Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

30 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ja, hogy SW Meg... akkor a valóságtartalma eléggé csekély, sőt, egyenesen 0. Ő is szerintem azok közé tartozik, akik kitalálnak/átvesznek dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az alapján nem tűnt hihetőnek a csatorna, hogy végigfutottam a videók borítóképeit meg a címeket. Clickbait az egész, olvass helyette Ziro-t (#eznemönreklám:D), vagy már akkor magát a hivatalos oldalt, a starwars.com-ot, illetve még a StarWarsMedia.hu se rossz oldal. Videósok közül pedig ajánlanám Rixont, bár őt ki ne ismerné, plusz a Star Wars Empire-t és a Star Wars Explained-et, ő angol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Teóriákat gyártanak dögivel, ezt aláirom. Viszont, a Mando 3. évadának forgatásával kapcsolatban nem hiszem hogy hazudna, vagy félretájékoztatná a népet. 

 

Pedig DE: 1:01 a videón: "a month ago Fansided reported"

 

És akkor a cikk: The Mandalorian season 3 may begin filming no later later this summer (dorksideoftheforce.com)

aIlbgW3.jpg

 

Amellett, hogy egy 4 hónapos cikket állít be 1 hónaposnak, maga az oldal is ahonnét ezen információk származnak sem mondható éppen a Star Wars-szal kapcsolatos tudás legjobb lelőhelyének, ha 1 hónappal ezelőtt képesek voltak lehozni ezzel a címmel egy cikket:

 

The Mandalorian season 3 is not coming to Disney Plus in May 2021

 

tenor.gif

 

Volt ennek valamikor egyáltalán realitása?

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Már az alapján nem tűnt hihetőnek a csatorna, hogy végigfutottam a videók borítóképeit meg a címeket. Clickbait az egész, olvass helyette Ziro-t (#eznemönreklám:D), vagy már akkor magát a hivatalos oldalt, a starwars.com-ot, illetve még a StarWarsMedia.hu se rossz oldal. Videósok közül pedig ajánlanám Rixont, bár őt ki ne ismerné, plusz a Star Wars Empire-t és a Star Wars Explained-et, ő angol.

Rixon-t követem, de csak akkor nézem meg a videót tőle, ha olyan tartalmat tölt fel, ami érdekel is.  :)    

SW Explained-et is szoktam követni. 

A többit nem ismerem.  

Nagyon ritkán foglalkozom SW hirekkel, néha megnézek egy-két videót, de mostantól akkor kerülöm SW Meg-et, letiltom. 

 

Fura mert se Rixon-t, se az SW explained-et nem tolja igy az arcomba, mint SW Meg-et. Érdekes..... 

 

Odafigyelek erre a jövőben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Variety "Actors on Actors" c. szórakoztató sorozatában fog szerepelni Ewan és Pedro. Kikerült a netre egy rövidke videó, ahol Pedro megemlíti Ewannek, hogy még nem kezdték el forgatni a 3. évadot. A rész június 18. -án kerül majd adásba.

 

Persze azt hozzá kell tenni, hogy nem tudni, mikor vették fel a beszélgetést. Elképzelhető, hogy már forgatják a sorozatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Collider szerint csak év vége körül kezdhetnek forgatni, vagy 2022 elején, így sajnos csak jövő év végefelé érkezhet a 3. évad: https://collider.com/the-mandalorian-season-3-the-book-of-boba-fett-production-filming/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cikk szerint 2 oka van annak, hogy nem most kezdenek el forgatni:

  • A Kenobi miatt "nincs hely" a szokásos stúdióban
  • Pedro a TLoU filmben szerepel, és azt is idén forgatják

A cikk azt is megjegyzi, hogy az egyik forrásuk szerint a Book of Boba Fett felfogható egy "2 és feledik évadként", jelentsen ez bármit is...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Pedro menetrendje az egyik ok, amiért nem igazán tudnak most nekiállni. Ha a karakter ívét nézzük, akkor eléggé fura lenne, ha az egész 3. évad alatt nem látnánk megint az arcát.

 

Jövőre amúgy kb. ezek jönnek:

- The Book of Boba Fett maradék részei (ha 8 résszel számolunk, akkor kb. február közepéig fog menni)

- Andor (12 rész)

- Obi-wan Kenobi (most pletykálják a 6 részt)

- The Bad Batch 2. évad (16 rész, hasonlóan az első évadhoz - persze még nincsen bejelentve, de szerintem ami késik, nem múlik :))

 

Ha nem akarnak két SW szériát egy hétre pakolni (mondjuk animációs széria a hét elején, élőszereplős pénteken), akkor a fentiekkel kb. le is fedhetik a jövő évet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 17. - 11:38, Iqvi írta:

El leszünk látva, én nem aggódok a Mando hiánya miatt. Ne is siessék el, ha még nincs meg esetleg a kész forgatókönyvük a harmadik évadhoz.

Én úgy vagyok vele, hogy ha netalántán úgy adódna, hogy csak 2023 -ban érkezik a 3. évad - eltudom képzelni, hogy pl. az Ahsoka sorozat előbb jön - nem aggódok. Most szívesebben látnám azt, hogy a többi sorozat milyen. Mit ad nekünk a Book of Boba Fett? Mit ad nekünk az Andor? Mit ad nekünk a Kenobi?

 

Néhol amúgy azt fejtegetik, hogy miről fog szólni a sorozat most, hogy Grogu elment Luke -al. Egyszerű:

- Van két konfliktus (Mandalore visszaszerzése a Birodalom maradékától, a Sötétkard helyzete) amire lehet építkezni a 3. évadban.

- Jöhetnek különféle mandi klánok, akár a Wren klán is újra visszaköszönhet. Vajon miképpen viszonyulnak Dinhez? Na és Bo -val mi a helyzet?

- Sundari élőszereplősként a Volume segítségével működhet, baromi kíváncsi vagyok, hogy tkp. mi is a helyzet azzal a bolygóval. Legutóbb se volt szép látvány, hát azóta mi történhetett.

- Az Irtásról már az első rész óta beszélnek. Az esemény szinte biztos, hogy a Rebels eseményei után történhetett. Eltudom képzelni, hogy az első Halálcsillag felrobbanása után a Birodalom bekeményített. Örülnék, ha flashback formájában átélnénk ezt az igen fontos eseményt. Szerintem egy egész részt megérdemelne. :)

- Gideon és a birodalmi maradék. Ők is ott vannak még, Gideon mindenképpen bekavarhat még a levesbe.

 

Ezek mellett lehet még egypár érdekes újdonságot is bevezetni. De látható, hogy ide Grogu nem kell. Úgy tudom elképzelni, hogy ha véget ér a sorozat, kapunk egy flashforward jelenetet, ahol az idősebb Din Djarin újból találkozik a már képzett Groguval. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat egyik fő vonzereje Grogu volt. Én nélküle már nagyon neheze tudnám elképzelni. Persze biztos jó lenne úgy is, de hiányozna az az extra, ami különlegessé tette a sorozatot. Szerintem a Lucasfilmnél is hasonlóan gondolkodnak, és fel fog még ő itt bukkanni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második évadban az egyik legkedveltebb rész nem csak itt a fórumon hanem úgy általában is, a The Believer volt, ahol Grogu egyetlen pillanatra se tűnik fel. Grogu eleve sokszor már inkább teher volt a második évadban. Mivel az akciózásba nem lehetett belevonni ezért többször volt hogy le kellett passzolni, hol egy iskolának hol egy béka családnak. Szerintem simán működni fog Grogu nélkül is az egész. Már a második évadban is eljutottunk oda, hogy ő inkább csak egy elhagyható mellékszereplő lett. Aki a végefelé ugyan kicsit több reflektorfényt kapott, de így is több epizód is volt ahol egy-két aranyos megmozduláson túl nem sokat tett hozzá az adott részhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy érzem, hogy az a sorozat sikerének egyik titka, hogy jól kezelték Grogu karaktetét. Az első évadban nem bántak szűkmarkúan a jelenlétével, mindenki szívét rabul is ejtette, de volt is helye ennek a sztoriban. Jó ízléssel bántak a cukiság faktorral. A második évadra már kialakult az erős kötődés Mando és Grogu között, ez teljesen világos volt, megvolt a főhős tiszta motivációja, így ezt nem kellett annyira hangsúlyozni, teret kaphattak más mellékszereplők, akik remekeltek és további lendületet adtak a sztorinak. Annál bölcsebbet nem is tehettek volna a készítők, mint amit tettek, hogy változtattak az arányokon, és hagyták Grogut elmenni a sztoriból, pont ahogy Mando is hagyta elmenni őt Luke-kal, mert az volt a legjobb neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ahsoka nem ismerhetett mindenkit a templomban.

Szerintem attól függetlenül, hogy ismerték egymást vagy sem, logikus lépés lett volna, ha kapunk velük pár közös jelenetet, ahol a múltról beszélgetnek, mert egyikőjük sem találkozott már Prequel érából származó jedivel, jó ideje és mindkettejük karakterfejlődése szempontjából fontos lehetett volna, különösen mert sok hasonló dolgon mentek keresztül.

 

Filoni egyébként a Twitteren anno elárulta, hogy ismerték egymást:

 

 DFT98fiUMAADxnn?format=jpg&name=small

 

DFT98feUwAEvpMd?format=jpg&name=large

 

Szerintem jó lett volna, ha legalább ezt a rövid jelenetet belerakják a sorozatba, mert már ebben sok minden benne van.

 

Anno amúgy megkérdeztem erről Freddie Prinze Jr.-t az egyik Twitch streamje alatt és a válaszában kissé csalódtam, főleg mert anno az ő 2. évad előtti interjúiban elejtett mondatai miatt sejtettem azt, hogy lesz Ahsoka és Kanan között valami nagy TCW-szintű drámai jelenet, ahol a 66-os parancsot tárgyalják ki, de közben ez nem igazán így történt, csak a fickó kissé túlhypeolta a dolgokat, de értékeltem az informatív válaszát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka és Kanan találkozott az első évad végén, míg a második évad első része már napokkal, ha nem hetekkel később játszódik. Szóval elég életszerűtlen lett volna az, ha ezalatt egyszer sem beszéltek volna a "régi szép időkről", miközben ugyanazokon a hajókon ütötték el az időt. Pont az a reális, ha nem történik minden on-screen (ezzel elkerülve a benyomást, hogy a szereplők csak a kamera előtt léteznek), és az ilyen beszélgetéseket nem sokkal a találkozás után megejtik - ahogy az történt Ahsoka és Grogu között. Ott láthattuk a találkozás utáni nyugodt perceket is, a Rebels-ben ez nem volt meg.

A másik meg, hogy Kanan nem is valószínű, hogy olyan sokat akarna fecserészni a "régi szép időkről" pont azután, hogy a főinkvizítor egy kiadós kínzás közben rákényszerítette a visszaemlékezésre. Eleve Ezrának sem nyílt meg könnyen, Rex megjelenéséig a klón háborúkról egy szót sem szólt.

Szerintem ez így történt off-screen: eltelt egy-két nap, Kananben lassan leülepedtek a kínzás eseményei, és utána leült Ahsokával dumálni egy pofa sör mellett a Phoenix Home kantinjában, de akkor sem vitték túlzásba (amúgy eleve, Ahsokának sincs szerintem túl sok jó emléke a Jedi Rendről, főleg ott a vége felé - azért beszédes, hogy számtalanszor elmondja, ő nem Jedi). És pont ez a lényeg: Ahsoka és Grogu valamint Ahsoka és Kanan találkozása nagyon-nagyon más körülmények között történt mind in-, mind out-universe. Ráadásul Kanan és Grogu elég más alakok is. Szóval megértem, hogy ezt a Rebels-be nem fűzték bele. Én sem valószínű, hogy megtettem volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 04. 09. - 17:38, Ody Mandrell írta:

Én merem remélni, hogy a sorozat mer nagyban gondolkodni, azaz megmutatni az UK-s időket, amik végül az ER kialakulásához vezettek. 

Egyetértek, ez itt egy most vagy soha alkalom. Eddig logikus volt, hogy nem mutattak sokat az ÚK-ból, hiszen nem volt különösebben kidolgozva az az éra, és a sequel trilógián volt a hangsúly. Nem lett volna jó ötlet könyvekkel megkötni az alkotók kezét. Most viszont egy ilyen több sorozatból álló korszak kiváló lehetőség, hogy megnézzük végre az ereje teljében lévő ÚK-t. A Mandi mellett jön a Boba, a Rangers és az Ahsoka is, szóval minden adott, hogy jobban kibontsák ezt a korszakot.

 

Én Grogu nélkül nehezen tudom már elképzelni a Mandit, de lehet, hogy jót tesz a sorozatnak, ha kicsit hátterbe szorul. Őt akár még el is "raktározhatják" későbbre, ha esetleg valamikor előre akarnak menni az időben 100-200 évet. Így ő lehetne egy mítikus figura, aki még megtapasztalhatta a régi Jedi Rendet (még ha jedivé akkor még nem válhatott) és később a nagy Luke Skywalkertől tanulhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdődött az HBO -ra készülő The Last of Us c. sorozat forgatása. Pedro is ott van. Nem tudom, hogy Pascal karakterének mekkora a szerepe a játékban - nem játszottam még vele - de gondolom nagyrészt ő a főszereplő.

 

Ebből a szempontból érdekes lesz a Mandi 3. évadának alakulása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Elkezdődött az HBO -ra készülő The Last of Us c. sorozat forgatása. Pedro is ott van. Nem tudom, hogy Pascal karakterének mekkora a szerepe a játékban - nem játszottam még vele - de gondolom nagyrészt ő a főszereplő.

Jól gondolod, ő az egész játék főszereplője, egy fejezet van, amiben nem ő a központi karakter, de az elején és végén ott is jelen van. Ráadásul az a szakasz egy tévésorozatban nagyjából egy részre elég.

Bár szerintem ez azért nem lesz nagy gond. Azért a The Last of Us-t sem fogják évekig forgatni, néhány hónap alatt letudják, aztán Pedro mehet Star Wars-t forgatni még év vége előtt is akár. Azért nem kell túldramatizálni ezt, hogy Pascal szerepel egy másik sorozatban is. Nyilván az erre szakosodott emberek ezt már rég elintézték. Elvégre nem úgy indulnak a forgatások, hogy behunyt szemmel ráböknek a naptárra, aztán majd tart, ameddig tart.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brendan Wayne a SW Sessions egyik podcastjében beszélt egy kicsit a közelgő 3. évadról:

"Úgy hiszem betudtuk mutatni azt a világot, ahol a Mando létezik. Nem mintha nem lesznek új dolgok... úgy gondolom, hogy kevesebb bemutatkozás lesz és sokkal

inkább az első évadhoz fog hasonlítani a következő évad, ahogyan még mélyebben belemegyünk a karakterbe."

 

Illetve úgy néz ki, hogy szeptember 20. -án kezdődik a forgatás. (az alábbi kép a Production Weekly-ből van.)

Image

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiszivárogtak egy Boba Fettre koncentráló kiadvány részletei, és azt írják benne, hogy a Mandalorian harmadik évada 2022 tavaszán kezdődik!

 

https://www.edelweiss.plus/#sku=0736441670&page=1 (a cím melletti kis "nyilaskeresztet" (bocs :P ) kell lenyitni, felugrik egy ablak, amelyben a "Key Selling Points"-nál látható az információ.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jelenleg forgatják az évadot, akkor lehet valós alapja, ugyanakkor nekem van egy olyan érzésem, hogy ez még egy korábbi állapotot takar. Pedro nem is elérhető most.

 

Továbbá ugye az, hogy jövő tavasszal jön egy elég tág fogalom. Értelmezhető úgy, hogy márciusban jön, de június eleje is megfelel ennek az időszaknak. Már kezdünk kifele jönni a COVID-os dolgokból, de szerintem még mindig lassabban dolgoznak a projekteken, szóval egy 5-6 hónapos munka előttük áll, alsóhangon.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.