Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A kérdés az, hogy Gideon hogyan szerezte meg a Sötétkardot. Elképzelhető, hogy Bo-Katan csak egy flashback jelenetben fog feltűnni. De az is lehet, hogy fontos szerepe lesz. A Sötétkard megszerzésének nem csak a párbaj általi megoldását láthattuk. Sabine se párbajban nyerte el a kardot, hanem elcsente Maultól. :)

Én se párbajra gondoltam (bár láthattuk, Gideontól nem áll messze hogy személyesen kivegye részét csatában), hanem a Mandalore kegyetlen leigázására. Igazából a flashback-jelenetnek örülnék igazán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 12. - 18:34, Bence1997 írta:

Katee Sackoff is szerepelni fog - elvileg - a Mandalorian 2. évadában!

Ennek nagyon örülök, egyrészt érdekes karakter és azután, hogy a színésznő szinkronizálta, most élőben is láthatjuk, amit korábban nem is gondoltam volna, mikor először feltűnt a TCW-ben. Másrészt pont a darksaber miatt ő még egy kifejezetten adekvát mellékszereplő lenne, szemben azokkal, akiket korábban belengettek, hogy valamilyen szerepben, de feltűnhetnek a sorozat második évadában. A lore szempontjából is jó szolgálatot tehetne, hogy mi történt a mandaloriakkal az első évad előtti időkben és egy olyan szereplőtől kaphatnánk válaszokat, akihez nem csak arcot, nevet, egy komplett karaktert tudunk már kötni, hanem mellette rengeteg történetet a régi mandalorral kapcsolatban, ami a sorozatban már pusztán a távoli múltat jelenti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nekem talán Bo Katan feltünése az egyetlen amit teljesen pozitívan tudok értékelni. A többiek, Ahsoka, Rex, Sabine, mind erőltetettnek hatnak nekem. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy beleillene a karakterük a sorozatba.

Dettó. Amikor az évadzáróban felmerült, hogy Yoda bolygóját fogják keresni örültem hogy olyan szegleteibe fogunk menni a galaxisnak amelyeket még sose láttuk. Erre most a bejelentések alapján a második évad lassan valami Star Warsos öregdiák találkozóra kezd hasonlítani ahol Filoni összes kedvence beköszön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Child közösségeként nem a Yoda-fajra gondolt az Armorer, hanem a Jedikre. Őszintén remélem, hogy nem lesz egy Yoda-bolygó úgy, mint a Lira San, és nem fognak özönleni a Yoda-fajű fickók. Jobban állna a Childnak, ha egy Jedi-közösségbe kerül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az időben nem létezik számottevő Jedi közösség, az majd csak Luke akadémiájával jelenik meg elég tiszavirágéletürn, Ahsokát mrg annyira lefogja foglalni az Ezra utánni nyomozás, hogy a gyerekkel max vet egy futó pillantást és tart Mandónak egy fapados gyorstalpalót az erőről. Szerintem egyetlen logikus megoldásként csak a faja maradhat, akikhez elvihetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Iqvi írta:

 A többiek, Ahsoka, Rex, Sabine, mind erőltetettnek hatnak nekem. Egyszerűen nem érzem úgy, hogy beleillene a karakterük a sorozatba.

 

  Én úgy képzelem hogy ők hárman egy részben fognak feltűni, amivel felvezetnek egy új animációs sorozatott. Több szerepet én sem adnék itt nekik.

  Esetleg Sabine-nak, aki válsághelyzetben újfent a népét és Bo Katan szolgálatát választja Ezra keresése(?) helyett.    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Fives írta:

 

  Én úgy képzelem hogy ők hárman egy részben fognak feltűni, amivel felvezetnek egy új animációs sorozatott. Több szerepet én sem adnék itt nekik.

  Esetleg Sabine-nak, aki válsághelyzetben újfent a népét és Bo Katan szolgálatát választja Ezra keresése(?) helyett.    

A pletykaáradat kezdetén, még nem vokt meg az epizódszerep téória, azzal nem értek egyet hogy fontos szereplők legyenek a sorozatban. Ez a backdoor-pilot megoldás már sokkal jobban tetszik. 

Szerintem Sabine még egyszer nem fogja cserbenhagyni Ezrát, és otthagyni. Az is kétséges hogy Bo Katan él-e még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bo-Katannak legalább 50 de inkább 60 évesnek kéne lennie a Mando idején.

 

A TCW-ben az optimista számolással is kb 23-26 éves (de inkább 30 körülinek ígérkezik és Satine is), akkor 19 évvel arra, a Rebelsben mondjuk 45 éves (itt már van egy erősebb ránc a homlokán), ám erre még 9 évvel játszódik a Mando (az első évad, ki tudja, mennyi idő telik el a másodikra), azaz 54 éves Bo-Katan. Remélem, megöregítik valamennyit ezt a Katee Sackhoffot. De amúgy jó választásnak tartom, Ahsokánál is örültem volna/örülnék, ha mégis Eckstein szinkronizálná le Dawson-t. Sabine eljátszására is alkalmasnak tartom Tiya Sircar-t.

 

Szerintem Ahsoka, Sabine és Bo-Katan (és esetleg Rex) megjelenése illeszkedik a Mando-ba, amennyiben csak egy rész erejéig tűnnek fel, esetleg felmerül Baby Yoda lepasszolása Ahsokának, de valami oknál fogva mégis a Mando-nál marad (ne higyjük, hogy ezt a két figurát egy átmeneti, pár részig tartó suspense-nél hosszabb időre el fogják szakítani egymástól), és amennyiben felvilágosítják a főhőst, hogy mi lett a sötétkarddal a Heroes of Mandalore óta, és amiből az is kiderül, mi volt ez az egész purge (amit Mando nyilván tud, de nekünk csak homályos elképzeléseink vannak róla). Az is jó lenne, ha a helyzet, amiben találkozunk velük, az az, hogy még keresik Ezrát, de annak viszont örülnék, ha azt már nem ebben a sorozatban bontanák ki. Ezek rajzfilmes karakterek, hangulatos lesz őket élőként látni, de azért szerintem semmi baj nem volt az eddigi megjelenésükkel, én nem éreztem kevesebbnek a The Clone Wars-ot meg a Rebels-et csak azért, mert animáció, ugyanis mindkét sorozat saját jogán tette olyan elképesztően magasra a lécet.

 

Továbbra is annak örülnék, ha a történetük animációban folytatódna, de elengedhetetlennek tartom, hogy ismét becsatlakozzanak a Skywalkerek történetébe, és végre tudjon Ahsokáról Luke és vice versa. Emellett a Rebelsben úgy igazán elmaradt, de a TCW utolsó évadában rendesen megmutatott Ahsoka-Rex teamup is folytatódhatna, rettenetesen bízom benne, hogy azon a bizonyos hajón, ami Sabine-ért érkezett a Rebels utolsó jelenetében, Rex is ott volt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írok egy jó nagy hülyeséget :D Baby Yoda igazából Yoda mester lesz,csak Ezra elviszi a Világok közötti Világba és ott elhelyezni a régi időkben... elnézést :)Egyszerűen nem tudok elképzelni egy bolygót tele Yodákkal. Vagy marad a gyerek a Djarinnal,esetleg Ahsokáék vigyáznak rá (mindkét esetben kérdés,hogy mi lett vele a 7-8-9 idejére) vagy rossz kezekbe kerül és végeznek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én is gondoltam rá, hogy Baby Yoda valójában Yoda, és az utolsó évad utolsó részében lesz egy olyan reveláció, mint a 12 majomban. Ennek azért ellentmond, hogy Yoda zöld, míg Baby Yoda barna szemű. Az is régi teória, hogy az öreg klónja. Jó lenne, ha nem csak annyi lenne a megfejtés, hogy van egy titkos bolygója ennek a fajnak, amit még nem fedeztek fel, és ott százával vannak ilyen lények. Izgibb lenne, ha ebből a fajból egy időben mindössze csak néhány van a galaxisban, nem is hagyományos úton születnek, és van valami konkrét céljuk, amiért világra jönnek. Amúgy elképesztő lehetőségeket rejt magában ez a kis lurkó a Star Wars jövőjét illetően is. Megismerhetjük majd későbbi (feltételezett) Jedi kiképzését, öregkorát, és összekötő kapocs lehet számtalan generáció között, akár egymástól független Star Wars film- és tv-sorozat között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phil Tippett vizuális effektmester is részt vesz a második és a harmadik szezon legyártásában.

 

" [Jon] Favreau's reached out to me, we're gonna be doing some stuff for the second season of Mandalorian, and then they wanna do something for the third season once things adjust back to whatever they're gonna adjust back to."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pletykák Timothy Olyphant szerepéről... The plot thickens :D a linken lévő cikk SPOILEREKET tartalmazhat.

 

https://www.slashfilm.com/timothy-olyphant-mandalorian-character/

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Úgy néz ki hogy összejön a második szezon októberi indítása.

 

Favreau - "We were lucky enough to have finished photography before the lockdown, so thanks to how technology-forward Lucasfilm and ILM are, we've been able to do all the editing visual effects remotely through systems that had been set up by those companies for us. So we’ve been very efficient in that sense, so it will be available as planned on Disney+ in October. It will be building on hopefully what people loved from the first season."

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 minutes ago, pb69 said:

Boba Fett egyrészt nem mandalori. Ez elég kellemetlen egy olyan sorozatban, amelynek ez a címe. :D És szerencsére teljesen egyértelművé is tették, hogy itt nemcsak egy páncélról beszélünk, hanem tényleg mélyebb betekintést kaphatunk egy mandalori klánba. Egy ilyen koncepcióba úgy illett volna Boba Fett, mint egy farsangra jedinek beöltöző rajongó Yodáék mellé a tanácsba.

És ugye az animációs sorozatok elég sokat foglalkoztak Mandalore-ral ahhoz, hogy semmi szükség ne legyen arra, hogy egy ilyen sorozatba egy klónt szerepeltessenek, akinek mandalori eredetű páncélja van, semmi több. Sokkal érdekesebb és autentikusabb szálak vannak itt annál Mandalore tekintetében, mintsem hogy Bobát húzzák elő. Vicces, de még Maulnak is sokkal-sokkal több köze van Mandalore-hoz, mint Bobának. :D

Okés, úgy értettem, hogy ha már mindenképpen egy ilyen fejvadászos sztorit akartak, miért nem szedték elő Bobát. Persze nem bánom, hogy nem így történt, csak Maul kapcsán eszembe jutott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, caseyjones írta:

Okés, úgy értettem, hogy ha már mindenképpen egy ilyen fejvadászos sztorit akartak, miért nem szedték elő Bobát.

Mert egy ilyen fejvadászos sztorit akartak, nem pedig egy olyat, amiben neki helye lett volna. :D 

Ahogy írtam is, nem az volt a kiindulási alap, hogy van egy karakter, írjunk köré egy történetet, építsünk köré egy világot. Ez nem a Solo. Volt egy koncepció, egy sztori, amit el akartak mesélni, ebbe kellett egy főszereplő, aki köré ez felhúzható. Ebbe a mozaikba pedig egy olyasmi fazon illett, mint akit kaptunk, Boba meg totálisan más, nem passzolt a képbe. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.