Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

Félreérted Donátot, épp azt mondja, hogy Rex nincs a kivezettek között, mert már kint van, hiszen kint hagyták, hogy amikor visszajön a maciüldözésről az elrobogott őrség, ne tűnjön fel nekik, hogy már elhordták a hátramaradt őrt. Persze azt nem tudhatták Hant, hogy az őrök úgyis tudják már, hogy a Lázadók ott vannak.

Csak az a fura, hogy most ez ilyen újdonság, meg bizonytalan. 1983 óta nyilvánvaló, hogy Nik/Rex maradt kint felderítő páncélban, és odakint fogták el, már csak a látottak logikája is ezt diktálja. Ő az egyetlen télapó a csapatban, és jól látható, hogy télapó öltözött be birodalminak, kint maradt és legközelebb kint is látjuk beöltözve, rohamosztagosokkal körülvéve.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a fura, hogy most ez ilyen újdonság, meg bizonytalan. 1983 óta nyilvánvaló, hogy Nik/Rex maradt kint felderítő páncélban, és odakint fogták el, már csak a látottak logikája is ezt diktálja. Ő az egyetlen télapó a csapatban, és jól látható, hogy télapó öltözött be birodalminak, kint maradt és legközelebb kint is látjuk beöltözve, rohamosztagosokkal körülvéve.

Miért lenne fura? Foglalkozott eddig a fene azzal, hogy a háttérben XY átöltözött és őrizte a bunkert. Amúgy meg azért szúrtam be ezeket, mert azt írta Ody, hogy Rex újra felvette a rohamosztagos páncélját. Itt inkább improvizációról van szó, semmint a saját páncél felöltéséről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne fura? Foglalkozott eddig a fene azzal, hogy a háttérben XY átöltözött és őrizte a bunkert.

Pont ez a fura, mert amikor én anno felfedeztem, akkor örömittasan láttam, hogy ez nagyon nem nagy felfedezés, mert anno is adott volt. Pedig én '97-ben fedeztem fel, és a 2000-es években jutottam el oda, hogy olyanokkal is megoszthassam, akiknek számít - veletek -, aztán rájöttem, hogy hát mégsem nagy felfedezés... lehet, hogy pont Nik volt az első, aki rádöbbentett, hogy amit én meglátok, azt előttem már 18000-en meglátták. :D Bár valószínű, hogy ezért is maradt meg bennem annyira. Szóval ezért fura nekem. De ahogy Ody is írja, tök jó, hogy egy retcon (még ha erről még nem is beszélhetünk, mert hivatalosan az még mindig nem Rex) ilyet előidéz. 40 éves film háttérelemét rángat reflektorfénybe, helyez új megvilágításba, teszi még mindig élővé az ep6-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a fura, mert amikor én anno felfedeztem, akkor örömittasan láttam, hogy ez nagyon nem nagy felfedezés, mert anno is adott volt. Pedig én '97-ben fedeztem fel, és a 2000-es években jutottam el oda, hogy olyanokkal is megoszthassam, akiknek számít - veletek -, aztán rájöttem, hogy hát mégsem nagy felfedezés... lehet, hogy pont Nik volt az első, aki rádöbbentett, hogy amit én meglátok, azt előttem már 18000-en meglátták. :D Bár valószínű, hogy ezért is maradt meg bennem annyira. Szóval ezért fura nekem. De ahogy Ody is írja, tök jó, hogy egy retcon (még ha erről még nem is beszélhetünk, mert hivatalosan az még mindig nem Rex) ilyet előidéz. 40 éves film háttérelemét rángat reflektorfénybe, helyez új megvilágításba, teszi még mindig élővé az ep6-ot.

Hát én akkor most jutottam el ehhez a ponthoz. :)

És egyetértek, ez a retcon zseniális csavar, kár, hogy még mindig nem hivatalos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

34 év után észrevettem egy hibát. Bár ez valószínűleg csak nekem új. :D Luke a legvégén az ewok faluba úgy megy be, hogy az oldalán lifeg a fénykard. Pedig azt a Halálcsillagról el se hozta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Biga Cubensis találata:


"Csakhogy Kurtznak az már nem tetszett, hogy Lucas aszerint írogatja át a Star Wars-filmek sztoriját, hogy milyen akciófigurákból tud majd többet eladni, és háromszor annyi időt tölt a merchandise osztályon, mint amennyit a forgatókönyvírásra szán. Kurtz A Jedi visszatér előkészületei idején szóvá is tett, hogy klisé lenne a Halálcsillag újjáépítése, és annak sem örült, hogy a szuperfegyver elpusztítása Lucasnál automatikus örömünnepbe csapott át, pedig egy keserédes győzelemnek kellett volna ábrázolni, előrevetítve azt, hogy itt még egy többéves Birodalom elleni háború vár a Felkelőkre. Lucas és Kurtz szakmai vitája végül odáig mérgesedett, hogy Lucas kirúgta Kurtzot és Howard Kazanjiant igazolta le a helyére producernek a Jedihez."


https://port.hu/cikk/tv/101-sztar-akik-gyuloltek-egymast-a-forgatason/article-48889

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A legeslegelső Robur folyóiratban volt A Jedi kristály című novella első része, valamint egy csomó érdekesség a 6. résszel kapcsolatban. Nem emlékszem, pontosan mik voltak, de ha megtalálom, leírom.

Lehet, hogy ezeket már mind tudjátok, de biztosan van köztük egy-két új. :D De ha meg ismeritek, akkor is remek újraolvasni ezeket, én legalábbis így vélem.

Érdekesség még, hogy a cikk utolsó bekezdésében már van egy utalás az előzménytrilógiára. Úgy fogalmazott a szerző, hogy Lucas már dolgozik a Köztársaság korában játszódó történeten, amikor Obi-wan Kenobi és Darth Vader Jedi-lovagként még együtt védelmezték az igazságot. 

Erre a felsőre határozottan emlékszem, hogy benne volt. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, caseyjones írta:

Lehet, hogy ezeket már mind tudjátok, de biztosan van köztük egy-két új. :D De ha meg ismeritek, akkor is remek újraolvasni ezeket, én legalábbis így vélem.

Érdekesség még, hogy a cikk utolsó bekezdésében már van egy utalás az előzménytrilógiára. Úgy fogalmazott a szerző, hogy Lucas már dolgozik a Köztársaság korában játszódó történeten, amikor Obi-wan Kenobi és Darth Vader Jedi-lovagként még együtt védelmezték az igazságot. 

James Cameron-i munkatempóban dolgozott rajta. :D

 

Köszi egyébként!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A Bolygók és helyszínek c. könyv azt írja, hogy a Trónteremben volt egy külön irodája az Uralkodónak, ami nagyon hasonlított a Császári Palotában lévő irodájára. Itt tartotta az audenciáit az öreg. Elvileg ide mentek be a testőrök is miután elküldte őket Palpi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Van egy CIKK ami azon lamentál, hogy vajon mi volt Luke-ék eredeti terve Solo szöktetésénél. Elég szórakoztató írás. A kedvencem amikor azon filozik, hogy Jabba vajon hogy vezette fel a többieknek Leia akciója előtt hogy mind bújjanak a függöny mögé. "Itt várunk csöndben egész este, de meglátjátok megéri.... oké lehet beletelik pár órába, de jó lesz. Majd mind nagyot nevetünk". És hogy örülhettek mikor végre Leia feltünt. "Hopp mintha látnék valami mozgást. Pssszt! Mindenki, csendet!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 10 hónappal később...

Érdekes ilyen korabeli behind the scene videót látni, pláne Leonard "Mr. Spock" Nomoy-jal. Érdekes az is, hogy bár itt konkrétan kimondja, hogy a Return of the Jedi volt az eredeti cím, mégis elterjedt az az urban legend, hogy a Revenge of the Jedi volt az eredeti. Az meg külön érdekesség ma, az ep9-re készülve, hogy már akkor beszéltek a harmadik trilógiáról, ami most valósul meg, igaz, már nem Lucasszal aki azért egy időben még azt is tagadta, hogy akart harmadik trilógiát. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes videó valóban. Nimoy miatt is, plusz végre látni Jabba bárkáját is milyen hatalmas volt.

 

Az EPI idején is tervben volt még a harmadik trilógia, az sw.com-on még a számozás is fent volt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Az EPI idején is tervben volt még a harmadik trilógia, az sw.com-on még a számozás is fent volt. :) 

Igen, arra még emlékszem is. Talán még az SE vagy az ep1 idején Lucas is beszélt róla. Az első ilyen "nem is akartam" megnyilvánulásai valamikor az ep2-3 táján jelentkeztek. Szerintem ezzel is le akarta zárni a dolgot, hogy ne nyaggassák már az ep3 befejezése után. De azért én kíváncsi lennék az eredeti terveire (nem a 88-ra, amiben már a midi-chlorianok törnek hatalomra egy másik messzi és régi galaxisból öntudatra ébredt félig klón, félig gamorrean, félig ewok hadsereg élén :evil:), és arra is, hogy az mennyire lehetett közel a mostani ep7-9-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Érdekes az is, hogy bár itt konkrétan kimondja, hogy a Return of the Jedi volt az eredeti cím, mégis elterjedt az az urban legend, hogy a Revenge of the Jedi volt az eredet

Volt olyan teaser trailer is, amiben Revenge of the Jedi-ként hirdették. Vagy milyen értelemben mondod, hogy városi legenda?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerem a trailert, de nem erre gondoltam, hanem abban az értelemben írtam ezt, hogy nem a Revenge az eredeti cím. Vagyis az a legenda, hogy Lucas ezt akarta legelőször, és csak később változtatta meg Return of the Jedi-ra, nem igaz, ahogy az a fentiekből is kiderül. Lucas mindig is a Return of the Jedi-t akarta címnek, az az eredeti.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Lucas előszeretettel variál azon hogy mit, mikor és hol talált ki. Kiváncsi vagyok mit ir a Making of The Return of the Jedi. Ott korabeli dokumentumokból van visszafejtve az egész. Ha az első verzió tényleg a Return volt a cimnél ott ki kéne derüljön. Sajnos nincs kéznél a kiadás, de ha tehetem erre ránézek. Mindenesetre picit szkeptikus vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.