Ugrás a kommentre

Teaser trailer 3.


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Tegnap éjszaka részegen láttam először ezt a klipet, fura volt, tényleg olyan elsőre mintha Rey és Finn csak odalennének vágva. Szó ami szó, Boyega kezébe nem áll jól az a fénykard. Kezdetben nekem is nagyon unszimpatikus volt a srác aztán a teaserek után már nem volt vele bajom, de még azért így is azok közé tartozom akik nem repdesnek az örömtől, hogy ő a főhős, viszont az eddigi pozitív csalódások után vele kapcsolatban jót remélek a filmes megjelenésétől is. Az is megfordult a fejemben, hogy Finn nem éli túl a filmet, hiszen láttunk már olyat, hogy az aktuális rész főszereplője meghal (Qui-gon). Nem állítom, hogy így lesz, de már csak az eddigi trailerek tükrében sem elképzelhetetlen.

Megfordult a fejemben. Lentebb a gladiátoros párhuzamban látható is.

Senki nem dicsérte! :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, nem vagyok vele egyedül, hogy nem örülök Boyega főhősségének, dehát ez van, el kell fogadni. Ugyanakkor ha Vindunak jól állt a fénykard, akkor Finn-től is meg tudjuk majd szokni. Valószínűleg ennél a havas, kardmarkolatos jelenetnél Finn egy nem tervezett párbajba kezd, miközben még igencsak nem áll készen rá. Egyébként számomra mindig is egyértelmű volt a kezdetektől fogva, hogy Finn és Rey is erőérzékeny, Poe pedig nem (akárcsak az OT-ben Luke és Leia, valamint Han esetében). Sok lesz itt a párhuzam az OT-vel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen gladiátoros párhuzamról van szó?

 

Egy ember aki rohamosztagos lett. A rohamosztagos, aki dezertőr lett.

A dezertőr,aki jedi? lett. A jedi? Aki szembeszállt a Ren lovaggal.

Lenyűgoző történet...A nép most tudni akarja mi a történet vége!..

Minimum egy NAGY HALÁL kell. ;)

 

Erre voltam oly büszke..lentebb van a bővebb hsz... ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ember aki rohamosztagos lett. A rohamosztagos, aki dezertőr lett.

A dezertőr,aki jedi? lett. A jedi? Aki szembeszállt a Ren lovaggal.

Finnimus! Finnimus! Finnimus! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is borzasztóan idegen Boyega kezében fénykardot látni. Rohamosztagos erőérzékeny? Azok sorozott katonák. Egyszerű bakák. Jó hogy nem Jabba egyik gamorrai őréről derül ki hogy Erőérzékeny. :D

Szóval ez nagyon nem tetszik. Eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, lehet még a Yavin IV is. :lol:

Vagy a Naboo. :)

 

Nekem is borzasztóan idegen Boyega kezében fénykardot látni. Rohamosztagos erőérzékeny? Azok sorozott katonák. Egyszerű bakák. Jó hogy nem Jabba egyik gamorrai őréről derül ki hogy Erőérzékeny. :D

Már miért ne lehetne egy rohamosztagos Erőérzékeny, vagy éppen egy gamerrai őr? Ezt nem írhattad le a hat mozifilm, a TCW és a Rebels után komolyan. A midi-chlorian érték számít, nem az, hogy valaki milyen fajba, raszba, nembe, korba, vallásba, politikai berendezkedésbe vagy szakmába tartozik. :roll: Luke meg egy egyszerű parasztfiú volt, Anakin egy egyszerű rabszolga. Ráadásul a Rebelsben csak egy komplett rész foglalkozott azzal, hogy hogyan szűri a Birodalom a besorozott rohamosztagosok között az Erőérzékenyeket. Ott van Dhara és Zare Leonis... :pfff:

Ezzel a kijelentéseddel most fulllra ledöbbentettél. :shocked:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kérdés, hogy hogy nem szúrta ki őt a birodalom?- rebels beli teszt ugye..

De válasz lehet, hogy nem erőérzékeny. És a Leianak való kézbesítés közben muszályból használja, mert különben Kylo levágná..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy az a válasz, hogy Finn korából fakadóan már jóval az Első Galaktikus Birodalom pusztulása után született és az Első Rend nem alkalmazza ezt az eljárást a rohamosztagosainál.

Lehetne, mert már nem "hatalmamra törnek"-fóbiás Palpi a vezér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre voltam oly büszke..lentebb van a bővebb hsz... ;)

Bocs de nem ismerem nagyon a Gladiátort. egyszer ha láttam életemben. ;)

 

Vagy a Naboo. :)

Nagyon a bögyödben van Naboo, pedig éppen az remekül meg lett csinálva, számomra nem sok földi van benne. Össze se lehet hasonlítani a Tatooine és a Hoth klónokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon a bögyödben van Naboo, pedig éppen az remekül meg lett csinálva, számomra nem sok földi van benne. Össze se lehet hasonlítani a Tatooine és a Hoth klónokkal.

Nincs a bögyömbe, hé, az egyik kedvenc bolygóm. Csak felhoztam példának, hogy a teaserben látott erdős placc a Yavin IV és az Endor mellett akár a Naboon is játszódhatna, így nem kell egyből az ep4-hez vagy 6-hoz kapni, az ep1 is tartalmaz földi környezetű bolygót. Az tény, hogy nem Hoth- vagy Tatooine-klón, ezzel is maximálisan egyetértek, de azt azért ne mondjuk, hogy azok a fák és mezők nem földiek. Plusz a városok is görög építészeti jegyeket viselnek magukon, és nem mellesleg számos naboo-i helyszín még csak nem is díszlet, hanem valódi, földi helyszín. Szóval, bár Naboo távolról sem olyan, mint Jakku vagy a Starkiller bázis otthona (mondjuk én ezt még mindig kevésbé érzem Hoth-klónnak, mint a Jakkut Tatooine-klónnak - érdekes kérdés lehet, hogy ez azért van-e, mert havas bolygót már viszonylag sokat lehetett látni a Star Warsban, sivatagosból meg csak kettőt, de a Geonosis és a Tatooine átkozottul nem hasonlítanak egymásra), de azért nem is annyira idegen, mint mondjuk Coruscant, Felucia, Mustafar vagy Umbara. Az én szememben ezek az idegen, nem földi bolygók.

Persze, hangsúlyozom, hogy ez nem baj, sőt, a Naboo nagyon egyedi és az egyik legjobban kidolgozott bolygó, csak azért dobtam be, mert alant már mondták, hogy vannak, akik számára egy erdős táj már csak az Endor vagy Yavin IV lehet, pedig lehet más is. Lehet a Naboo is, lehet új bolygó is... Bár kivételesen örülnék, ha tényleg a Yavin IV lenne, mert ha kapunk egy új erdős bolygót, rajta egy ep4-beli Lázadó Ellenállás bázissal, én spontán hülyék kapok. Akkor lesz Tatooine v2.0, Hoth v2.0 és Yavin IV v2.0. Cuda jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint korábban írtam, szerintem sincs több benne, mint más havas bolygókban, de ettől függetlenül tartom, hogy azért választottak havas tájat, hogy megidézzék a Hoth-ot, mint ahogy a Jakku sem véletlen lett sivatag, és erdős bolygónk is a Yavin IV miatt van. Abrams ebbe az egy filmbe beleszuszakolta az egész rajongását, legalábbis helyszínek terén. Persze, a kész változatban még ezek is eltérhetnek nagyon az "eredetiktől".

Amúgy, hogy Abrams mennyire bele van zúgva a Hoth-ba és a Tatooine-ba, azt szerintem a Star Trek baromi jól mutatja. A Vulcant átalakította sivatagos, sziklás bolygóvá (az addigi lávás, sziklás világot jól lecserélve), az egyik holdját meg Hoth-á avanzsálta (a lávás, gyártelepes bolygót lecserélve). Nem csoda, hogy egy valódi Star Wars filmben már nem bírja kihagyni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Naboo annyira földi, hogy a palotában még egy oroszlán szobor is van :)

Hátulról, egy másodpercig. :) Ennyi belefér, ugyanis egyébként nem sok földit találok benne. Persze az építészeti jegyekben van hasonlóság, de az egész valahogy mégis földöntúli. Amikor pl. Qui-Gon menekül a Szövetség tankjai elől az erdőben, teljesen jó a feeling, nem érzem azt, hogy most éppen sherwood -ban rohangál. Talán a sok cgi állatka és a különböző növényzet teszi mássá.

 

Mint korábban írtam, szerintem sincs több benne, mint más havas bolygókban, de ettől függetlenül tartom, hogy azért választottak havas tájat, hogy megidézzék a Hoth-ot,

Tegnap néztem meg az EPV -öt és direkt figyeltem a háttérre. Nagyon-nagy a hasonlóság már most, maradjunk annyiban. :) Orto Plutonia meg valahogy más feelinget áraszt mint a Hoth.

 

mint ahogy a Jakku sem véletlen lett sivatag, és erdős bolygónk is a Yavin IV miatt van. Abrams ebbe az egy filmbe beleszuszakolta az egész rajongását, legalábbis helyszínek terén. Persze, a kész változatban még ezek is eltérhetnek nagyon az "eredetiktől".

Amúgy, hogy Abrams mennyire bele van zúgva a Hoth-ba és a Tatooine-ba, azt szerintem a Star Trek baromi jól mutatja. A Vulcant átalakította sivatagos, sziklás bolygóvá (az addigi lávás, sziklás világot jól lecserélve), az egyik holdját meg Hoth-á avanzsálta (a lávás, gyártelepes bolygót lecserélve). Nem csoda, hogy egy valódi Star Wars filmben már nem bírja kihagyni. :)

Rajong érte ok, de ne majmolja! Nem lenne jó, ha a "legdrágább fan film" nem túl veretes jelzőt kellene rásütni az EPVII -re. :para:

 

Egyébként hangulatban messze a koreai spot volt a legjobb eddig. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátulról, egy másodpercig. :) Ennyi belefér, ugyanis egyébként nem sok földit találok benne. Persze az építészeti jegyekben van hasonlóság, de az egész valahogy mégis földöntúli.

Nekem a palota túlnyomó részénél nincs meg ez a földöntúliság. Amikor nincsenek komolyabb CGI kiegészitések teljesen egyértelmű, hogy egy régi európai palotában járunk.

Különösebben egyébként nem zavar. Valoszinüleg pont igy nem fogok nagyon fent akadni Jakkun se ha nem sikerül olyan átütőre. Nem ezen múlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jakku -val nem az a baj, hogy földi lenne, hanem hogy in-universe is egy nagy koppintásnak tűnik. Most hagyjuk a sorozatokat, maradjunk a filmeknél. A korábbiakban elvétve se fordult elő ilyen! Itt jöhet be a képbe az amit Dzséjt is írt. Abrams egy rajongó, és meg akarja idézni a Tatooine -t (?) mert az annyira tatszik neki. Lucas ilyet sose csinált volna. Egyébként én titkon még mindig bízom benne, hogy ez a Tatooine csak azóta valamiért átnevezték. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De láttunk képeket eddig a film első 20 percéből. Bőven van még mit felfedezni Jakkun, és simán eltérhet egy csomó vonásában a Tatooine-tól. Egyébként nekem azzal sem lesz bajom, hogyha olyan lesz, mint a Tatooine. A galaxis hatalmas, számtalan sivatagos bolygó lehet benne. A lényeg, hogy ne teljesen ugyanolyanok legyenek. Ha pl. Jakkun is lesznek ikernapok, vagy egy lepukkant város egy lepukkant kocsmával, ahol összejön a galaxis legzsiványabb társasága... na azt gáznak érezném. Az, hogy ez is egy sivatagos bolygó, akárcsak a Tatooine, szerintem önmagában nem gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, hogy nem véletlen hittük anno, hogy a Tatooine. Persze, a Galaxisban lehet még sivatagos bolygó, de azért na, ez egy filmsorozat, nem a valóság (már azon kívül sem, hogy a Star Wars Galaxis marhára nem a valóság). Szóval az ismétlés nem feltétlen jó. Jakkuval kapcsolatban nekem is nagy félelmeim vannak. A háttérben lezuhant csillagrombolók koncepciója dögös, és én még mindig remélek egy roncsvárost (esély sincs rá, de a reményhal meg utoljára :D). Sajnos, amit eddig láttunk belőle, az nagyon Tatooine-os. De ezt fel lehet dobni. Ody írta, hogy amikor az AAT-k és MTT-k nyomulnak Naboo erdeiben, az nagyon nem földi. És ez így van, az állatok nagyon elvonják oda. Jakku állatvilága pedig szintén kieszközölheti ezt. Szerencsére még nem láttunk banthákat, eopicat, dewbacokat és rontókat, szóval még ez is nagyot szólhat. A leprafalut (vagy mit...) sem láttuk teljes pompájában, oda is simán beficcenhet még CGI lény, ház, akármi. Szerencsére Abrams nem riad vissza különös, új lényektől (lást az örök példát: Star Trek uccsó két része). Szóval minden, amit eddig Jakkúval kapcsolatban érzek, az a trailerek és forgatási képek alapján jön le. Eleddig még nem győzött meg, hogy ez nem Tatooine v2.0 (bocs, de nekem az, hogy ez csak homokozó, nem sziklás homokozó, kevés). Persze, ha végül tényleg egy Tatooine v2.0 lesz, azért akkor sem fogok sikítva kirohanni a moziból, de az "ez nem tetszett" oszlopba fel lesz jegyezve. Sőt, mondhatnám: remélem ez lesz a film legnagyobb baja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért ne lehetne egy rohamosztagos Erőérzékeny, vagy éppen egy gamerrai őr? Ezt nem írhattad le a hat mozifilm, a TCW és a Rebels után komolyan. A midi-chlorian érték számít, nem az, hogy valaki milyen fajba, raszba, nembe, korba, vallásba, politikai berendezkedésbe vagy szakmába tartozik. :roll: Luke meg egy egyszerű parasztfiú volt, Anakin egy egyszerű rabszolga. Ráadásul a Rebelsben csak egy komplett rész foglalkozott azzal, hogy hogyan szűri a Birodalom a besorozott rohamosztagosok között az Erőérzékenyeket. Ott van Dhara és Zare Leonis... :pfff:

Ezzel a kijelentéseddel most fulllra ledöbbentettél. :shocked:

 

 

Elvileg lehetne, de a 6 filmben az volt a megszokott hogy a klónok, rohamosztagosok a katonák akik lőnek mint a meszes az ellenségre, illetve őket lövik. Ezt a funkciót töltötték be. Inkább azt mondanám hogy nekem idegen ez a 6 film alapján(most a Rebelst nem hozom ide). Persze ez még jól is elsülhet. Azért is lehet ellenérzésem mert én Luke-ot vártam hogy harcol Rennel a havas erdőben.

De legalább sikerült téged ledöbbenteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg lehetne, de a 6 filmben az volt a megszokott hogy a klónok, rohamosztagosok a katonák akik lőnek mint a meszes az ellenségre, illetve őket lövik. Ezt a funkciót töltötték be. Inkább azt mondanám hogy nekem idegen ez a 6 film alapján(most a Rebelst nem hozom ide). Persze ez még jól is elsülhet.

Így teljesen megértem. Tény, szokatlan, hiszen eddig parasztokból (Luke), árvákból (Ezra) és rabszolgákból (Anakin) lettek hősök, de legalább ezzel is újítanak. Most egy rohamosztagos, egy rossz lesz hős. Ebből is látszik, hogy azért törekednek az újításra, ráadásul Finn már ezzel is árnyaltabb karakter, hiszen valami anno az Első Rendhez vonzotta. Majd meglátjuk, mi sül ki belőle. Egy biztos, egyelőre nekem sem túl szimpatikus ez a Finn gyerek. Nem szeretem az áruló katonákat. :evil:

 

Azért is lehet ellenérzésem mert én Luke-ot vártam hogy harcol Rennel a havas erdőben.

Szerintem tuti fog Luke párbajozni Rennel. Még ha Finn Erőérzékeny is (én annak gondolom, de ez távolról sem bizonyított egyelőre, láttunk mi már fénykardot nem Erőérzékenyek kezében szép számmal), tuti, hogy legfeljebb annyira képzett, mint Luke, amikor ment megnézni, milyen droidokat árultak a jawák. Vagyis Kylo Rennel szemben szerintem nem sokáig fog talpon maradni. Aztán jöhet Luke vagy Rey megmenteni a hátsóját. :) Én a párbajt Luke-tól és/vagy Rey-től várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hátulról, egy másodpercig. :) Ennyi belefér, ugyanis egyébként nem sok földit találok benne.

 

Theed összes palotajelenetét létező épületben vették fel (Palazzo Reale, Caserta, Italy) Nekünk ez nem tűnik fel, de aki a környéken lakik, netán gyerekként rendszeresen vitték oda osztálykirándulásra, annak bizonyára ismerősen hat a környezet.

 

italy-aug-09-011.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.