Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az lrmonline forrása szerint a The Mandalorian 2. évadának előzetese Augusztus 21. -én vagy 22. -én fog érkezni az NBA playoffja közben.

 

Reális lehet, a Celebration is kb. akörül lett volna.

 

Mindenesetre itt vannak az októberi pénteki napok:

- október 2.

- október 9.

- október 16.

- október 23.

- október 30.

 

Október másodika nagyon korainak tűnik és lehet megint lesz Force Friday, az meg általában október elején szokott lenni. Október harmincadika meg igazából már szinte november. Ott se hiszem, hogy akkor indulna a 2. évad. Marad október 9, 16 és 23.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Deadline -al készített interjúja során Ludvig Göransson elmondta, hogy a második évad zenéjén dolgozik.

"Pár hónapja kezdtünk neki és nagyon izgatott vagyok."

 

Ludvig arról is beszélt, hogy a sorozat készítője, Jon Favreau új, ismeretlen vizekre evezett az elkövetkezendő évadban:

"Jon olyan helyekre vitte a történetet, amelyekről nem is tudtam, hogy léteznek. Ez nagyon mókásnak fog ígérkezni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet igaz az egyik pletyka? :hmm:

Lehet Boba tényleg feltűnik a sorozatban? Az alábbi kép a Variety videójában szerepelt.

6grmgvm6b2h51.jpg?width=849&format=pjpg&

 

Csakhogy legyen összehasonlítás:

intro-1574695434.jpg

 

 

Továbbá itt egy interjú Jon Favreauval és Dave Filonival:

Hogyan kezdődött minden?

Favreau: "Szerettük volna visszahozni azokat a dolgokat, amelyek inspirálták az eredeti Csillagok háborúját, amik kisebb és egyszerűbb történeteket meséltek el. Ezzel az új médiummal esélyünk volt új karakterekkel elmesélni egy új történetet egy új közönségnek."

"De mindig is tudtuk... és ezt megtanultam a Marvelnél, Kevin Feige -vel együttműködve, hogy mindig szem előtt kell tartani azokat a rajongókat, akik az elejétől óta itt vannak. Mert ők azok, akik sokáig tartották világítva a fáklyát, sok-sok éven át. De ezek a történetek a fiataloknak és az új közönségnek is szólnak. Két történetet mesélünk el egyszerre. Az új embereknek elmeséljük a történetet, továbbá azoknak a csoportoknak, akik már régen itt vannak, megtisztelve kell lenniük így olyan karakterekkel és történetekkel kell előrukkolni a számukra."

 

Filonitól az áttérést animációsról élőszereplősre kérdezték:

Filoni: "Ez a dolog már egy ideje érdekelt. Mindig is érdekelt, mert tudod, amikor George -al együtt dolgoztam, megtanultam meghallgatni azokat a történeteket és tapasztalatokat, amelyekkel megtanultam az animációk rendezését."

"Amit Jon csinált és amikor láttam őt ahogy a Dzsungel könyvét készítette, illetve méginkább, amikor az Oroszlánkirályt csinálta, hatással volt rám, már ami a technológiai és technikás dolgokat illeti. A Lucasfilm fejese, Kathy és én mindig is kerestük az áttörést, a hídat amellyel áttérhetnék egy másik médiumra. Ez a sorozat tökéletes alkalom és lehetőség volt, nagyszerű környezettel. Remek mentort és tanárt kaptam Jon képében, aki végigvezetett az élőszereplős sorozatok készítésének lépésein."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandi regény után a Visual Guide is csúszik, míg a regény őszre, addig a Visual Guide 2021. május 4. -én fog megjelenni. A könyv az első és a második évadot fogja feldolgozni. :)

 

gk76j3si6eh51.jpg

The essential companion to the first two seasons of The Mandalorian.

Produced in close collaboration with Lucasfilm and written by Star Wars insider Pablo Hidalgo (TBC), this 200-page book is full of fascinating details. Study more than 600 images, incredible concept art, and behind-the-scenes photography in this must-have guide to the Disney+ phenomenon.

Discover the hidden gadgets of the Mandalorian's beskar suit of armor. Learn more about the cutest 50-year-old alien in the galaxy--The Child. Discover the secrets of the Way. Examine the functional workings of the Razor Crest. Uncover the codes of the Bounty Hunter Guild. Meet the deadly Cara Dune and the ruthless Moff Gideon. Find out how the Mandalorian became the best in the parsec.

With a foreword by Executive Producer Dave Filoni (TBC), Star Wars: The Mandalorian: The Ultimate Visual Guide is the perfect gift for Star Wars fans of all ages.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, csoli1138 írta:

Magyar disney+ ról semmi hír? 

Nekünk jól jönne lassan egy szinkronos első évad. 

Ha minden igaz, leghamarabb jövő év nyarán kapjuk meg, de lehet ebből még jövő ősz is. :(

Sajnos... pedig én is kíváncsi lennék a szinkronra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este a Deadline készített egy interjút Jon Favreauval, Dave Filonival és a zeneszerzővel, Ludvig Göranssonnal. :)

 

- Dave elmondta, hogy Rian Johnson nagyon támogatta első lépését az élőszereplős sorozatok világa felé. A TLJ forgatása során többször a kamerák mögé vitte Filonit, ezzel is segítve a cowboy sapkás fiatalember áttörését.

- Jon az első élőszereplős sorozattal beakart mutatni egy kis történetet, amely megragadja a régi trilógia hangulatát és a George által lefektetett dolgokra építkezik, mégis új és izgalmas dolgokkal megspékelve.

- A sorozat kezdetekor Jon úgy alakította ki Din Djarin karakterét, hogy visszanézett az Egy Új Reményre, illetve hogy azt a filmet mik inspirálták, legyen szó a régi idők szamuráj -és westernfilmjeiről.

- Baby Yoda figuráját nagyban köszönhetjük Filoninak. Jon azt mondta, hogy Davenek volt egy rajza egyfajta Michelangelo/E.T pillanatról. Ez volt az inspiráció BY megalkotásához. Elkezdtek párhuzamot vonni Michelangelo "Ádám születése" és Spielberg hírek filmje között. Ezután Doug Chiang és a részlege elkezdett mindenfajta rajzot készíteni és végül megalkották a Gyermeket.

- Filoni az első évad első és ötödik részét forgatta, rengeteg ötletet kapott, tkp. egy tanulási görbén ment keresztül.

- Göransson az ikonikus zene megalkotásakor igazából csak annyit csinált, hogy bezárkózott a stúdiójába és elkezdett a különböző hangszerein játszadozni. Megakarta fogni az első SW film zenei hangzását, ugyanakkor mégis újat alkotni.

- Favreau szerint az, hogy a filmek után egy sorozaton kellett dolgoznia, nem volt problémás. Örül, hogy néhány Emmyre jelölték őket.

- Nem mondtak semmi apróbb információt a 2. évadról. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bence1997 írta:

Dave elmondta, hogy Rian Johnson nagyon támogatta első lépését az élőszereplős sorozatok világa felé. A TLJ forgatása során többször a kamerák mögé vitte Filonit, ezzel is segítve a cowboy sapkás fiatalember áttörését.

Ez biztos nem igaz, csak Kennedyék rákényszerítették erőszakkal, hogy ezt mondja :P Na, ki csekkolja, hogy van-e ilyesmi Mike Zeroh csatornáján? :D

 

Amúgy jöhetne már egy előzetes, mert kb. tényleg semmit nem tudunk a 2. évadról :D remélem tényleg igaz volt az a 21-22. amit mondtak korábban. A Celebration-nel végülis egybeesne (ott pedig tuti mutattak volna trailert)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ez biztos nem igaz, csak Kennedyék rákényszerítették erőszakkal, hogy ezt mondja :P Na, ki csekkolja, hogy van-e ilyesmi Mike Zeroh csatornáján? :D

Direkt lecsekkoltam, bár egyelőre csak a szokásos "X -et helyretette Y" videók látszanak. :D

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Amúgy jöhetne már egy előzetes, mert kb. tényleg semmit nem tudunk a 2. évadról :D remélem tényleg igaz volt az a 21-22. amit mondtak korábban. A Celebration-nel végülis egybeesne (ott pedig tuti mutattak volna trailert)

Én most 3 féle opciót tudok elképzelni:

 

1. A héten jön az előzetes: a pletyka miatt is, továbbá mert már mindenki kíváncsi. Itt 2 előzetessel számolok: egy a héten, egy pedig a premier előtt 2-3 héttel, mint az első évadnál is volt. :)

2. A jövőhéten jön az előzetes. A Celebration jövőhéten lenne (augusztus 27-30), szóval arra a hétre egy előzetes mindenképpen kárpótlás lenne. ;) Itt is 2 előzetessel számolok.

3. Ez lenne a leginkább fura, de sajnos eltudom képzelni: kb. 1 hónappal a premier előtt vagy a szeptemberi időszakban egyszer megjelenik az új évad előzetese. Márcsak azért is, mert kb. 1 hónappal az egyes Disney+ premierek előtt szokott a Disney+ kiadni kedvcsinálókat. Vagy az lesz, hogy 1 hónappal a premier előtt, amely kb. szeptember 1-től szeptember 30-ig bezárólag bármi lehet, vagy az Emmy környékén felturbózzák a dolgot azzal, hogy elkezdik a 2. évadot promózni. Itt sajnos csak 1 előzetessel számolok.

 

Nagyon remélem, hogy nem a 3. opcióval számolnak. :clap2:

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hollywood Reporter interjút készített Filonival és Favreauval.

 

Amikor November 12. -én elkezdődött a The Mandalorian, fel voltatok készülve a nagyon sok Baby Yoda meme -re?

Filoni: Nem hiszem, hogy bármi felkészíthet valakit ekkora átfogó reakcióra. Úgy tűnt, hogy mindenki beleszeretett ebbe a kis lénybe, akit a forgatásról ismertünk. Az első, aki valójában rájött arra, hogy ez a dolog sokkal nagyobb lesz, az Werner volt. Annyira koncentráltunk, hogy elkészítsük és életre keltsük, mire Werner annyit mondott: "Ez tényleg varázslatos."

 

A Gyermek titokban tartása azt jelentette, hogy nem volt megengedve a marketingnek a promotálása, ezzel pénzt hagyva az asztalon a Disneynek. Jon, milyenek voltak ezek a megbeszélések?

Favreau: Nagyon fontosnak tartottam, hogy legyenek meglepetések. Amikor egy filmet reklámozol, a lehető legjobb dolgokat rakod a marketingbe, ezzel elérve azt, hogy mindenki ott legyen a nyitó napon. A televízió más. Itt építeni akarsz. Azt akarod, hogy a dolog szájról-szájra terjedjen. Azt akarod, hogy az emberek érezzék, hogy valami történni fog, amiről érdemes lesz majd beszélni.

 

Az ötödik epizód (The Gunslinger) végén megjelenik egy titokzatos figura. A rajongók hamar észrevették, hogy Boba Fettnek hasonló "csipogásai" voltak az eredeti trilógiában. Mennyit mérlegelsz, amikor egy ilyet csinálsz?

Filoni: Megpróbáltunk rétegezni a Star Wars univerzumában, ugyanakkor rábólintunk bizonyos dolgokra, nyomokat hagyunk, bármi is legyen az. Ez lehet kicsi, de lehet nagy is. Például láthatod az Obi-wan klubbot az Indiana Jones és a Végzet templomában, ez egy másfajta kikacsintás. A mi dolgaink sokkal inkább tartoznak az univerzumon belülre. Jon és én szeretjük az ilyeneket mert mindketten rajongók vagyunk. Mindketten nyitva tartjuk a szemünket amikor olyan dolgok vannak, amiket kedvelünk, illetve vannak kevésbé összekapcsolódó dolgok, ami méginkább jelenthet valamit az olyan embereknek, mint mi.

 

Dave, nagyon közel állsz George Lucashoz. Sok rajongó úgy véli, hogy te vagy az ő örököse. Milyen visszajelzést adott neked az első évadról?

Filoni: Nem volt óriási. Igazából más dolgokról beszéltünk. Amikor vele beszélgetek, szeretnék több tudást szerezni. Ő emlékeztetőt tart nekem, különösen mielőtt felvennék valamit, arról, hogy hány beállítást kell megpróbálnom elérni egy nap alatt és bizonyos dolgokkal megkavarhatom az agyát, például egy jelenet rendezése kapcsán. Azt hiszem élvezte a sorozatot, és azt mondta nekem, hogy most rajongóként és nézőként figyelhet meg egy SW alkotást. Az én feladatom, hogy továbbadjam ezt a tudást, és azt, amit tőle tanultam meg, Jonnak és a kreatív osztályoknak.

 

Tekintettel arra, hogy a produkció sok virtuális teret foglal magában, megkönnyítheti a visszatérést a potenciális harmadik évad elkészítéséhez a COVID-19 korlátozásainak közepette?

Favreau: Az igazság az, hogy ahol dolgozunk, sokkal inkább egy előnyt jelent a számunkra, hiszen korlátozhatod az embereid létszámát. Egy csomó ember, aki kontrollálja ezt, távol vannak, egy ún. Agybárnak nevezett helyen. A kamerák közelében álló emberek száma is csökkenthető. Sokat forgatunk kint is, ami megint csak segíti a munkánkat. A filmkészítés egy pillanatában inkább animációs produkciókhoz hasonlítunk, ahol rengeteg forgatókönyv van, sok beszélgetés és felfedezés történik a virtuális valóságban. A VR filmes eszközöket nagyjából ugyanúgy használjuk, mint a The Lion King és a The Jungle Book esetében. Sokszor azok a színészek, akiket a képernyőn lát, valójában nem ott vannak a beállított helyzetekben.

 

Az Emmy jelölt, Giancarlo Esposito nagy hatással volt az első szezonban, mégha korlátozott képernyőideje is volt. Megígérte, hogy a második évadban még több tennivalója lesz?

Favreau: Vele együtt dolgoztam a Jungle Book-on, és együtt dolgoztunk egy Revolution nevű sorozaton. Ezek után felvettem vele a kapcsolatot és egy szívességet kértem tőle. Tudtuk, hogy Giancarlo színházi jellegű, de érzelmi alapot is hoz, mert fantasztikus színész. Úgy gondolom, hogy a Csillagok háborúja a színészekre támaszkodik, hogy jobban közelibbnek tűnjön.

 

Akkor az őszi forgatás több, mint valószínű. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

A 2. évados Mandi ruha, nagyon apró változtatásokkal: (láthatóan a köpenye nem lesz a megszokott, a Gideonnal való harc következményét viseli, továbbá piros körökkel szemléltetve a változások :))

 

r/StarWarsLeaks - Mandalorian season 2 armour leak:the differences foundre the tight thigh armour is different and he has put the left knee pad from his original armour back on. I also noticed that hes not wearing the jetpack for some reason. I'notherf this is real, Iound it on the r/starwarsblackseries Reddit

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez a tavalyi évadhoz illő promóció, fan art. 

Nem, ez egy gyerekkönyv lesz. :D Illetve az alábbi is, az IDW -től december/január tájékán fog érkezni a Mandi képregény, stílusos képpel. :D

 

r/StarWarsLeaks - Star Wars Adventures: The Mandalorian one-shot by IDW releasing this coming winter (Dec 2020/Jan 2021)

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Bence1997 írta:

1 éve ilyenkor megjött az első poszter és az első kedvcsináló az első évadhoz, 81 nappal a premier előtt. :)

Ekkor volt a Comic-Con igaz?

 

Hátha a Celebration eredeti időpontjában kapunk valamit. Nem lehet már messze az az előzetes. Az első évad ráadásul novemberi volt, ez meg októberre van datálva, szóval még annál is időszerűbb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ekkor volt a Comic-Con igaz?

Sokkal inkább volt az Disney Expo, de egyre megy. :D

 

Kiszámoltam: ha október 30. -án érkezik a 2. évad, akkor még 67 napunk van a premierig. Ha október 2. -án jön, akkor kevesebb, mint 40 napunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két héten belül jönni fog. Én azt mondom.

 

Egyébként a szivárogtatók most azzal magyarázzák a tévedésüket, hogy a Disney hirtelen megváltoztatta a terveket, de eredetileg tényleg az NBA meccsekre tervezték a trailert :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyébként a szivárogtatók most azzal magyarázzák a tévedésüket, hogy a Disney hirtelen megváltoztatta a terveket, de eredetileg tényleg az NBA meccsekre tervezték a trailert :hmm:

Lehet, ebben az időszakban amúgy is rengeteget variálnak a stúdiók.

 

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Két héten belül jönni fog. Én azt mondom.

Figyelj, a héten lenne a Celebrarion. Csütörtökön kaphatunk előzetest.

Miért gondolom így? Előző héten 20. -án a Disney+ kiadta a The Right Stuff sorozat előzetesét és premierdátumát, ami október 9. Tehát kb. 7-8 héttel a kezdés előtt elindították a promóciót. Ha a héten megkapjuk az előzetest - augusztust pletykáltak sokan, 7 napjuk van még hátra :D - akkor én mondok egy október 16 -ot premierdátumnak. Aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz a vége. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.