Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 8 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 8 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Közismert tény, de nem árt felemlegetni. Luke fénykardja a Jedi visszatérben kék lett volna. Az első trailer még tartalmaz jelenetet, melyben Luke kék pengéjű fénykardal harcol Jabba hajóján. Kétlem, hogy az egész filmet elsőként kék kardal rotoszkópolták, de a trailer alá még a kék kard került.

 

rotj-039-01_lg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Hogy a kék kard milyen mélyen is foglalkoztatta az alkotókat, azt az eredeti Luke konceptek is megerősítik. Felhívom szíves figyelmeteket a Luke oldalán díszelgő kardra. Ez bizony inkább hasonlít Anakin kardjára, mint Luke Jediben megismert Obi utánzat markolatára.

 

A koncepció tehát az volt, hogy Luke az apja kardját építette volna újjá, ezt jelképezte volna a kék penge. Azonban változott a koncepció, az új markolattal és zöld pengével pedig Luke végleg kiléphetett az apja árnyékából.

 

CON15_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

CON16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

szerk.: Itt eredetileg azt fejtegettem, hogy nincs rajta kesztyű, de Dzséjt helyesen megjegyezte, hogy soha nem is volt! :D

 

Luke1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Luke2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Élvezzétek mozgásban is:

 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-on a a Tatooine-on nincs kesztyű a filmben sem. ;) Csak azután veszi fel, miután meglőtték a kezét az akcióban, és elindul Yodához. Az X-szárnyúban ülve húzza fel, miközben R2-val csicsereg.

 

Ez a Falconos jelenet szép. Csúnya lett volna ezt látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-on a a Tatooine-on nincs kesztyű a filmben sem. ;) Csak azután veszi fel, miután meglőtték a kezét az akcióban, és elindul Yodához. Az X-szárnyúban ülve húzza fel, miközben R2-val csicsereg.

 

Én is erre gondoltam, már kezdtem elbizonytalanodni de akkor jól emlékeztem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-on a a Tatooine-on nincs kesztyű a filmben sem. ;) Csak azután veszi fel, miután meglőtték a kezét az akcióban, és elindul Yodához. Az X-szárnyúban ülve húzza fel, miközben R2-val csicsereg.

 

Ez a Falconos jelenet szép. Csúnya lett volna ezt látni.

 

BAZZZ! :D Kész vagyok! :D Tényleg! Megkeveredtem....eeeh.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Van egy pár kérdés azért a magyar szinkronnal. Valaki megtudná mondani, hogy miért Reviczky Gábor lett a szinkronhangja Palpatine-nak?Hiszen a Guildes Jedi visszatér (OT) videón és később az első három filmben Gruber Hugó volt a magyar hangja. Igaz, hogy a 95-ös OT videótól a special edition át a blu-ray-ig Ackbar admirálisnak volt a hangja, de akkor miért nem Reviczky hangjával vették fel az első három filmet is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy pár kérdés azért a magyar szinkronnal. Valaki megtudná mondani, hogy miért Reviczky Gábor lett a szinkronhangja Palpatine-nak?Hiszen a Guildes Jedi visszatér (OT) videón és később az első három filmben Gruber Hugó volt a magyar hangja. Igaz, hogy a 95-ös OT videótól a special edition át a blu-ray-ig Ackbar admirálisnak volt a hangja, de akkor miért nem Reviczky hangjával vették fel az első három filmet is?

Hát ember meg nem mondja..én olyat is hallottam, hogy az ep I.-hez Grúber hugó is felmondta Sidious szövegeit. De Lucasék keményen felügyelték a szinkronokat és Ők döntöttek úgy, hogy Sidi: Melis Gábor, Palpi: Gruber H. legyen. Ki érti ezt, főleg, hogy a 2ben és a 3ban már mindkettő G.H. lett, és hogy mi a helyzet az ep6tal én nem tudom..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A Jedi Visszatér (hangalámondásos) 1983 - Teljes Film :D

Én 1990 környékén ezt a verziót néztem rongyosra.

http://www.youtube.com/watch?v=7KnOoj6D-5A

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.