Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Giancarlo Esposito a GalaxyConon vesz részt a hétvégén, ahol részt vett egy interjún. Az alábbiakat árulta el:

 

- A 3. évadot hamarosan elkezdik forgatni. "Csak nemrég fejezték be a Boba Fett forgatását és hamarosan belekezdenek a Mandi 3. évadába."

- Az új évadban még több Gideont fogunk kapni.

- Azzal kapcsolatban, hogy Pedroval mi lesz, azt felelte: "Nem kell várnunk Pedrora."

- Továbbá a teóriával kapcsolatban, hogy mégtöbbet láthatjuk majd Pedro arcát az új évadban, ezt válaszolta: "Erről nem beszélhetek. Úgy értem, tudom mennyire szeretne többet sisak nélkül szerepelni, de az ő feladata, hogy a sisakban legyen. Tudod hogy értem? Ez az egyezség."

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Úgy látom még nem volt itt, akkor ide írom:

 

- Carl Weathers a hétvégén elárulta egy rendezvényen, hogy visszafog térni a karaktere a 3. évadban.

- Hovatovább újra rendezni is fog.

- A 3. évadot a következő hónapban kezdik el forgatni. :)

 

Nekem egyre inkább gyanús a még 1-2 hónappal ezelőtt megjelent production weekly(nem tudom, hogy pontosan ez volt a neve) híre, miszerint szeptember 20.-án kezdik el forgatni az új évadot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, LordGravon said:

Mark Hamill ezt tegnap előtt osztotta meg a Twitterén:

 

E9p7dqKXMAcS11P?format=jpg&name=medium

 

Elvileg ez egy hivatalos poszter a 3. évadhoz. :idn:

Nem az, hanem a Lucasfilm által hivatalosan kiadott, de amúgy rajongói plakát. Olyasmi kategória amiket @SimonZ is készített a Celebration-re. Nem hiszem, hogy majd ez a fénykardkészítés megjelenne a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem az, hanem a Lucasfilm által hivatalosan kiadott, de amúgy rajongói plakát. Olyasmi kategória amiket @SimonZ is készített a Celebration-re. Nem hiszem, hogy majd ez a fénykardkészítés megjelenne a sorozatban.

Sejtettem.

 

Nem volt valami meggyőző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Vagy inkább Prequeles/TCW-s.

 

Szerintem minimum 4 évados lesz az egész, de úgy alapjáraton szeretném, ha nem nagyon húznák el ezeket a sorozatokat, mert amúgy is egy csomó lesz belőlük és továbbra is tartok attól, hogy lehet majd tartani velük a lépést. Remélem, jól beosztják majd őket.

 

Eddig a Mandalorian sztorija és formulája eléggé egyszerűnek tűnik, szóval szerintem ezen nem lehet annyit ragozni, hogy akár 8 évadot is megérjen.

 

Max akkor, ha igazad lesz és behoznak egy politikai szálat, ami által komplexebbé válik a történet, de úgy látom, hogy most a Disney érában a Lucasfilm eléggé tartózkodik ettől.

 

Inkább az OT formuláját veszik alapul, még ha e mellett igyekeznek egy kicsit árnyaltabbá is tenni az univerzumot.

 

A Mando meg aztán pláne szeret nosztalgiázgatni, különösen a Tatooine-os részekben, amikben szerintem túlzásba is vitték a dolgot.

Amúgy Giancarlo tavaly még 3. és 4. évadról beszélt. Könnyen elképzelhető, hogy időközben változtak a tervek és végül 3 évad mellett döntöttek, de mindenképpen azt tartom esélyesnek, hogy kapunk 4 évadot.

 

Ezt már korábban is mondtam és most is tartom magamat ehhez: Grogu nem más, mint egy katalizátor Din Djarin számára. Az ő megtalálásával kezdődik el Din karakterének megváltozása. Az elválásuk fontos mérföldkő, de ez is hozzátartozik kettejük kapcsolatához. Ezért is lenne furcsa, ha a 3. évadban látnánk a kis csöpséget és újracsatlakoznának ketten. Egy reuniont eltudok képzelni a sorozat végén, de ez a sorozat éppenséggel Dinről és a Mandalore sorsáról szól. Szerintem Jon és Dave is rájöttek, hogy több évadot nem lehet csak arra áldozni, hogy azt lássuk, miképpen utazgat szerteszét Din és Grogu a Galaxisban, miközben Gideon a nyomukban van. (A kísérleti/klónozós történetet pedig szerintem Grogu nélkül is eltudják mesélni.)

A 3. évad erről fog szólni. Megvan adva egy konfliktus, amit fel kell oldaniuk az évad végére, vagy esetleg továbbviszik majd a következő évadra.

 

Mivel több sorozat is be van jelentve - Ahsoka, Boba Fett, Rangers - ezért én úgy tekintek erre az időszakra, mint pl. egy SW-sített MCU. Ott is Vasember kapott egy trilógiát, de nem állt meg a világ, Tony feltűnt máshol is. Hasonlót tudok elképzelni itt is, pláne, hogy Favreau szerintem merített valamicskét a Marveltől. A Mandalorian Din Djarin útját követi, kapunk 3-4 évadot kb., amely elmeséli a történetét, aztán pedig feltűnik máshol is. Például az a nagy esemény, amiről Kennedy nyilatkozott az Investor napon, szerintem nem Mandalore felszabadításáról fog szólni, hanem valami másról. :)

 

A politikai szálról: nem gondolok semmilyen prequeles politikára, inkább egy olyat tudok elképzelni, hogy különböző klánok versengenek a sötétkardért. Mindenki maga mellé akar állítani annyi embert, ahányat csak tud, meg ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mando sorozatnak az tett jót, hogy egy olyan időszakban vette fel a story fonalat, amikor már a Birodalom szétesett, de az első rendnek még hir magja sem volt. 

Egyszóval káosz volt a galaxisban, ha lehet igy irni. :) 

Nem tudom mennyire tenne jót a szériának, ha az első rend megalakulása is benne lenne, átvitt értelemben véve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Cpt. Rex said:

Nem tudom mennyire tenne jót a szériának, ha az első rend megalakulása is benne lenne, átvitt értelemben véve. 

Már pedig, még ha nem is magában a Mando-ban, de a sorozatok története erre fog kimenni. Már csak a klónozós szál miatt is ezt gondolom, hisz ki másnak kéne magas midichlorian számú klóntest mint az ER-t és a VR-t is kiötlő Palpatine-nak. Bár ez még csak az a korszaka az ER-nek amikor még az Ismeretlen Régiókban rendezik a soraikat a főerők, de Gideon már lehet egy, nagyon nagy autonómiával felruházott de még is hozzájuk kötődő, előretolt figura aki intézi a dolgokat a peremvidéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ezt már korábban is mondtam és most is tartom magamat ehhez: Grogu nem más, mint egy katalizátor Din Djarin számára. Az ő megtalálásával kezdődik el Din karakterének megváltozása. Az elválásuk fontos mérföldkő, de ez is hozzátartozik kettejük kapcsolatához. Ezért is lenne furcsa, ha a 3. évadban látnánk a kis csöpséget és újracsatlakoznának ketten. Egy reuniont eltudok képzelni a sorozat végén, de ez a sorozat éppenséggel Dinről és a Mandalore sorsáról szól.

Igaz, Grogu volt Din katalizátora, de szerintem a gyermek is épp oly szerves részévé vált a Mandalorian-nek, mint a címadója és rengeteget hozzáadott a jelenléte az egészhez, nem kis szerepet játszva a sorozat világsikerében.

 

Engem személy szerint eleinte csak viszonylag hozott lázba a Mandalorian, a korai trailerek alapján, amikor még úgy tűnt, hogy az egész csak egy badass fejvadász kalandjairól fog szólni, de mindig is jobban meg akartam ismerni az anno még a Legendákban bemutatott igazi mandalore-i harcos kultúrát, szóval mindenképp akartam neki adni egy esélyt.

 

Grogu feltűnése kellemes meglepetés volt számomra és hatalmasat dobott az egészen. Nekem, sok más nézőhöz hasonlóan, épp olyan fontossá vált a gyermek sorsának az alakulása, mint magának Din-nek és elég lehangoló volt, amikor a 2. évad fináléjában Luke magával vitte, ezen pedig az a badass rövid Boba Fett-es stáblista utáni jelenet sem dobott sokat. Egyébként imádtam. :D

(Ezekről eredetileg az egyes részek topikjaiban akartam majd beszélni, pótlólag, de egye fene, ha már itt tartunk. :D )

 

Én azok között voltam, akik azt remélték, hogy valami árnyaltabb megoldást fogunk kapni Grogu sorsának a megoldására és ezt maga a sorozat is tease-elte egy kicsit.

 

Tehát lehetett volna mondjuk az, hogy egyfajta félig-mandalore-i, félig-jedit nevelnek belőle, aztán ez által kapunk egy érdekes dilemmát arról, hogy lehet-e a két filozófiát ötvözni és mi az, amit e célból érdemes lenne megtartani a kettő elvei közül, meg mi az amit nem, különösen a két csoport múltbeli problémáira tekintettel.

 

Ezzel kapcsolatban meg nekem egyébként kicsit furcsa volt, amikor pont Ahsoka tartott Dinnek kiselőadást arról, hogy a kötődés veszélyes, aztán pedig az évad végén pont Luke jött el Groguért, hogy aztán elválasztja a nevelőjétől, ahogyan anno a Prequel érás jedik tették a növendékeikkel.

 

41 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem Jon és Dave is rájöttek, hogy több évadot nem lehet csak arra áldozni, hogy azt lássuk, miképpen utazgat szerteszét Din és Grogu a Galaxisban, miközben Gideon a nyomukban van. (A kísérleti/klónozós történetet pedig szerintem Grogu nélkül is eltudják mesélni.)

A 3. évad erről fog szólni. Megvan adva egy konfliktus, amit fel kell oldaniuk az évad végére, vagy esetleg továbbviszik majd a következő évadra.

Persze, én sem arra gondoltam, hogy csak az utazgatásról kellett volna szólnia. Grogu-t máshova is magával viheti Din, szerintem, de az igaz biztonságosabb számára, ha teljesen kimarad a várható mandalore-i konfliktusból, amit kíváncsian várok.

 

Nagyon érdekes lesz majd különösen Din és Bo-Katan kapcsolatának az alakulását figyelni, amiről, ha már a GoT-ot emlegetted, nekem a 7. évadból Jon és Dany helyzete jut egy kicsit eszembe, miután fény derült az előbbi valódi származására.

 

41 perccel korábban, Bence1997 írta:

A politikai szálról: nem gondolok semmilyen prequeles politikára, inkább egy olyat tudok elképzelni, hogy különböző klánok versengenek a sötétkardért. Mindenki maga mellé akar állítani annyi embert, ahányat csak tud, meg ilyenek.

Ez jól hangzik. :D Remélem, igazad lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Már pedig, még ha nem is magában a Mando-ban, de a sorozatok története erre fog kimenni. Már csak a klónozós szál miatt is ezt gondolom, hisz ki másnak kéne magas midichlorian számú klóntest mint az ER-t és a VR-t is kiötlő Palpatine-nak. Bár ez még csak az a korszaka az ER-nek amikor még az Ismeretlen Régiókban rendezik a soraikat a főerők, de Gideon már lehet egy, nagyon nagy autonómiával felruházott de még is hozzájuk kötődő, előretolt figura aki intézi a dolgokat a peremvidéken.

Én arra vagyok kíváncsi, hogy ebbe az egészbe hogyan is akarják belekeverni az Ismeretlen Régiókban tevékenykedő Első Rendet, amikor is tudjuk, hogy még jóval később fogják megmutatni magukat. Most nem ugrik be, de úgy emlékszem, hogy csak a Vérvonal/Kylo Ren felemelkedése után tűnnek fel a Galaxis ismert szegleteiben.

 

1 órával korábban, LordGravon írta:

Igaz, Grogu volt Din katalizátora, de szerintem a gyermek is épp oly szerves részévé vált a Mandalorian-nek, mint a címadója és rengeteget hozzáadott a jelenléte az egészhez, nem kis szerepet játszva a sorozat világsikerében.

Ebben egyetértek, valóban nagy sikere volt a kiskölyöknek.

1 órával korábban, LordGravon írta:

Grogu feltűnése kellemes meglepetés volt számomra és hatalmasat dobott az egészen. Nekem, sok más nézőhöz hasonlóan, épp olyan fontossá vált a gyermek sorsának az alakulása, mint magának Din-nek és elég lehangoló volt, amikor a 2. évad fináléjában Luke magával vitte, ezen pedig az a badass rövid Boba Fett-es stáblista utáni jelenet sem dobott sokat. Egyébként imádtam. :D

(Ezekről eredetileg az egyes részek topikjaiban akartam majd beszélni, pótlólag, de egye fene, ha már itt tartunk. :D )

Grogu mindenképpen fontos szereplővé vált, viszont úgy látni, hogy Jon és Dave egy kétévados történetet akartak elmesélni a kis Baby Yodával. Sikerült számukra, viszont szerintem még látjuk őt. Én a búcsút megkönnyeztem - szvsz. az volt a rész csúcspontja, hiába volt ott Luke akciója ;) - de előbb-utóbb meg kellett történnie.

1 órával korábban, LordGravon írta:

Én azok között voltam, akik azt remélték, hogy valami árnyaltabb megoldást fogunk kapni Grogu sorsának a megoldására és ezt maga a sorozat is tease-elte egy kicsit.

 

Tehát lehetett volna mondjuk az, hogy egyfajta félig-mandalore-i, félig-jedit nevelnek belőle, aztán ez által kapunk egy érdekes dilemmát arról, hogy lehet-e a két filozófiát ötvözni és mi az, amit e célból érdemes lenne megtartani a kettő elvei közül, meg mi az amit nem, különösen a két csoport múltbeli problémáira tekintettel.

Én amúgy korábban azt hittem - meg sokan itt a fórumon is szerintem - hogy a 2. évad a kicsi fajának kereséséről fog szólni - ahogy olvastam, ezzel számoltak a 2. évad készítésekor, csak utána elhagyták ezt az irányt - erre fel a jedik kutatása lett a cél, amely természetesen érthető. Ebből a szempontból pedig - visszakanyarodván Lukehoz - szinte egyértelművé vált, ahogy haladtunk előre a történetben, hogy eljön egy bizonyos pont, amikor Grogu és Din útjai elválnak.

Viszont tetszetős ötlet ez a félig-mandi, félig-jedi vonal is. Alapvetően még nem vetném el ezt az ötletedet, könnyen elképzelhető, hogy ha Grogu kicsit megöregszik és újratalálkoznak - persze ehhez Dinnek is túl kell élnie mindazt, ami ő rá vár - akkor lesz egy újabb mandalore -i jedink Tarr Vizsla után. :D

1 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Persze, én sem arra gondoltam, hogy csak az utazgatásról kellett volna szólnia. Grogu-t máshova is magával viheti Din, szerintem, de az igaz biztonságosabb számára, ha teljesen kimarad a várható mandalore-i konfliktusból, amit kíváncsian várok.

Szerintem ez volt az egyetlen biztos pont Grogu számára. Persze a másik opció pl. hogy lepasszolja újra Greefnek, aki újból suliba rakja. :D

1 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Nagyon érdekes lesz majd különösen Din és Bo-Katan kapcsolatának az alakulását figyelni, amiről, ha már a GoT-ot emlegetted, nekem a 7. évadból Jon és Dany helyzete jut egy kicsit eszembe, miután fény derült az előbbi valódi származására.

Ezért is lesz majd izgalmas az új évad. Egy teljesen másfajta felállást fogunk kapni. Din egyedül van etekintetben, hiszen Grogu kikerült mellőle, nincsen személyi támasza. Cara biztos nem fog feltűnni - ugye Gina eset - marad Greef. Karga is egyedül van most - a kék ürge, aki büntetését töltötte nála nem fog a 3. évadban szerepelni, mert (dobpergést kérek) a színész körül dráma folyik, természetesen a mai trendnek megfelelő problémák egyikével - szóval érdekes lesz látni a két félt.

 

Pláne, hogy Bo-Katan kitudja hány mandival rendelkezik. Ugye Axe Woves nem volt vele a fináléban, a színész állítása szerint az új évadban fény derül hollétére. Mindenképpen számítok még a nevarroi banda visszatérésére - Paz Vizsla, Kovács - amiből megint csak érdekes történeteket lehet kovácsolni. És ez még csak a felkészülés. Gondoljunk csak bele, milyen lesz látni Sundarit élőszereplős kivitelben. Már persze, ha a 3. évadban sor kerül Mandalore visszaszerzésére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy ebbe az egészbe hogyan is akarják belekeverni az Ismeretlen Régiókban tevékenykedő Első Rendet, amikor is tudjuk, hogy még jóval később fogják megmutatni magukat

Nem tartom kizártnak, hogy ez a téma, akár csak Grogu és Luke sztorija már egy másik sorozatban folytatódik majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 hours ago, Bence1997 said:

kék ürge, aki büntetését töltötte nála nem fog a 3. évadban szerepelni, mert (dobpergést kérek) a színész körül dráma folyik, természetesen a mai trendnek megfelelő problémák egyikével

Off

 

Milyen ügye van a színésznek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Grogu mindenképpen fontos szereplővé vált, viszont úgy látni, hogy Jon és Dave egy kétévados történetet akartak elmesélni a kis Baby Yodával. Sikerült számukra, viszont szerintem még látjuk őt. Én a búcsút megkönnyeztem - szvsz. az volt a rész csúcspontja, hiába volt ott Luke akciója ;) - de előbb-utóbb meg kellett történnie.

Ja, rám is sokkal nagyobb hatással volt a búcsú jelenet, mint Luke cameója, pedig azt is értékeltem és szeretem a karaktert, viszont kicsit úgy éreztem, mintha ezzel is azoknak akartak volna imponálni, akik anno fel voltak háborodva a TLJ-s Luke viselkedésén.

 

Én csak abban nem vagyok biztos, hogy ennek most kellet-e megtörténnie, de elfogadom. A sztorinak még nincs vége, bár a 2. évad fináléjának nagyon olyan hangulata volt, szerintem, de gondolom itt azt akarták hangsúlyozni, hogy egy korszak lezárult.

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én amúgy korábban azt hittem - meg sokan itt a fórumon is szerintem - hogy a 2. évad a kicsi fajának kereséséről fog szólni - ahogy olvastam, ezzel számoltak a 2. évad készítésekor, csak utána elhagyták ezt az irányt - erre fel a jedik kutatása lett a cél, amely természetesen érthető. Ebből a szempontból pedig - visszakanyarodván Lukehoz - szinte egyértelművé vált, ahogy haladtunk előre a történetben, hogy eljön egy bizonyos pont, amikor Grogu és Din útjai elválnak.

Nekem is megfordult a fejemben, még úgy az 1. évad befejezése után, de gondolom meg akarják őrizni Yoda fajának a misztikumát és talán ez jobb is így.

 

Ráfér a Star Warsra az ilyesmi egy olyan korban, amikor a rajongók mindenre akarnak részletes magyarázatot kapni.

 

Valamit jobb a fantáziára bízni. Részben ezért is lesz mindenkinek személyes dolog ez a mítosz.

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

akkor lesz egy újabb mandalore -i jedink Tarr Vizsla után. :D

Én is erre gondoltam. :D

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Szerintem ez volt az egyetlen biztos pont Grogu számára. Persze a másik opció pl. hogy lepasszolja újra Greefnek, aki újból suliba rakja. :D

Az is érdekes lett volna, ha Ahsoka veszi a szárnyai alá, de sajnos ő egy nagyobb küldetésen volt, szóval mondhatni nem ért rá Groguval foglalkozni, bár szerintem ezt is meg lehetett volna oldani.

 

"Nothing is set in stone." - hogy a mortisi Atyát idézzem. :)

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ezért is lesz majd izgalmas az új évad. Egy teljesen másfajta felállást fogunk kapni. Din egyedül van etekintetben, hiszen Grogu kikerült mellőle, nincsen személyi támasza. Cara biztos nem fog feltűnni - ugye Gina eset - marad Greef. Karga is egyedül van most - a kék ürge, aki büntetését töltötte nála nem fog a 3. évadban szerepelni, mert (dobpergést kérek) a színész körül dráma folyik, természetesen a mai trendnek megfelelő problémák egyikével - szóval érdekes lesz látni a két félt.

Ha már felhoztam Ahsokát, tavaly a Twitteren a rajongók egy része nála is azért volt megbotránkozva, mert Rosario Dawsont választották a szerepre, akit asszem évekkel ez előtt azzal vádoltak meg, hogy összeverte egy transz nemű barátját és azóta sem rendezték még teljesen az ügyet.

 

Szóval szerintem akár az is benne van a pakliban, hogy tőle is búcsúzhatunk majd.

 

Elég sz*r, ami a Mando 2. évada körül folyt.

 

Ennél többet érdemelt a sorozat, meg a rajongók is. (Már aki.)

 

19 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Pláne, hogy Bo-Katan kitudja hány mandival rendelkezik. Ugye Axe Woves nem volt vele a fináléban, a színész állítása szerint az új évadban fény derül hollétére. Mindenképpen számítok még a nevarroi banda visszatérésére - Paz Vizsla, Kovács - amiből megint csak érdekes történeteket lehet kovácsolni. És ez még csak a felkészülés. Gondoljunk csak bele, milyen lesz látni Sundarit élőszereplős kivitelben. Már persze, ha a 3. évadban sor kerül Mandalore visszaszerzésére. :)

Én Koska Reevest ismerném meg szívesen, jobban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katee azt üzente, hogy a héten megrendezésre kerülő rajongói eventen részt vesz, de ez lesz idén az utolsó.

 

Simon Kassianides Svédországban tartózkodott az elmúlt napokban, azonban a napokban bejelentette, hogy hamarosan "munka"módba kapcsol és el kell utaznia valahová.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1pxhr8g.jpg

 

Outstanding Music Composition for a Series (Original Dramatic Score)

 

Outstanding Cinematography for a Single-Camera Series (Half-Hour)
Chapter 15: The Believer

 

Outstanding Special Visual Effects In a Season or a Movie

 

Outstanding Stunt Coordination

 

Outstanding Stunt Performance
Chapter 16: The Rescue

 

Outstanding Sound Mixing for a Comedy or Drama Series (One Hour)
Chapter 13: The Jedi

 

Outstanding Prosthetic Makeup
Chapter 13: The Jedi

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igaz bár ha a power kapitányt is az ILM készíti azért jobb effektek lettek volna abban is. :D

Jó, de hol volt a '80-as évek közepén egy B kategóriás sci-fi sorozat készítőinek arra pénze, hogy az ILM-et fizesse meg? :lol: Mondjuk érdekes, hogy amúgy az ILM dolgozott sci-fi sorozaton '87-től, vagyis ugyanabban az évben, amikor a Power is készült. Ez volt a Star Trek: The Next Generation, aminek mind a hét évadjához az ILM készítette az effekteket, de mindvégig praktikus effekteket használtak. Az a kevés CGI, ami megjelent a TNG-ben, más VFX stúdiókhoz kötődik. Maga az ILM nem nagyon dolgozott sorozatokon, és ha igen, akkor sem CGI-jal. Bár látszik is, hogy mi történt, amikor a The Mandaloriannel igazán ráléptek a sorozatok útjára. Épp csak megreformálták a sorozatok trükkjeit. :) Szóval ja, ha már a Poweren is dolgoztak volna, talán nem kellett volna még a 2006-ban is elviselni ilyen remek CGI lényt:

 

Élethű díszlet, élettel teli sárkány, teljesen reális tűzköpés... És az SG-1 ekkor már nem kis költségvetésű sorozat volt. :lol2: Szóval a lényeg, hogy azért ütős fejlődésen esett át a CGI a tévésorozatok szintjén is. Kicsit lassú volt, de azért ma már nem lehet panasz rá. Nem csak a Star Warsban, bár ami biztos, hogy itt a legütősebb és a legtöbbet használt. De azért az olyan sorozatoknak sincs oka szégyenkezni, mint a Star Trek: Discovery, a Star Trek: Picard, a Lost in Space vagy a The Expanse. És a poén, hogy a Star Trek esetében az új évadokban már használni fogják a The Mandalore-ban bevetett technológiákat, köztük a StageCraftot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Élethű díszlet, élettel teli sárkány, teljesen reális tűzköpés... És az SG-1 ekkor már nem kis költségvetésű sorozat volt. :lol2:

Érdekes hogy mindössze 5 évvel később jött a Trónok harca ahol viszont már szerintem a kezdetektől fotorealisztikusak voltak a sárkányok. Pedig az első évad már 10 éves (igaz ott csak a végén sikitoznak egy kicsit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Érdekes hogy mindössze 5 évvel később jött a Trónok harca ahol viszont már szerintem a kezdetektől fotorealisztikusak voltak a sárkányok. Pedig az első évad már 10 éves (igaz ott csak a végén sikitoznak egy kicsit).

4 évvel később már a Stargate Universe-ben is sokkal-sokkal jobb CGI élőlényeket tudtak létrehozni, szóval sanszos, hogy ezen a téren a sorozatokban 2005-2010 környékén jöhetett el egy nagyobb fejlődés. Bár az is tény, hogy mind a GoT, mind az SGU nagyobb költségvetéssel dolgozhatott, mint a fenti jelenetet is tartalmazó SG-1, ugyanakkor önmagában a pénz nem feltétlen lehet elégséges ilyen robbanásszerű fejlődéshez. A szintén nagy költségvetéssel operáló Star Trek: Enterprise is prezentált egy CGI lényt, egy gornt 2005-ben, ami bár jobb, mint az SG-1-os sárkány, de azért itt is eléggé kilóg a CGI lóláb, nagyon távol van a fotorealisztikustól:

 

Az is érdekes, hogy 2005 előtt nem nagyon láttunk sorozatokban CGI lényeket. A Star Trek: Voyager 8472-es faja és a Babylon 5 árnyjai, amik még így eszembe jutnak. Meg a fenti ENT részben van egy tholian is, de ott nem kellett erőlködniük a készítőknek, mert eléggé statikus és kristályszerű lény. De 2005 után sem szaporodtak el - ennek nyilván a költségvetés is az oka. A GoT volt az, ami előrehaladva egyre több sárkányt vonulatott fel, és talán innentől lehet számolni azzal, hogy egyre több CGI lény jelent meg, és egyre jobban néztek ki. A Stranger Things szörnyikéi, a Lost in Space robotjai és lényei, a The Witcher szörnyei, és persze a The Mandalorian, ami már odáig jutott, hogy majdnem minden részben van valamilyen, mozis minőségű CGI élőlény. Bár eleddig csak állatok tűntek fel (plusz Luke CGI arca), de kívncsi vagyok, mikor jelennek meg dugok, toydariak vagy esetleg gunganek. Mert szerintem ez lenne a következő nagy lépés, hogy újra behoznak a sztoriba olyan CGI lényeket, amiket maszkkal vagy robotbábbal már bajos megteremteni, de mégis képesek interakcióba lépni az emberekkel: beszélnek, érzelmeket fejeznek ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, nekem anno az ENT gorn-ja fantasztikusnak hatott, ott éreztem először, hogy a sorozatgyártás is fejlődik. Persze, akkoriban kis túlzással csak olyan összehasonlítási alapjaim lehettek, mint a borzasztó Herkules és Xena

 

A Mandi teljesen megérdemelte azt a 7 díjat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.