Ugrás a kommentre

Vicces és kedves dolgok


lipi

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ha akarnék sem tudnék akár fele ilyen hülyeségeket összehordani :D

 

Lehet, hogy csak viccel. :D De nagyon úgy tűnik, komolyan gondolja.

Még hogy a SW a Volt egyszer egy vadnyugat koppintása... XD Ja, az Avatar meg a Gyűrűk Uráé, a Harry Potter a Star Trek-é, a Kaptár az Indiana Jones-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Pár kommenttel lejjebb olvashattátok, hogy van egy fejben nem túl erős felhasználó a Filmkatalógus.hu fórumán, aki non-stop irkálja a baromságait orrvérzésig. Érdemes elolvasni néhány hozzászólását, én szakadtam tőlük a röhögéstől. :D Néhányat amúgy már átmásoltam. A Star Wars-os véleményeit érdemes leginkább elolvasni. :D

>>>Közérdekű közlemény: az alábbiakat csak is erős idegzetűek tekintsék meg!<<<

 

http://www.filmkatalogus.hu/hozzaszolasok-639175

 

A kedvencem tőle:

 

Lucas egy plagizáló f*sz.A star wars egy koppintás.A sztorit és a karaktereket leone volt egyszer egy vadnyugat című filmjébő opta.Mindent innen vett.Bizonyíthatóan lopás az egész.

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tavaly nyári filmünk, effektelve, megvágva (általam). Bár 15 perc, de az utolsó 4 perc a baki parádé, ami Dzséjt szerint a legviccesebb rész. Még szerencse.

Egyébként Dzséjt már látta, és neki tetszett, úgyhogy... :D Szerintem is az eddigi legütősebb. Jó szórakozást, minden építő kritikának örülünk.

 

http://www.youtube.com/watch?v=y7gp38BoiNo

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes kis film volt. Az külön jó volt benne, ahogy a fekete-fehér és a színes felvételek változtak az interjúknál. Az ápoltak mindig fekete-fehérben voltak, az ápolók (akik elvileg épelméjűek) meg mindig színesben nyilatkoztak... aztán a végén náluk is átváltott fekete-fehérbe. Illetve az is tetszett, hogy Chris tényleg nem lépett interakcióba senkivel. Mondjuk annál a jelentnél mikor megérkezik a professzor akkor a két ápoló mintha kiesett volna egy kicsit a szerepből. Mondják, hogy milyen szörnyűség történt és közbe majdnem elröhögik... ja meg a doktor úr sem élte bele magát túlzottan a szerepbe, de a többiek jók voltak, főleg Eric + a férfi ápoló. Jól ki volt találva az egész és figyeltetek az ilyen apró részletekre is, hogy az a kis elem jel pl. folyamatosan csökken... gratulálok! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes kis film volt. Az külön jó volt benne, ahogy a fekete-fehér és a színes felvételek változtak az interjúknál. Az ápoltak mindig fekete-fehérben voltak, az ápolók (akik elvileg épelméjűek) meg mindig színesben nyilatkoztak... aztán a végén náluk is átváltott fekete-fehérbe. Illetve az is tetszett, hogy Chris tényleg nem lépett interakcióba senkivel. Mondjuk annál a jelentnél mikor megérkezik a professzor akkor a két ápoló mintha kiesett volna egy kicsit a szerepből. Mondják, hogy milyen szörnyűség történt és közbe majdnem elröhögik... ja meg a doktor úr sem élte bele magát túlzottan a szerepbe, de a többiek jók voltak, főleg Eric + a férfi ápoló. Jól ki volt találva az egész és figyeltetek az ilyen apró részletekre is, hogy az a kis elem jel pl. folyamatosan csökken... gratulálok! :)

Köszi! De jó, hogy kiszúrtad, mert direkt ezért tettem bele a fekete-fehér/színes váltakozást! :) És valóban, sajnos az a jelenet a végén nem sikerült olyan jól, de hát a színészi teljesítmények sajnos nem egyenletesek, ezzel néha nehéz mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem :) Építő szándékú kritika következik.

 

 

A zeneválasztás nagyon jó. A dialógusok hangkeverése viszont rossz értelemben olyan mint egy magyargyártású szappanoperáé, már bocs. Valahogy hiányzik belőle a természetesség. Élőben ha két ember beszélget akkor nincs egy vágásnyi szünet a két megszólaló közt, és mintha a hangerő sem lenne egyenletes a beszélők között. Én egy-két tizedmásodperccel még megrövidíteném a vágásoknál.

A "követjük Eriket kamerával a házfalnál" snittnél én kézikamera helyett állványról rázoomolást használtam volna. Így olyan érzés volt mintha szándékos kézikamera-effektet látnék, aminek akkor lenne értelme (itt) ha a történet szerint is kézikamerával vették volna föl.

Az "Úristen, Niki, úristen!" - nél nem egyértelmű hogy mire reagálnak. Egyik pillanatban békés séta, aztán eszükbe jut hogy ennél a kőnél meg kell fordulni és úristennikizve távozni a másik irányban. Meghallottak, megláttak valamit? Nem derül ki, és ez a rendező bakija. A vágó annyit menthet, ha kiszórja a snitt elejét és a néző csak annyit lát hogy az előző jelenet után mindkettő üvölt és elrohan.

A sötétben keresgélős rész hangulatos, főleg, ha jól láttam a sötétben forgatott résznél még volt valami a papíron.

Rutherford belépője minden csak nem tekintélyt parancsoló. Nem volt egy ismerős akitől egy pofásabb autót elkérhettetek volna arra, hogy beparkoljon a nyaraló elé vele a színész? Nem a magyar egészségügy általános pénzügyi állapota a témátok....

A poén az jóóóóóóóó! És így értelmet nyert hogy miért lett feketefehér a videó a végén.

A facepalm lehetett volna kicsit hosszabb. Így csak olyan mintha azt mondaná "Nem volt elég hatodszor fölvenni ezt a jelenetet?" (Zárójelben: a bakiparádés verzió, amiben ott áll Erik a háttérben, az nagyon jól sikerült. Hollywoodban ezt a felvételt használnák, utólag számítógéppel kiretusálva a plusz egy szereplőt.)

A "2013-ban kudarccal zárult" rész az naaagy."

A vízipingpong a végén nagyon kifejező, bár sokkal inkább átjön a tragikum mint a humor. A késélezős pedig elgondolkodtató. "Örüljünk annak, hogy van, aki nem létezik?" Gratula!

 

 

 

 

 

Nagyon jó, többszörnézős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! De jó, hogy kiszúrtad, mert direkt ezért tettem bele a fekete-fehér/színes váltakozást! :) És valóban, sajnos az a jelenet a végén nem sikerült olyan jól, de hát a színészi teljesítmények sajnos nem egyenletesek, ezzel néha nehéz mit kezdeni.

 

Egyébként van más filmetek is, vagy ez volt az első ilyen próbálkozás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde! Ez már az 5. film volt. A többi más stílusú, és kevésbé profi. Ha ezzel együtt érdekel, írj rám üzenetet és átküldöm a linkeket! Azoknak nem én csináltam az utómunkálatát (hanem Dr. Rutherford. :D)

 

Most nézem :) Építő szándékú kritika következik.

Köszi! :)

 

A zeneválasztás nagyon jó. A dialógusok hangkeverése viszont rossz értelemben olyan mint egy magyargyártású szappanoperáé, már bocs. Valahogy hiányzik belőle a természetesség. Élőben ha két ember beszélget akkor nincs egy vágásnyi szünet a két megszólaló közt, és mintha a hangerő sem lenne egyenletes a beszélők között. Én egy-két tizedmásodperccel még megrövidíteném a vágásoknál.

 

Ez jó ötlet, megpróbálom majd kivitelezni. A hangerő azért nem egyenletes, mert nem egy stúdióban vettük fel, így a zajok bejátszanak néha.

 

A "követjük Eriket kamerával a házfalnál" snittnél én kézikamera helyett állványról rázoomolást használtam volna. Így olyan érzés volt mintha szándékos kézikamera-effektet látnék, aminek akkor lenne értelme (itt) ha a történet szerint is kézikamerával vették volna föl.

 

Nincs állványunk. :)

 

Az "Úristen, Niki, úristen!" - nél nem egyértelmű hogy mire reagálnak. Egyik pillanatban békés séta, aztán eszükbe jut hogy ennél a kőnél meg kell fordulni és úristennikizve távozni a másik irányban. Meghallottak, megláttak valamit? Nem derül ki, és ez a rendező bakija. A vágó annyit menthet, ha kiszórja a snitt elejét és a néző csak annyit lát hogy az előző jelenet után mindkettő üvölt és elrohan.

 

Szerintem ez csak neked nem jött át. Niki kap egy borotvát és megmutatom neki, hogy a nyakánál van a chip. Ebből összerakható, hogy mi történt abban a néhány másodpercben, amíg nem látjuk, és felfigyelnek rá az ápolók. ;)

 

Rutherford belépője minden csak nem tekintélyt parancsoló. Nem volt egy ismerős akitől egy pofásabb autót elkérhettetek volna arra, hogy beparkoljon a nyaraló elé vele a színész? Nem a magyar egészségügy általános pénzügyi állapota a témátok....

 

Vicces vagy, az van, ami van egy nyaraláson, tehát azzal kell sáfárkodni. Jó hogy nem már azt mondod, hogy cseréljem le a barátaimat profi színészekre. :)

 

(Zárójelben: a bakiparádés verzió, amiben ott áll Erik a háttérben, az nagyon jól sikerült. Hollywoodban ezt a felvételt használnák, utólag számítógéppel kiretusálva a plusz egy szereplőt.)

 

A vízipingpong a végén nagyon kifejező, bár sokkal inkább átjön a tragikum mint a humor. A késélezős pedig elgondolkodtató. "Örüljünk annak, hogy van, aki nem létezik?" Gratula!

 

A végső összeállítást nem is poénnak szántuk, sőt!!! Ezért választottam oda a Skyfallt. Poénnak ott a bakiparádé. ;)

 

Nagyon jó, többszörnézős.

 

Köszi még egyszer, tolmácsolom a többiek felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beteszem spoilerbe mert némiképp offtopik.

 

Nincs állványunk. :)

Nekem sincs, bár a helyi vásárból valószínűleg egy tripodot elég olcsón be lehetne szerezni. Ellenben van az asztalomon egy hangfal (na jó, hangfalacska) amire rá tudom rakni a fotógépet ha épp onnan szándékozok stabil felvételt készíteni. Kevésbé remeg a kép mint egy igéányes hollywoodi akciófilmben :D

 

 

Szerintem ez csak neked nem jött át. Niki kap egy borotvát és megmutatom neki, hogy a nyakánál van a chip. Ebből összerakható, hogy mi történt abban a néhány másodpercben, amíg nem látjuk, és felfigyelnek rá az ápolók. ;)

Akkor mondjuk egy eldőlő test (vagy bőrönd :) ) hangját berakhattátok volna, és a két ápoló arra a hangra néz föl.

 

 

Vicces vagy, az van, ami van egy nyaraláson, tehát azzal kell sáfárkodni.

Hát akkor pl el lehet a professzor úrnak sétálni egy elegánsabb autó előtt, és a következő snittben belép az ajtón. Ezt még úgy is föl lehet venni hogy nem látszik a rendszám, tehát a kocsi tulaja sem hisztizhet hogy engedély nélkül került az autója a filmetekbe. Mondjuk ezt még az utómunkálatok során is föl lehet venni, amíg le nem hull a hó. :)

 

Jó hogy nem már azt mondod, hogy cseréljem le a barátaimat profi színészekre. :)

Nehogy! Nevelj belőlük profi színészeket :D

 

 

 

A végső összeállítást nem is poénnak szántuk, sőt!!! Ezért választottam oda a Skyfallt. Poénnak ott a bakiparádé. ;)

Így már egyértelmű :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.