Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Megspórolom neked a munkát, nekem itt figyel a gépen. :) 

 

TEAM STAR WARS ASSEMBLED

As ILM finished the last effect shots for Empire, a press release date March 12 made public Kurtz's departure. As preparations for the release of Empire reached critical mass, Lucasfilm laid the groundwork for its sequel. At a press conference on May 14, 1980, the film's titled was announced, without fanfare, as Revenge of the Jedi. A spokesperson said that the script was already being worked on.

"George came to me and said, 'The title of Episode VI is Return of the Jedi,'" say Kazanjian. "And is said, 'I think it's a weak title.' He came back one or two days later and said, 'We are calling it Revenge of the Jedi.'" - The Making of the Return of the Jedi, 7. oldal

 

Vagyis Lucas szó szerint a Returnt tervezte címnek az elejétől fogva, csak Howard G. Kazanjian producer szavára változtatta meg (ideiglenesen) Revenge-re. És milyen jól tette, hogy végül maradt az eredeti elképzelésénél.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Kocka kérdés következik. Mivel repült volna Lando, ha Han nem adja oda neki a Falcont? Mert ez nem volt a haditerv része, Han lényegében a Home One hangárjában dumálta rá Landót, hogy vigye el L3-t a Falcont. De ha a corelliai csirkefogó nem tesz így, akkor vajon Lando mivel ment volna az endori csatába? Hadihajón, mint Ackbar vagy vadászgépen, mint a scarifi csatában Merrick tábornok (Kék Vezér)? Landót el tudom képzelni egy hadihajó hídján, de egy zubbonyos, sisakos vadászpilótaként elég nehéz. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

 

8 minutes ago, Ody Mandrell said:

Az EPV-ben csak azért smárta le Luke-ot, hogy Hant bosszantsa. Semmi más oka nem volt rá.

Tudom, hogy ez volt a célja, de ha mindig is érezte, hogy Luke a testvére, fura cselekedet volt ez a részéről. :D Bosszanthatta volna máshogy is Hant. Lehetett volna egy puszi is Luke arcára, vagy egy szenvedélyes ölelés. 

9 minutes ago, Ody Mandrell said:

Amúgy Leia és Luke testvéri kapcsolata csak az EPV után jött képbe.

Ha valóban így van, szerintem nem helytálló, hogy azt mondta az ep VI-ben, hogy mindig is tudta. Akkor helytállóbb lett volna, ha olyasmit mond, hogy "Az utóbbi időben kezdtem sejteni" vagy ilyesmi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha valóban így van, szerintem nem helytálló, hogy azt mondta az ep VI-ben, hogy mindig is tudta. Akkor helytállóbb lett volna, ha olyasmit mond, hogy "Az utóbbi időben kezdtem sejteni" vagy ilyesmi. 

A klasszikus trilógia se tökéletes. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy "legbellül mindig is tudta" nem azt jelenti, hogy tudta. És pláne nem azt, hogy egy indulatos helyzetben kristálytisztán tisztában van azzal, hogy lesmárolta a bátyját. Csak egy megfoghatatlan, valószínűleg nem is tudatos sejtés volt a részéről. Az Oscar után szabadon: Leia sejtette, hogy Luke a bátyja, de nem hitte, hogy ők ketten testvérek. :D 

Egy puszi vagy egy ölelés meg legfeljebb egy betegesen féltékeny embert hozna ki a béketűréséből.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legbelül "mindig is tudta" ezért nem volt semmi több. :) Amúgy is az a csók kvázi "kényszerből" született valahogy tömören és velősen oda kellett szúrnia Hannak, lehet ha Rieekan van ott Luke helyett neki is lenyom egyet :D  

 

 

56 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egy puszi vagy egy ölelés meg legfeljebb egy betegesen féltékeny embert hozna ki a béketűréséből.

De azért az csók mégiscsak Han bosszantásáért csattant el és láthatóan célt is ért :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

De azért az csók mégiscsak Han bosszantásáért csattant el és láthatóan célt is ért :) 

Persze, ezt én sem vitatom, de ez volt a minimum, amivel Hanból kicsikarhatott valamit. Én azzal nem értek egyet, amit caseyjones írt, hogy erre elég lett volna egy puszi vagy egy szenvedélyes ölelés. Szerintem ezektől Hant maximum a röhögő görcs kapja el, nem a féltékenység vagy a bosszúság, mivel ezek semmit sem jelentenek, barátok és testvérek között az ilyenek mindennaposak. Ez senkit sem bosszant fel, csak ha tényleg betegesen féltékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 hours ago, Dzséjt said:

Ez senkit sem bosszant fel, csak ha tényleg betegesen féltékeny.

Hát, nem mondanám, hogy Han betegesen féltékeny, de pl. ebben a részben is láthatóan sértődött és ingerült, amikor az Endoron Luke és Leia beszélget a sötétben. Vagyis ettől talán még nem, de attól már igencsak, amikor Luke-kal ellentétben Leia vele nem akar csevegni és elviharzik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Filoni beszélt a trónteremben történtekről a Mandalorian documentary szériájának 2. részében - az első rész párbajáról és jelentőségéről itt olvashattok :D

 

"Maul halála megmutatja számunkra, hogy az Uralkodót önös érdekek vezérlik. Őt nem érdekli semmi, kihasznál embereket, és most ezt a gyereket használja - itt Anakinra utal."

 

"Ez mind ahhoz a mondathoz vezet vissza, amitől gyerekkoromban féltem, amikor az Uralkodó azt mondja Luke -nak: Te, akárcsak az apád, az enyém vagy. És amikor kiskoromban láttam a filmet, a gondolat, hogy egy gonosz megkísérli az apámat, hogy gonosz dolgokat csináljon vagy hogy gonosszá alakítsa, ennek a gondolata megrémített. Ez egy szörnyű gondolat volt akkoriban."

 

"Ugyanakkor, ha megnézed a Jedi visszatért, Luke soha nem csinált olyat, ami azt jelzi, hogy ő egy rossz karakter. Persze van egy hajlama, hogy sötét legyen és sokan Anakint is úgy akarták látni, hogy lehetne sötétebb karakter. De ez nagyon nem igaz!"

 

"Úgy hiszem, hogy Luke átállt volna a sötét oldalra. Ez benne volt a pakliban. Úgy gondolom, hogy megölte volna az Uralkodót. És ahogy Lucas elrendezte a történetet, tudtam hogy ez helytelen. Amikor Palpatine mondja, hogy Szeretnéd a fegyvered. Sújts le rám, védtelen vagyok. Azt akarja, hogy Luke átadja magát a gyűlöletnek, a haragnak és a félelemnek, a struktúra, amelyet Lucas lefektetett az összes filmjében, végre megvalósulni látszik és az egyetlen egy dolog, amely megmenti Luke -ot, az nem az Erővel való kapcsolata, nem a tudás, amit megszerzett. Ami igazán megmenti őt, az amikor rálát ezekre, és ránéz az apjára és azt mondja: Nem, eldobom ezt a kardot, Nem fogom megtenni. Elengedem ezt és inkább önzetlen leszek. Jedi vagyok, mint előttem apám is. De amit igazából mond, és ami miatt mi mind tudunk kötődni feléje, az, amikor ezt mondja: Szeretem apámat és semmit se tudsz ellene tenni, amivel megváltozna mindez. És az Uralkodó nem érti ezt a kapcsolatot. Miért nem akarod a Galaxis feletti hatalmat? Miért nem akarod ezt? kérdezi."

 

"És Anakin, abban a pillanatban, azzá az apává kell válnia, amely sose volt. Fel kell adnia a Galaxis feletti hatalmát és megmentenie a fiát. És ez az önzetlen tett amit megtesz azért, hogy visszatérjen a fiáért. És ez menti meg őt... a fiú megmenti az apját, az apa megmenti a fiát és ez tökételesen működik. Végighúztam ezt a vonalat a Baljós Árnyaktól egészen a Jediig. Ez a Star Wars története. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Maul halála megmutatja számunkra, hogy az Uralkodót önös érdekek vezérlik.

Itt most az eredetileg feltételezett halálára utal, ugye? Tehát az Ep.1-es párbajra, nem a tényleges halálára a Rebels-ben. Bár igazából egyiknél se érzem Sidious markáns jelentőségét ebben. Sok rosszat tett Maullal, de miért pont az a párbaj vagy a halála mutatna rá erre? Ott lényegében akárhogyan keveredett volna össze két sith, a tanítványnak az lett volna a dolga, hogy menjen a Naboo-ra és ölje meg a jediket. Ebben nem látok semmiféle ördögi dolgot Sidious részéről. Még önös érdeket sem.

Akkor már sokkal inkább Dooku halálát lehetne felhozni példának. Akit tanítványaként elárult és simán feláldozta azért, hogy Anakint közelebb csábítsa a sötét oldalhoz és növelje a köztük lévő kapcsolat erősségét. Na ott tényleg önös érdekek vezérelték.

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

és az egyetlen egy dolog, amely megmenti Luke -ot, az nem az Erővel való kapcsolata, nem a tudás, amit megszerzett. Ami igazán megmenti őt, az amikor rálát ezekre, és ránéz az apjára és azt mondja: Nem, eldobom ezt a kardot, Nem fogom megtenni. Elengedem ezt és inkább önzetlen leszek. Jedi vagyok, mint előttem apám is.

Ez szép gondolat, ugyanakkor azt ne felejtsük el, hogy ehhez azért kellett az a bizonyos kapcsolata az Erővel. Abból érzi Vaderben a vívódást, innen tudja, hogy az apját meg lehet menteni, mert ott van még benne a jó. Van az a narratíva, hogy Luke egy naiv kisfiú, aki mindenáron meg akarja menteni az apját, akkor is, ha nem ismeri, mert így is bízik benne, mert a nemesség és jóság mindig elnyeri méltó jutalmát. Nekem ez nem működik, szerintem ez gyerekes. Luke említi, hogy tudja, hogy ott van az apjában a jó, illetve neki is elmondja, hogy érzi benne a vívódást, illetve azt is mondja, hogy meg akarja menteni. Vader azon kijelentése is elég sokat sejtető, hogy neki már késő. Ez egyértelmű elbizonytalanodás, sőt, lényegében azt fejezi ki, hogy ugyan hajlana a megtérésre, szeretné a lelke mélyén, de reménytelennek érzi, nem hisz benne.

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

És Anakin, abban a pillanatban, azzá az apává kell válnia, amely sose volt. Fel kell adnia a Galaxis feletti hatalmát és megmentenie a fiát. És ez az önzetlen tett amit megtesz azért, hogy visszatérjen a fiáért. És ez menti meg őt... a fiú megmenti az apját, az apa megmenti a fiát és ez tökételesen működik. Végighúztam ezt a vonalat a Baljós Árnyaktól egészen a Jediig. Ez a Star Wars története.

Ez egy szép gondolatsor. Bár szerintem túlzás így visszavezetni az Ep.1-re, de egyébként tetszetős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A '80-as években volt egy Robur című folyóirat, mely a Galaktika úgymond testvérlapja volt. Ennek az újságnak az első számában található Alan Dean Foster A Jedi-kristály című regényének első része, de most nem ez a lényeg: találtam benne egy kétoldalas cikket, mely A Jedi visszatér kulisszatitkaiba enged bepillantást. Kigyűjtöttem közülük a legérdekesebbeket; hátha találtok köztük olyat, amit eddig még nem tudtatok. :) 

 

- az ewokjelmezeket Angliában tervezte az a személy, aki Yodát is életre keltette

- az ewokjelmezekbe törpeszínészek bújtak bele

- legalább 60 ewokos maszkot és jelmezt kellett készíteni 

- újra kellett csinálni a lábbeliket, mivelhogy a mackójelmezekbe bújt színészek nem érezték a talajt a cipők keménysége miatt, ezért igazán járni se tudtak rendesen

- az endori csata a kaliforniai vörösfenyőerdőben zajlott

- mivel a forgatási helyszínen rendkívül meleg volt, az ewokjelmezekbe bújt törpeszínészeknek naponta többször kellett fehérneműt váltaniuk, annyira megizzadtak a tikkasztó melegben

- a stáb mellett egy mosoda is működött a vörösfenyőerdő szélén

- a forgatókönyv tartalmát csupán a forgatókönyvíró, a rendező, valamint George Lucas ismerte 

- a bábfigurákat különféle pózokból (hanyatt fekve, féllábon álva) kellett mozgatniuk az illetékeseknek 

- 12 csillagromboló ábrázolásához 57 különféle elem volt szükséges: 56 felvétel az űrhajókról, 1 pedig a csillagos égről

- a háttereket megfestették, és a szereplők kék háttér előtt játszották el a jelenetet; végül számítógép segítségével összeillesztették a hátteret és a felvett jelenetet a készítők

- a vadászgépek, csillagrombolók mozgását kikísérletezték, majd videóra vették; ha valami nem sikerült jól, egyszerűen letörölték

- egy másik forgatási helyszín az arizonai sivatag volt

 

(Robur, 1. szám, 1984)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 08. 10. - 14:32, caseyjones írta:

a háttereket megfestették, és a szereplők kék háttér előtt játszották el a jelenetet; végül számítógép segítségével összeillesztették a hátteret és a felvett

Mondjuk elképzelem, hogy itthon '84-ben mi lehetett a zsigeri reakció erre...

 

"Nézd kölyök, bejártam a világot keresztbe kasul, sok cifra dolgot láttam, de hogy egy számítógép jeleneteket rakjon össze, mint egy kirakó, olyat soha. Az én számítógépem nem csinál semmit max csippant egyet, ha elege van."

 

sexy han solo GIF 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

244511934_4476125949113528_6913376738074

 

"A szünetek közben Richard Marquand úr sokszor Salacious Crumb mellé ült. Szeretett beszélgetni vele, bár ritkán szólt közvetlenül hozzám. Egyszer megkérdezte Salacious-t, hogy mit gondol az utolsó forgatásról, és Salacious általam így válaszolt: A forgatás jól ment, de ez a Harrison gyerek beszélni fog a nevetésem közben? A szavaimat a bekapcsolt mikrofon továbbadta és az egész forgatási csapat elkezdett nevetni a bábu, vagyis az én pimaszságomon. Mindenki nevetett, kivéve Harrisont, aki elhagyta a díszletet, és nem volt hajlandó visszajönni. Ezután a rendező asszisztens odajött hozzám, hogy közölje velem, mi is fog történni. Közben én arra kértem, hogy mindenki bocsásson meg, de erre azt felelte, hogy Mr. Ford nagyon dühös lett. Ekkor kétségbeesésemben megkérdeztem, hogy a bábbal ki fog tovább játszani a forgatás hátralévő részében? Ő röviden azt felelte: Nos, te."

~ Tim Rose ~

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.