Ugrás a kommentre

Ki mit vár a Rogue One-tól?


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

A RO egy jó kezdés, a HS film szerintem egy visszalépés, de én bízom a Lucasfilmben, hogy előbb utóbb elkezdenek merészebb vizekre evezni a stories filmek kapcsán, és kapunk egy ruusani csatát, egy Jedi-Sith-Mandalore-i háborút. Ezekben én nagyobb potenciált látok, mint egy tökéletes befejezés erőltetett folytatásában.

Egy jedi-sith-Mandalore háborúról szóló film is csak a gyakásról szólna. Nem sok köze lenne az újdonsághoz. Riantól sokat várok az EPVIII-ban, remélem merészek lesznek.

 

Persze addig is jók az ilyen filmek mint a RO, remekül el lehet ütni velük az időt, ráadásul befoltoz pár lyukat. De számomra nem ez a fő attrakció. :) Az erőltetettséget meg erre is ugyanúgy rá lehet húzni. :)

Hozzászólás ideje:

Hát ezzel nem értek egyet. A RO-ban a szereplők többségének sorsát itt teljes holmály fedi. A PT főszereplőiről mind tudtuk mi lesz a sorsuk (egyedül Sheev sorsa volt kétséges, de ezt sem volt nehéz kikövetkeztetni).

 

A RO egy jó kezdés, a HS film szerintem egy visszalépés, de én bízom a Lucasfilmben, hogy előbb utóbb elkezdenek merészebb vizekre evezni a stories filmek kapcsán, és kapunk egy ruusani csatát, egy Jedi-Sith-Mandalore-i háborút. Ezekben én nagyobb potenciált látok, mint egy tökéletes befejezés erőltetett folytatásában.

 

A Palpatine-os gondolatot nem értem, az ő sorsa is teljesen köztudott volt, nyilvánvaló volt, hogy valahogy hatalomra kerül, aztán valahogy megcsúnyul, ez annyira kérdéses számomra, mint Vaderé. A PT nem tartogatott ilyen jellegű meglepetéseket. A Rogue One viszont valóban igen, annak ellenére, hogy a terveknek tudjuk a sorsát, de a szereplőkét egyáltalán nem. De ezzel együtt a filmnek ami a lehetősége, az a veszte is lehet, ugyanis meg kell szeretnem az új karaktereket a film elején, hogy érdekeljen a sorsuk. A trailerek alapján nagyon cool figuráknak tűnnek, de azért az még nem az, hogy tudok neki szurkolni. De bíztató, hogy elképesztő színészi gárdát (a sorozat eddigi legnagyobb neveiből állót) sikerült összeszedni.

 

Kétlem, hogy különböző csaták bemutatásától fog "tágulni" az univerzum, azaz a sorozat megújulni. Ahogy írtam a Han Solo-filmes témában, a legnagyobb esély az innovációra talán éppen annak kapcsán van, a rendezői a leginnovatívabbak nem csak a Star Wars sorozat Disney-s érájára kiválasztottak közül, hanem talán egész Hollywoodban (lásd A Lego-kaland). Ha belegondolok, hogy micsoda fantasztikus világokat bemutató kalandfilm is kisülhet belőle, akkor azt gondolom, hogy annak van a legnagyobb lehetősége az újításra mind a látvány, mind a történet szintjén.

 

A Rogue One ezzel szemben kiválasztott egy zsánert. Nem biztos, hogy mindig ez lesz az univerzumtágítás első számú csapásiránya, főleg, hogy az már látszik, hogy a filmben túl sok újfajta helyre nem látogatunk (de sokkal több ez így is, mint a VII. esetén), és túl sok különös fajt nem fogunk megismerni, a mese jelleg itt némileg ki fog veszni ebből a háborús-realista stílus erősödésével. De ez jól is van így.

 

Az újító gondolatok helyei a különálló filmekben keresendők. A 7. rész megismerése és a 8. pletykái alapján valószínűleg a fő sorozat innentől inkább biztonsági játékot fog játszani, és a Story-kban fog inkább megjelenni a kísérletező jelleg.

Hozzászólás ideje:

Kétlem, hogy különböző csaták bemutatásától fog "tágulni" az univerzum, azaz a sorozat megújulni.

Ennek ellenére már most tudjuk, hogy bemutatásra kerül majd a Jedi Rend számára fontos bolygó, a Jeddha. Emellett kapunk 3 másik új bolygót, amiből 2-n erős Birodalmi jelenlét feltételezhető. Ilyeneket még nem láttunk nagyvásznon. Nyilván nem ez lesz a leginnovatívabb film a sorozatban, de már most látszik, hogy nem egy átlagos csihi puhi film lesz jól ismert helyszíneken, jól ismert szereplőkkel.

 

A Palpatine-os dolgot meg azért hoztam fel, mert az epIII-ig egy átlag nézőnek nem volt egyértelmű, hogy ő lesz az Uralkodó (pláne az epI magyar szinkronja miatt). Ez tartogathatott kisebb meglepetést, de őt leszámítva mindenki sorsa kőbe volt vésve.

Hozzászólás ideje:

De bíztató, hogy elképesztő színészi gárdát (a sorozat eddigi legnagyobb neveiből állót) sikerült összeszedni.

Mármint az összes filmet tekintve? Ilyen tekintetben nyilván csak a trilógia nyitódarabjait érdemes nézni, hiszen a folytatásoknál már pont a Star Wars brand miatt eleve előnnyel indulnak a visszatérő színészek. De még így is azt gondolom, hogy az Ep.1 előrébb tart, mint a Rogue One.

 

A Palpatine-os dolgot meg azért hoztam fel, mert az epIII-ig egy átlag nézőnek nem volt egyértelmű, hogy ő lesz az Uralkodó (pláne az epI magyar szinkronja miatt). Ez tartogathatott kisebb meglepetést, de őt leszámítva mindenki sorsa kőbe volt vésve.

Szerintem ez (az OT ismeretében) tényleg maximum kisebb meglepetés lehetett csak.

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Mármint az összes filmet tekintve? Ilyen tekintetben nyilván csak a trilógia nyitódarabjait érdemes nézni, hiszen a folytatásoknál már pont a Star Wars brand miatt eleve előnnyel indulnak a visszatérő színészek. De még így is azt gondolom, hogy az Ep.1 előrébb tart, mint a Rogue One.

 

Nyilván a nyitórészekről beszélek, a castingok akkor történtek meg. Az Ep. 1-ben levők közül: Portman addig gyerekszínész volt, Terence Stamp és Samuel L. Jackson alapfilmek színészei voltak, de ők nagyon kis szerepekben voltak; Jake Lloyd pláne gyerekszínész; Neeson - bár játszott egy-két jobb filmben (Misszió, Love Actually), nem annyira elismert színész, amúgy most sem az, csak meg tudta újítani a karrierjét az akciófilmekkel -- egy elképesztő alakítása viszont volt már akkor; akkor McGregor volt a legpofátlanabb, legvagányabb választás, és így utólag megállapíthatjuk, hogy talán ez jött be a legjobban, ő addig underground színész volt, nagyon más filmekben játszott. McDiarmid esetén hozzá kell tenni, hogy azért az is egy nagy felismerés, hogy őt megtartották, simán castingolhatott volna újra Lucas. Ez nagy dolog, hogy felismerte, hogy McDiarmid jó a feladatra.

 

A VII. részben is azért eléggé elképesztő casting volt: oké, Ridley és Boyega nem ismertek, de Driver már eléggé feltörekvő a Csajokkal, Max Von Sydow az európai film egyik legnagyobb legendája (sajnos ő sem szerepelt sokat), Oscar Isaac elképesztő, bizonyított színész már ekkor (Inside Llewyn Davis), Andy Serkis a világ 1. számú mocap színésze, Lupita Nyong'o épp hülyére nyerte magát díjakkal.

 

Rogue One esetében az az érdekes, hogy itt is folytatják azt a tendenciát, amit a VII-nél, egyszerűen mindenhonnan összeszedik a legjobbakat, ráadásul itt nagyon érezni a sokszínűséget is: Forest Whitakert nem kell bemutatnom, a legtöbb vita azon ment, hogy ő annyira mégse jó, meg nem tudom, kissé lecsúszott, stb, azért én ezt nem mondanám rá soha egy Oscar-díjasra, de fura, hogy róla ment a vita, miközben a többi: Felicity Jones jelenleg Jennifer Lawrence, Amy Adams mellett a legkapósabb Hollywood-i színésznőkhöz tartozik, ráadásul szabályosan elhappolták előle az Oscar-t; Ben Mendelsohn alapvetően sorozatban bizonyított, de függetlenfilmekben is remekelt (Animal Kingdom), akárcsak Riz Ahmed (pl. Nightcrawler), utóbbi sorozatban is nagyon megállta a helyét (Night of); Alan Tudyk egyrészről bizonyítottan jól tud életre kelteni nem emberi figurákat filmekben, másrészről meg FIREFILY; Donnie Yen pedig Kína egyik legnagyobb exportcikke, és nagyon fontos, hogy amellett, hogy ő most az aktuális Jackie Chan vagy Bruce Lee, az Ip Man sorozat még ezen felül kifejezetten színvonalas is; sajnos sem Jiang Wen-t sem Diego Lunát nem ismertem, utóbbinak láttam filmjét, de őt külön nem jegyeztem meg az adott filmből (pl. Milk ilyen).

 

Mads Mikkelsen pedig: nos, szerintem soha nem dolgozott még egy színész sem Star Wars-filmen, akinek már az adott SW-film megkezdéséig ekkora nagy jelentősége volt a filmművészetben (nyilván később volt, aki sokra vitte: Ford, Portman, stb). Illetve kettő igen: Alec Guinness, és Max Von Sydow, de ők már akkor nagyöregek voltak, Mikkelsen pedig még bőven középkorú. Jelenleg szerintem Európa legnagyobb színésze, amit olyan filmekkel érdemelt ki többek között, mint a Vadászat, Ádám almái, Pusher-filmek. Tudom, hogy az emberek többsége csak azt nézi, van-e Oscarja, vagy Golden Globeja egy adott színésznek, pedig én amondó vagyok, hogy talán még nagyobb dolog, mint az Oscar, Cannes-ban díjat nyerni (és erre legalább magyar színészt is tudunk mondani Törőcsik személyében). Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni, arról nem is beszélve, hogy most már Hollywood-ban is nagy sztárnak számít, köszönhetően a Casino Royale-nak, a Hannibal-nak és ugye most a Doctor Strange-nek.

 

 

Lehet azon vitatkozni, h ki kinél jobb színész, ráadásul még ennél sokkal fontosabb, hogy jól illett-e a castingra, mert pl. Ridley teljesen ismeretlen volt, de kiváló lett, míg azért Boyegától ugyanezzel a kiindulással mégsem ájultam el. Egy alakítás esetében igazából a néző számára nem látszik, de nagyobb szerepet játszik a színész tevékenységénél az, hogy jól van-e a karakter megírva, a rendező jól, a karakterhez illően választotta-e ki az adott embert a feladatra és aztán utána jól instruálta-e. Pl. Portman esetén nem gondolom, hogy maradéktalanul pontos munka született az SW esetén, annak ellenére, hogy amúgy jó színésznő, és ne haragudjatok, hogy ezt írtam, nyilván sokaknak fontos Padmé karaktere, ettől még lehet szeretni. De pl. McGregor iszonyújó volt. McDiarmid mindkét trilógiában tökéletes volt, bár szerintem a 4 (+1 TESB) feltűnése együtt ad ki egy igazán összetett alakítást. Ford meg filmtörténelem.

 

Szóval mindent egybevetve az is lehet, hogy Mikkelsent végül egy oda nem illő izének fogom érezni, és Jiang Wen-t meg imádni fogom. De így előzetes saccolás alapján ez egy baromierős casting, és fenntartom, hogy így látatlanban a legerősebb a sorozatban, mégha voltak is jók korábban. A különlegessége, hogy egyaránt nagyon erősen Hollywood-i, erősen függetlenfilmes (de azért nem teljesen ismeretlen), és a világ teljesen más tájain népszerű színészeket mert egymás mellé helyezni.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
Hozzászólás ideje:

Azért Samuel L. Jackson esetében felvontam a szemöldököm. Csak néhány Baljós árnyak előtti filmje, ami kapásból eszembe jutott, és amelyekben főszerepet vitt: Ponyavergény, Die Hard 3, A Gömb.

Hozzászólás ideje:

Azért Samuel L. Jackson esetében felvontam a szemöldököm. Csak néhány Baljós árnyak előtti filmje, ami kapásból eszembe jutott, és amelyekben főszerepet vitt: Ponyavergény, Die Hard 3, A Gömb.

 

Igen, lehet, hogy félreérthető voltam: ők a Baljós árnyakban voltak kis szerepben.

Hozzászólás ideje:

Én ennyire nem bízom Hollywood forgatókönyvíróiban, és őszintén szólva, még ez a film sem adott alapot arra, hogy reménykedjem benne. A rendezője még nem tett le semmi olyat az asztalra, ami számomra igazán értékelhető lenne, a sztoriban aggaszt, hogy John Knoll ötlete alapján készült (még nem láttam olyat, hogy jó dolog sült ki abból, ha egy trükkmester ilyen pozícióba kerül), a másik két íróból is csak az egyikre mondom azt, hogy bizakodásra ad okot, de igazából egyedül a szereplőlista biztató, viszont láttunk mi már épp elég remek színészekkel telezsúfolt sz*r filmet.

 

De legyen igazad. Azzal egyetértek, hogy jó alapot ad rengeteg régi szereplő szerepeltetésére. De ezzel is ésszel kell bánni. Nem szabad túlzsúfolni. Semmi értelme mindenkit belegyömöszölni. Viszont, ahogy azt korábban írtam, Organát én is díjaznám, ha jól belehelyeznék a filmbe, mert méltatlan módon bántak el vele. Itt megkaphatná a búcsúját. Mint ahogy szerint Leia, Tarkin és Vader szerepeltetése is kötelez - sőt, ha a Yavin IV megjelenik, akkor bizony Dodonna sem maradhat otthon. Lehet, hogy Cushing meghalt, de istenem, nem ez lenne az első alkalom, hogy más játssza ugyanazt a szerepet.

 

Palaptine-t viszont hagyják ki. Rá abszolúte semmi szükség. Mint ahogy Acbarra sincs szükség, mert úgy tűnik, hogy a film felszíni csatával lesz megáldva, Acbar viszont az űrflotta parancsnoka. Madine tábornoknak lenne inkább helye egy ilyen filmben.

 

Dzséjt ezeket továbbra is fenntartod? Vagy az azóta megjelent előzetes hatására talán kissé bizakodóbb lettél a forgatókönyvírókkal szemben? És úgy tűnik lesz űrcsata.

Hozzászólás ideje:

Bár bizakodóbb vagyok a trailerek után, ez inkább a lelkesedésnek tudható be, magában az alkotókban még mindig nem bízom. Ezen a téren semmi sem változott. A film lesz a fordulópont.

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

A legsötétebb folt a stábban szerintem Chris Weitz, forgatókönyvíró. Ő már rettenetesen sok dolgot csinált, és rettenetesen tehetségtelenül. Tony Gilroy viszont pár fokkal jobbnak ígérkezik.

 

Edwards szerintem még nagyon kevés filmben volt benne, a Godzilla nem sikerült túl jól, hát istenem, eleve a műfaj nem szokott túl sok jó filmet ontani, és egyből nem általánosítok. Lehet, hogy most megcsinálja az élete filmjét. Biztos, hogy úgy állt hozzá, hogy tudta, hogy most ez a legnagyobb lehetősége eddigi karrierje során, és aránytalanul nagy az eddigiekhez képest.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
Hozzászólás ideje:

Pontosan az ilyen kifejezések miatt nincs bennük még nagy bizadalmam:

- Chris Weitz: "rettenetesen sok dolgot csinált, és rettenetesen tehetségtelenül" - pontosan!

- Tony Gilroy: "pár fokkal jobbnak ígérkezik" - a rettenetesnél pár fokkal jobb a szememben rettenetesen kevés. Annak ellenére, hogy a Bourne-filmeket szeretem, de ahhoz azért sokat hozzátett a rendezés, a színészek, az akciójelenetek, stb.

- Gareth Edwards: "még nagyon kevés filmben volt benne, a Godzilla nem sikerült túl jól" - na ez az, hogy egy igazán értékelhető filmje van, és az sem sikerült túl jól. Bár nekem a Godzilla-filmek szintjén mérve tetszett a Godzilla, azért a Rogue One legyen sokkal jobb.

Őszintén szólva, remekül összefoglaltad, miért nem bízom még mindig a készítőkben: mert rettenetesen tehetségtelenek, vagy annál csak pár fokkal jobbak, vagy az egyetlen értékelhető filmjük sem túl jó. Ez a leírás nem jó ajánlólevél. Ha bármilyen más filmről lenne szó, nem is érdekelne.

Persze, ettől még lehet a Rogue One jó, sőt, kiváló, ez lehet akár a legjobb Star Wars-film is, csak momentán még tartok attól, hogy nem az lesz. Ehhez még hozzájön, hogy a trailerek alapján nekem úgy tűnik, hogy az utóforgatáson legalább annyi változáson esett át a film, mint anno az ep3. Nem tudom, hogy ez jó-e vagy rossz, abban sem vagyok biztos, hogy valóban így történt-e (nekem Saw két különböző kinézete és néhány olyan jelenet sugallja ezt, amit jelenlegi tudásommal nem tudok beilleszteni a film cselekményébe), ez is csak egy érzés.

Összességében: várom a Rogue One-t, remélem, hogy nagyot fog szólni, de az elvárásaim alacsonyak. Kapjak néhány szerethető karaktert és legalább egy látványos csatát, és kicsit merülhessek el újra a Star Warsban, aztán akkor már elégedetten jövők ki a moziból. Csak éppen nagyon félek attól, hogy az egész film szét fog esni a vásznon. :para:

Hozzászólás ideje:

Szerintem nem lesz bonyolult az egész. Négy részre osztanám a filmet, ami legalább 3 akciócsúcspontot jelenthet. 1. Látjuk Jyn gyerekkorát, apával anyával, amint a Birodalom átszövi azt. 2. Megbeszélik a Felkelők, hogy megkeresik Jynt-t és kiszabadítják, mer Galenről nincs információ, ez sikerült. 3. Megbeszélik Jyn-nel a felkelők, hogy megkeresik Galen-t. Megtalálják, de kiszabadítani nem tudják, valamint fontos információkhoz jutnak, hogy hol örzik a terveket. 4. A Zsivány csapat megszerzi a terveket. Nos ez így elég egyszerű, mint a raklap. Most az a kérdés, hogy a flashback-et a film elején sütik el, vagy be be szurkálva Jyn karakterfejlődésének különböző szakaszaiba, min motivációt.

 

Engem jobban zavar az, hogy a címet adó Rogue One hívójel kitalálása annyira fantáziátlanra sikerült. Az nagyon kevés, hogy Bodhi Rook benyögi hogy legyen Rogue One, a többiek meg bólogatnak, mint a birkák. Mert, miért pont az legyen? Kérdezhetném. Hát, mert csak. Nekem legalábbis ez jött át. Ez nem éppen a mítosz építés legjobb módja. Legalább kapjon valami történetet az elnevezés. Vezessék le valami eseményről, vagy hagyományról, vagy hőstettről ami a Felkelökkel, vagy Rook-al, vagy a népével történt. Mert ez így harmatgyenge. Szóval nálam eddig egyedül ez ad aggodalomra okot. Egyébként a Godzilla tetszett, csak Ken Watanabe állandóan izzadságban fürdő, eltorzult arcát nem értetttem soha, hogy ennek az embernek, mi a baja, mert a filmből rohadtul nehezen hámoztam ki. :lol:

Hozzászólás ideje:

Én egyelőre kifejezetten bizakodó vagyok. A Godzilla rendezés szempontjából szerintem teljesen rendben volt. A forgatókönyv gyengécske volt, de az nem Edwards sara. Én itt most bízok abban, hogy a sokat emlegetett Story Group illetve az a közös együttműködés amiről Filoni meg a többiek is beszéltek ki tudja köszörülni a forgatókönyv esetleges csorbáit. Pablo egyébként is szereti hangsúlyozni, hogy ők nem csak tanácsadók hanem annál jóval többek. Ez lesz az első nagy tesztjük.

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Én is várakozással tekintek a film elé, és nem bocsájtanám meg ha elrontanák. Én is attól várom a legtöbbet mint Bomarr. Pabloék nem fogják hagyni elb*szni a filmet.

 

Pécsi. A rouge utalhat a zsoldosokra is, akiket ez az elnevezés nagyon is jellemez.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Hozzászólás ideje:

Én is várakozással tekintek a film elé, és nem bocsájtanám meg ha elrontanák. Én is attól várom a legtöbbet mint Bomarr. Pabloék nem fogják hagyni elb*szni a filmet.

 

Pécsi. A rouge utalhat a zsoldosokra is, akiket ez az elnevezés nagyon is jellemez.

 

Szerintem a Felkelők nem fizették őket, ha igen nagyon meg fogok lepődni. Valóban elég vegyes, szedett vedett társaság, és valószínű hogy hivatalosan egyáltalán nem tagjai a Felkelők Szövetségének (kivéve Cassian Andor) de szerintem meggyőződésből harcolnak, főleg Jyn lelkesítő beszédét követően. Talán ha lenne közöttük köztörvényes bűnöző, mint az endori csapatban, de ezek csupa szabdságharcosok a maguk módján, de az is lehet hogy van valamelyiküknek katonai multja sötét cslekedetekkel terhelve. Na mindegy, lehet hogy a trailerben a szövegkörnyezetből kiragadva tünt olyan hírtelen jött beszólásnak Rook részéről. Majd kiderül.

Hozzászólás ideje:

Engem jobban zavar az, hogy a címet adó Rogue One hívójel kitalálása annyira fantáziátlanra sikerült. Az nagyon kevés, hogy Bodhi Rook benyögi hogy legyen Rogue One, a többiek meg bólogatnak, mint a birkák. Mert, miért pont az legyen? Kérdezhetném. Hát, mert csak. Nekem legalábbis ez jött át.

 

Ez poén egyébként...

Hozzászólás ideje:

az is lehet hogy van valamelyiküknek katonai multja sötét cslekedetekkel terhelve

Jyn Erso: ellenállás a letartóztatással szemben, lopás, birodalmi papírok hamisítása, súlyos testi sértés

K-2SO: átprogramozott birodalmi harci droid

Baze Malbus: szabadúszó bérgyilkos

Bodhi Rook: egykori birodalmi katonatiszt

 

Szerintem van köztük olyan, akinek van katonai múltja és/vagy sötét cselekedet a múltjában. Tippre a két ex-birodalmit, a bérgyilkost (még csak nem is fejvadász, ami néha élve kapja el az "árut"), és azt a csajt mondanám, akit még a Lázadók is bilincsbe kísérnek a nagyfőnök-asszony elé. :)

Hozzászólás ideje:

Hiteles sw-filmet várok. Azaz illeszkedjen az sw-uniwerzumba. Higgyem el hogy ez az első győzelem a Birodalom ellen, hihető legyen az átsugárzás, és illeszkedjen az EP4-be. Ennyi a kivánságom. Azt hogy az alkotók előtte mit csináltak azt magasról lecsokizom, hisz azt elképzelni sem tudom hogy a Disney a 4 milliárd dolláros vételárat úgy hozná vissza hogy tehetségtelen alkotókat alkalmazna. Lehet úgy látták hogy anno igaz nem igazán jó filmeket adták a nevüket, de tehetségesek csak nem kapták meg azt a szabadságot amit akartak. Persze ez csak egy gondolat. De biztos vagyok abban hogyha magával ragad a film és beszippant tőlem Tarr Béla is rendezhette volna. :D

Hozzászólás ideje:

Hiteles sw-filmet várok. Azaz illeszkedjen az sw-uniwerzumba. Higgyem el hogy ez az első győzelem a Birodalom ellen, hihető legyen az átsugárzás, és illeszkedjen az EP4-be. Ennyi a kivánságom. Azt hogy az alkotók előtte mit csináltak azt magasról lecsokizom, hisz azt elképzelni sem tudom hogy a Disney a 4 milliárd dolláros vételárat úgy hozná vissza hogy tehetségtelen alkotókat alkalmazna. Lehet úgy látták hogy anno igaz nem igazán jó filmeket adták a nevüket, de tehetségesek csak nem kapták meg azt a szabadságot amit akartak. Persze ez csak egy gondolat. De biztos vagyok abban hogyha magával ragad a film és beszippant tőlem Tarr Béla is rendezhette volna. :D

 

Eddig a Disney-nek bejött a nem annyira ismert rendezők alkalmazása (Russo fivérek, James Gunn kérdezhetnénk, hogy kik ezek?), és nézhető jó filmeket csináltak az MCU-n belül. Persze Feige szigorúan felügyelte őket. Ebből a szempontból a SW-t sem féltem. Szerintem a Disney-en belül van egy csapat, aki állandóan készenlétben van és kisegíti a rendezőpalántákat, ha éppen nem boldogulnának a rájuk bízott filmekkel. Persze megnéznék pl. egy Scott, Nolan, Spielberg, vagy Tarantinó által rendezett SW filmet is, hogy milyenek lennének.

Hozzászólás ideje:

Hiteles sw-filmet várok. Azaz illeszkedjen az sw-uniwerzumba. Higgyem el hogy ez az első győzelem a Birodalom ellen, hihető legyen az átsugárzás, és illeszkedjen az EP4-be. Ennyi a kivánságom. Azt hogy az alkotók előtte mit csináltak azt magasról lecsokizom, hisz azt elképzelni sem tudom hogy a Disney a 4 milliárd dolláros vételárat úgy hozná vissza hogy tehetségtelen alkotókat alkalmazna. Lehet úgy látták hogy anno igaz nem igazán jó filmeket adták a nevüket, de tehetségesek csak nem kapták meg azt a szabadságot amit akartak. Persze ez csak egy gondolat. De biztos vagyok abban hogyha magával ragad a film és beszippant tőlem Tarr Béla is rendezhette volna. :D

:lol: Szinte látom magam előtt: 90 percig forog körbe a kamera Jeddha pusztaságában, majd egyszer csak BUMM becsap a HCS donga lábú kifejletlen lézere. Ezek után a kamera az ég felé fordulna lassan és a bolygóról nézhetnénk a felvillanó lézersugarakat a Jeddha feletti csatából! Mindig is tudni akartam, mit érezhetett Luke mikor a feje felett a Tatooine-on látta a harcoló feleket, hát íme! Alacsony költségvetésű lenne, az tuti. :D

Hozzászólás ideje:

Hiteles sw-filmet várok. Azaz illeszkedjen az sw-uniwerzumba. Higgyem el hogy ez az első győzelem a Birodalom ellen, hihető legyen az átsugárzás, és illeszkedjen az EP4-be. Ennyi a kivánságom.

Ezzel én is kiegyeznék. :)

  • 2 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Lassan felcsigázódom..

Szóval már nem érembe annyival, hogy "ne csesszék el", meg "jól illeszkedjen" a sagaba stb.

Egy nagyon ütős filmet várok, nagyszerű látvánnyal, jó karakterekkel, jó humorral, epikus pillanatokkal!

Hozzászólás ideje:

:lol: Szinte látom magam előtt: 90 percig forog körbe a kamera Jeddha pusztaságában, majd egyszer csak BUMM becsap a HCS donga lábú kifejletlen lézere. Ezek után a kamera az ég felé fordulna lassan és a bolygóról nézhetnénk a felvillanó lézersugarakat a Jeddha feletti csatából! Mindig is tudni akartam, mit érezhetett Luke mikor a feje felett a Tatooine-on látta a harcoló feleket, hát íme! Alacsony költségvetésű lenne, az tuti. :D

 

 

Az ep4 egyik kivágott jelenetében benne van. Nézi az eget és látja a villózásokat :D

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

Lassan felcsigázódom..

Szóval már nem érembe annyival, hogy "ne csesszék el", meg "jól illeszkedjen" a sagaba stb.

Egy nagyon ütős filmet várok, nagyszerű látvánnyal, jó karakterekkel, jó humorral, epikus pillanatokkal!

 

Ja? egyébként jelentem megkaptam! :clap:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.