb témát választották. Viszont pont azért mert az eddigi bejelentés alapján úgy tűnik új húsok lesznek a főszerepben egyáltalán nem tudni, hogy kinek mi lesz a sorsa a film végére.

 

Én örülök, hogy egyelőre nem mennek túl messzire a kályhától: azt majd akkor ha belejöttek és tényleg érzik ezt a világot. A hegymászást se a Mount Everesttel kezdi az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó! Eleve, mi az, hogy tudjuk, mi lesz a vége. Tudjuk, hogy megszerzik a tervrajzokat, oszt jónapot. Ez semmivel sem több, mint hogy tudtuk, Ahsokával történnie kell valaminek, mert nem szerepel az ep3-ban. Ha csak nem zsúfolják tele a filmet olyan szereplőkkel, akik játszanak az ep4-ben (márpedig ez nagyjából lehetetlen, hiszen a legtöbb ep4-es szereplőről tudjuk, hogy valahol máshol csámborog), akkor egyetlen szereplő sorsát sem fogjuk úgy ismerni, mint Anakinét, Obi-Wanét, Yodáét, Palpatine-ét, stb. A sztori is igencsak nagy kérdőjel, hiszen tudtommal nem ismert, hogyan szerezték meg a tervrajzokat. A Rogue One ebben az értelemben (sem) hasonlít még csak hajszálnyit sem az ep1-2-3-ra.

Az meg miért baj, hogy Erő és fénykard nélkül lesz. Bocs, de ez eléggé begyöpösödött gondolatmenet. Pláne azok után, hogy amint kicsit változtattak a fénykardon, sokan máris fújni kezdtek. És nem, az, hogy valakinek nem tetszenek a TCW-s Erő- és fénykardmentes epizódok, semmire sem igazolás, mert másoknak meg valószínűleg tetszett. De szvsz. elég botor dolog feltételezni, hogy nem lesz semmi Erő és fénykard, mivel emlékeim szerint az ep4 első tíz percében már benne van Darth Vader, sőt, a filmben elhangzik, hogy a Sith Nagyúr már egy ideje érintett a tervrajzok ügyében. Elég furcsa lenne a Star Wars legkultikusabb karakterét kihagyni egy olyan sztoriból, amiben a jelek szerint már lassan negyven éve benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat megvallva legtöbb TCW-s rész nem is tetszett amelyikben nem voltak Jedi-k, úgyhogy azt azért nem írtam :D

 

 

Márpedig ez engem igazol haver.. ;)

 

Elsősorban azokra a részekre gondoltam amikor a Artu meg 3PO szerencsétlenkednek ketten meg a droid különítmény bár azt a klón kommandós a végén felhúzza, szóval pl.: egy Delta osztag bevetéséről szóló film tetszene és abban nem kell fénykard meg Erő sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Klónok, Jedik kiirtása, Vader segítsége ebben... Harminc éves sztori, Ben két mondatban összefoglalta, Lucas mégis trilógiát és egy sorozatot kanyarított köré. :P

Ha sikeres lesz, majd kapsz mást. Mondjuk egy sztorit arról, hogyan hal meg nagyon sok bothan a II. Halálcsillag terveinek megszerzése közben. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is sokkal jobban örültem volna másnak. Szívesebben néznék pl. Ep1 előtt játszódó filmeket. Vagy amire áhítozom nagyon az egy film Yoda életéről :D

 

Arra szerintem egy egész trilógia kellene, vagy az is kevés 900 év az 900 év :D Amúgy tényleg jó lenne egy "suhanc" Yoda-t látni aki még nem a legbölcsebb Jedi mester a galaxisban :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a koncepció, bár korábban ódzkodtam az ilyen sztoriktól. Jobban belegondolva nagyon izgalmas lesz látni ezt az egészet. Egy igazán új íz lesz az SW palettáján. Itt el fog dőlni, hogy érdemes lesz-e az antológia filmjeit komolyabban követni.

 

Egyébként a Rebels -nek így nem adok sokat. Még egy két évad. Épp a végét tudjuk meg a film által. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szívesebben látnák más korszakot, karaktereket vagy eseményeket felölelő külön filmet, de azt semmiképp se jelenteném ki, hogy ez már nem is lehet érdekes. A SW univerzumában az a jó, hogy ügyes készítőgárdával bármilyen pakk érdekes lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda titokzatossága felőlem megmaradhatna.

Én a Sith háborúról néznék meg egy filmet, hogy hogyan alakult ki és kezdett el működni a "kettő szabálya"..

Ez szerintem olyasmi, amit nem egy antológia filmben kéne letudni. Ha egyetlen filmben lezavarják a Sith háborúkat akkor az baromi összecsapott lesz és elveszik az epikussága. Arról nem is beszélve, hogy egy vadiúj gigászi konfliktus elvenné a figyelmet a sequel trilógiáról. Az antológia szerintem maradjon arra amire kitalálták: már meglévő korszakok/szereplők új szemszögből.

Sith háborúzni pedig lehet majd az ST után mondjuk egy újabb trilógiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ez egy igenis rendkívül izgalmas korszak, amelyben rengeteg potenciál van. :) Annak én is nagyon örülnék, ha a film és a Rebels között lenne egy vagy több kapcsolódási pont, akár az is, hogy a Ghost legénységének egyik küldetése alapoz meg a "lázadók" első igazán jelentős győzelmének, amit a Rogue One-ban majd láthatunk.

 

Nagyon remélem, hogy a film története nem azt jelenti hogy a Rebels-t esetleg háttérbe szorítanák fokozatosan. Engem a 2. évad trailere lenyűgözött, s helyén tudom kezelni a sorozatot, nyilván filmvásznas megoldások nem várhatóak el tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy neki nem jon be a dolog.

Nem erről van szó. Sőt bejönne, csak olvastam valahol, hogy egyáltalán nem lesznek benne Jedik, ergo Erőhasználók se (talán Vadertől láthatunk egy-két folytogatást...), Erő nélkül meg nem SW a SW. És ez baromi sokaknak nem fog bejönni. Hiába a röpködő "zikszárnyúak" meg a Halál Csillag. De mégegyszer mondom, ne legyen igazam, és kapjunk egy nagyon ütős filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erről van szó. Sőt bejönne, csak olvastam valahol, hogy egyáltalán nem lesznek benne Jedik, ergo Erőhasználók se (talán Vadertől láthatunk egy-két folytogatást...), Erő nélkül meg nem SW a SW.

:pfff::facepalm:

Hát azoknak biztos nem, akik ilyen dedósan és szűklátókörűen látják a Star Warsot. De azok meg is érdemlik, hogy ne tetsszen nekik. Bár azért megjegyzem, hogy ezek is ott fognak ülni fénykardot markolva a moziban, kifizetik a mozijegyet. Márpedig ha ők sem esnek ki, és a többi Star Wars rajongó sem, és még valószínűleg a mezei mozibajárók közül is bekóvályog pár ezer ember, aligha hiszem, hogy bukás lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erről van szó. Sőt bejönne, csak olvastam valahol, hogy egyáltalán nem lesznek benne Jedik, ergo Erőhasználók se (talán Vadertől láthatunk egy-két folytogatást...), Erő nélkül meg nem SW a SW. És ez baromi sokaknak nem fog bejönni. Hiába a röpködő "zikszárnyúak" meg a Halál Csillag. De mégegyszer mondom, ne legyen igazam, és kapjunk egy nagyon ütős filmet.

 

A Jedi és az Erő nem egyenlő a Star Wars-al. A többit kifejtette Dzséjt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi és az Erő nem egyenlő a Star Wars-al. A többit kifejtette Dzséjt.

Mondj egy olyan SW mozgóképes alkotást, amelyben nem volt se Jedi, se Erő (és a Holiday Speciel itt nem játszik). Mozifilmek, TCW, Rebels, mindben van. És ez nem dedós hozzáállás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve hogy minden második embernek Han Solo a kedvenc SW szereplője kizártnak tartom, hogy különösebben nagy tömeget érdekelne hogy van-e vagy nincs Erőhasználó egy SW moziban. Az embereket nem ez fogta meg ezekben a filmekben.

 

Mondjuk Erőhasználó szinte biztos lesz Vader képében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért barokkos túlzás, hogy a többséget ne érdekelné, de kizáró tényezőnek semmiképp se mondanám. Az Erő és az Erőhasználók a SW nemcsak szerves részét képezik, de az esszenciáját is adják. Ez az univerzum ettől a leginkább egyedi és ez a legfőbb ismertetőjegye.

 

Ettől függetlenül szerintem felelőtlen kijelentés, miszerint e nélkül ne lehetne sikeres SW-filmet csinálni. Főleg, hogy itt egy-egy különálló alkotásról van szó. Ha az egész franchise-t arra vinnék el, hogy mostantól nem kell az Erő és a kapcsolódó dolgok, akkor az tényleg kritikus lenne. Vagy ha a Saga folytatásából hagynák ki, az is. Most az, hogy egy anthology filmben nem ez lesz a meghatározó tényezők egyike, még nem a világ. Ettől még bőven lehet egy nagyon jó és nagyon sikeres film is.

 

Játékok terén ott van pl. a Battlefront vagy a Rep.Com. Nem filmek ugyan, de talán jól demonstrálják, hogy így is lehet a SW-ba illeszkedő művet alkotni. A TCW-nek is vannak ilyen mellékzöngéi. Elég mély és jól felépített ez az univerzum ahhoz, hogy egy-egy ilyen tematikájú mű is méltó helyet kapjon benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondj egy olyan SW mozgóképes alkotást, amelyben nem volt se Jedi, se Erő (és a Holiday Speciel itt nem játszik). Mozifilmek, TCW, Rebels, mindben van. És ez nem dedós hozzáállás...

 

 

Az hogy eddig mi volt az lényegtelen. Pont az tetszik hogy mernek újjítani. Azért én nem igazán szeretném látni még ki tudja meddig hogy Vader, Erő, Jedi/Sith, Csillagromboló, X-Wing stb..Én még egy olyan SW filmet is el tudnék képzelni amiben egy lövés sem csattan.

 

Én azt érzem nálad hogy ezek inkább neked fontosak, te akarnád ezeket minden sw-filmben látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.