Ugrás a kommentre

2x13 - Legends of the Lasat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Miért, honnan veszed, hogy az övénél nem ez az alapfunkció. Vagy, hogy nincs más funkció, ami átkapcsol sárgára? Nem kell ebből a színből messzemenő következtetéseket levonni. Zeb előhozott egy új funkciót, aminek sárga a színe, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, honnan veszed, hogy az övénél nem ez az alapfunkció. Vagy, hogy nincs más funkció, ami átkapcsol sárgára? Nem kell ebből a színből messzemenő következtetéseket levonni. Zeb előhozott egy új funkciót, aminek sárga a színe, ennyi.

Egyetértek. Simán lehet, hogy Kallus fegyverénél meg az az alapszín.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hm... nem volt rossz rész, de a "fekete lyuk"-ig meglehetősen unatkoztam. Utána viszont felpörögtek az események, viszont én is sajnálom, hogy nem szálltunk le a bolygóra. Nekem viszont az a hegedűs zene irgalmatlanul SW idegen volt, húztam is a számat, hogy ez most így hogy és miért? Látom másoknak tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Most nézem szinkronosan, Hondo tényleg fura.

 

Miközben a hipertérben vannak jelez a komputer, hogy valami van előttük erre ők könnyedén kilépnek a hiperűrből. Ha ez ilyen simán megy akkor EP IV-ben miért olyan fontos Hannak megvárni a koordinátákat és miért fél attól, hogy belerohannak nélkülük egy szupernóvába mikor ilyen könnyen meg lehet állni?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem szinkronosan, Hondo tényleg fura.

 

Miközben a hipertérben vannak jelez a komputer, hogy valami van előttük erre ők könnyedén kilépnek a hiperűrből. Ha ez ilyen simán megy akkor EP IV-ben miért olyan fontos Hannak megvárni a koordinátákat és miért fél attól, hogy belerohannak nélkülük egy szupernóvába mikor ilyen könnyen meg lehet állni?

Han alapos. ;) A lázadók meg felelőtlenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a Millennium Falcon egy ócskavas, a Ghost meg nem. :) A Falcon amúgy szerintem ezen a téren buherált, érzésem szerint, ki van benne iktatva néhány biztonsági intézkedés, és erre az ep7 még rá is erősít, hiszen a Csillagpusztítóra úgy jutottak fel, hogy extrém közel vágódtak ki a hipertérből. Oké, a hipertérben át lehet szelni egy bolygót (hiszen más térben vannak), de kétlem, hogy egy jól működő számítógép hagyná, hogy a kapitánya ilyen életveszélyes mutatványba kezdjen. Vagy ott van az, amikor egy hangárból léptek fénysebességre.

A Ghost biztonsági intézkedései viszont működnek, az fix.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, a hipertérben át lehet szelni egy bolygót (hiszen más térben vannak),

 

Szerintem nem, az erős gravitációs mező kirántja őket a hiperűrből, az Interdictorok is ezen az elven működnek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem, az erős gravitációs mező kirántja őket a hiperűrből, az Interdictorok is ezen az elven működnek.

Amennyire ez a filmekből/sorozatokból lejön, a bolygóknak ehhez nincs elég gravitációs erejük, csak a csillagoknak és fekete lyukaknak. Emlékezz csak, ha ez nem így lenne, akkor a Jedi Crashben nem tudtak volna hiperűrsebességre ugrani légkörből. Az Interdictor is valószínűleg jóval erősebb gravitációt teremt, mint egy bolygó. Lehet, hogy nem általános dolog, de érzésem szerint a bolygók nem állnak a hiperűrben száguldó hajók útjába, csak a nagyobb gravitációjú csillagok, fekete lyukak, hasonlók. Han is csak ezeket említette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Fantasztikus keresztmetszetek könyv szépen taglalja hogy lehet mesterségesen gravitációs kutat létrehozni, amely megtéveszti a hajók nav komputerét, és a hajó magátol visszazökken a normál űrbe, az ütközés elkerülése véget. Így járt Leia hajója is, a Tatooine felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire ez a filmekből/sorozatokból lejön, a bolygóknak ehhez nincs elég gravitációs erejük, csak a csillagoknak és fekete lyukaknak. Emlékezz csak, ha ez nem így lenne, akkor a Jedi Crashben nem tudtak volna hiperűrsebességre ugrani légkörből. Az Interdictor is valószínűleg jóval erősebb gravitációt teremt, mint egy bolygó. Lehet, hogy nem általános dolog, de érzésem szerint a bolygók nem állnak a hiperűrben száguldó hajók útjába, csak a nagyobb gravitációjú csillagok, fekete lyukak, hasonlók. Han is csak ezeket említette.

 

Han éppenséggel a következőket mondja: "Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani, ha nincsenek pontos koordinátáink a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának, aztán akkor jó'ccakát."

A Malevolence is úgy pusztult el, hogy beleugrott egy holdba, vagy bolygóba.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han éppenséggel a következőket mondja: "Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani, ha nincsenek pontos koordinátáink a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának, aztán akkor jó'ccakát."

A Malevolence is úgy pusztult el, hogy beleugrott egy holdba, vagy bolygóba.

Nem, Han ezt csak a magyar szinkronba mondja, ami megint egy remek példa arra, hogy az nem fordítás, hanem csak ferdítés, és sajnos emiatt csúnya félreértések születnek. A szöveg így hangzik valójában:

 

"Traveling through hyperspace isn’t like dusting crops, boy! Without precise calculations we could fly right through a star or bounce too close to a supernova and that’d end your trip real quick, wouldn’t it?"

 

Magyarul:

 

"A hiperűrben utazni nem olyan, mint növényeket permetezni, kölyök! Pontos számítások nélkül belerepülhetünk egy csillagba, vagy túl közel kerülünk egy szupernovához, és akkor az utunk gyorsan véget ér, nem igaz?"

 

Han egy szót sem szól bolygókról. ;)

 

A Malevolence meg szimplán valóstérben beleszáguldott a holdba, nem lépett fénysebességre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han egy szót sem szól bolygókról. ;)

Itt félig-meddig offként, de a témához kapcsolódóan szeretném felhívni a figyelmet egy, azóta már megszűnt, nyelvi anomáliára a magyar helyesírás szabályaiban.

 

Amikor én iskolába jártam, minden egyes csillagászati objektum elnevezése csillagnévnek számított. Maradandó élményem, amikor küzdöttem általános iskola alsó tagozatban a magyartanárommal, amikor a helyesírási szabályzatban a csillagnevekhez értünk, és elkezdte sorolni a hivatalos példákat: Nap, Merkúr, Vénusz, Föld, Hold, Mars, satöbbi. Mint a csillagászat után meglehetősen rajongó kissrác, feltettem a kezem, és megszólítás után elkezdtem kifejteni, hogy ez mekkora őrült nagy baromság, mert a felsorolt példák között volt összesen egy darab csillag, a többi pedig bolygó vagy hold. Körülbelül az egész osztály teljesen hülyének nézett, hogy mit pattogok, mit okoskodok, főleg, amikor felsoroltam igazi csillagneveket, mint pl. Mira, Aldebaran vagy Deneb. Elég dühítő volt. Végül hanyagolva lett a téma, és ki lett jelentve, hogy azok csillagnevek, és kész.

 

A győzelmemre 2008-ban került sor, amikor az Akadémia elhatározta, hogy ez tényleg baromság, és hogy a helyesírási szabályzat 12. kiadásánál átírják a fejezet alcímét, és "Csillagnevek" helyett "Csillagászati elnevezések" lesz. :D Ez 2015-ben be is került a 12. kiadásba.

 

Bár nem hiszem, hogy konkrétan emiatt az anomália miatt lett a "star" bolygónak fordítva, de ez is benne lehet a pakliban, ki tudja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Talán most először éreztem azt, hogy egy ilyen volumenű történet elmeséléséhez kevés volt a 20 perc. Sajnos a végét így összecsapottnak éreztem, itt talán jobb lett volna egy kétrészes történetszál. Nekem fájóan hiányzott, hogy a lasatok őshazáját legalább néhány kép erejéig megmutassák. Talán majd egy képregényben vagy később egy epizódban.

 

Ettől függetlenül kiváló hangulatú epizód volt, az egyik kedvenc Rebels-részem lett. Ha nincs az Interstellar-ra hajazó látvány és alatta az a fantasztikus hegedűdallam, akkor egyértelműen Hondo miatt lett volna emlékezetes az epizód. :D Amennyire utáltam a fazont annak idején, még a TCW legelején, olyannyira lett mostanra az egyik kedvenc mellékszereplőm. Nagyon jó szövegei voltak.

 

A mitológiás részeket is rendben találtam, örülök, hogy a sorozatok lehetőséget teremtenek arra, hogy az Erő filmektől eltérő aspektusai, megnyilvánulási formái is megjelenjenek (és nem egy esetben egy egész nép mitológiája épül erre). Zeb háttérsztoriját tovább mélyítették, dilemmája remekül lett ábrázolva (viszont kár, hogy a többi részben inkább állandóan bohókás szereplőnek tűnik, karakterének mélységére kevés kibontakozási lehetőség volt). Kíváncsi vagyok, mit tud még az a bo-fegyver. Az utolsó két perctől eltekintve ez egy frenetikus epizód volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x13 - Legends of the Lasat

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.