Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2020. 09. 16. - 14:40, Ody Mandrell írta:

Remélem a chapter számozás folytatólagos lesz. 

Ha ez alatt azt értetted, hogy a Chapter 9 következik, akkor elvileg így lesz Jordan Maison szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha olyan hírek jönnének veletek szembe, hogy Pedro Pascal kiszállt a Mandalorianból az évad közepén, nem kell elhinni, és aggódni sem kell. A clickbait fake newsról híres wegotthiscovered terjeszti ezt a "pletykát".

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Én egyelőre kivárok. Ezt a "X meghalt, de túlélte/feltámasztották" kártyát már nem egyszer eljátszották nekünk - khm... Darth Maul rémlik mindenkinek? - és volt is nem egyszer károgás miatta. Bár Maul visszahozása sokaknál még most sem jó döntés, azt szerintem nem lehet kritizálni, amilyen történetet írtak köréje. Meglátjuk, hogy Bobánál mit akarnak elmesélni. Ha csak tényleg azért akarják visszahozni, mert miért is ne, akkor azt mondom, menjenek a p*csába, de ha Maulhoz hasonlóan van egy tök jó történetük, akkor kíváncsian várom. De egyelőre kivárásra játszom, nézzük meg, hogy mit hoznak ki belőle. :)

 

Amúgy érdekes, hogy a "rendező" jelzőnél various van írva. Ez kettőt jelenthet:

1. több részben fog szerepelni

2. egyelőre titkolják, hogy melyik részben fog csak szerepelni, mert ha megkapjuk az epizódlistát a rendezőkkel, automatikusan tudhatjuk majd, hogy mikorra számíthatunk Boba feltűnésére.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Jelenleg nagyobb esélyt látok rá, hogy Boba visszatér, mint az ellenkezőjére.

Gondolom, a személyében akarnak adni Djarinnak egy nagyjából azonos kvalitású nemezist. Ha ügyesen csinálják, az Maulhoz hasonlóan Boba Fett karakteréhez is pluszt adhat. Főleg az Ep6-os béna "halála" után, ami nem áll összehangban a hírnevével. Ha visszatér Fett, akkor valószínűleg nem csak azért, mert "miért ne?". Szerintem ennél profibbak a készítők. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Na ha van valami amiért ki nem állhatom Maul visszahozását akkor az ez. Nem elég hogy egy borzasztó húzás volt önmagában de legitimizálja a későbbi hasonló húzásokat. Mostantól bárkit vissza lehet rángatni hisz lám Maul is visszatért annak idején a fanok meg imádták.... áhhh..... nekem el is ment kicsit a kedvem a Mandalori második évadtól :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem jogosak ezek az aggodalmak, és én is utálom, mikor a sok visszatérés miatt súlytalanná válnak az elhalálozások, és kiszámíthatatlanná a történet. DE Boba Fettet már 1992-ben feltámasztották, és aztán fontos szerepet is kapott, ezért én azt nem érezném fairnek, ha a kánon-idővonalon meg elmaradna ez a dolog, mert amúgy szerintem sem volt méltó vég a sarlacc gyomrába pottyanás „a galaxis legjobb fejvadásza” számára.

(Ez már messzire vezet, de a „legendásan jó” rohamosztagosok, akik a filmben nem tudnak eltalálni semmit, és a teljesen inkompetens Első Rend további tünetei a gyengén fel- vagy leépített antagonistákban jelentkező írói/rendezői igénytelenségnek. Thrawn, Maul és Palpatine (ööö mármint az Ep.9 előtti) esete mutatja, hogy lehet ezt jól is csinálni, és Fettnek van már akkora kultusza, hogy érdemes legyen ezt a csorbát kiköszörülni.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Mit szoktál mindig mondani? Ne aggódjunk előre, vagy valami ilyesmit... :P:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog van, amit az EU már jóóóóóval a filmek előtt meglépett. Az egyik Palpatine, a másik Boba Fett feltámasztása. Igazából ennél a két szereplőnél szerintem nem Maul,, hanem az EU legitimizálta ezt. Tetszik vagy sem, az EU-ban már 20 éve feltámadtak mindketten, és sokakban ez megmaradt. Az ep9 kicsit ehhez is igazodott, amikor Sidioust visszahozta (és nem csak ezen a téren igazodik a mostani kánon a régi EU-hoz, lásd Thrawn).

Spoiler

Boba Fett visszatérésével kapcsolatban én úgy vagyok, hogy minden feltámasztható karakter közül ő az egyetlen, akinél ezt én minden gond nélkül el tudom képzelni. A Sarlacc ezer évig emészti a lenyelt emberkéket. Akik közül az egyik Boba Fett. Egy harcképzett, tökig vasban és fegyverben lévő alak. A gyomorsav át sem rágja magát a nadrágja szárán, mire ő a jettpack rakétájával az egész rohadt Sarlacc-ot a feledés cafatjaiba küldi. Már az ep2 előtt sem volt ezzel bajom, mert egyszeróen képtelenségnek tartottam, hogy Fett ezer évig üljön emésztődve a Sarlacc pocijában, miközben a tökén is puska lógott. Az ep2-ben pedig Jango Fett megmutatta, hogy ezek a mandik tényleg puskát hordanak a tökükön is, és egy Obi-Wan Kenobi sem ellenfél nekik. Na majd pont egy sivatagi lukban bújó virág lesz a legyőzhetetlen ellenfél.

Az egyetlen, ami nem tetszett az EU-ban, hogy Fett mindenféle rákos betegséggel küzdött a Sarlacc miatt. Ez egyrészt számomra túlságosan földivé tette a sztoriját, másrészt szintén hihetetlennek tartom. Egyszerűen Fett nem ülhetett annyi ideig a Sarlacc bendőjében, hogy bármi baja legyen. Ezt ma már csak azért sem tudom elhinni, mert most már azt is számtalanszor láttuk, hogy a Beskar fém tök jól megvédi az embert a lézertől. Hát lefosom a bokámat, ha a Sarlacc gyomrában bármi erősebb, mint egy izzó plazmanyaláb.

Boba visszahozásának talán csak azért nem örülnék, mert ep2 ide, TCW oda, még mindig az egyik legtúlértékeltebb karakternek érzem. Ugyanakkor a The Mandalorian pontosan az a táptalaj, aminek hála Fett akár fel is nőhet alaptalan hírnevéhez.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU-ból millió és egy dolgot nem vettek át. Erre nem lehet kenni. Amit ők irnak és ők vállalnak be azaz ő saruk. Senki nem kötelezi rá őket. Pláne úgy hogy mondjuk az ep.9-nél mennyi ember tudta hogy Palpatine korábban visszatért az EU-ban? A nézők 0,001 százaléka? Vagy sokat mondtam? A vonatkozó sztorikat még a rajongóknak is csak egy elenyésző része ismerte. Szerintem a többség itt se tudja, hogy a régi kánonban pontosan mi történt Palpatine-al az ep.6 után.

Thrawn átvételének volt értelme. Feléleszteni lépten nyomon a halottakat -EU ide vagy oda- meg a sztorifonás egyik legalja. Régen egyébként megjegyzem ezért se vettük itt a fórumon figyelembe az EU-t. Mert pláne az ep.6 utáni sztorik egy része rettenetesen gagyi volt. És sajnos már csak azért se lehet a csodás feltámadásokat meg megmeneküléseket teljesen az EU-ra kenni, mert mindezt már Ahsokával is meglépték.

 

Az hogy ez lassan trenddé kezd válni az SW-ben, számomra roppant elszomoritó. Alap esetben próbálnék bizakodó lenni de ezen a téren túl sokszor játszották el a bizalmamat.

 

Spoiler

Ami Fettet illeti: nekem a Mandaloriban az tetszett hogy új arcokkal is tudtak érdekes és sikeres sorozatot alkotni. Bebizonyosodott, hogy a Star Wars, mint világ van olyan érdekes hogy nem kell állandóan a bejáratott figurákra támaszkodni. Lehet szélesiteni a palettát. Engem nem érdekel mennyire logikus Fett visszatérése: nem vagyok rá kiváncsi és nem akarom, hogy az SW rátérjen a fan service útjára. Azt az energiát amit abba ölnek, hogy a halál unalmas Boba Fettet feltupirozzák miért nem arra forditják hogy irnak egy új érdekes karaktert? Eleve annak se örülök, hogy állítólag Ahsoka is szerepelni fog. Igazából nekem az érdeklődésem a második évad iránt ott visszaesett amikor kiderült hogy a visszatérése szinte biztos. Igazán az érdeklődésem azóta sose tért vissza. A trailer tetszett. Biztos jól lesz megcsinálva. De nagyon úgy tűnik hogy ez a második évad nem az én világom lesz. Remélem majd kellemesen meglepődök, de egyelőre nincs bennem semmi különösebb várakozás. Persze én fogok a legjobban örülni, ha az évad rám cáfol.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Pláne úgy hogy mondjuk az ep.9-nél mennyi ember tudta hogy Palpatine korábban visszatért az EU-ban? A nézők 0,001 százaléka? Vagy sokat mondtam? A vonatkozó sztorikat még a rajongóknak is csak egy elenyésző része ismerte. Szerintem a többség itt se tudja, hogy a régi kánonban pontosan mi történt Palpatine-al az ep.6 után.

Mivel pont te vagy az, aki sokszor számokkal is alátámasztja a véleményét, hadd kérdezzem meg, ezt a 0,001 százalékot alátámasztja reprezentatív felmérés is, vagy csak hasra ütöttél. Mert a saját tapasztalatom eme fórum és a környezetem alapján az, hogy pont Palpatine és Boba Fett feltámasztása ha részleteiben nem is, de maga a tény elég ismert a rajongók körében, pedig a magyar rajongókat már csak azért nem nevezném reprezentatívnak, mert sok idevonatkozó mű meg sem jelent. Mégis, azt, hogy ezek ketten már az EU-ban is visszapofátlankodtak a halálból, olyanok is tudják, mint Ody, aki kerülte az EU-t, mint a tüzet. Nem azért ismert ez, mert olvasták a vonatkozó sztorit, hanem mert elég sok helyen bele lehetett futni a neten.

 

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Régen egyébként megjegyzem ezért se vettük itt a fórumon figyelembe az EU-t. Mert pláne az ep.6 utáni sztorik egy része rettenetesen gagyi volt.

Én személy szerint nem a feltámadások miatt tartom gagyinak azokat a sztorikat, hanem mert ugyanarra a metodikára épültek: Luke-Leia-Han triója legyőzi a Birodalmat visszaállítani akaró 888. hadurat/Sith Lordot. Ezt az egy lemezt ismételgették újra és újra és újra és újra és újra. Igazából feltámadás a régi EU-ban sem volt sok. Sőt talán a kánon jelenleg már le is körözte a régi EU-t.

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Az EU-ból millió és egy dolgot nem vettek át. Erre nem lehet kenni.

Ugyanígy akkor arra sem kenheted rá, hogy Mault feltámasztották a TCW-ben. Az nem kötelezi őket, hogy még 66 másik karaktert visszahozzanak. Maul feltámadása ennek függvényében ugyanúgy nem legitimizálja a többi feltámadást, mint az EU ugyanilyen húzásai. Mindezt írom úgy, hogy az ep4 óta legitim a Star Warsban a halál kijátszása, merthogy Obi-Wan Kenobi a halála után fél perccel már Luke-ot ugráltatta. A legelső film kőbe véste, hogy a messzi-messzi galaxisban a halála nem úgy kezelendő, mint nálunk. Nem végleges dolog. Nem mondom, hogy ettől a feltámadás még jó húzás lesz, de magában a világban ennek 1977 óta van helye, szóval a használata legitim. Hogy kinek mennyire tetszik, azt már mindenki maga döntse el maga. Én meglettem volna Echo feltámadása nélkül, amire semmi szükség sem volt és semmit sem kezdtek vele a TCW-ben. Maul és Sidious visszatérése tetszetős a számomra, még ha Maul esetében magát a kiindulópontot nem is szeretem. Fett... Majd meglátjuk, ha lesz egyáltalán ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel pont te vagy az, aki sokszor számokkal is alátámasztja a véleményét, hadd kérdezzem meg, ezt a 0,001 százalékot alátámasztja reprezentatív felmérés is, vagy csak hasra ütöttél. Mert a saját tapasztalatom eme fórum és a környezetem alapján az, hogy pont Palpatine és Boba Fett feltámasztása ha részleteiben nem is, de maga a tény elég ismert a rajongók körében, pedig a magyar rajongókat már csak azért nem nevezném reprezentatívnak, mert sok idevonatkozó mű meg sem jelent.

A számra rákérdeztem, nem tényként közöltem. Nem is a számnak van jelentősége, hanem annak, hogy az átlagnézőnek fogalma sincs az EU-ról. A képregények és regények eladási adataiból látszik, hogy a filmeken túl csak nagyon kevesen követik az SW-t. A legtöbb ember nem hogy Palptine ep.6 utáni életéről nem tud, de abban se egészen biztos hogy ki az a Tarkin.

Ráadásul nagy különbség van aközött hogy valaki tud valamiről és aközött hogy szeretné ha azaz elem újra visszatérne. Az ep.9 előtt nem nagyon érzékeltem azt hogy a fan közönség különösebben szeretné ha Palpatine akár csak régen újra visszatérne. És ha ezzel akarták a fanokat boldoggá tenni akkor valami félresiklott mert nincsenek túl sokan akik örültek ennek a fordulatnak. Legalábbis én ezt érzékelem.

 

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az nem kötelezi őket, hogy még 66 másik karaktert visszahozzanak. Maul feltámadása ennek függvényében ugyanúgy nem legitimizálja a többi feltámadást, mint az EU ugyanilyen húzásai.

Nem, viszont elindithat egy trendet. Lassan az SW azzá a világgá válhat ahol a halott karakterek ha a készitőknek úgy kényelmes visszatérhetnek. 

És itt az óriási különbség Obi-Wanhoz képest. Az soha nem volt fan service. Mindig is szerves része volt a történetnek, hisz rögtön a halála után egyértelmű volt hogy visszatér. Még csak holttest se volt. Nagyon más ez ahhoz képest amikor látunk egy karaktert meghalni majd évek múlva egy teljesen másik műben egyszer csak előáll valaki azzal, hogy hoppá az a karakter aki eddig halott volt most mégis újra élni fog. Ez utóbbi akár hogy nézem nekem erőltetett. A régi filmekben, akit láttunk meghalni az meghalt. Nem találta ki senki, hogy Tarkin mégis él a Halálcsillag felrobbanása után is, hisz végülis nem láttuk cafatokra esni a testét. Aki meghalt az úgy maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én meglettem volna Echo feltámadása nélkül, amire semmi szükség sem volt és semmit sem kezdtek vele a TCW-ben.

A Bad Batch bejelentése óta nekem az a sejtésem, hogy Echo azért tért vissza, hogy abba na sorozatban szerepeljen. :D 

 

12 perccel korábban, Bomarr írta:

A régi filmekben, akit láttunk meghalni az meghalt. Nem találta ki senki, hogy Tarkin mégis él a Halálcsillag felrobbanása után is, hisz végülis nem láttuk cafatokra esni a testét. Aki meghalt az úgy maradt.

 

Spoiler

Pedig ha valakinek, akkor Boba Fett-nek a halálát simán ki lehet magyarázni, hisz csak belesesett egy verembe. Ráadásul olyan beskar páncélban ami szinte mindent kivéd. Maul vagy Palpatine "feltámadása" ezerszer erőltetettebb mint Boba esetleges visszatérése lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Az a baj hogy az elmúlt években azért jó pár képregény-regény megjelent, ami az ep.6 után játszódik. Soha egyikben se volt szó róla, hogy Boba túlélte a sarlacc-ot vagy hogy mi lett vele utána. Azt pedig lehet tudni, hogy az eredeti koncepció az volt hogy itt tényleg meghalt. Az ep.6 forgatásakor még nem lógott a levegőben, hogy mi lett vele. Eredetileg Boba Fettet azért találta ki Lucas mert úgy gondolta, hogy majd fontos szerepe lesz az ep.6-ot követő trilógiában. De amikor újra gondolta a Star Wars történetét akkor úgy döntött hogy még sincs szüksége rá és ezért kiirta őt az ep.6 elején.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Az lenne a legszuperebb. Esetleg lehetne egy ilyen fordulat: úgy vezetik fel, mintha Boba Fettet kapnánk. Aztán bejön a képbe Morrison. A nézők mind tutira veszik hogy ez bizony ő lesz, majd kiderül hogy valójában Rexről vagy egy másik klónról van szó. Még az is lehetne hogy Rex Boba Fettnek adja ki magát valami küldetés miatt amivel megbizta a Köztársaság. De ez csak egy ötlet.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én meglettem volna Echo feltámadása nélkül, amire semmi szükség sem volt és semmit sem kezdtek vele a TCW-ben.

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Bad Batch bejelentése óta nekem az a sejtésem, hogy Echo azért tért vissza, hogy abba na sorozatban szerepeljen. :D 

A kérdés, hogy a Bad Batch sorozat már a TCW kaszájakor is tervben volt? Mert ugye Echo visszahozása már korábban is megvolt, csak most végre ki is tudják majd aknázni. :)

37 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem, viszont elindithat egy trendet. Lassan az SW azzá a világgá válhat ahol a halott karakterek ha a készitőknek úgy kényelmes visszatérhetnek. 

Hány ember is tért vissza a halálból? Maul nem halt meg - igaz, '99 -ben még annak volt titulálva - Sidious bár meghalt, valahogyan mégis túlélte és visszajött. Mindkettőnél valamennyire érthető a sztori, hisz sithekről beszélünk. De kb. ennyi. Persze ide lehetne még venni Echot és még 1-2 karaktert, de szerintem majd akkor lesz baj, ha már Windu is feltámad majd a halottak közül. :D

 

Spoiler

Bevallom én is meglennék Boba nélkül. Ismerem Boba Ep6 utáni sztoriját a Legendákból - bár csak hallomásból, olvasni nem olvastam még őket - lehet hogy abból merítenek. Meglátjuk. Annak jobban örülnék, ha Rexet játszaná, még illene is rá a szerep, hiszen ha Boba lenne, akkor a fickó hány éves is? 41-43? Morrison meg 60. Visszafiatalítani lehetne, bár könnyen eljátszhatják nála a sérültet, ami a külsejét illeti. Rexként pont megfelelő lenne.

 

Amúgy Bobával kapcsolatban: Cobb Vanth is felfog elvileg tűnni. Ennek a vonalnak mondjuk én örülök, így Boba páncélja becsatlakozhatna a sztoriba. De hogy Boba miként kerül a képbe...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatás trilógiában egyébként van pedzgetve a dolog, a Bence által említett

Spoiler

Cobb Vanth által, aki valahogyan szert tett egy mandalóri pálcélra, amire úgy utalgatnak hogy Bobáé. Ha jól rémlik még savas sérüléseket is említenek rajta. Gyanítom vele futnak majd össze és így kerül képbe a páncél.

Ha meg úgy nézzük, akkor olyan nagyon sok sztorija azért nincs Bobának, az EP2-ben tűnt fel meg a TCW-ben és csókolom. Simán lehet, hogy csak "felvezetik" a karaktert, hogy életben van és majd egy regényben/képregényben/tejesdobozon majd folytatják a sztoriját. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

Ha Boba visszatér, az biztos, hogy fognak a karakterbe életet rakni. Hogy a kultuszát most fogják megalapozni. Mert ami eddig volt körülötte az szerintem is minimum megalapozatlan. A tcw megtette amit lehetett, de a kopott páncélig nem juthatott el sajnos. Ha most Morrisson Bobát játszaná, annak nagyon örülnék, mert még egy cameo is a PT-t húzná alá jó vastagon, mert tudom hogy sok OT fanatik rühelli azt az "új" Fett vonalat ami ott került lefektetésre. 

Sarlacc túlélését, én még olyan régen olvastam a star wars. hu - n, hogy azt se tudtam mi az az EU.. Így bevettem Exar Kunnal, mindennel. Ha Maulban, Palpiban el is botlottam, ebben biztos nem fogok, hogy egy senkiházi túlértékelt fejvadász kirobbantja magát a homokból. Itt az ideje, hogy legyen belőle valaki! 

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.