Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pontosan azért írtam, amit Ody írt. Másfél hónap sincs már hátra, hogy legális módon beszerezzük a kedvencünket (személyes megjegyzés: hihetetlen és baromi szomorú, hogy van, aki ennyit sem bír ki... :roll: ). Ez egy k*rva nagy változás az eddigiekhez képest, például azokhoz a nem is olyan távoli időkhöz képest, amikor se BD-n, se DVD-n nem lehetett SW filmet venni idehaza (hányan is vettük meg az ep9-et külföldről, mert idehaza semmilyen formában nem kapható a mai napig?). És szépen megkérlek, hogy ne légy megsértődve, mert rád szólt valaki, hogy ne reklámozz illegális dolgot. Nem számít, mi volt a múlt héten, a múlt hónapban, tavaly vagy tavaly előtt, az meg, hogy mit csináltak a múltban más oldalak írói, meg sohasem számított. Az számít, hogy mi van ma és mi lesz a jövőben itt, a fórumon;) 

Aki meg meg akar találni valamit, az úgyis megtalálja, vagy megkérdezi.

Hamarosan lesz legális lehetőség, és MINDIG a legális lehetőséget preferáltuk ezen a fórumon, az illegális megoldásokkal kapcsolatban csak azért voltunk többé-kevésbé elnézőek, mert nem volt más választásunk, hiszen egyéb módon nem lehetett Magyarországról elérni a kívánt SW tartalmakat. De nemsokára lesz. És ez a változás itt is változást eredményez. És mint minden új szabály bezetésekor, ezt is érdemes előre tudatosítani.

32 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ha az utcán találkozunk is mondtam volna nektek. Van hírértéke. 

Az ugye azért megvan, hogy ha utcán találkozunk, akkor négyszemközt vagyunk, ez meg egy nyilvános, az egész internet által látogatható fórum, aminek már volt is problémája hasonló dolgokból. Ha az utcán mondod nekem, akkor annak az esélye, hogy másnap kitiltanak a Google keresőjéből és egy levél fogad a Disney jogi osztályától, zéró. Ha itt teszed, akkor ha nem is nagy, de ennek már lesz esélye (a linkek ezért vannak már tiltva egy ideje).

Tessék odafigyelni, mert ez nem egy zárt baráti klub négy fal között, nem két ember, aki az utcán dumcsizik, hanem egy, a Google-ben jegyzett nyílt fórum, amin napi szinten cirkálnak csúnyaságokra vadászó botok a Google-től, a Disney-től, a Marveltől, a Legótól meg minden olyan dologtól, amivel nem akarunk kötözködni. Nyilván nem vagyunk nagy hal, de mint írtam, volt már ebből kellemetlenségünk a Legónak hála. Ne kísértsük a sorsot.

5 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Angolul is elérhetőek lesznek, ha nem szeretném szinkronosan megtekinteni? 

Úgy értem eredeti nyelv+magyar és angol felirat? 

Nem szeretem a szinkronos filmeket, sorozatokat ezért kérdezem. 

Igen, az ilyen streaming szolgáltatás úgy működik, mint egy BD. Bármikor válthatsz a nyelvek és feliratok között, akár a film/sorozatepizód közben is, sőt a feliratzot ki is kapcsolhatod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 Még el se indult a csatorna és már lehet töltögetni a részeket.

Ezért ne ÉN legyek elővéve meg lecseszve, mint egy kis hülyegyerek ezen a fórumon. Hanem az a tyúkeszű naiv tulok, aki azt a döntést hozza, hogy tegyék elérhetővé a mai világban egy ország szinkronjait 1,5 hónappal a platform premierje előtt.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

És szépen megkérlek, hogy ne légy megsértődve, mert rád szólt valaki, hogy ne reklámozz illegális dolgot. Nem számít, mi volt a múlt héten, a múlt hónapban, tavaly vagy tavaly előtt, az meg, hogy mit csináltak a múltban más oldalak írói, meg sohasem számított. Az számít, hogy mi van ma és mi lesz a jövőben itt, a fórumon;) 

 

Tessék odafigyelni, mert ez nem egy zárt baráti klub négy fal között, nem két ember, aki az utcán dumcsizik, hanem egy, a Google-ben jegyzett nyílt fórum,

Ez már stílus, elsőre is jobban esett volna.

 

Épphogy úgy éreztem finom vagyok, virágnyelven írtam szó szerint. Mindegy, nyilván nem fordul elő többet. korábban itt ki lett mondva, hogy

Spoiler

sorozatbarátokponthu

meg hasónlók, én még csak ilyet sem vettem a számra.

 

amúgy néha az is reklám, ha csak beszélünk róla. Komolyan, ha gondolod töröld ezt a vitát is, vagy az összes bejegyzésemet mára én nem szajkózom tovább értjük egymást, nem lesz harag. (Ja és csaxólok, hogy jelenleg a TE első reflexiód tartalmazz a reklámot, ráadásul ÜVÖLTVE, csak ott van előtte, hogy senki ne tegye, szóval gondold meg, hogy tényleg érdemes törölni a komplett párbeszédet.)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ja és csaxólok, hogy jelenleg a TE első reflexiód tartalmazz a reklámot, ráadásul ÜVÖLTVE, csak ott van előtte, hogy senki ne tegye, szóval gondold meg, hogy tényleg érdemes törölni a komplett párbeszédet.

Nem törlöm, mert okulásnak jó. S bár tudom, hogy a nagybetűvel írás üvöltésnek számít, alapvetően kihangsúlyozásnak szántam. Főleg azért, mert így feltűnőbb. Mint láthatod, ugyanazt a Vélemények topikban még más színnel is kiemeltem a félkövérség mellé. Itt nem akartam annyira kihangsúlyozni, mert nem mindenki tér be ebbe a topikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 25. - 16:56, Dzséjt írta:

Igen, az ilyen streaming szolgáltatás úgy működik, mint egy BD. Bármikor válthatsz a nyelvek és feliratok között, akár a film/sorozatepizód közben is, sőt a feliratzot ki is kapcsolhatod.

Ez elgondolkodtató, elég sok SW-s anyag van tárolva nálam is, lehet hogy meg fogja érni előfizetni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Stohl Buci!!!!!! Moser Károly!!!!! (utóbbi természetesen a TCW 7. évadban)

Buci hangja megijesztett elsőre!Szerintem kapott egy szűrőt.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, cyrano írta:

Nekem marad az eredeti hang + felirat. Stohl-t egyáltalán nem szeretem és még finom voltam meg nőies. Persze, Disney+ előfizetésem biztosan lesz, mert vagy fél tucatszor regisztráltam már. :)

 

Én is elsősorban angolul fogom nézni továbbra is. DE. Azért Stohl volt A hangja Luke-nak. Ez igenis fontos volt, hogy ő legyen. Egyébként szerintem gondolhatunk róla, amit akarunk, egyrészt jó színész, de ha ebben sem értünk egyet, akkor talán azt végképp el kell ismerni, hogy jó szinkronszínész. Kiváló hangja volt Luke-nak az eredeti trilógiában, és korrektül lehozta a Last Jedi-t is, annak ellenére, hogy időskorára Hamillnek egészen más, sokkal karcosabb hangtónusa lett (és hogy azért van egy 15 év köztük), míg Stohlnak ma is fiatalos a hangja. Emellett igencsak emlékezetes szinkronja Heath Ledger Jokere, amiben Stohl (is) sziporkázik. Nyilván valamennyi esetben elmondható, hogy nem éri utol az eredetit, ez nem is kérdés. De ez néhány, nagyon kevés filmet leszámítva minden magyar szinkronról elmondható. És az a kevés is ezer éve készült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

 

Én is elsősorban angolul fogom nézni továbbra is. DE. Azért Stohl volt A hangja Luke-nak. Ez igenis fontos volt, hogy ő legyen. Egyébként szerintem gondolhatunk róla, amit akarunk, egyrészt jó színész, de ha ebben sem értünk egyet, akkor talán azt végképp el kell ismerni, hogy jó szinkronszínész. Kiváló hangja volt Luke-nak az eredeti trilógiában, és korrektül lehozta a Last Jedi-t is, annak ellenére, hogy időskorára Hamillnek egészen más, sokkal karcosabb hangtónusa lett (és hogy azért van egy 15 év köztük), míg Stohlnak ma is fiatalos a hangja. Emellett igencsak emlékezetes szinkronja Heath Ledger Jokere, amiben Stohl (is) sziporkázik. Nyilván valamennyi esetben elmondható, hogy nem éri utol az eredetit, ez nem is kérdés. De ez néhány, nagyon kevés filmet leszámítva minden magyar szinkronról elmondható. És az a kevés is ezer éve készült.

Hát, Stohl hangjával gyakorlatilag ki tudnak kergetni a világból (függetlenül attól, hogy valóban egy kiváló szinész). Nyilván nem kell egyetértenünk és nem is azért vagyunk itt, hogy minden kérdésben azonos állásponton legyünk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
6 perccel korábban, csoli1138 írta:

Csak most gondoltam bele, hogy egy ilyen nagydarab fickónak mennyivel több beskarra van szüksége egy full páncélhoz!

Kész ráfizetés az a sok meiloorun! ;)

Ha meg utólag fogy le, az se jó, mert (bes)kárba vész az a sok felhasznált anyag! :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Donát írta:

Ha meg utólag fogy le, az se jó, mert (bes)kárba vész az a sok felhasznált anyag! :D 

Egy jó kovács megoldja, mint az ingnél! 4-5 kiló tiszta beskarból kijött egy 200 grammos páncéling, a többi munkadíj.. hozzá se mennék többet.. :hmm::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezek a páncélok maguktól is képesek összemenni. Csak nézzétek meg Boba Fettet. Az ep5-6-ban még cingárabb volt, a Mandiban mégis simán felkapta a Razok Crestben az aputestére ugyanazt (amit előtte szintén simán viselt a Fettnél azért vékonyabb Cobb). És aztán ugyanez a páncél, igaz, már más szabású ruhával a kikupáltabb testére is ráment. Ezek a mandalore-iak mindenre fel vannak készülve. Páncéljuk bármikor bárkire bárhol rámegy. Mint a rohamosztagos páncélok. Láttuk, hogy azok is végül hozzá idomultak Rex szintén aputestéhez. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. rugalmas a páncélelemek közti szó szerint; kötőszövet. De minél nagyobb vagy, annál nagyobb lehet a rés a pajzson, a támadható felület!

Ha már itt tartunk, emiatt kicsit túlzás is néha azt az érzetet keltetni, hogy Din Djarin golyóálló úgy ahogy van. Persze a főhősnek annak kell lennie, de komplett golyózáport is kapott már, de mindenki csak a beskar lapokra céloz szerencsére. Persze tűzharcban a pillanat hevében általában mindenki a létfontosságú helyekre és nem az ízületekre célozna, ez pszichológia. Kivéve Windu-t, Ő megtalálta a páncél gyenge pontját!

De ha már itt tartunk, akkoriban is ki volt jelentve, hogy a beskar fénykardálló, vagy csak szerencsés véletlen, hogy lehet erre építeni ezzel a jelenettel együtt is, mert ott nem ért beskart a kard? Bár részben igen, mert a háti rakétájából bizony sikerült vágni. De lehet, hogy csak a töltetből, ami nem biztos, vagy inkább biztos, hogy nem beskar.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 Igazából, amíg Lucas felügyelte a TCW-t, addig az volt a vezérelv, hogy a fénykardnak az ég adta egy világon semmi sem áll ellent. Ez volt Lucas szabálya akkor, ami mondjuk ellentmondott az ep3-nak, amiben a MagnaGuardok pálcikája bizony látványosan ellenállt a fénykardnak, és direkt erre lettek tervezve. De hát ilyen volt Lucas.

Az, hogy a mandik páncélja beskarból van (@Ody Mandrell  ne olvasd tovább :P ) az az EU-ból lett átemelve először a Rebels-ben, akárcsak a fénykardállósága, ami pedig a The Mandalorianben jelent meg először. Szintén érdekes, hogy a Fett família páncélja korábban durasteelből volt, ezt a The Mandalorian 14. fejezete, a The Tragedy retconolta. Szóval ez a páncél csak azóta beskar. Persze nyilván a retconnak hála most már az ep2-ben, a TCW-ben, az ep4-6-ban is az, de egészen a The Tragedy-ig nem ez volt a koncepció.

De szerencsére az ep2-ben Windu fénykardja csak a rakétába vágott bele (az nem beskar), illetve Filoniék azt is hozzáadták a sztorihoz, hogy csak a tiszta beskar páncélok ilyen hihetetlenül ellenállóak, viszont a korábbi TCW és Rebels epizódokban nem mindenki hordott tiszta beskar páncélt. Sőt, még Djarin sem a The Mandalorian elején, azért is amortizálódott le olyan könnyen. Persze még nem tiszta formában is ellenállóbb, mint a legtöbb páncél anyaga.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.