Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hasonlít rá, de a második világháborúban használt M1--esre. Talán tényleg az is volt az alapja. Esetleg, mivel a briteknél forgatták, a második világháborús brit deszantos sisak. Én utóbbit tartom valószínűbbnek, mert az SW-re eddig is inkább az volt a jellemző, hogy európai cuccokat hasznosítottak újra, főleg a brit és a német haderőből építkeztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Szét lehet lőni egy lépegető lábát. Eddigi tudásunk szerint Luke-nak meg a többieknek, valahogy nem sikerült.

Ja, de ők "APC"-kre lövöldöztek, nem "kamionokra". Logikus, hogy egy csapatszállító, offenzív harci jármű jobban páncélozott, mint egy teherszállító jármű. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, de ők "APC"-kre lövöldöztek, nem "kamionokra". Logikus, hogy egy csapatszállító, offenzív harci jármű jobban páncélozott, mint egy teherszállító jármű. ;)

Meg gondolom az se mindegy, hogy mivel lősz rájuk. A Hósiklók tűzereje nem tűnt túl nagynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg gondolom az se mindegy, hogy mivel lősz rájuk. A Hósiklók tűzereje nem tűnt túl nagynak.

A hósiklóé még hagyján, de egy nagyobb teljesítményű földi lézerágyúval is lábon lőttek egyet a hoth-i csatában, és meg sem rezdült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hósiklóé még hagyján, de egy nagyobb teljesítményű földi lézerágyúval is lábon lőttek egyet a hoth-i csatában, és meg sem rezdült.

 

Lehet, hogy tanulva ebből a fiaskóból, megerősítették a lábaikat, ...volt rá bő 3 évük. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy tanulva ebből a fiaskóból, megerősítették a lábaikat, ...volt rá bő 3 évük. ;)

Abszolúte és teljes magabiztossággal ki van zárva, mert már öt évvel a yavini csata előtt, azaz laza nyolc évvel a Hoth-ot megelőzően is láthattuk, hogy az AT-AT korai változatai is képesek nagyon sokat kiállni. A Ghost sok lövéssel sem tudta őket leteríteni, pedig rakétával lőtt rájuk. Az AT-TE, ami azelőtt AAT tankokat szedett le, le sem lassította. És azok még korai, első generációs AT-AT-k voltak. Szóval inkább maradjunk annál, ami adja magát: az AT-ACT-k nem AT-AT-k, nem offenzívára, hanem teherrakodásra vannak kiképezve. Ugye a valóságban senki sem lepődik meg azon, ha egy IFA-t szitává lőnek egy M16-ossal, miközben egy tankot meg egy SAW géppuska sem karcol meg. Na, ez kábé ugyanaz a kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem jobban zavar az, hogy a címet adó Rogue One hívójel kitalálása annyira fantáziátlanra sikerült. Az nagyon kevés, hogy Bodhi Rook benyögi hogy legyen Rogue One, a többiek meg bólogatnak, mint a birkák. Mert, miért pont az legyen?

Elnézegetve a trailereket, mi van, ha ők nem csak azért kapják a Rogue nevet, mert díszesebb banda, mint a piszkos tizenkettő, hanem mert a Lázadók között is lázadóvá vállnak?

Az elképzelésem az, hogy miután arról a sötét bolygóról nem sikerül kimenteni Galent (a yavini jelenetek egyikében sem szerepel, úgyhogy szerintem nem tudják megszöktetni), de információt szereznek a Halálcsillagról, a Szövetség tagjai fülüket-farkukat behúzva el akarnának bujdosni, és egyedül Mothma, Bail és Jyn áll ki az összefogás mellett. De őket leszavazzák, ezért Jyn magánakcióba kezd. Összeszedi a jedhai csapatot, és a sötét bolygóról lopott teherhajóval - engedély nélkül - elindulnak a Scarifra, hogy megszerezzék a terveket. A Szövetség meg csak utánuk érkezik meg a flottával, meg az U-szárnyúval, fedélzetén a gyalogsággal, ezzel kirobbantva a polgárháborút. (És talán Jynék inspirálják a Szövetség megszületését, bár én remélem, hogy az nem ebben a filmben lesz, mert akkor egyrészt, céltalanná válna a Rebels, másrészt, Tarkin miért használná ezt a nevet, ha csak órákkal korábban jött létre egy elvileg titkos meetingen szervezet? Persze, a scarifi csatában be is jelentkezhetnek, hogy "na, mi vagyunk a Lázadók Szövetsége", de nekem az ep4-ben úgy tűnt, hogy a Szövetség már egy ideje működik, és a Birodalom hajkurássza ezt a szervezetet.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézegetve a trailereket, mi van, ha ők nem csak azért kapják a Rogue nevet, mert díszesebb banda, mint a piszkos tizenkettő, hanem mert a Lázadók között is lázadóvá vállnak?

Az elképzelésem az, hogy miután arról a sötét bolygóról nem sikerül kimenteni Galent (a yavini jelenetek egyikében sem szerepel, úgyhogy szerintem nem tudják megszöktetni), de információt szereznek a Halálcsillagról, a Szövetség tagjai fülüket-farkukat behúzva el akarnának bujdosni, és egyedül Mothma, Bail és Jyn áll ki az összefogás mellett. De őket leszavazzák, ezért Jyn magánakcióba kezd. Összeszedi a jedhai csapatot, és a sötét bolygóról lopott teherhajóval - engedély nélkül - elindulnak a Scarifra, hogy megszerezzék a terveket. A Szövetség meg csak utánuk érkezik meg a flottával, meg az U-szárnyúval, fedélzetén a gyalogsággal, ezzel kirobbantva a polgárháborút. (És talán Jynék inspirálják a Szövetség megszületését, bár én remélem, hogy az nem ebben a filmben lesz, mert akkor egyrészt, céltalanná válna a Rebels, másrészt, Tarkin miért használná ezt a nevet, ha csak órákkal korábban jött létre egy elvileg titkos meetingen szervezet? Persze, a scarifi csatában be is jelentkezhetnek, hogy "na, mi vagyunk a Lázadók Szövetsége", de nekem az ep4-ben úgy tűnt, hogy a Szövetség már egy ideje működik, és a Birodalom hajkurássza ezt a szervezetet.)

 

Tetszetős elmélet, már annak tükrében is, hogy Mothma vérbeli politikus, aki előbb politikai úton gondolta rendezni ( de nem lehetett ennyire naiv, hogy azt gondolta, hogy a Birodalom leszereli a HCS-t, mert Ő szépen kérte?) a kérdést. Igen, már korábban is szó volt arról, hogy a Felkelők Szövetsége nem éppen egységes a felkelés mibenlétével kapcsolatban (politizálás vagy fegyveres harc) kérdésekben. Van aki politikai úton rendezne dolgokat, van aki azt mondja hogy az már nem elég és akcióba kell lépni. Szerintem pont Jyn és csapata az a kritikus tömeg, amely átbillenti a Szövetséget a politizálás helyett a nyilt, fegyveres ellenálásba. És ez a dolog pont egybevág az ep 4 elején található sárga szöveggek, hogy bizony a Szövetség, a Jyn által vezetett csapattal hajtotta végre, tényleg az első sikeres akcióját , mert előtte egyáltalán nem voltak akcióik (de ez így nem igaz), inkább galaktikus léptékben mért jelentős akcióik. És igen, az nagyon is elképzelhető,meglepő, és ütős fordulat lenne, hogy az önfejű, öngyilkos kis csapatnak, - a mindvégig pacifista , a Jyn forrófejüségével egyet nem értő állásponton lévő Mothma szeme felnyillik - a flottát segítségül küldi, mert Mothma ráébred, hogy a diplomácia, a békés megoldás már mit sem ér a HCS-t létrehozó akarattal szemben. Titokban Mothma írigyli az a szenvedélyt ami ebben a fiatal nőben megvan, és benne már kihunyt az évtizedek alatti politikai csatározások miatt. De azt még mindíg nem értem, hogy miért Ők adják maguknak a nevet (hívó jel), és miért nem a többi felkelő nevezi el őket tiszteletből Zsiványnak, mert az ilyen módon történő elnevezés illene egy jelentős hőstettet elvégző csapathoz, és az utódok is tudnák, hogy a Zsiványok, miért is Zsiványok.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt még mindíg nem értem, hogy miért Ők adják maguknak a nevet (hívó jel), és miért nem a többi felkelő nevezi el őket tiszteletből Zsiványnak, mert az ilyen módon történő elnevezés illene egy jelentős hőstettet elvégző csapathoz, és az utódok is tudnák, hogy a Zsiványok, miért is Zsiványok.

 

Szerintem a "zsivány" szó nem abban a jelenetben hangzik majd el először, amit a trailerben láttunk.

Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem hasra ütve mondja Bodhi. Jobban működhet, ha a csapatot vagy Jyn-t valaki korábban "lezsiványozza",

és mikor kérdezik a hívójelet, akkor erre visszautalva lesz belőle ötlet és és így a hívójel.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős elmélet, már annak tükrében is, hogy Mothma vérbeli politikus, aki előbb politikai úton gondolta rendezni ( de nem lehetett ennyire naiv, hogy azt gondolta, hogy a Birodalom leszereli a HCS-t, mert Ő szépen kérte?) a kérdést. Igen, már korábban is szó volt arról, hogy a Felkelők Szövetsége nem éppen egységes a felkelés mibenlétével kapcsolatban (politizálás vagy fegyveres harc) kérdésekben. Van aki politikai úton rendezne dolgokat, van aki azt mondja hogy az már nem elég és akcióba kell lépni. Szerintem pont Jyn és csapata az a kritikus tömeg, amely átbillenti a Szövetséget a politizálás helyett a nyilt, fegyveres ellenálásba. És ez a dolog pont egybevág az ep 4 elején található sárga szöveggek, hogy bizony a Szövetség, a Jyn által vezetett csapattal hajtotta végre, tényleg az első sikeres akcióját , mert előtte egyáltalán nem voltak akcióik (de ez így nem igaz), inkább galaktikus léptékben mért jelentős akcióik. És igen, az nagyon is elképzelhető,meglepő, és ütős fordulat lenne, hogy az önfejű, öngyilkos kis csapatnak, - a mindvégig pacifista , a Jyn forrófejüségével egyet nem értő állásponton lévő Mothma szeme felnyillik - a flottát segítségül küldi, mert Mothma ráébred, hogy a diplomácia, a békés megoldás már mit sem ér a HCS-t létrehozó akarattal szemben. Titokban Mothma írigyli az a szenvedélyt ami ebben a fiatal nőben megvan, és benne már kihunyt az évtizedek alatti politikai csatározások miatt. De azt még mindíg nem értem, hogy miért Ők adják maguknak a nevet (hívó jel), és miért nem a többi felkelő nevezi el őket tiszteletből Zsiványnak, mert az ilyen módon történő elnevezés illene egy jelentős hőstettet elvégző csapathoz, és az utódok is tudnák, hogy a Zsiványok, miért is Zsiványok.

Szerintem Mothma nem pacifista, éppen ellenkezőleg, már az ep3 idején is annak jelét mutatta, hogy immár nem hisz a helyzet békés rendezésében. Ezért is állt össze Baillel és még néhány politikussal, hogy adott esetben fegyveres szervezetet indíthassanak el - ebbe ugye Amidalát is megpróbálták bevonni. Viszont akkor még csak egy ötlet volt, ami végül először Ahsoka segítségével a lázadók hálózata, majd a Lázadók Szövetsége formájában öltött testet. Ezért is kár, hogy ez a jelenet kimaradt az ep3-ból:

http://www.youtube.com/watch?v=2Jzxtlj1BEI

Most baromi jól kapcsolódna az RO-hoz, pláne, hogy Mothma és Bail is visszatér, ráadásul az eredeti színészekkel (szegény Mothma az ep3-ban épp csak látszik egy körömnyi nagyságban). Ez a jelenet nagyon erős kapocs lenne, ha benne lenne az ep3-ban, ráadásul kánonnak számít (egyebek mellett az Ultimate Star Wars is hivatkozik rá - esetleg a Disney a következő kiadásnál lehetne olyan kedves, hogy visszahelyezi... álmodik a nyomor).

 

Nem biztos, hogy önmaguknak adnák. Bár szerintem kicsit túlmisztifikálod ezt a nevet, én valószínűbbnek tartom, hogy a kaland közben valaki Rogue-nak hívja őket vagy Jynt, és ezért adják maguknak ezt a nevet. Két lehetőséget is látok: vagy Galen hívta így Jynt kiskorában (szerintem tök jól hangzik: "my little Rogue One"), mert kis zsivány volt, aztán ez valahogy eljut a többiekhez (mondjuk Galen a halálakor is így szólítja - én így írnám meg). Vagy Saw nevezi őket Rogue-nak. Esetleg, bár szerintem kevéssé ütős, hogy Mothma vagy más Lázadó vezetők nevezik így őket, vagy csak Jynt, például a tanácskozós jelenetben (Rook ott van a háttérben, így hallaná, ha mondjuk a néger csajszi leoltja Jynt, és Rogue-nak nevezi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen simán lehet Jyn beceneve, amilyen engedetlen és öntörvényű. Lehet, hogy a Zsivány az a bűnözői, alvilági körökben ismert neve. Én úgy gondolom, hogy Jyn, miután a szüleitől elválasztották, amolyan utcagyerekként nőtt fel, bandákba verődött, bűnözői életmódott folytatott.

 

 

A Zsivány név eredete fontos, mert nem akárkik voltak később a tagjaik között. Érdekes hogy Lucas ezt a nevet a ep v. forgatása előtt találta ki és Luke-hoz kötötte, vajon mi lehetett az Ő elképzelése a név eredetéről, és vajon a story teamnek, mi az elképzelése jelenleg arról, hogy az ep IV-ben, valamint az ep VI-ban hire-hamva nincs a Zsiványoknak. Persze az első HCS elpusztítása során mindegyik támadó raj (arany század stb.)megsemmisült. A vörösökből is maradt Wedge és Luke. Szóval a vadászgép flotta újjászervezését kezdhették a nulláról, így akár Luke egy régebbi, híres felkelő csapat nevét is válaszhatta, annak hagyományaival azonosulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igen simán lehet Jyn beceneve, amilyen engedetlen és öntörvényű. Lehet, hogy a Zsivány az a bűnözői, alvilági körökben ismert neve. Én úgy gondolom, hogy Jyn, miután a szüleitől elválasztották, amolyan utcagyerekként nőtt fel, bandákba verődött, bűnözői életmódott folytatott.

Valahogy így lehetett, bár szerintem Jyn a szülei elvesztése után még egy darabig nem élt egyedül. Ezt arra alapozom, hogy Mothma az egyik trailerben azt mondja, 15 éves kora óta él egyedül az utcán, míg a kislány, akit látunk Krennik befutásakor, még nagyon nem 15 éves, inkább olyan 8-10. Tippem szerint egy ideig Saw Garrera vigyázott rá. Innentől kis Catalyst spoiler is befigyel.

 

A könyvből kiderül, hogy Saw az, aki segít megszökni az Erso-családnak a Birodalomtól, és ő rejti el őket. De kapnak egy afféle segélyhívót, amivel jelezhetnek Saw-nak, ha bajba kerülnének. Nos, a Birodalom megjelenése eléggé kimeríti ezt a fogalmat. :)

 

Emellett a trailerek alapján úgy fest, hogy Saw régi ismerőse Jynnek, afféle mentor vagy apafigura. Szóval szerintem egy rövid ideig ő vigyázott rá.

 

A Zsivány név eredete fontos, mert nem akárkik voltak később a tagjaik között.

Később egy űr-vadászgép század volt, így szerintem a Luke-féle Zsivány osztagot és ezt a Zsivány osztagot nem lehet egy lapon említeni, már csak azért sem, mert ezek szárazföldiek, nem légierő. Plusz, jellegüket tekintve is mások (inkább zsoldosok, míg Luke csapata hivatásosokból állt). Luke Zsiványai inkább csak tiszteletből viselik ezt a nevet, feltehetően, de ez a legtöbb közük hozzájuk. És jelenleg ez is csak feltételezés.

Az biztos, hogy Jyn akciócsapata és Luke vadászgép-osztaga között nincs egyenlőség jel jelenleg.

 

Az ep4-ben azért nincs, mert nyilván a név kitalálása mindössze napokkal előzi meg a yavini csatát. És valószínűleg a legkisebb gondjuk is nagyobb annál, minthogy ezt a nevet bárkinek is tovább adják. Ekkor nekik az eltűnt tervekkel, Leia elfogásával, az Alderaan pusztulásával és a Halálcsillaggal kell törődniük. Meg valószínűleg a scarifi csata utóhatásaival. Naná, hogy a (kimúlt?) zsiványok helyébe nem lép más, pláne úgy nem, hogy az egy gyalogsági csapat volt, a Lázadók meg űrerőt vetnek be az ep4-ben.

Az ep6-ban meg megint ott a helyzet, hogy a Rogue Squadron légköri egység volt, légierő, az ep6-ban viszont újra űrerő jelent meg - a Vörös osztag az ep4-ből. Ráadásul az ep5-ben technikailag megsemmisült a Rogue Squadron, hiszen kevés kivételtől eltekintve mindenkit lelőttek. Tehát a struktúra a következő:

 

Rogue team: most nem hivatalosnak tűnő gyalogsági egység.

Rogue Squadron: a yavini csata után alakult, új egység, légierő, feltehetően Jyn csapatának tiszteletére viselik a nevet.

Red Squadron: Dodonna sejtjének űrerejét, az X-szárnyú vadászokat magukba foglaló egység a yavini csata idején, míg az endori csatában már A- és Y-szárnyúak is vannak a században.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.