Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Hmm. Hát jobban volt hype-olva mint amennyire ténylegesen jó volt. Nem volt rossz, de az 1-2. évad fináléját meg se közelíti

Szerintem az első évad fináléját rommá verte. Sztoriban, látványban, mindenben.

 

A második évad utolsó része meg borzasztóan túl van értékelve. Luke levágott pár droidot és kb. ennyiről szólt az egész. Az a fanok nem túl acélos igényeit mutatja, hogy sokan még mindig erre mennek el. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az első évad fináléját rommá verte. Sztoriban, látványban, mindenben.

 

A második évad utolsó része meg borzasztóan túl van értékelve. Luke levágott pár droidot és kb. ennyiről szólt az egész. Az a fanok nem túl acélos igényeit mutatja, hogy sokan még mindig erre mennek el. 

Azokban a finálékban legalább volt valami, ami miatt kíváncsi voltam, hogy "na, innentől hogyan tovább". Itt semmi ilyen nincs. Se a Mandót illetően, se pedig a következő sorozatot illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is írtam, hogy ez akár egy lezárásának is beillik. Abszolút nem vagyok meggyőződve, hogy lesz negyedik évad. Teszem hozzá, a második évad zárása is hasonló volt. Lezárták az addigi sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azért is írtam, hogy ez akár egy lezárásának is beillik. Abszolút nem vagyok meggyőződve, hogy lesz negyedik évad. Teszem hozzá, a második évad zárása is hasonló volt. Lezárták az addigi sztorit.

Spoiler

Dehogy, a Darksaber kérdése, a klónozós szál, mi lesz Gideonnal egyértelműen nyitva maradtak.

 

Azzal nincs bajom, hogy véget ért egy "fázis", de a következő alig van felvezetve. Egy Thrawn cameót betolhattak volna, vagy valami.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A friss élmény nyilván nem elhanyagolható tényező, de számomra ez a legerősebb zárás. Mert itt valami véget ért. És ez nagy dolog. Ha manapság nem felcsigáznak, hanem megveregetik a vállad, hogy na!.. Jó lesz így? Aztán majd folytatjuk. 

Az első évad nagy cliffhangerrel ért véget. Nem tudtuk hova tartunk, mekkora babérokra törhet a sorozat. 

A második arculcsapott egy hatalmas fanservice-szel, és ideiglenes drámával, ami hamar fel lett oldva, így bátornak utólag nem nevezhető. És nyitott szálakat hagyott maga után. 

A harmadik elvarrt egy csomó szálat, Gideont, Mandalore sorsát és csak úgy lehetőségek maradtak nyitva. 

Számomra eszményi lezárás, nem hagytak lógva, hálás vagyok érte. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azokban a finálékban legalább volt valami, ami miatt kíváncsi voltam, hogy "na, innentől hogyan tovább". Itt semmi ilyen nincs. Se a Mandót illetően, se pedig a következő sorozatot illetően.

Pont ma láttam az első évad finálét, simán felveszi vele a versenyt. 

 

Spoiler

A szálak akkurátus elvarrása legalább annyira fontos/nehéz meló mint egy jó cliffhangerrel tovább szőni a következő évadra a szálakat. Abból hogy straight forward lezárást kapott még nem következik semmi a minőséget illetően. Ez egy értéksemleges dolog. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Pont ma láttam az első évad finálét, simán felveszi vele a versenyt. 

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Én nem is a minőségről beszéltem, csak arról hogy én hogy éltem meg a rész nézését

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Donát írta:

Ez nem a minőségről szól? Jó tisztázni...

Miért szakértő vagyok én, hogy szakértsek? :D Minden amiről itt írok arról szól, hogy én mit érzek, de azt hittem ez egyértelmű

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Miért szakértő vagyok én, hogy szakértsek? :D Minden amiről itt írok arról szól, hogy én mit érzek, de azt hittem ez egyértelmű

Tehát egy rész minőségének a megítélése szerinted nem lehet szubjektív? Amikor azt írod hogy valami "jó" akkor nem a rész általad interpretàlt minőségéről beszélsz?

 

Spoiler

Mert ha igen akkor hagyjuk a csurest csavarast - az hogy egy rész mennyire "jó" független kéne legyen attól hogy lezárják vagy fenntartják a szálakat.

 

Max te mást vártál, de attól még nem lesz / volt a hype indokolatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

Tehát egy rész minőségének a megítélése szerinted nem lehet szubjektív? Amikor azt írod hogy valami "jó" akkor nem a rész általad interpretàlt minőségéről beszélsz?

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Max te mást vártál, de attól még nem lesz / volt a hype indokolatlan.

Amikor azt írom, hogy "jó", az kb valami olyasmit jelent, hogy nekem tetszett.

Ez a rész meg nekem annyira nem tetszett, nem kell ezt túlkomplikálni. Többet vártam. Ez van

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mik ezek a sirámok az évadzáró kapcsán a közösségi médiában. Bad Batch évadzárónál is ez volt. Szerintem az is jó volt, ahogy ez is! 

Szerintem a Mandalore bolygó (és a nép) sora csak egy mellékzönge volt a történetben, persze egy igen fontos mellékzönge, de mellékzönge. (Legalábbis én így gondolom). Az igazi talányok Grogu körül keresendők továbbra is véleményem szerint. Igen, most ez az epizód lezárt egy komoly fejezetet a történetben, de nem magát a történetet. Nem véletlenül lengették be hónapokkal ez előtt azt, hogy írják (vagy megírták?) a 4. szezon történetét.... valamint egy hivatalos lezáró mozifilmet. De ugye ehhez a történethez kapcsolódik majd az Ashoka és a Skeleton Crew is. Szóval lesz itt még BŐVEN mit nézni!

Itt a gond megint a túlzott elvárások voltak. Nem az lett, amit én elképzeltem, ezért "pfhejj" az egész! :D Érdekes gondolkodás ez számomra továbbra is.

Én örülök, hogy a Star Wars él és virágzik, valamint hogy igen izgalmas jövő felé néz! Én a magam részéről baromi kíváncsi vagyok erre a jövőre és nagy örömmel nézek elébe! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak ismételni tudom magam, hogy nálam betalált ez a lezárás.

Spoiler

Nem kell mindent nyújtani kifulladásig kergetőzni Gideonnal 5-6 évadon át. Tetszik, hogy le merték kerekíteni még ebben az évadban. Jöhet valami új.

Tetszik, hogy kevés epizódszámú rövidke de tartalmas évadokkal operál az sw tv-s jelene.

Spoiler

A Mitoszaurusz megülését megnéztem volna. Még a záróepizódban is azt hittem, hogy előtör a mélyből és Bo Katan "a mandaloriak együtt erősek" mondatának még ő ad nyomatékot. De abban is van ráció, hogy mítikus marad a nevéhez híven. A tény hogy létezik, és a vezető látta, rezonál Mandalor újravirágzásával is. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 5 héttel később...

Favreau tavasszal azt mondta, hogy már megírta a 4. évadot, a legutóbbi hírek pedig úgy szóltak, hogy idén ősszel kezdték volna el a forgatását, de ugye a sztrájkok közbeszóltak. De az is lehet, hogy Favreau a 4. évad alatt mást ért - hiszen még 2020 őszén mindenki azt hitte, hogy a Mandi 3. évadát forgatják, de utána idő közben kiderült, hogy a Bobát csinálják, aminek forgatókönyvein a Mando 03 szerepelt. Lehet itt is hasonló lesz a szitu. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bence1997 írta:

Favreau tavasszal azt mondta, hogy már megírta a 4. évadot, a legutóbbi hírek pedig úgy szóltak, hogy idén ősszel kezdték volna el a forgatását, de ugye a sztrájkok közbeszóltak. De az is lehet, hogy Favreau a 4. évad alatt mást ért - hiszen még 2020 őszén mindenki azt hitte, hogy a Mandi 3. évadát forgatják, de utána idő közben kiderült, hogy a Bobát csinálják, aminek forgatókönyvein a Mando 03 szerepelt. Lehet itt is hasonló lesz a szitu. :D

Az egy dolog, hogy megírta, de attól még nem tudunk róla, hogy be lenne rendelve. Eddig hivatalosan nem kommunikált a 4. évadról a Lucasfilm semmit. A legutóbbi hírek meg már pont arról szóltak, hogy 4. évad helyett egy film készülne: https://bespinbulletin.com/2023/07/star-wars-the-mandalorian-season-4-could-reportedly-become-a-movie/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.