Ugrás a kommentre

Általános információk


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Hűha, jó kérdések... Még ki kell dolgoznom a részletes marketingstratégiát. :D

Ez mondjuk attól nagyban fog függeni, hogy mikor és milyen formában indul majd be a biznisz. Ha pont egy elfoglalt periódusban lesz, akkor nem fogok nagyon fejleszteni. Egyébként egy kis szépségkúra nem ártana már az oldalnak, de az időigényes, és még unalmas is. :) Nehéz rászánnom magam, hogy ezzel töltsem a szabadidőmet, mert akkor már inkább képet csinálok, annak több értelmét látom.

Amúgy olyasmit tervezek, hogy a nyitó sagakép lecserélődik a hivatalosan forgalmazott verzióra, és lesz mellé valami szöveg is. A kép alatti nyelvikonok továbbra is maradnak, de magára a képre kattintva bejön egy külön oldal, ahol beszámolok a "bizniszről", és onnan link lesz az offpix.com-ra, vagy ahova kell majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűha, jó kérdések... Még ki kell dolgoznom a részletes marketingstratégiát. :D

Lassan jó lesz, ha a biológusi diplomád mellé egy gazdasági jellegűt is szerzel. :) Vagy egy jó ügynököt, aki képviseli az érdekeidet a céges nagykutyákkal szemben (bár az már igen sokba kerül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gazdasági szakok nem érdekelnek annyira, és 5+3 év után nem is igazán érzek erőt magamban egy teljesen új, erős szakhoz...

 

Ody: Könnyen lehet, hogy lesz ügyvédem. :) Bár még nem tartunk ott, hogy szükség legyen rá, és januárig már biztos nem is lesz előrelépés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha marketingstratégiára van szükséged, csak szólj Coce-nak meg nekem :) Majd összedobunk valamit :D

Bizony ám, Lucas meg összehívja majd a válságstábot, hogy valakire több reflektor jut, mint a TV sorozatukra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap kellemetlen meglepetés ért: egy Linda nevű amerikai hölgy tudatta velem a vendégkönyvemben, hogy valaki az eBay-en árulja a képeimet poszterméretben, darabját 40 dollárért. Ráadásul nem is egy képet, hanem vagy harmincat. Kicsit nagyüzem... Legtöbbjük itt látható.

Mi tagadás, csöppet felbosszantott a dolog... :) Megfogalmaztam nekik egy baráti hangvételű levelet, melyben a képek azonnali eltávolítását kérem, különben értesítem az eBay-t a szellemi tulajdon megsértéséről (erre van egy hivatalos formanyomtatványuk), továbbá a Lucasfilm illetékeseit is, hiszen tárgyalások folynak a licenszpartnerekkel a képek hivatalossá minősítéséről - így az illető nem csak nekem okoz kellemetlenséget, de a Lucasfilmnek is (remélhetőleg :) ).

Holnap reggel küldöm el a levelet, addig alszom egyet, hátha találok bármi enyhítő körülményt, bár eddig nem jutott eszembe egy sem - ez szimplán pofátlanság.

Ja, még az aláírásomat sem szedték le a képekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap reggel küldöm el a levelet, addig alszom egyet, hátha találok bármi enyhítő körülményt

Én a figyelmeztetéssel párhuzamban küldtem volna, vagy jóval azelőtt, hogy a figyelmeztetést az eBay és a Lucasfilm illetékeseitől kapott "ejnyebejnyével" párhuzamban kapják meg. Enyhítő körülmény meg a harakiri lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hagyd magad!

Adj neki! :)

Uszítsd csak rá a Lucasfilm hírhedt öltönyöseit! :D

 

Ez egy nagyüzemű e-bay-es 3000 eladása van már. Ahogy néztem az acc-ját, nem derült ki, hogy már adott volna el poszteredet.

 

Egyetlen enyhítő körüléményt látok. Ő az első külföldi akivel probléma van. Eddig csak a honfitársaink nem kértek engedélyt, külföldiektől nem volt még negatív tapasztalat. Bár ha belegondolok, ez nem is enyhítő körülmény, csak precedens.

 

De, hogy kereskedik vele, és ilyen mennyiségben az mondhatni bűncselekmény!

 

Szóval ne kíméld, ess neki!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli, én a helyedben pluszban még magam dobnék fel hírdetést, hogy egyenesen a készítőtől vehetik meg a képeket, személyhez szóló jókívánságokkal. :) Hidd el rögvest beégne a gyerek és kapná százszámra az anyázós leveleket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az etikai és jogi problémát félretéve egyébként az egész elismerésnek is felfogható: ha nem lenne piaci értéke annak, amit csinálsz, a kutya se próbálná saját kontóra eladni.

Ez már a népszerűség átka :)

(lassan kezdheted figyelni, nem követnek-e paparazzók a házadig :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem nem kell azzal a levéllel várni, maximum a fogalmazását érlelheted.....

Ha nem szedik le a nevet akkor szerintem az az átokfajzat aki a képekkel üzérkedik akár rá is foghatná hogy ő csinálta őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, miután semmiféle jóhiszeműséget nem tudtam beleképzelni az árusításba, elküldtem a levelet.

 

Lokatelli, Krande: nem ő az első külföldi. Két éve már árulta valaki pólóra nyomtatva a képeimet. De az kis tételben csinálta, 10 dollárért, és csak pár pólója volt.

A gond az volt vele, hogy ő bizony egyetlen módosítást hajtott végre, és az az aláírásom leszedése volt. Amikor írtam neki, azt állította, neki számítógépes grafikusi végzettsége van, és ezeket a képeket ő csinálta. :o Ettől úgy eldobtam az agyam, hogy nem válaszoltam neki semmit, mert ekkora pofátlanságra köpni-nyelni nem tudtam. Anyázni meg nem akartam elkezdeni pár póló miatt.

 

Egyébként, ha nincs rajta az aláírásom, még elképzelhető (esélye kb. 1 a millióhoz, de nem nulla), hogy valaki más szedte le, és ők úgy jutottak hozzá, hogy nem ismerik a forrását, és esélyük sincs szegényeknek kideríteni. De ha rajta van az aláírás, akkor elég könnyen elguglizhatnak az oldalamhoz, nem nehéz megtalálni - így aztán semmi enyhítő körülmény nincs.

 

Pildi: igazad van, de nekem éppen elég elismerés, ha a Lucasfilm, illetve a partnerei akarnak kezdeni valamit a képeimmel. :D:)

 

Krande: Nem akarok ilyen védelmet, mert a saját célra való felhasználást nem akarom ezzel akadályozni. Ha valaki otthonra kinyomtat magának akár 40 képet, hadd csinálja, ez nekem elismerés. Csak ne üzleteljen vele.

Annyit csináltam csak meg, hogy a legutóbbi képeim általában valamivel nagyobb méretűek, mint amekkorában feltöltöm őket.

 

Ody: Atomot nekik! Atomot a bestiáknak! :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.