Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Spoiler

Boba Fett esetleges visszatérése nélkül szerintem teljesen jól meglenne a sorozat, de én nem esnék kétségbe, ha esetleg mégis szerepelne a második évadban. Számomra Rex szereplése - mindamellett, hogy kedvelem a karakterét (alapvetően jobban is, mint Boba Fettet) - sokkal inkább erőltettetten hatna ebben a közegben, amiben a sorozat játszódik. Az még oké, hogyha Ahsoka benne lesz az Erő és a Jedik miatt, főleg Baby Yoda okán, de igazából, hogy Rexre mi szükség lenne, azt nem igazán látom. Oké, hogy ő is ugyanúgy Jango leszármazottja és így kapcsolódhat a mandalori néphez - amennyiben Almec nem mondott igazat Fettről - de ezen kívül úgy érezném, hogy csak beleerőltetik ebbe a koncepcióba. Boba ellenben egy fejvadász, a hírneve alapján nem is akárki és a származása kapcsán ő is egy érdekes karaktert jelentene, aki találkozik a főhőssel és szerintem sokkal jobban illene a sorozat világába, közegébe egy badass fejvadász, mint egy ex-katona lázadó. 


Abban igaza van Bomarrnak, hogy ezt annak a folytatásaként is lehet értelmezni, amit már a TCW-ben meghúztak, de szerintem pont Maul visszatérése az, ami egyrészt végképp kinyitotta az ajtót (ha valakit félbevágnak és még le is esik egy mély aknába, akkor azt mindenképpen halottnak hiszem... még inkább, mint akit "csak" lenyel a Sarlacc, úgy, hogy a fegyverei és a páncálja többé kevésbé egyben van és ő sem nagyon sérült meg) a hasonló visszatérések előtt, másrészt bebizonyította, hogyha a miérteket nem firtatjuk túlságosan, akkor egy remek karaktert kapunk. Szerintem Boba Fett még akár Ahsokánál is többet tudna adni a sorozat világához, ha jól kezelik a karakterét, jó történetet, személyiséget, dialógusokat írnak köré, nem utolsó sorban egy kicsit felépíthetik a renoméját, ami után a klasszikus trilógiában látott szerepe is más megvilágításba kerülne... ha pedig a halálból való visszatérése az ára annak, hogy egy Maulhoz hasonló emlékezetes gonosz karaktert kapjunk én hajlandó vagyok elfogadni ezt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Giancarlo Esposito izgatott a sorozat jövője kapcsán.

 

"I think this show is going to lay the ground work for the depth and breaths that's gonna come in season 3 and season 4, where you're really gonna start to get answers."

 

Tehát már 4. évad is tervben van? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 9/20/2020 at 4:00 PM , Ody Mandrell said:

 

  Hide contents

Pedig ha valakinek, akkor Boba Fett-nek a halálát simán ki lehet magyarázni, hisz csak belesesett egy verembe. Ráadásul olyan beskar páncélban ami szinte mindent kivéd. Maul vagy Palpatine "feltámadása" ezerszer erőltetettebb mint Boba esetleges visszatérése lenne.

 

 

Spoiler

Ezzel tökéletesen egyetértek, csak Maul meg Palpi után szerintem már kicsit sok lenne, ha még Boba is visszatérne. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 09. 20. - 15:46, Bomarr írta:

A számra rákérdeztem, nem tényként közöltem. Nem is a számnak van jelentősége, hanem annak, hogy az átlagnézőnek fogalma sincs az EU-ról. A képregények és regények eladási adataiból látszik, hogy a filmeken túl csak nagyon kevesen követik az SW-t. A legtöbb ember nem hogy Palptine ep.6 utáni életéről nem tud, de abban se egészen biztos hogy ki az a Tarkin.

A képregényeladások és aközött, hogy ki mit tud, óóóóóóóóriási különbség van. Még sehol sem volt a Dark Empire képregényem, amikor már tudtam, hogy Palpatine feltámadt. Miért? Mert olvastam a neten. Boba Fett feltámadásával ugyanígy voltam, sőt nála specifikusan azért vettem meg bizonyos könyveket, mert erről akartam olvasni. A starwars.com és a wookieepedia és ezernyolcásznyolcvannyolc oldal cikkeinek hála nagyjából képtelenség, hogy valaki ne halljon ilyen dolgokról. Hát a legutolsó IGN cikkek is megírták a Fett pletyka után, hogy hogyan és miképpen tért vissza régen Boba. Mondanám, hogy a rajongóknak képtelenség ezt az infót nem beszerezni akárcsak véletlen, de ma már a húgom is tudja, aki csak utálja a Star Warst minden eresztékében, és garantálom, hogy nemhogy nem vett könyvet, még azokra is csak ránézett, mik az én polcomon sorakoznak.

Akit meg az sem érdekel, hogy ki az a Tarkin, azt meg az sem fogja érdekelni, hogy kit és hogyan hoznak vissza. Ez tényleg fan service, amit a rajongóknak szól, mert a mezei nézőt nem érdekli. A Rajongók többsége, legalábbis, ha nem egy kő alatt élt, biztos, hogy tudja, hogyan tértek már vissza ezek a karakterek legalább egyszer. Nem kell ehhez könyvet, képregényt vennie. Azért, mert a csapból is kifolyik.

 

2020. 09. 20. - 15:46, Bomarr írta:

Ráadásul nagy különbség van aközött hogy valaki tud valamiről és aközött hogy szeretné ha azaz elem újra visszatérne. Az ep.9 előtt nem nagyon érzékeltem azt hogy a fan közönség különösebben szeretné ha Palpatine akár csak régen újra visszatérne. És ha ezzel akarták a fanokat boldoggá tenni akkor valami félresiklott mert nincsenek túl sokan akik örültek ennek a fordulatnak. Legalábbis én ezt érzékelem.

Ahhoz képest már az ep7-nél is rendszeresen felmerült Palpatine neve. Persze, sokan kifejezték, hogy nem szeretnék, hogy visszatérne. Én is kifejeztem, nem is egyszer, nem is kétszer. Ha még emlékszel, Maul visszatéréséről sem zengtem ódákat. És sokan írtak hasonlókat. Ma mégis az egyik legközkedveltebb figura Maul. És én azért Sidious visszatéréséről sem olvastam sok negatívumot, inkább arról, hogy ezt nem alapozták meg az azt megelőző két részben. Nem magával a feltámadásával van baja a népnek, hanem a hirtelenségével. Boba Fett meg aztán tényleg az a karakter, akinek a feltámasztásához fantázia sem kell, az ep6 és a Mando mindent elmondott ahhoz, hogy már halottnak se higgyük.

 

2020. 09. 20. - 15:46, Bomarr írta:

Nem, viszont elindithat egy trendet. Lassan az SW azzá a világgá válhat ahol a halott karakterek ha a készitőknek úgy kényelmes visszatérhetnek. 

És itt az óriási különbség Obi-Wanhoz képest. Az soha nem volt fan service. Mindig is szerves része volt a történetnek, hisz rögtön a halála után egyértelmű volt hogy visszatér. Még csak holttest se volt. Nagyon más ez ahhoz képest amikor látunk egy karaktert meghalni majd évek múlva egy teljesen másik műben egyszer csak előáll valaki azzal, hogy hoppá az a karakter aki eddig halott volt most mégis újra élni fog. Ez utóbbi akár hogy nézem nekem erőltetett. A régi filmekben, akit láttunk meghalni az meghalt. Nem találta ki senki, hogy Tarkin mégis él a Halálcsillag felrobbanása után is, hisz végülis nem láttuk cafatokra esni a testét. Aki meghalt az úgy maradt.

Persze, hogy Obi-Wan nem volt fan service, mert, amikor ezt megírta Lucas, még fanok sem voltak. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az univerzumon belül tetszik vagy sem, ez nem egy erőszakos, lehetetlen dolog. Lucas maga biztosította az első művel, hogy a halál a messzi-messzi Galaxisban nem végleges dolog, és ezzel rá is játszott Vader szénné égetésével vagy Grievous szerveinek üvegbe helyezésével. Ez az univerzum elengedhetetlen része. Hogy ez kinek mennyire tetszik, az más lapra tartozik, de a tetszés nem számít. A Star Warsban a halál nem lehetetlenség. Mind a spirituális, mind a technikai oldal adott, és ezeket még maga a mese atyja, George Lucas biztosította.

Azt, hogy a régi trilógiában nem láttunk feltámadni senkit, az szép és jó, de a régi trilógia óta sok víz lefolyt a Dunán. A régi trilógiában nem hallottunk két Sith szabályról, se midi-chloriánokról, akik apa nélkül csinálnak fel egy nőt, hogy az elhozza az Erő kiválasztottját. Nem láttunk klónokat, nem hallottunk arról, hogy Anakinnak tanítványa lett volna, de tisztán emlékszem, hogy Obi-Wan Yodát nevezte mesterének, nem egy bizonyos Qui-Gon Jinnt. Nem szólt a fáma arról, hogy az Erőszellemesdi tanulható és nem a Jedik alapképesség, nem volt szó Jedi Templomról és Tanácsról. Sok-sok dolog nincs a klasszikus trilógiában ami ma már hivatkozási alap, szóval ezzel kár érvelni csak azért, mert neked az adott újdonság nem tetszik.

Hasznosabb az egész George Lucas munkásságot nézni, és abban bizony a feltámadás semmivel sem másabb, mint a hiperűr használata. Ja, nem láttunk a klasszikus trilógiában feltámadást, ellenben láttuk azt, hogy a halott személy képes megőrizni a szellemét és térben mozogni. A klónozást is láttuk. Most már azt is tudjuk, hogy mit tud a Beskar acél (hol volt szó beskárról az ep4-6-ban?). Hallottuk Darth Plageuis, a bölcs meséjét. Láttuk Darth Vadert úgy szénné égni, hogy azt semmilyen ember nem élhette volna túl öt percig sem, nemhogy több mint húsz évig. Láttunk egy kiborgot, ami köhögött, és ami a szerveit egy dunsztosüvegben hordta a mellkasában. Grievousnak ennyi volt, és Grievoushoz hasonlót sem láttunk a régi trilógiában, mégsem kérdőjelezte meg sok ember a létét.

És őszintén szólva, amíg olyan embereket "támasztanak fel" amire lehet az univerzumon belül hiteles magyarázatot adni, addig szerintem nincs baj. Eddig az arány persze nem jó, mert szerintem se Maul, se Echo nincs megmagyarázva hitelesen, és Maullal ellentétben Echót még céltalannak és feleslegesnek is tartom most (majd meglátjuk, mi lesz a Bad Batch után). Sidious és, ha esetleg lesz ilyen, Boba Fett viszont bőven a megmagyarázhatóak közé tartozik. Az utóbbi még jobban is, mit az előbbi. Ráadásul, azért az SW-ben még mindig nem tobzódnak a feltámadottak serege. Azért nézzük meg, hányan haltak meg a fontos karakterek közül, és hányan jöttek vissza egy második körre. Van egy Maulunk, egy Echónk és egy Sidiousunk, ha a szellemeket, mint Bent, Yodát, Leiát, Qui-Gont és Luke-ot nem számoljuk. Ezen túl hány halottunk van? Hát, számolja meg valaki, aminek több szabadideje van, mint nekem. Szerintem a feltámadt halottak számában az MCU-t még meg sem közelítjük, szóval a "lassan az SW azzá a világgá válhat ahol a halott karakterek ha a készitőknek úgy kényelmes visszatérhetnek" dolog is inkább érzelmes túlzás, mert ha ezt a tempót folytatják, évtizedek múlva jutnak el oda, ahol az MCU tíz évvel ezelőtt állt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki gondolja, az nyugodtan használja az idővonalat, hiszen azért is csináltam/csinálom, hogy nyomon lehessen követni az események időrendi sorrendiségét. :) 

Rendszeresen szoktam frissíteni, még ha nem is integrálok bele mindent azonnal. A legfrisebb könyvek/képregények pl. csak azt követően kerülnek bele, hogy elolvastam őket.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 4
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdéses, hogy tényleg a sorozatban fog-e így kinézni, de azért berakom:

 

Spoiler

Ezt a fajta kinézetét Ahsokának nem láttuk eddig, és eléggé élőszereplősnek tűnik. Ez Rosario Dawson lenne? Ha tényleg fog kinézni, nekem tetszene így.

 

5f718546b2c12d001c17edbb.jpg

 

 

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A ruha és a fénykardok alapján ez a TCW záróepizódos változata Ahsokának. Valamilyen művészi cucc lehet valamilyen termékhez, de tuti nem Mandis. Kétlem, hogy Ahsoka, aki egy évad alatt is képes volt ruhát váltani, a Rebels eseményei után visszatérne egy 20+ éve viselt ruhához, és az elvesztett fénykardjaihoz.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.