Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5 perccel korábban, Whill írta:

Akkor ez már 100%, hogy a Mandinak lesz 3. évada? Olyan pletykák is voltak, hogy a Boba veszi át a helyét. 

Ezt már tavaly nyáron lehetett tudni, mikor Giancarlo már a 3. és 4.(!) évadról is beszélt, hogy majd ott megismerjük jobban Gideont. Továbbá maga Favreau mondta decemberben - amikor felfedték a Boba sorozatot - hogy amint végeznek a The Book of Boba Fettel, rögtön kezdik is a Mandi 3. évadját forgatni. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ezt már tavaly nyáron lehetett tudni, mikor Giancarlo már a 3. és 4.(!) évadról is beszélt, hogy majd ott megismerjük jobban Gideont. Továbbá maga Favreau mondta decemberben - amikor felfedték a Boba sorozatot - hogy amint végeznek a The Book of Boba Fettel, rögtön kezdik is a Mandi 3. évadját forgatni. :)

Kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog továbbmenni a történet. A sorozat fő vonzereje Grogu volt, ő viszont most kikerült a képből, Mandóval közös története egyelőre lezárult. Van olyan jól összerakott sorozat ez, hogy nélküle is képes folytatódni, de nem biztos, hogy akkora tömegeket megszólít majd, mint az első két évad Grogu-val. Az biztos, hogy a Mandalore visszafoglalása lesz a fő téma (én azt tippelem, hogy a sorozat végén Din lesz a Mandalore ura), de kérdés, hogy Grogu nélkül ez a téma mennyire tudja megszólítani a Star Wars iránt csak felületesen érdeklődő közönséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt tartom elképzelhetőnek, hogy Grogu még visszakerül Djarin-hoz a sorozat folyamán. Ennek persze nem kell törvényszerűen megtörténnie a harmadik évadban, azt úgy is Mandalore-ra, és  Din és Bo-Katan közötti ellentétre építik. Ha Grogu-t vissza akarják hozni, arra megfelel még a negyedik és az ötödik évad is, és akkor már sokkal jobban képzett lesz az erőben, Luke-nak hála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grogu tipikusan az a karakter lett, akire a rajongói népszerűsége, és a fajának in-universe tulajdonságai miatt ( hosszú élet ), a franchise építkezhet a jövőben. Szerintem badarság lenne eldobni a lehetőséget, illetve kánonbeli ellentmondás is lenne ha Grogu ott maradna Luke-nál, hisz Ben Solo volt az első tanítványa a Jedi rendjében. Ha Grogu-t mégis Luke-nál hagyják, akkor a lehetőség, hogy történeteket meséljenek róla a jövőben elvész, hisz Luke teljes Jedi Rendjét kiirtotta Kylo Ren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Grogu tipikusan az a karakter lett, akire a rajongói népszerűsége, és a fajának in-universe tulajdonságai miatt ( hosszú élet ), a franchise építkezhet a jövőben. Szerintem badarság lenne eldobni a lehetőséget, illetve kánonbeli ellentmondás is lenne ha Grogu ott maradna Luke-nál, hisz Ben Solo volt az első tanítványa a Jedi rendjében. Ha Grogu-t mégis Luke-nál hagyják, akkor a lehetőség, hogy történeteket meséljenek róla a jövőben elvész, hisz Luke teljes Jedi Rendjét kiirtotta Kylo Ren.

Úgy értettem Grogu és Djarin kettőssébe nincs több. Szerintem ezt jól látták meg Favreau-ék is. Ha Djarinnal akarnak valami komolyabbat is kezdeni, akkor Grogu csak útban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen már a második évadban is sokszor egy teher volt és rendre külön meg kellett oldani az elhelyezését, hogy Djarin mehessen akciózni. Ez igy még oké volt, de több évadon keresztül már komikus lett volna hogy minden nagyobb akció előtt kell találni egy babysittert aki vigyáz Grogura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Din Djarinban önállóan nem érzek annyi potenciált, hogy túl sokáig menjen a sorozat. Mandalore visszafoglalása. Ez meglehet egy évad alatt. Max kettő alatt, ha nagyon csavaros lesz. De ennyi. Tehát én úgy gondolom, hogy vagy a harmadik, vagy a negyedik évaddal le kéne zárni ezt a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azáltal, hogy Grogu kikerült a képből, jöhetnek a mandis dolgok. Úgy gondolom, hogy a 3. évad Mandalore visszafoglalásáról fog szólni. Látni fogjuk újra a Fegyverkovácst, Paz Vizlát és a többieket is viszontlátjuk szerintem, továbbá újabb klánokat is megismerhetünk - a Wren klán is simán megjelenhet - és lehet játszadozni a helyzettel: vajon hogyan viszonyulnak az egyes klánok ahhoz, hogy Din vált a Mandalorivá? Bo-Katannal van egy rendezetlen viszonyuk emiatt, továbbá ne feledjük, Gideon is ott van még, aki tuti, hogy keverni fogja a sz*rt. Favreau már korábban is mondta, hogy megihlette a GoT. Szerintem egy ahhoz hasonló politikai kavarást az új évadban simán láthatunk. Aztán az évad végén jöhet Mandalore visszafoglalása, de az is lehet, hogy csak a 4. évadban fog a csata megtörténni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én merem remélni, hogy a sorozat mer nagyban gondolkodni, azaz megmutatni az UK-s időket, amik végül az ER kialakulásához vezettek. A Mandalori konfliktus sajnos nem galaktikus jelentőségű, legalábbis a filmek szempontjából. Mert azokban, és főleg a sequelre gondolok, még utalás se hangzott el a Mandalore népre. Igazából a Skywalker saga-ban borzasztó jelentéktelennek tűnik ez a társadalom. A TCW és a Rebels tette érdekessé a kultúrát, és felőlem ide is behozhatják, de legyen valami sarkalatos kapcsolódási pont a sequel világához, a VII-VIII-IX eseményeihez vagy szereplőihez. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én merem remélni, hogy a sorozat mer nagyban gondolkodni, azaz megmutatni az UK-s időket, amik végül az ER kialakulásához vezettek.

Én megkockáztatom, hogy erre hangsúlyt a Rangers of the New Republic fog fektetni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valószínűleg. De ha már itt belengették a Snoke klónt, akkor inkább abba az irányba kellene menni. :D Bár sok olyan témának megágyaztak a második évadban, ami majd külön sorozatot kap. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ewan Mcregor se tudott 4 évig a Kenobi sorozatról semmit, aztán mégis lett sorozat, és kiderült tudott is róla.:D Szerintem csak szimplán ködösít a színésznő, én biztosra veszem hogy szerepelni fog, mivel van egy elég komoly konfliktus Bo-Katan és Din Djarin között. Ez pedig olyan dolog amit tuti nem jegelnek a 3.évadra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az írónak nagyon bejött a kőkemény szó. :lol: Mondjuk ja, a cím alapjáraton clickbait, a nyilatkozat meg ehhez képest az, amit NorbiLordi megfogalmazott.

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A lényeg, hogy Katee szerint semmit nem tud a folytatásról, lehet nem is lesz benne. :D

Vagy csak nem mondhat egy szót sem róla. Ez a nyilatkozat tipikusan az ékesszólóbb megfogalmazása a "se megerősíteni, se cáfolni nem tudom" frázisnak. Mint ahogy ugye Ewan McGregor sem tudta, hogy a Disney-nek van egy Obi-Wan projektje. Évekig gőze sem volt róla, "erről én semmit sem tudok", "engem még nem kerestek meg", mondta interjúról interjúra, amíg be nem jelentették a sorozatot, és akkor már bevalhatta, hogy csak szimplán hallgatnia kellett erről. Ráadásul a cikk szerintem még csúsztat is, mert a kérdés nem konkrétan a The Mandalorianra vonatkozott:

 

Can you say anything about what's in store for Bo-Katan going forward?

I honestly wish that I could tell you that I knew something. I really don't know. I know where we ended and that's all that I have. I can only use my imagination and hope that we see some pretty cool stuff, but I have no idea.

 

Amúgy itt olvasható az eredeti interjú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég készpénznek veszi mindenki miről is fog szólni a folytatás, és igazság szerint a Mandalori konfliktusnak meg is ágyaztak. Ezért ütne nagyot ha teljesen más irányba menne a történet (mondjuk én nem is bánnám).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem annyira nem tetszene, mert elég gagyi történetvezetés az, ha két évad alatt megágyazol valaminek, aztán a harmadikra más irányba viszed el. Tehetnek kitérőt, de a nagy egész arról szóljon, aminek megalapoztak az előző évadokban. Amúgy is nehéz innen elképzelni, hogy mi mást lehetne csinálni. Elkezdi keresni Grogut? Akkor tök fölösleges volt az első két évad. Visszatér fejvadászkodni? Uncsi, ráadásul azzal a kukába hajítják azt a brilliáns karakterépítést, amit két évad alatt végigvittek. A fejvadászkodást maximum úgy tudom elképzelni, hogy a Grogu által hagyott érzelmi ürességet és a sötétkard által ráruházott hatalom okozta felelősség súlyát a megszokott életbe meneküléssel próbálja enyhíteni, de ez 1-2 részre elég a sorozat nem túl hosszú évadainak keretei között.

Meg eleve egy éles konfliktus kellős közepén hagytuk ott a szereplőket. Nincs feloldva a Djarin és Bo-Katan közötti ellentét, ők még mindig egymással szemben állnak, ellenségek, és ott vannak azon a hídon, az egyik ereje teljében, de érzelmileg labilis helyzetben, a másik sérülten, érzelmileg feldúltan. Ez nagyjából olyan, mintha az ep3 ott ért volna véget, hogy Obi-Wan és Vader aktiválja a kardját a Mustafaron. Most képzeljük el, ha ezután nem itt folytatódna a sztori, hanem mondjuk jönne az ep4.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.