Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:
Spoiler

A ruha és a fénykardok alapján ez a TCW záróepizódos változata Ahsokának. Valamilyen művészi cucc lehet valamilyen termékhez, de tuti nem Mandis. Kétlem, hogy Ahsoka, aki egy évad alatt is képes volt ruhát váltani, a Rebels eseményei után visszatérne egy 20+ éve viselt ruhához, és az elvesztett fénykardjaihoz.

 

 

Spoiler

Nem a ruhára értettem, hanem az arcára, ami eléggé Dawson-os. Lehet hogy már ezt a képet Dawsonnal csinálták, mert rendelkezésre állt.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Azon a képen elég bitangul néz ki Ahsoka, ha feltűnik, remélem nem lőnek mellé az élőszereplős kinézetével. Annál azért jóval igényesebb hozzáállásra lesz szükség, mint a twi'lek és Natalia Tena esetében. :P 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem tettem abba, mert az, hogy Ahsoka lehet, hogy szerepelni fog a Mando 2. évadában és Dawson fogja alakítani, nem az. Ezeregymillió online magazin és youtube videó erről a feltételezésről dumált, amikor Rosario Dawson neve felmerült Ahsokaként (írjátok csak be a Google, hogy "Ahsoka Tano mandalorian", már az első találatok magyarul erről óbégatnak, ja és csak 3 millió találat van). Mi is nyíltan beszéltünk róla. A kép már valóban spoileres lehet, de azt nem is tettem ki külön. Az meg, hogy leírtam, hogy az a TCW-s Ahsoka, végképp nem spoiler, mert a TCW összes része elérhető már egy ideje. ;) 

 

Ja, nem mellesleg, az egy hivatalosan bejelentett dobozképről van, szóval már csak ezért sem spoiler.

https://hasbropulse.com/products/star-wars-the-black-series-ahsoka-tano-force-fx-elite-lightsaber

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az van írva a szabályzatba, hogy minden olyan infó spoiler ami nincs hivatalosan megerősítve. Ez pedig nincs. 

Te magad is rengeteget mondtad ezt: tök mindegy milyen youtube vagy egyéb újság pketykálja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez pedig nincs. 

Egy Hasbro termékről van a kép, amit a cég bemutatott. Ott a link eggyel fölötted. Ez nem kiszivárgott dolog, hivatalos cucc!

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 15. - 20:29, Ody Mandrell írta:

BY a sorozat "húzóembere". :) Kétlem, hogy tőle megválnánk bármikor is a vége előtt. 

Erről jut eszembe: szerintetek hogyan fog véget érni a sorozat? Jó, egy évad után fura ezt megkérdezni, de hogyan gondoljátok el a sorozat végét? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, ha már kibeszéltétek ezt a témát, én nem találkoztam vele; de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem.

Szóval, az új trilógiával ellentétben a The Mandalorian kapcsán valahogy nem találkoztam (még) a Disney-ellenes "aktivistákkal" meg az elb*szott gyerekkorú ürgékkel, akik telefröcsögik a közösségi média-felületeket meg a fórumokat arról, hogy ez a sorozat milyen szörnyű. Én úgy látom, a The Mandalorian végre egy olyan mozgóképes terméke a Disney-érának, amelyet 10-ből 9 rajongó csodál, imád.

De mitől lehet ez? Pedig ez is a Disney kezei közül került ki, ugyanúgy, mint az ST... Mi az, amivel sikerült megfogni ennyire a rajongókat a The Mandaloriannal, és amivel nem tudták őket megfogni az új trilógiával? Én arra tudok gondolni, hogy eddig még sose jelent meg élőszereplős Star Wars-sorozat, ezért A mandalori újdonságként hatott. Elvégre egy sorozat teljesen más felépítésű, mint egy film. 

Imdb-n 8,7-en áll, ami azért valljuk be, nem éppen egy rossz szám, főleg, ha összehasonlítjuk a többi Star Wars-művel, legyen az akármelyik film vagy animációs mű. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, caseyjones írta:

Én úgy látom, a The Mandalorian végre egy olyan mozgóképes terméke a Disney-érának, amelyet 10-ből 9 rajongó csodál, imád.

De mitől lehet ez?

Attól amiért a RO-t is imádják. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

De mitől lehet ez?

A mandalori kifejezetten a coolsági faktorra épít, amit az idősebb, régi rajongók imádnak. Mindezt úgy hogy nem értelmez át semmilyen régi elemet. Itt nem kell "megszenvedni" hogy például Luke Skywalker teljes más mint ahogy azt a régi rajongók évtizedeken át elképzelték. Egyébként megjegyzem, az ep.7-et is imádta a többség. Amig nem jött az ep.8 addig az emberek túlnyomó részének nem volt baja a sequelekkel. Rajongói fórumokon itt-ott kapott savazást, de igy is nagyon pozitiv volt a fogadtatása ami látszott az ep.8 nyitásán is.

Az imdb kapcsán annyit azért fontos tudni hogy a TV-sorozatok mindig egy kategóriával jobb pontozást kapnak. Ami egy mozifilmnek kimagasló pontozás az egy sorozatnak szimplán csak oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Bomarr said:

Egyébként megjegyzem, az ep.7-et is imádta a többség.

Hááát, én elég sokszor belefutottam olyan kommentekbe, amelyek azt taglalták, hogy az ep. 7 is ugyanolyan rossz, mert olyan, mint egy ep. 4 reboot/remake. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, caseyjones írta:

Lehet, hogy csak én látom rosszul, de a Rogue One-nál se éreztem azt a fajta imádatot, mint a The Mandaloriannál.

A kettő azért elég más szint. Az RO jóval szélesebb közönséget tudott megszólítani.

 

10 perccel korábban, caseyjones írta:

Hááát, én elég sokszor belefutottam olyan kommentekbe, amelyek azt taglalták, hogy az ep. 7 is ugyanolyan rossz, mert olyan, mint egy ep. 4 reboot/remake. 

Nem azt mondtam hogy mindenki imádta hanem hogy a többség. Mindenhol kimagasló pontszámokat kapott, a rajongók olyan sokszor újranézték, hogy a film Amerikában rekordokat döntögetett és ez a sikerszéria nem állt le a mozi után se. A blu-ray és dvd eladások majd később a különféle platformokon újabb elképesztő sikereket aratott a film. A Star Wars az elmúlt 15-20 évben nem volt olyan sikeres és közkedvelt mint az ep.7 bemutatója idején. Persze pont azért mert elképesztően nagy tömeget szólitott meg nyilván könyű volt olyanokba is akadni akiknek nem tetszett, de ez a tényen nem változtat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Bomarr said:

Nem azt mondtam hogy mindenki imádta hanem hogy a többség. Mindenhol kimagasló pontszámokat kapott, a rajongók olyan sokszor újranézték, hogy a film Amerikában rekordokat döntögetett és ez a sikerszéria nem állt le a mozi után se. A blu-ray és dvd eladások majd később a különféle platformokon újabb elképesztő sikereket aratott a film. A Star Wars az elmúlt 15-20 évben nem volt olyan sikeres és közkedvelt mint az ep.7 bemutatója idején. Persze pont azért mert elképesztően nagy tömeget szólitott meg nyilván könyű volt olyanokba is akadni akiknek nem tetszett, de ez a tényen nem változtat.

Persze, de még így is sokkal megosztóbb lett, mint A mandalori

Quote

A Star Wars az elmúlt 15-20 évben nem volt olyan sikeres és közkedvelt mint az ep.7 bemutatója idején.

Még A Sith-ek bosszúja idején se? :hmm: Emlékeim szerint az elég sikeres és népszerű lett, még a prequel-gyűlölők körében is. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, caseyjones írta:

Még A Sith-ek bosszúja idején se? :hmm: Emlékeim szerint az elég sikeres és népszerű lett, még a prequel-gyűlölők körében is. 

Sithek bosszúja: 800 millió

TFA: 2 milliárd

 

Hovatovább utóbbinál a nagy trió is visszatért, senkinek se b*szták el a gyerekkorát, nosztalgikus érzetet keltett a maga EP4 -es copyjával. A Sithek meg akármennyire sikeres volt, akkoriban csak azért lett ilyen népszerű, mert egy alapból megosztó trilógiát zártak le és csak ezért is nézték meg páran... ja és Vader miatt. Valamikor idén láttam egy olyan videót például, amely a ROTS premierjekor volt valamelyik amerikai moziban. Obi-wan beszédénél a végén komolyan mondom viszketett a tenyerem. Röhögtek a jeleneten, amikor Obi-wan kiönti a lelkét Anakinnak. :facepalm:

 

E sorozat meg azért sikeres, mert nem teszik tönkre a gyerekkorukat, van BY, amely nagyon is eladható, westernes hangulat, amely az öregek álma, valamilyen módon mégis nosztalgikus és még egyéb apróságok. A 2. évad meglátjuk, hogy miként fog lecsapódni. A pletykák után - ha igazak persze - nézzük meg, hogy mennyire fog megváltozni a sorozat megítélése. :)

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezen még nem gondolkodtam. Talán megtalálják BY szülőbolygóját... 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az egyelőre nem világos hogy a mandaloriak miért vannak még mindig szétszoródva a galaxisban de szerintem a sorozat végén visszafoglalják Mandalore-t.

Nagyon remélem, hogy utóbbi fog megtörténni. Nagyon jó BY, meg minden, de ha még a 4. (vagy 5. évadban) is azt kell majd néznünk, hogy Mandi tanítgatja a kicsi gyereket és menekülnek Gideon - vagy a felettese - elől, nekem megmondva őszintén, egy idő után unalomba menne az egész. Remélem a mandi kultúrával is foglalkoznak. Az első évadban elejtett dolgok és a Sötétkard megjelenése bizakodásra ad okot. Remélem efelé megyünk majd el. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Bence1997 írta:

A 2. évad meglátjuk, hogy miként fog lecsapódni. A pletykák után - ha igazak persze - nézzük meg, hogy mennyire fog megváltozni a sorozat megítélése

Én arra leszek majd kíváncsi, hogy mit fognak szólni, ha majd a sorozat összekapcsolódik az "utált" ST-vel (mivelhogy Favreu ezt ígérte, meg hogy az Első Rend eredetét is érinteni fogja a sorozat). Főleg azok, akik beveszik azt a Doomcock-féle marhaságot, hogy az ST-t dekanonizálják majd :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az egyelőre nem világos hogy a mandaloriak miért vannak még mindig szétszoródva a galaxisban de szerintem a sorozat végén visszafoglalják Mandalore-t.

 

Az első évadban volt szó valami mészárlásról. Azt tudjuk hogy a Birodalom megszállta Mandalore-t. Szerintem még a Birodalom idején elkezdték kiírtani a Mandikat és páran elmenekültek. Ők vannak szétszórva a Galaxisban. Megkoztátatom hogy nagyon kevés Mandi élte túl ezt a mészárlást(kb 10 %).

Persze arra én is kiváncsi vagyok hogy a Birodalom miért kezdett írtani. Szerintem veszélyt jelentett rájuk nézve egy harcos nép. Tartottak tőle hogy ellenük fordulhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Ody Mandrell said:

Huhhh már nagyon várom!

 

@caseyjones neked fantasztikus tehetséged van offolni a topikokat. :) Az ST sikerességét ne itt tárgyaljátok meg!!

Miért, hol offoltam még? 

Különben meg a beszélgetés nem offolással indult, elvégre a mandi sorozat sikerességét tárgyaltuk. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az első évadban volt szó valami mészárlásról. Azt tudjuk hogy a Birodalom megszállta Mandalore-t. Szerintem még a Birodalom idején elkezdték kiírtani a Mandikat és páran elmenekültek. Ők vannak szétszórva a Galaxisban. Megkoztátatom hogy nagyon kevés Mandi élte túl ezt a mészárlást(kb 10 %).

Persze arra én is kiváncsi vagyok hogy a Birodalom miért kezdett írtani. Szerintem veszélyt jelentett rájuk nézve egy harcos nép. Tartottak tőle hogy ellenük fordulhatnak.

Lehet, hogy a Rebels utolsó évadában látott lázadás volt az oka. Lothal lakóival ellentétben a mandalorie-ak elég komoly fenyegetést jelenthettek a Birodalomra, hiszen fejlett, harcos nép. A bolygójukon is komolyan hátsón tudták billenteni a birodalmiakat, és az Atollon ostrománál is komoly fejfájást okoztak, hiszen lényegében néhány gyalogos-jettpackos mandi elpusztított egy egész Interdictort, ezzel utat biztosítva a lázadóknak a meneküléshez. Szóval esélyes, hogy a mandik lázadása ellen a Birodalom nagyon keményen, népirtással lépett fel, mint anno a szintén eléggé harcias és dacos lassatokkal szemben.

 

Emellett az se lehetetlen, hogy ezek teljesen más mandik, mint amiket a TCW-ben és a Rebelsben láttunk. A legszembetűnőbb, hogy az út miatt ezek a mandik nem veszik le senki előtt a sisakot. Korábban még a keményvonalas Pre Vizsla is simán lekapta bárki előtt a sisakját, de ugyanígy Gar és Tiber Saxon, Bo-Katan Kryze, Sabine, Ursa és Tristan Wren is simán lekapta a sityakot idegenek előtt is, pedig ők is hagyományőrzőbbek voltak, mint Staine Kryze vagy Almec. Eleve, azt, hogy "this is the way" csak most hallottuk először, a korábban látott mandalore-iak egyike sem hivatkozott semmiféle útra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.