Ugrás a kommentre

Fórumtali


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Jó volt Veletek beszélgetni, mint mindig. :) Még maradtam volna, ha nem jön közbe a SPAR Maraton. Egyébként a rokonom rendben lefutotta a 42 km-t, és nagyon jól esett neki, hogy a család is ott volt a célegyenesben, neki drukkolva lelkesen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat sajnos nekem nem jott ossze a 24 villamoson 2 roma szarmazasu reszeg nekiallt kotozkodni a vill vezetovel es mire eszbe kapok mar engem rug vag kop mivel engem sem kellet feltenei letepertem es a torkanak szegeztem a terdem hogy mig elajul addig is figyeljem a masikat senki odasem jott hogy mi merre csak vonyitoott mindenki hogy hadjam abba mert lekesik a buszt meg a vonatot a vezeto is csak anyirra alt meg hogy kidobjam a szemetet aztan mire eszrevettem leesett a korona tomesem az utestol es orvost kellet keresnem szrencse a regi dokim meg fogadni tudott delutan de igyis elkestem mindent sajnos nem tudtam meglatogatni senkit hat ez tortent ma ertem visza erdelybol gondoltam megosztom ezt veletek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szép harc lehetett! Hol történt az eset?

Hat a vagohid utcatol mar zajongtak es valahol elfordultunk jobbra a kelete fele kb 2 vagy 3 megalot mehettunk fejben nem tudom mert utanna az adrenalin mar kabulatot okozott nekem is csak arra emlekszem hogy iszonyat faj a fogam s ez mar a keletinel volt onnan metro nyugati szinhaz mogott van a rendelo es csak ott higgadtam le. Hat harcnak nem mondanam igaz az egyiknek a huvelykulyam beszaladt a szemebe es kicsit megszeppent erre a masik belekapaszkodott a kapaszkodorudakba es elkezdett volna ketlabbal egyszerre rugni , ense voltam rest elkaptam a ket labat es lerantottam . Szerencsetlen a nyakara esett kicsit recsegett de biztonsag kedveert meg raterdeltem a torkara hogy mig ajuldozik addig tudok a masikra ugyelni de az elvolt a szemevel aztan mivel mindenki sikitozott hogy hadjam abba ,amit mai napig nem ertek miert mondjuk dolgozott az adrenalin is bevallom rendesen s nem eppen turelmes modorban szoltam egyes embereknek visza,mondvan milenne ha egy mamat vagy egy gyereket vernenek meg kit erdekel hogy lekesed a buszt , s kiszalatt meg olyan is hogy szegyelhetnek magukat hogy egy szekely parasztnak kell rendetrakni a ciganysoron ,nade ez mar mindegy. Utolag belegondolva sajnalom hogy nem zuztam be mindakettonek szilankosra az allat de akkor es ott valamiert megsajnaltam oket es nem utotttem okollel egyiket se csak secc pecc artalmatlanna tetem oket ,reszegek is voltak meg fiatalok 25-30 kb de egy verest megerdemeltek volna , amit viszont nem ertek hogy indulaskor miert huzta be a farkat a villamosvezeto mikor ott alltam enis mellete s rajuk szoltam hogy ezt azert nem kellene , smiutan a vezeto beult a fulkebe engem vettek elo s mire eszbekaptam mar rug kop vag -nak minden esetre egy elmenyel gzdagabb vagyok ::)

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem semmi hogy már délelött ilyenek vannak. Az embereket meg nem lehet elitélni nem akarnak belekeveredni ráadásul nagyon sok cigánynál kés van és értelemszerüen meghalni sem akarnak. A villamosvezető sem akart bajt még őt vennék elő és rábizonyítanák hogy ő verte a cigányokat. Plussz még utána bírósági tárgyalásra járni. Hát kösz nem. Azt is megértem ha valakit zavar hogy lekési a buszt, lehet 1 óra múlva jön a másik, lehet reptérere megy amire már megvan a jegy. Én is tudatosan utazom időre megyek minden járműhöz, nem szeretném ha késne mert emiatt az össze másikat nem érem el emiatt borul az egész napom. Nem tudhatod hogy az embereknek milyen fontos dolgaik vannak és hidd el engem is százszor jobban érdekel amit aznap el kel intéznem mint egy balhé a villamoson. De mondok egy olyat is mi van ha azért akarta elérni a buszt mert munkába ment és ha nem ér be kirúgják?

Meg hát te egyedül is elintézted őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie tisztaban vagyok azzal amit mondasz es igazat adok neked s mint irtam az adrenalin porgott bennem de es itt a de sajnos az emberek java resze nem torodom es valoszinuleg ezt vettem zokon igy utolag , s mi van akkor ha a masik oldalon ulo oregmamat vagy egy lanyt vagy gyereket kezdenek el piszkalni vajon akkor sem all fel senki . es azert az nagyon ritka hogy enyien elkesnek valahonnan szerintem egyszeruen nem akartak belekeveredni meg a vezeto sem tett hajlandosagot afele hogy rendort hivjon csak ez volt a valasza hogy naponta megesik , a masik hogy elinteztem ez magatol erhetodo szamomra edesanyam neveltetese :)) de mint mondottam jo poennak fogtam fel igaz boszantot hogy nem tudtam veletek talakozni es a doki sm volt egy olcso mulatsag nade azz elet ilyen mindig tortenik valami varatlan utazas:)))

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon kemény Hunner, de le a kalappal, hogy felvetted velük a harcot és el is bántál velük. Megértem, hogy kiakadtál, hogy nem segített senki viszont sajnos az emberek többsége fél, egyrészt azért amit Frenkie is írt, hogy ezeknél szintemindig van kés, másrészt nem egy esetet hallani, hogyha sikerrel történik a dolog később még ők járnak rosszul. Bár ha ilyen helyzet van ahol valaki eredményes tud lenni akkor merészebben kéne segíytséget nyújtani. Remélem nem lett komoly bajod és hát nagyon rossz amikor az ember elmegy, hogy jól érezze magát és ilyenek miatt meghiusul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tömegpszichózis, minél többen vannak egy helyszínen, annál kevésbé lehet számítani arra, hogy valaki segíteni fog. Mindenki a másiktól várja a megoldást. Na meg persze, ahogy írtátok is, ott van a félelem is. Az ilyen férgeknek (nincs rájuk jobb szó), nem nagy kunszt, ha szétszurkálnak bicskával, röhögve leülik azt az 5-7 évet. Sajnos ide jutottunk, de mondhatjuk, hogy ez az egész Nyugati világ problémája, csak épp máshol a bevándorlók viselkednek így és nem a cigányok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen eseteket még olvasni is szörnyű, nemhogy átélni. Sajnos manapság már nem is ritka az ilyen balhé és a tendencia se épp mutat jó irányba... :(

 

Ez tömegpszichózis, minél többen vannak egy helyszínen, annál kevésbé lehet számítani arra, hogy valaki segíteni fog. Mindenki a másiktól várja a megoldást.

Egyrészt. Ha egyedül szembesülsz egy esettel, akkor nincs kit alapul venni és tipikusan beindul egy ösztönös segíteni akarás. Ha ez nem is, akkor is érezheted úgy, hogy már csak illendőségből is illik mozdulni. Tömegben egyrészt előjön a "miért pont én" effektus, amit írtál. Másrészt pedig alapból mindenki nyugalomban van, kitör a balhé, de ekkor még mindenki passzív (idő se volt reagálni). Nem fogsz felállni és beavatkozni, mert azzal Te lógnál ki a többiek közül és viselkednél kirívóan. Mindenki így gondolkodik, emiatt általában nincs olyan, aki ezt bevállalná, inkább igazodik a közösséghez, ami így tétlen marad.

 

Na meg persze, ahogy írtátok is, ott van a félelem is. Az ilyen férgeknek (nincs rájuk jobb szó), nem nagy kunszt, ha szétszurkálnak bicskával, röhögve leülik azt az 5-7 évet. Sajnos ide jutottunk, de mondhatjuk, hogy ez az egész Nyugati világ problémája, csak épp máshol a bevándorlók viselkednek így és nem a cigányok.

Sajnos az emberre alapból nem igazán jellemző az, hogy kockáztasson mások megsegítése miatt. Egy ilyen esetben meg manapság már nemcsak konkrétan a balhénál kerülhetsz bajba. Az egy dolog, hogy megszúrhatnak, megverhetnek, extrém esetben rád lőhetnek. Ha felülkerekedsz és sikerrel meg is véded magad és a delikvenst, akkor emiatt később még alaposan megütheted a bokád. Ebben pedig a jelen jogrendszer a leginkább sáros, valamint a hatóságok is.

A túlzásba vitt liberalizmus (ami a világ "fejlettebb" részét dominálja) elég kemény diktatórikus jellemzőket eredményezett. Már annyira köteles vagy nemcsak elfogadni, de tisztelni, sőt ajnározni is a másságot (amibe a bűnözők! is beletartoznak), hogy nincs szabad véleménynyilvánítás, nem állhatsz ki magadért vagy másokért, nem védhetsz meg senkit vagy a tulajdonod. De ebbe inkább nem is megyek itt bele mélyebben, mert elég messzire vezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunner, ne lepődj meg. Ha a villamosvezető pattogna velük szemben, 5 percen belül jönne az index, vagy az origo, és lehozná, hogy indokolatlanul diszkrimináltak és tettleg bántalmaztak két ártatlan romát a 24-es villamoson... Magyarország, 2014.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel engem nem igy neveltek szamomra erthetetlen eme viselkedes ,azonban eme nem tegnap barnult egyedek -nek csak a szaja jar megha kest is vesznek elo meselhetnek de ez nem az az oldal es nem akarok ebbe belefolyni mert nincs ra idom hogy feszegessem a temat inkabb olvassunk barataim csak a SW:))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.