Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Meg talán írnak egy új karaktert Nevarro élére, aki átveheti a helyét. Bár, ha több epizód nem játszódik Nevarrón, ez is elkerülhető lesz. Bár a bolygó eléggé fontos helyszín a sorozatban abból a szempontból, hogy ennek fejlődése az első résztől követhető. Mando innen indult, itt hozta meg élete legfontosabb döntését és végül ezt választotta otthonának. És lényegében Mando tettei és döntései miatt virágozhatott fel a város. És nekem úgy tűnt, a bolygót szép lassan az új Köztársaság irányába terelik. Szóval elviekben, ha a Din-család sztorija folytatódik, Nevarro sztorijának is folytatódnia kellene. Ebben az esetben kelleni fog itt egy új karakter, aki képviseli a bolygót. Ha még meglenne Cara Dune, ő átvehetné a helyét (mondjuk még visszahozhatják), de egy új karakter is képbe kerülhet. Vagy behozhatnának régi ismerőst. A névtelen mythrolt érdekes lenne új magisztrátusként látni, vagy egy másik, Kargához hasonlóan korábbi simlis alakot. Mondjuk Hondót. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, Bo-Katarnt már tesztelték főszereplőként, simán átvehetné Djarin helyét a széria vezető szereplőjeként. Groguval is jól kijön, szóval még nagyon sokat nem is kéne változtatni, és a cím is maradhatna. Djarin magisztrátus meg alkalmanként szerepelhetne, amikor a hétvégéket nála tölti a fia. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ezt nem is értem: miért tudna róla? Még a film forgatása se kezdődött meg. Eleve az lenne logikus hogy az egész Mandalori folytatását majd annak fényében alakitsák hogy miként müködik ezaz egész moziként. Teljesen értelmetlen lenne már most a következő évadot tervezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a bejelentés óta nyilvánvaló, hogy amit filmben fogunk megkapni, az lett volna az eredeti negyedik évad. Csak azért raktam be, mert itt is spekuláltak páran azon, hogy majd egyszerre forgatják a kettőt, és még egy negyedik évad is lehet a film előtt. Illetve azt hiszem a deadline is azt írta, hogy a filmtől függetlenül a negyedik évad fejlesztése is zajlik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Én azt nem értem, hogy lehet egy egész évadot egy filmben elmesélni? Max. a sztori váza lehet az alapja a filmnek, ennél többet nehéz beleképzelni. Már ha egyáltalán így van.

Ez lehet nem lesz itt egy népszerű hozzászólás, de amennyi filler epizód vagy jelenet volt az első 3 évadban is, amelyek semennyire sem vitték a történetet előre, simán le lehetett volna kerekíteni azokat is 3 filmre. Amennyi tényleges cselekmény történt az évadokban, annyi egy SAGA filmben is történik :) nyilván így kevesebb idő marad világ- és karakterépítésre

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek. A filmet simán megtudják oldani, hogy az évad fősztoriját mesélik el, mindaz pedig, ami inkább csak kitöltené a 8 epizódot, abból szelektálnak, valamit kivágnak (későbbi felhasználásra) és van, amit meg megtartanak és ritkítanak rajta, hogy a film egy 2-2,5 órában elmesélődjön.

 

 

A 3. évadnál például ha azt filmre vitték volna, az eleje meg a vége lett volna nagyrészt megegyező. A közepéből meg a Pershing-szálat kivették volna, a kalózos-Vizslás szálat rövidre zárták volna, a teljes Plazir-15-ből pedig csak azt mutatták volna be, hogy Bo miként kapja meg a sötétkardot. És az évadból egy kicsit feszes tempójú 2,5 órás filmet meg is lehetne alkotni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annyira elképzelhetetlen, hogy egyszerűen csak írtak egy mozifilmet? Nem kell bele erőszakolni a sorozat évadokat.

Igen, egyrészt bejelentés körülményei is erre utalnak: hogyhogynem pont az után jelentették be a filmet, hogy kiderült, a Mandalorian volt a legnézettebb streaming original a tavalyi évben. Teljesen világos és üzleti szempontból érthető is, hogy ezt a népszerűséget meg akarják lovagolni, amennyire csak lehet. Másrészt miért nem jelentették be ezt a filmet is a Celebration-ön, miért mondta azt Favreu, hogy már megírta a negyedik évad sztoriját - miközben arról még szó sincs, hogy lenne. Elég egyértelmű, hogy a film egy hirtelen ötlet a népszerűségre reagálva.

 

Mellesleg a THR értesülései is ezt erősítették meg, valamikor beküldtem ide.

 

A film pedig a Mandoverse része, nemcsak úgy megírták, tehát bizony bele lesz erőszakolva abba a történetfolyamba, amit a sorozat évadai indítottak el. Ezt pedig úgy a legkönnyebb megcsinálni, ha az eredeti negyedik évadot átdolgozzák egy filmmé

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Remélem lesz szó erről. Én Bomarr álláspontját osztom. A film után lehet negyedik évad.

Ezt nem zárja ki az, amit én mondok. Én csak azt mondom, hogy ami eredetileg a 4. évad lett volna, az ez a film lesz, egy film utáni 4. évad pedig akkor az eredeti 5. évad sztorija lenne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom hogy legyen negyedik évad. A Mandalorian and Grogu fogja szerintem zárni a Mandoverzumot Ashokástól Thrawnostul. Bármilyen aranyos Grogu sokáig nem lehet eladni vele.

Szerintem a Mando-sorozat jó számai is csak az ST-utálok visszatérése miatt van. Itt is azt írnám hogy csak rétegsorozat és rétegfilm lesz. Aki még nem látott sw-t annak fogalma sincs se arról kik a Mandók, mikor játszódik(ha igen fogalma sincs az előzményekről). Ha látta is a kilenc részt a fószer szintén zenész. Az hogy egy történetet úgy mesélnek el hoy 3 évad sorozat majd egy film majd egy negyedik évad az rémálom.

Elhiszem hogy a marketing-osztályon érzékelik Grogu népszerüségét és azonnali pénzcsinálás miatt nyomatni akarják, de ha nincs mögötte semmi akkor viszássá fog fordulni. Márpedig jelenleg Grogu mögött nincs tartalom azon kivűl hogy aranyos, meg Jedi-növendék volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve, hogy zárná ez a film Ahsoka szálát is, amikor az Ashoka második évada még csak ez után jön? A The Mandalorian meg azért nem csak annyiról szól, hogy Grogu aranyos.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Kizártnak tartom hogy legyen negyedik évad. A Mandalorian and Grogu fogja szerintem zárni a Mandoverzumot Ashokástól Thrawnostul.

A Disney közleményben egyértelmüen jelezte hogy ez nem igy van. Egyelöre két Mando film készül. Egyet Favrou rendez, egyet Filoni. Ez közülük az első. És a másodiknál is bizonytalan hogy az lenne a záró.

 

És ahogy Dzséjt is mondja: még csak ezután forog a második Ahsoka évad ami szintén hivatalosan be van jelentve. A Mandoverzum a jelenlegi állás szerint nem egyhamar fog elbúcsúzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A Disney közleményben egyértelmüen jelezte hogy ez nem igy van. Egyelöre két Mando film készül. Egyet Favrou rendez, egyet Filoni. Ez közülük az első. És a másodiknál is bizonytalan hogy az lenne a záró.

 

És ahogy Dzséjt is mondja: még csak ezután forog a második Ahsoka évad ami szintén hivatalosan be van jelentve. A Mandoverzum a jelenlegi állás szerint nem egyhamar fog elbúcsúzni.

 

Na én itt mindig elvesztem a fonalat. Igaz tényleg két Mando-film készül. Megpróbálom már megjegyezni egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.