Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

MSW:

 

Spoiler

Ha minden igaz, így fognak kinézni a 3. évadban a Preatorianus Gárda tagjai. Itt ugyan nem Snoke-ot, hanem Gideont fogják védeni, de ha minden igaz, ez a páncéljuk korábbi változata:

 

324350710_661659142422449_90534199905306

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Számomra meglepő volt, hogy a 10 éves jányunk pont ezt a sorozatot szerette meg az SW-ből. Pedig volt egy sejtés, hogy talán a cukiság segít. Ha ez sem, akkor elengedtem a kérdést. 

 

Nálam sokáig nem volt drive hozzá. Korábban sok könyvet olvastam ebből az érából, az mind egy alternatív univerzumba lett száműzve. Idő kellett, hogy az új dolgokra befogadóképesebb legyek. Persze ez nem tudatosodott eddig bennem.

Tehát ez a sorozat remek példa arra, hogy lehet új rajongókat és régieket újra elvarázsolni. A Boba Fett meg arra, hogyan gyógyítsunk rajtaütésszerűen tudatalatti programokat, előítéleteket.  ;) Mivel ügyesen összefűzték a sztorikat jobban érzem Mandó kapcsolódását az egészbe. Fordított sorrendben egyfajta előzményként nézve. :cool:

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Szisz írta:

Számomra meglepő volt, hogy a 10 éves jányunk pont ezt a sorozatot szerette meg az SW-ből. Pedig volt egy sejtés, hogy talán a cukiság segít. Ha ez sem, akkor elengedtem a kérdést. 

 

Nálam sokáig nem volt drive hozzá. Korábban sok könyvet olvastam ebből az érából, az mind egy alternatív univerzumba lett száműzve. Idő kellett, hogy az új dolgokra befogadóképesebb legyek. Persze ez nem tudatosodott eddig bennem.

Tehát ez a sorozat remek példa arra, hogy lehet új rajongókat és régieket újra elvarázsolni. A Boba Fett meg arra, hogyan gyógyítsunk rajtaütésszerűen tudatalatti programokat, előítéleteket.  ;) Mivel ügyesen összefűzték a sztorikat jobban érzem Mandó kapcsolódását az egészbe. Fordított sorrendben egyfajta előzményként nézve. :cool:

 

Annyira nem meglepő ez, hogy a 10 éves lurkót is leköti... :) 

Azért a Mando egy elég népszerű sorozat, fiatalabb körökben is, másabb mint az Andor, jóval könnyedebb hangvételű.   

És nem csak baby yoda végett azért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva -a hamis képzetem után- mintha arról lett volna szó amire Dzséjt is utalt, hogy bűnszervezetek uralják a bolygót. Itt írtak erről.

 

https://www.cbr.com/coruscant-crime-problem-star-wars-sequels/

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Nute Gunray írta:

De névleg ekkor már az Új Köztársasághoz tartozik a bolygó?

Pontosan nem tudni, mikor csatlakozott. De mivel a Coruscant egy szimbólum és kis túlzással a Galaxis közepe, szerintem a Köztársaság presztízs okokból sem engedhette meg, hogy a határain kívül tartsa. Elég furán jönne ki, ha az egyes számú Magvilág ne lenne a főleg a Magvilágokra korlátozódó új Köztársaság része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha emlékeim nem csalnak, amikor Mon Mothma tűzszüneti megállapodást írt alá a Birodalommal (illetve annak névleges vezetőjével, a valódi hatalommal nem rendelkező Ameddával), akkor az utóbbi megtarthatta a Coruscantot. Szóval ennek tükrében elképzelhető, hogy az egykori főbolygó még sokáig nem lett az ÚK része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha emlékeim nem csalnak, amikor Mon Mothma tűzszüneti megállapodást írt alá a Birodalommal (illetve annak névleges vezetőjével, a valódi hatalommal nem rendelkező Ameddával), akkor az utóbbi megtarthatta a Coruscantot. Szóval ennek tükrében elképzelhető, hogy az egykori főbolygó még sokáig nem lett az ÚK része.

Épp ellenkezőleg a Galaktikus Kiegyezésben az szerepel, hogy a Birodalomnak át kell engednie a Coruscantot a Köztársaságnak. Hogy aztán ez az egész mennyi idő alatt zajlott le egy olyan kullancs rendszer, mint a Birodalom és egy olyan nehézkes és teszetosza rendszer, mint a Köztársaság között, az már jó kérdés. Az átmenet lehetett pár hónapos vagy akár egy évtizedig is eltarthatott. Annyi biztos, hogy az endori csata után 1 évvel hivatalosan már nem volt a Birodalomé, és 24 évvel a Halálcsillag II felrobbanása után biztosan a Köztársaság része volt, és az akkor alakuló Centristák pártjába tartozott. De, hogy pontosan mikor lett a Köztársaság hivatalos tagja - ha csak nem annektálták, bár az szerintem nem egyezne Mon Mothma elveivel -, az egyelőre kérdőjel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Épp ellenkezőleg a Galaktikus Kiegyezésben az szerepel, hogy a Birodalomnak át kell engednie a Coruscantot a Köztársaságnak. Hogy aztán ez az egész mennyi idő alatt zajlott le egy olyan kullancs rendszer, mint a Birodalom és egy olyan nehézkes és teszetosza rendszer, mint a Köztársaság között, az már jó kérdés. Az átmenet lehetett pár hónapos vagy akár egy évtizedig is eltarthatott. Annyi biztos, hogy az endori csata után 1 évvel hivatalosan már nem volt a Birodalomé, és 24 évvel a Halálcsillag II felrobbanása után biztosan a Köztársaság része volt, és az akkor alakuló Centristák pártjába tartozott. De, hogy pontosan mikor lett a Köztársaság hivatalos tagja - ha csak nem annektálták, bár az szerintem nem egyezne Mon Mothma elveivel -, az egyelőre kérdőjel.

Kiegészítés, mert gyorsan fellapoztam A Birodalom vége című könyvet: a kiegyezés után a Köztársaság felmentette Mas Ameddát és őt tette meg Coruscant kormányzójának, legalábbis névlegesen. Mert köztársasági felügyelőket ültettek a nyakára, így a bolygót valójában a Köztársaság kormányzozta, Amedda pedig a bábjuk lett.

 

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudom, hogy utálod Dzséjt, de Új Köztársaság. A sima Köztársaság zavaró, mert mindig a régi jut az ember eszébe.

Tényleg utálom, és tudom, hogy az a hivatalos neve, de nem az egyetlen megnevezése. Az ep7-8-ban (mindkét esetben lendületből a nyitószövegben :) ) és nem egy alkalommal más művekben (köztük a The Mandalorianben) is nevezik szimplán csak Köztársaságnak. Ergo a Star Wars alkotói biztosították nekem a hivatalos kibúvót, náluk tessék reklamálni. :P Amúgy, ha a kontextusból nem egyértelmű, akkor oda szoktam írni, hogy a régi vagy az új Köztársaságra gondolok. Vagy, nagyritkán használom a régi hivatalos nevét, azaz Galaktikus Köztársaság. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Annyira nem meglepő ez, hogy a 10 éves lurkót is leköti... :) 

Azért a Mando egy elég népszerű sorozat, fiatalabb körökben is, másabb mint az Andor, jóval könnyedebb hangvételű.   

És nem csak baby yoda végett azért. 

Nem lepett volna meg, ha addig bármi le tudta volna kötni, ami SW. Igyekeztem. A bátyja már kis korától nézett SW filmeket. Érdekes, hogy a Mandót ő pont nem követte. Inkább a CW, Lázadók, Jedi históriák, Obi ment. Viszont a bátyus idézett a TLJ-ből angolul, amit én nem vágtam (magyarul láttam csak). A kisebbnél halogattam az SW-t, mert nem éreztem érettek rá, a Mandóra viszont jobban rákattant, mint én és egyből. Azután már az Obit és Boba vonatkozó részeket is megnézte. Még kis Leila sem hozta úgy lázba, mint ez a sorozat. Nála ez lett a kulcs, hogy érdekelje a többi dolog is.

Úgy látszik sokaknál van preferált éra. Nekem ebből az érából a Mandó tetszik most leginkább. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Szisz írta:

Nem lepett volna meg, ha addig bármi le tudta volna kötni, ami SW. Igyekeztem. A bátyja már kis korától nézett SW filmeket. Érdekes, hogy a Mandót ő pont nem követte. Inkább a CW, Lázadók, Jedi históriák, Obi ment. Viszont a bátyus idézett a TLJ-ből angolul, amit én nem vágtam (magyarul láttam csak). A kisebbnél halogattam az SW-t, mert nem éreztem érettek rá, a Mandóra viszont jobban rákattant, mint én és egyből. Azután már az Obit és Boba vonatkozó részeket is megnézte. Még kis Leila sem hozta úgy lázba, mint ez a sorozat. Nála ez lett a kulcs, hogy érdekelje a többi dolog is.

Úgy látszik sokaknál van preferált éra. Nekem ebből az érából a Mandó tetszik most leginkább. 

 

 

Ebben is lehet valami. Nálam is inkább az előzmény trilógia a befutó még mindig. :) És akkor ezeken belül, TCW, TBB, stb.

Viszont, érdekesség az én esetemben, az az Andor sorozat iránti rajongásom is. Pedig az már bőven birodalmi éra.... 

Vagy a Mando, ami meg birodalom utáni éra. Én magam sem értem ezt..... :P 

 

Amit kedvelek, élőszereplős sorikban, az a Mando, meg az Andor. A Kenobi, és a Boba fett meg amolyan max. 2x nézős nálam....(kivétel a 2 Mando kötődésű rész, mert azokat meg imádtam :)  ) .

Az Ahsoka még kérdőjel, mert nem láttunk egy részt sem belőle. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

z

20 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

az Andor sorozat iránti rajongásom is. Pedig az már bőven birodalmi éra.... 

 

Vagy a Mando, ami meg birodalom utáni éra. Én magam sem értem ezt..... :P 

 

Amit kedvelek, élőszereplős sorikban, az a Mando, meg az Andor. A Kenobi, és a Boba fett meg amolyan max. 2x nézős nálam....(kivétel a 2 Mando kötődésű rész, mert azokat meg imádtam :)  ) .

Az Ahsoka még kérdőjel, mert nem láttunk egy részt sem belőle. 

Közben rájöttem, hogy nálam az éra kicsit máshogy van, mint hivatalosan. A ROTJ utáni időszak annyira eddig nem húzott be, mert a régi könyves folytatásokon nevelkedtem. A Mandó és a Boba jobban ül nálam, mint a mozifilmek.

A nagyfiúnk (14) az Andort is nézte, a Mandót és a Bobát eddig nem. Mindegyik egy átmeneti időszakban játszódik és ez bennük közös. Az egyik a Birodalomba be a másik kijövet. A birodalom lehelete ott van. Belégzés, kilégzés.

A Mandóban a kedvencem, mikor azt mondja az Új Köztársaságra, hogy az egy vicc. Ezen szakadtam, mint az első palacsinta. :lol:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.