Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Donát gondolataival értek egyet én is. Ugyanonnan biztos nem folytatják, hisz lesz egy felvezető szöveg és egy űrjelenet. Mint alább is írtam ezt úgy tudom elképzelni, hogy egy alternatív szögből, egy harmadik személy szemszögéből látjuk Rey megérkezését. A bolygón aztán már minden úgy fog történni ahogy az EPVII -ben láttuk. Ez az új szemszög viszont egy új aspektust is adhat az eseményeknek. De persze majd meglátjuk mit talált ki Rian. Okos fickó. Azt viszont kétlem, hogy a nyitószöveg után azonnal erre a jelenetre svenkel lefelé a kamera. :D Nagyon kíváncsi leszek a nyitószövegre is, mert ha nincs időugrás akkor valóban nem sok új információt fog hordozni. Ha csak nem hozza bele ezt az új külső szegmenst. De az is lehet, hogy az lesz az űrjelenet amikor kilép a Falcon a hiperűrből. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát gondolataival értek egyet én is. ..... De az is lehet, hogy az lesz az űrjelenet amikor kilép a Falcon a hiperűrből. :D

Én is Donáttal erőlködöm itt, legalább nem vagyunk egyedül.

Nekem is eszembe jutott a "űrkéz"-jelenet a mai napon. Tényleg hasonló a helyzet. Ha akkor pár keményvonalas megengedte magának a magabiztosságot, akkor én most írom le az eddigiekre; "ez biztos nem így lesz!" :P

A "Falcon az űrből a nyitójelenet"? :hmm: Ne!!! :cry:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez dettó ugyanaz, csak más perspektívából aggályos a jelenet. Nem azért, mert hülyeség, hanem mert nehéznek találom a közvetlen folytatását a jelenetnek. Én nem bánom, ha ti nem aggódtok, de most kisebb esélyt látok arra, hogy ez működni fog, minthogy nem.

Nem ugyanaz, mert az száz százalékig biztos volt, hogy soha a büdös életben nem valósulhatott volna meg, amíg világ a világ, így kár volt nyafogni miatta. Most viszont biztos, hogy ugyanazzal a jelenettel nyitunk, csak más perspektívából, legfeljebb a megvalósítás minősége kérdéses.

 

Amúgy, akinek nem egyértelmű, Bomarrnak és nekem is főleg azzal van bajunk, hogy itt már konkrétan leírták sokan a jelenetet, holott semmit sem tudunk róla. Ugyanaz, mint korábban. Ugyanazt játsszátok el újra és újra. Még nem is láttuk a filmből egy jelenetet sem, de már ez sz*r meg az sz*r - szándékos a túlzás, de így van. Nem lehetne a mindezzel megvárni a filmet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ki mondta, hogy sz*r jóember? :roll: Én biztos nem, és szerintem Donát is kiemelte sokszor, hogy lehet jó a jelenet csak lemerészelte írni az aggályait is. Csak próbáljuk elképzelni. Ne legyen már minden megint baj, és főleg nem kell beállítani nyafogásnak egy jelenet elképzelését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiatt is kicsit nehéz ezt most még elképzelni, mert akkor mi marad a nyitószövegre? Az eddigi nyitószövegek funkciója mindig az volt, hogy elhelyezzék a nézőt az adott időpontban, de sosem a korábbi cselekményt foglalták össze. Ha közvetlen jelenet folytatás lenne az ep8-nál, akkor nem kell elhelyezni a nézőt sehova, így a nyitószöveg nem sok infót tudna adni.

Meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ugyanaz, mert az száz százalékig biztos volt, hogy soha a büdös életben nem valósulhatott volna meg, amíg világ a világ, így kár volt nyafogni miatta. Most viszont biztos, hogy ugyanazzal a jelenettel nyitunk, csak más perspektívából, legfeljebb a megvalósítás minősége kérdéses.

 

Amúgy, akinek nem egyértelmű, Bomarrnak és nekem is főleg azzal van bajunk, hogy itt már konkrétan leírták sokan a jelenetet, holott semmit sem tudunk róla. Ugyanaz, mint korábban. Ugyanazt játsszátok el újra és újra. Még nem is láttuk a filmből egy jelenetet sem, de már ez sz*r meg az sz*r - szándékos a túlzás, de így van. Nem lehetne a mindezzel megvárni a filmet?

Mik ezek a csúsztatások?

1. Kategorikusan visszautasítom, hogy sz*rnak neveztem volna, vagy leírtam volna a jelenetet. Amit ide beraktál, az nem túlzás, hanem egyszerűen ferdítés. Nem mondom, hogy sz*r lesz, csak aggályaim vannak, ennyi.

 

2. Nem valósulhatott volna meg a kéz jelenet? Hol is jött le, hogy KONKRÉTAN volt olyan pillanat a film készítése során, amikor TÉNYLEG ezzel akartak nyitni. Szóval ez megint egy jó nagy adag ferdítés. Ha ti (és amúgy én is) panaszkodtok a kéz miatt, az rendben van. Ha én merészelem leírni az aggályaimat, vagy csoli, az már űber nagy gáz, csak azért mert ti nem értetek egyet ezzel. Szép, mondhatom.

 

Amúgy meg, ha kijön a film, és ez lesz a nyitójelenet, és tetszeni fog, én leszek a leghangosabb, aki megköveti az itt egybegyűlteket, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiatt is kicsit nehéz ezt most még elképzelni, mert akkor mi marad a nyitószövegre? Az eddigi nyitószövegek funkciója mindig az volt, hogy elhelyezzék a nézőt az adott időpontban, de sosem a korábbi cselekményt foglalták össze. Ha közvetlen jelenet folytatás lenne az ep8-nál, akkor nem kell elhelyezni a nézőt sehova, így a nyitószöveg nem sok infót tudna adni.

Meglátjuk.

Le vagy maradva cimbi! ;)

 

Amúgy meg, ha kijön a film, és ez lesz a nyitójelenet, és tetszeni fog, én leszek a leghangosabb, aki megköveti az itt egybegyűlteket, ennyi.

Én az imént majdnem nyitottam a "fogadjunk a kezdőjelenetre" topicot, de rájöttem, hogy ez nem ilyen egyszerű:

Van itt több félreértés is. Ha egy asztalnál ülnénk, percek alatt olyan egyetértésre jutnánk, hogy netovább!

De itthon pötyögünk...

-Több értelmezése lehet, hogy mi időugrás, mi nem?

-Mi a közvetlen folytatás, mi nem?

-Mi a másitott jelent, mi a más szemszögű jelenet?

Ez így nem megy. Elvesztünk a saját gondolataink között.

 

Maradjunk abban, hogy meglátjuk. Elcseszve nem lesz.. Ezt mondtam a 7-nél korábban, és a fene bele Igazam lett? -Há' nem? -DE! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ki mondta, hogy sz*r jóember? :roll:

Kategorikusan visszautasítom, hogy sz*rnak neveztem volna

Mintha odaírtam volna, hogy "szándékos a túlzás". Meg még jó, hogy a kéz ügyet neveztem nyafogásnak (mert az az volt), és ugye, akinek nem inge... Ja, tudom, megint én magyarázom ki utólag... :facepalm: Még jó, hogy a lényeg jött át a mondandómból... :roll:

 

Nem valósulhatott volna meg a kéz jelenet?

Egymillió és egyszer le volt írva, miért nem valósulhatott volna meg sosem. És azóta kiderült, hogy nagyjából az ötletelés szintjén merült ez fel, amikor még csak körvonalaiban sem létezett a film. Attól, hogy valami felmerül ötlet szintjén, nem teszi lehetségessé. A tények viszont kizárták, hogy megvalósuljon, és ha csak nem a világ legrosszabb írói dolgoznak a filmen, erre ők is rájöhettek már aznap. Abrams viszont bizonyítottan nem volt rossz történetíró, se a többiek. Szóval, igen, már akkor is biztosra állíthattuk, hogy nem fog ezzel kezdeni, mert minden azt bizonyította.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kéz jelenetet mint ötletet soha egyetlen alkotó se vállalta fel a nagyközönség előtt. Az ep.7 előtt pedig rengeteg brainstorming ment: az is felmerült hogy majd Anakin szelleme megjelenik és hol jó lesz hol Vader-szerű meg lesz egy vörös twilek csaj aki sith lesz. Én a magam részéről a kezes dologról a bemutató előtt leirtam, hogy szerintem nem lesz benne mert akkora marhaság és hát úgy is lett. Nyilván bármily meglepő ezek nem egyenrangúak egy ötlettel amiről a bemutató előtt többször is nyilatkoznak a készitők.

 

Másrészt: egy sequelnél közvetlen folytatásra vannak pozitiv példák más franchiseoknál. Az űrben fényéveket utazó kezekre nincs. Picit sem ugyanaz a kettő.

 

Az pedig odáig oké, hogy nem tetszik nektek az ötlet. Nem kell minden tetszedjen csak most már évek óta várjuk az új SW anyagokat és olyan mintha ebben az állandó spirálban lennénk ahol rendre jönnek a negativ kommentek olyan dolgokra amit utána majd mindenki körbe rajong. És azt gondolná az ember hogy ahogy telik az idő talán az emberek óvatosabbak lesznek és talán mielőtt kritikákat fogalmaznak meg valamivel kapcsolatban elötte megvárják hogy pontosan az hogyan mutat, ahelyett hogy máris a prekoncepciók körül mennének a dumcsik. De nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kéz jelenetet mint ötletet soha egyetlen alkotó se vállalta fel a nagyközönség előtt. Az ep.7 előtt pedig rengeteg brainstorming ment: az is felmerült hogy majd Anakin szelleme megjelenik és hol jó lesz hol Vader-szerű meg lesz egy vörös twilek csaj aki sith lesz. Én a magam részéről a kezes dologról a bemutató előtt leirtam, hogy szerintem nem lesz benne mert akkora marhaság és hát úgy is lett. Nyilván bármily meglepő ezek nem egyenrangúak egy ötlettel amiről a bemutató előtt többször is nyilatkoznak a készitők.

 

Másrészt: egy sequelnél közvetlen folytatásra vannak pozitiv példák más franchiseoknál. Az űrben fényéveket utazó kezekre nincs. Picit sem ugyanaz a kettő.

 

Az pedig odáig oké, hogy nem tetszik nektek az ötlet. Nem kell minden tetszedjen csak most már évek óta várjuk az új SW anyagokat és olyan mintha ebben az állandó spirálban lennénk ahol rendre jönnek a negativ kommentek olyan dolgokra amit utána majd mindenki körbe rajong. És azt gondolná az ember hogy ahogy telik az idő talán az emberek óvatosabbak lesznek és talán mielőtt kritikákat fogalmaznak meg valamivel kapcsolatban elötte megvárják hogy pontosan az hogyan mutat, ahelyett hogy máris a prekoncepciók körül mennének a dumcsik. De nem.

 

 

A kezes jelenetről Mark Hamill is beszélt most a Celebrationön. Amikor olvasta a forgatókönyvet, abban a változatban, amit olvasott, még benne volt a kéz a fénykarddal. Ez számomra elég hivatalosnak tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiatt is kicsit nehéz ezt most még elképzelni, mert akkor mi marad a nyitószövegre? Az eddigi nyitószövegek funkciója mindig az volt, hogy elhelyezzék a nézőt az adott időpontban, de sosem a korábbi cselekményt foglalták össze. Ha közvetlen jelenet folytatás lenne az ep8-nál, akkor nem kell elhelyezni a nézőt sehova, így a nyitószöveg nem sok infót tudna adni.

Meglátjuk.

 

Szerintem a nyitószöveg itt olyan szálakat fog érinteni, amiket már némileg elhagytunk az előző filmben, pl. az, hogy mi van a Köztársasággal, a First Orderrel és a Resistance-szel a Hosnian Prime és a Starkiller Base felrobbanása után, Leiáról is bizonyára szó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiatt is kicsit nehéz ezt most még elképzelni, mert akkor mi marad a nyitószövegre? Az eddigi nyitószövegek funkciója mindig az volt, hogy elhelyezzék a nézőt az adott időpontban, de sosem a korábbi cselekményt foglalták össze. Ha közvetlen jelenet folytatás lenne az ep8-nál, akkor nem kell elhelyezni a nézőt sehova, így a nyitószöveg nem sok infót tudna adni.

Meglátjuk.

Erre próbáltunk már csolival megoldást találni, és a legkézenfekvőbb az, hogy az aktuális helyzetet vesézi ki a nyitószöveg, valahogy így:

Bár az Ellenállás győzelmet aratott a Csillagpusztítónál,

a SZENÁTUS pusztulásával káosz uralkodott el a Galaxisban,

megerősítve a gonosz erejét.

 

Míg Leia tábornok a KÖZTÁRSASÁG stabilizálásáért küzd,

mások sem restek kihasználni a Szenátus után maradt

politikai űrt.

 

Eközben az ELSŐ REND háborúra készül, de még

azelőtt Kylo Ren meg akarja találni az utolsó Jedit,

Luke Skywalkert és tanítványát, Rey-t....

Aztán jöhet a Falcon, amint megközelíti az Ahch-Tót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az pedig odáig oké, hogy nem tetszik nektek az ötlet.

Még ezt se igazán mondtuk. Fura, és próbáltuk elképzelni miként lehet megoldani. Ebből az is kisült, hogy talán nem lesz annyira kiváló. De ez is egy opció.

 

Nem kell minden tetszedjen csak most már évek óta várjuk az új SW anyagokat és olyan mintha ebben az állandó spirálban lennénk ahol rendre jönnek a negativ kommentek olyan dolgokra amit utána majd mindenki körbe rajong.

Ez egy óriási nagy sarkítás. Esetemben biztos az, de akkor nyilván az ing esete áll fenn. Nem vettem magamra.

 

És azt gondolná az ember hogy ahogy telik az idő talán az emberek óvatosabbak lesznek és talán mielőtt kritikákat fogalmaznak meg valamivel kapcsolatban elötte megvárják hogy pontosan az hogyan mutat, ahelyett hogy máris a prekoncepciók körül mennének a dumcsik. De nem.

Ennyi erővel ne is beszélgessünk a filmről a premierig hisz nem tudjuk mi hogyan mutat. Szerintem ez nem járható út, és a fórumnak épp az a lényege, hogy ilyen dolgokról is lehessen ötletelni. Senki nem volt túl durva vagy obszcén ezzel kapcsolatban így továbbra se értem miért baj az, ha kicsit jobban belemerülünk a kimenetelek találgatásába? Ugyanúgy nem mondhatjuk, hogy k*rva jó lesz mint azt hogy gyenge. Az EPVII -et meg kár ide keverni, mert elenyésző olyan embernek váltotta meg a világot, aki előtte kritikus volt vele. Innen a fórumról magamon kívül talán nem is tudnék most mást mondani.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel ne is beszélgessünk a filmről a premierig hisz nem tudjuk mi hogyan mutat. Szerintem ez nem járható út, és a fórumnak épp az a lényege, hogy ilyen dolgokról is lehessen ötletelni. Senki nem volt túl durva vagy obszcén ezzel kapcsolatban így továbbra se értem miért baj az, ha kicsit jobban belemerülünk a kimenetelek találgatásába? Ugyanúgy nem mondhatjuk, hogy k*rva jó lesz mint azt hogy gyenge. Az EPVII -et meg kár ide keverni, mert elenyésző olyan embernek váltotta meg a világot, aki előtte kritikus volt vele. Innen a fórumról magamon kívül talán nem is tudnék most mást mondani.

 

Maximálisan egyetértve. Ez olyan marha nagy ellentmondás. Azaz a bemutatóig ne is gondolkodjunk, a hébe-hóba csepegtetett információk birtokában semmilyen elméletet ne gyártsunk le ,legyen akár negatív vagy pozitív. Hisz nem láttuk a filmet. Maga a felvetés jogos Dzséjt és Bomarr részéről hisz a biztos információk hiányában téves következtésekre juthatunk, mind pozitív mind negatív irányban.

De akkor szerintem ennek a fórumnak a lényegét öljük meg. Ezen elv alapján ezt a topicot is csak a bemutató másnapján lehetne megnyitni, hisz addig semmit nem tudunk konkrétan.

Úgy emlékszem ennek a fórumnak az a fantasztikus időszak volt az előzménye mely az EP 3 elötti 2-3 év ölelt fel egy másik oldalon. Persze ott tudott volt mi lesz, de a hogyan kérdéses volt. És ez volt a fantasztikus, az agyalások az elmék csatája.

Ott sem tetszett mindenkinek minden.

Jómagam sem vagyok attól nagyon boldog hogy egyből az EP7 vége után kezdünk. Már ez nem stimmel hisz minden sw-film az űrben indít és az EP7-nek nem az ürben lett vége. Vagy az lesz hogy a nyitójelenet a felhőkben nyit és aztán lemozdul a kamera Luke és Rey talijára?

Én sem tudom elképzelni hogy ebből jó kisülhet. De engedtesség már meg hogy ennek hangot adjak. Ez nem fikázást jelent, hanem egy kis óvatosságot. A hozzáállásom és a reményem optimista, de mivel nem tudok jó megoldást elképzelni(márpedig párat lefuttattam és mind rossz lett), most eléggé szkeptikus vagyok.

De szerintem se Donátot sem Ody-t nem úgy ismerjük mint akik nekiállnak agyatlanul fikázni.

Szóval Dzséjt és Bomarr, lehet néha olvasóként lehetne értelmezni az írásokat és nem íróként. Mert szerintem ez jelenti a problémát. Hogy ti íróként gondolkodtok. Ami nem baj hisz ismeritek a "másik" oldalt. De ha tévedtem akkor elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ez a hozzászólás rávilágít, hol a gond:

Nem érdekel mit "linkel" Johnson! Nem veszem be!

Teljesen stílustalan lenne a jelenetet újravenni, más szemszögból, vagy ugyanazt, de megszólalva..marhaság.

Nem lesz ilyen. Nem lehet ilyen. Kinek kell emlékeztető egy új sw film elején? Ezt a hatásos/hatásvadász jelenetet nem lehet és nem kell ismételni.

[...]

És akkor el is jutottam odáig, hogy egy rendező úgy mond igazat, hogy közben hazudik.. ;)

Ez nem annak kifejezése, hogy valami nem tetszik. Ez szabályos tagadása a kompetens személyek nyilatkozatainak és a még nem is látott jelenet leminősítése. Ez itt negatív vélemény valamiről, amit csoli még csak nem is látott, és innét nézve elképzelni sem tud, és ezt a prekoncepciót már most rávetítette a filmre. És ez attól is távol van, hogy csak próbálja elképzelni. Az olyan apróságot, mint az érvelés, hogy miért nem lehet és kell megismételni ezt a jelenetet, meg épp csak elfelejti, helyette csak a saját érzelmeivel dobálózik.

 

De akkor szerintem ennek a fórumnak a lényegét öljük meg. Ezen elv alapján ezt a topicot is csak a bemutató másnapján lehetne megnyitni, hisz addig semmit nem tudunk konkrétan.

Azzal együtt, hogy van abban igazság, amit mondasz, ezzel azért vitatkoznék, hiszen A) azért a fórum nem csak az ep8-ról szól, így bőven van még értelme ezen túl is. A lényege az, hogy Star Wars rajongók a a Star Warsról beszélgessenek, nem az, hogy csak az ep8-ról találgassunk. B) Van itt is bőven miről beszélni, vannak konkrét infók is, hiszen egy, a közösségi médián sokkal aktívabb rendezőnk van - az persze más tészta, ha valakit nem érdekel, amit mond. Azzal nehéz is lesz erről beszélni, mert simán lesöpri a témát ezzel a kijelentéssel.

De a fő gond az a negativitás. Bomarr nagyon jól leírta. Nem konkrét lesz*rozás van, de ha jön valami merőben új, a posztok egy részéből elkezd árad a negatív felhang. És ez most már a sokadik eset, a sokadik filmnél. Nem ezért vagy azért, de az ep3-nál ilyen nem volt. Sőt, a fórum egyik lényege emlékeim szerint pont az, hogy mi pozitívan állunk az SW-hez. Ehhez képest végigmentünk azon, hogy minek ep7, minek Rebels, minek Han Solo film, minek Rogue One, minek kell kereszfénykard, minek kell ugyanott kezdődnie a filmnek, minek kell Tatooine 2.0, minek kell Hoth 2.0... miért színészt választottak, nem Ford-imitátort, miért játssza McGregor az öreg Bent, stb... Az ember azt hinné, hogy azok, akik ennyiszer csalódtak pozitívan a filmekben, amikhez olyan negatívan állnak, már csak a filmek megtekintése után írnak a fentiehez hasonló posztot.

És akkor ez a vita sem ismétlődne meg újra és újra, feltűnően azonos szereplőkkel - és ugyanazok a szereplők filmről-filmre ugyanott állnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fő probléma, hogy ez a topik csöpög a negatív gondolatoktól, nem pedig az, hogy megvitatunk valamit a filmmel kapcsolatban.

:lol:

 

Hasonlítsuk már össze ezt a topikot az EpVII előtti időszak kezdetével. Szerintem ég és föld. Most már mindenki tudja, hogy a folytatás JÓ dolog. De egy adag szkepticizmus engedtessék már meg. Ez pont ugyanaz, mint nyavalyogni ELŐRE a száguldó kéz ötletén. Csak valakinek a száguldó kéz szintjén van a limit, valakinél pedig lentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértve. Ez olyan marha nagy ellentmondás. Azaz a bemutatóig ne is gondolkodjunk, a hébe-hóba csepegtetett információk birtokában semmilyen elméletet ne gyártsunk le ,legyen akár negatív vagy pozitív. Hisz nem láttuk a filmet. Maga a felvetés jogos Dzséjt és Bomarr részéről hisz a biztos információk hiányában téves következtésekre juthatunk, mind pozitív mind negatív irányban.

De akkor szerintem ennek a fórumnak a lényegét öljük meg. Ezen elv alapján ezt a topicot is csak a bemutató másnapján lehetne megnyitni, hisz addig semmit nem tudunk konkrétan.

Úgy emlékszem ennek a fórumnak az a fantasztikus időszak volt az előzménye mely az EP 3 elötti 2-3 év ölelt fel egy másik oldalon. Persze ott tudott volt mi lesz, de a hogyan kérdéses volt. És ez volt a fantasztikus, az agyalások az elmék csatája.

Ott sem tetszett mindenkinek minden.

Ezt nagyon jól összefoglaltad Frenkie, valóban voltak olyan dolgok amiket nehéz bolt elképzelni. Ilyen volt pl. a színház jelenet. És persze érdemes ezeket különválasztani a Quarron & co. által elkövetett trollkodástól.

 

Remélem ez a hozzászólás rávilágít, hol a gond:

 

Ez nem annak kifejezése, hogy valami nem tetszik. Ez szabályos tagadása a kompetens személyek nyilatkozatainak és a még nem is látott jelenet leminősítése. Ez itt negatív vélemény valamiről, amit csoli még csak nem is látott, és innét nézve elképzelni sem tud, és ezt a prekoncepciót már most rávetítette a filmre. És ez attól is távol van, hogy csak próbálja elképzelni. Az olyan apróságot, mint az érvelés, hogy miért nem lehet és kell megismételni ezt a jelenetet, meg épp csak elfelejti, helyette csak a saját érzelmeivel dobálózik.

Nem csak ez az egy hozzászólása volt, többet is írt. Bár ettől független ez mégis csak egy vélemény, az övé. Nem érzem olyan hú de nagyon fajsúlyosnak egyébként, hogy ennyire ki kelljen választani. Voltak itt és másik topikokban már ennél meredekebbek is.

 

 

De a fő gond az a negativitás. Bomarr nagyon jól leírta. Nem konkrét lesz*rozás van, de ha jön valami merőben új, a posztok egy részéből elkezd árad a negatív felhang. És ez most már a sokadik eset, a sokadik filmnél. Nem ezért vagy azért, de az ep3-nál ilyen nem volt. Sőt, a fórum egyik lényege emlékeim szerint pont az, hogy mi pozitívan állunk az SW-hez. Ehhez képest végigmentünk azon, hogy minek ep7, minek Rebels, minek Han Solo film, minek Rogue One, minek kell kereszfénykard, minek kell ugyanott kezdődnie a filmnek, minek kell Tatooine 2.0, minek kell Hoth 2.0... miért színészt választottak, nem Ford-imitátort, miért játssza McGregor az öreg Bent, stb... Az ember azt hinné, hogy azok, akik ennyiszer csalódtak pozitívan a filmekben, amikhez olyan negatívan állnak, már csak a filmek megtekintése után írnak a fentiehez hasonló posztot.

És akkor ez a vita sem ismétlődne meg újra és újra, feltűnően azonos szereplőkkel - és ugyanazok a szereplők filmről-filmre ugyanott állnak.

Kikre gondolsz konkrétan, mert ez így csak légpuskával lövöldözés a Holdra. Persze, végig mentünk. Mert ide nem 3 ember ír, hanem 33. Így elkerülhetetlen, hogy valakinek valami ne tetsszen, vagy szót emeljen. Lehet láncba rakni ezeket, de nem hinném, hogy tendencia lenne az, hogy valaki vagy valakik folyton csak azt írják mi nem jó. Biztos vannak negatívabbak, de azt ugye nem várod el, hogy mindenki rózsaszín csillámpónikkal a szeme előtt várja a filmeket. Szerintem ma már kellően széles körű a fórum ahhoz, hogy legyenek ilyen vélemények is. Néha nekem se tetszenek egyes megnyilvánulások, sőt, ki is nyílik a bicska....akkor viszont be is írok, de akkor megkapom mekkora p*raszt vagyok.... Na erre varrjál gombot.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak ez az egy hozzászólása volt, többet is írt. Bár ettől független ez mégis csak egy vélemény, az övé. Nem érzem olyan hú de nagyon fajsúlyosnak egyébként, hogy ennyire ki kelljen választani. Voltak itt és másik topikokban már ennél meredekebbek is.

Igen, ez egy példa volt, ez volt az első, ami tekerés közben szembejött. És épp ez a baj, hogy van több is, vannak súlyosabbak is. Kiemelhetnék 10-et, kiemelhetnék több másikat. Azért lett ez, mert ez volt az első, ami innét visszatekerve szembejött. Semmi személyes, csak ennyi. Ha Donát, Zééé, Pécsi, mikiwan, te vagy akárki lettél volna az első, akkor ti kerültetek volna oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fő probléma, hogy ez a topik csöpög a negatív gondolatoktól, nem pedig az, hogy megvitatunk valamit a filmmel kapcsolatban.

Én nem negativizmusnak nevezném, hanem gondolkodásból fakadó értelmes és építő jellegű kritikának. Ha negativizmust akarsz látni, akkor menj fel az origora meg hasonló szennyoldalakra, ahol ezerrel fikázzák a SW-t és minden nézhető blockbustert, amire érdemes mozijegyet váltani (ellenben egekbe magasztalnak minden más filmet, ami az arcunkba tol minden mocskot, amit csak ember produkálhat...). A probléma az, hogy ezen az oldalon, ha valaki nem nyalja fényesre az Ep VII-et ( vagy bármilyen alkotást, amit most a Disney SW címen produkál), akkor rögtön ki van kiálltva "SW hater fikagépnek"' meg hasonlónak. Engedtessék már meg, hogy kritika is megfogalmazódjon az új filmekről, hogy ne tetszen az, hogy már mindent meg akarnak újítani ( mert ahogy Lucas bácsi csinálta, ezek szerint nem volt jó...), anélkül, hogy bélyegeket ragasztanánk egymásra, ahogy az a mai derék világunkban szokás.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ez a hozzászólás rávilágít, hol a gond:

 

Ez nem annak kifejezése, hogy valami nem tetszik. Ez szabályos tagadása a kompetens személyek nyilatkozatainak és a még nem is látott jelenet leminősítése. Ez itt negatív vélemény valamiről, amit csoli még csak nem is látott, és innét nézve elképzelni sem tud, és ezt a prekoncepciót már most rávetítette a filmre. És ez attól is távol van, hogy csak próbálja elképzelni. Az olyan apróságot, mint az érvelés, hogy miért nem lehet és kell megismételni ezt a jelenetet, meg épp csak elfelejti, helyette csak a saját érzelmeivel dobálózik.

Azért leírtam azt is, hogy szerintem nem lesz elrontva. De nem kell beidézni.

A megvastagított részek pedig más értelmet adnak a mondandómnak.

Azért ne legyek már beállítva hater-nek.

Ne ragadtassuk el magunkat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele de én örülnék ha Del Toro lenne Thrawn admirális. Nagyon jól állna neki nagyszerű színész.

Olvasgattam erről a teóriáról is felbukkant egy érdekes információ nekem. Ha minden igaz az Star Wars: Aftermath könyvben aki olvasta az jobban tudja de ott van egy ismeretlen admirális aki háttérből mozgatja a szálakat. Sokan úgy vélik ő lehet Thrawn.

Star-Wars-Benicio-Del-Toro-Thrawn-Photoshop.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én örülnék neki!

Bár mikor a Rebels-es szereplése igazolást nyert, akkor lemondtam az élőszereplős felbukkanásáról.

Ugye volt olyan pletyi, hogy Zahn konzultált valakivel a Lucasfilm-nél?

Na a én úgy vagyok vele, hogy az akkor a Rebels-ről szólt.. De ne legyen így.

Talán nem véletlenül került (vissza) a kánonba. Legyen bent a 8-ban is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom. Ha minden igaz, ő már a Rebels idején is benne van a korban (jó negyvenes, de lehet hogy tévedek). Persze, elképzelhető, hogy a chissek várható élettartama teljesen eltérő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Rebels eléggé stilizált úgy tűnik nem is próbálkoztak vele, hogy Del Torohoz hasonló arca legyen. A hanghordozás is nagyon elüt. Ha lesz is Thrawn szerintem nem Del Toro fogja játszani.

Mint két tojás :D. Nem gondolom hogy ez probléma lenne. De én se hiszem hogy Thrawn lesz.

saw-gerrera.jpg?itok=5wsw6PHT

 

Olvasgattam erről a teóriáról is felbukkant egy érdekes információ nekem. Ha minden igaz az Star Wars: Aftermath könyvben aki olvasta az jobban tudja de ott van egy ismeretlen admirális aki háttérből mozgatja a szálakat. Sokan úgy vélik ő lehet Thrawn.

Azóta utána olvastam mivel az Afremarth 2. kötete már kint van angolul és abban kiderül hogy ki ez a figura és nem Thrawn lesz

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint két tojás :D. Nem gondolom hogy ez probléma lenne. De én se hiszem hogy Thrawn lesz.

saw-gerrera.jpg?itok=5wsw6PHT

Nem igazán összevethető a két példa. A Rogue One azután kezdett forogni, hogy a Clone Wars már megvolt. Del Toro viszont már rég ki lett castingolva. Nyugodtan lehetett volna róla mintázni Thrawn ha tényleg őt játssza. Ráadásul Del Toronál az a baj hogy még az öregedést se lehet bedobni, hisz csak akkor játszhatja Thrawnt ha a faja csak rendkivül lassan öregszik, igy méginkább elvárható lenne a hasonlóság.

 

Szóval igen. Del Toro nem Thrawn lesz. Ez szinte biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.