Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Hát igen, szerintem nekem se fog. De muszáj volt így rendelnem (lira.hu), mert volt egy akciós kuponom, ami dec. 23-ával lejár.

aha, szóval Ők is tökölődnek. Nem értem. Dzséjt már pénteken megvette, ha jól emlékszem.. Mi a tosz van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beolvastam Rogue One könyvben és van egy plot hole a filmben.

 

A könyvben ugyanis kiderült Tantive IV végig dokkolva volt Profundity hangárjában mert javítani kellett.

Mon ezt mondja amikor a jedi-ről beszélnek:“Captain Antilles’s ship is docked with the Profundity for repairs, but it’s nearly ready to go. The extraction should be simple; if it’s not, his skills will be an asset.”

 

A könyv végén pedig kiderül Profundity hangárjában tette meg az utazást Scarif-ra.

The Tantive IV wasn’t ready to fly, let alone fight. It had been the subject of frantic repairs during the lightspeed voyage from Yavin to Scarif, secure in the hangar of the Profundity where it had lain, stubbornly malingering, since its last mission.

 

Ez ugye azért érdekes mert R2-ék még a bázison voltak amikor már Raddus elindult.“I need to speak to Admiral Raddus,” she said. “He’s left already.” The man was almost stammering. “He’s in orbit aboard the Profundity. He’s gone to fight.”

És után a könyvben is benne van C-3PO: “Scarif? They’re going to Scarif? Why does nobody ever tell me anything, Artoo…?”

 

A kérdés hogy jutottak el fel a Tantive IV fedélzetére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beolvastam Rogue One könyvben és van egy plot hole a filmben.

 

A könyvben ugyanis kiderült Tantive IV végig dokkolva volt Profundity hangárjában mert javítani kellett.

 

A kérdés hogy jutottak el fel a Tantive IV fedélzetére?

Jó észrevétel, de igazából ez a plot hole a könyvben van. ;) A filmben remekül működik, mivel emlékeim szerint nem látjuk, hogy mikor indul el Raddus.

Nekem nem esne nehezemre, ha ignorálni kéne a könyvet..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megleszek csak nem értem hogy miért így oldották meg. 1000 féle lehetőség lett volna cameozni és pont úgy oldották meg hogy szembe megy a dolgokkal és csak magyarázkodni kell. És mondjuk nem kis dologról beszélnünk mert a két jómadárnak komoly szerepe lesz hogy ők pont Tantive IV fedélzetén lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megleszek csak nem értem hogy miért így oldották meg. 1000 féle lehetőség lett volna cameozni és pont úgy oldották meg hogy szembe megy a dolgokkal és csak magyarázkodni kell. És mondjuk nem kis dologról beszélnünk mert a két jómadárnak komoly szerepe lesz hogy ők pont Tantive IV fedélzetén lesznek.

Ahogy Donát is írta, a filmben ez nem nagyon jön ki, a könyvet meg gyorsan továbblapozzuk! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megleszek csak nem értem hogy miért így oldották meg. 1000 féle lehetőség lett volna cameozni és pont úgy oldották meg hogy szembe megy a dolgokkal és csak magyarázkodni kell. És mondjuk nem kis dologról beszélnünk mert a két jómadárnak komoly szerepe lesz hogy ők pont Tantive IV fedélzetén lesznek.

Valószínűleg figyelmetlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a regény írásának biztos nem tett jót, hogy az utolsó pillanatig variáltak a cselekménnyel. A TFA regény is hajlamos volt ellent mondani a filmnek. Ezeket a filmregényeket valszeg érdemes lesz a jövőben is fenntartásokkal kezelni.

Tényleg a filmregény. Eddig nem is gondoltam rá. Kíváncsi leszek arra is..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edwards elárulta, hogy az eredeti forgatókönyvben nem merték megölni Jyn-t és Cassiant, mert attól tartottak, hogy egy ennyire sötét befejezésbe a Disney sose menne bele. Aztán jól meglepődtek amikor leültek a stúdióval:

 

"We thought we weren’t going to be allowed to but Kathy [Kennedy, President of Lucasfilm] and everyone at Disney were like ‘Yeah it makes sense. I guess they have to because they’re not in A New Hope,’”

 

Végül a forgatáson már nem is született olyan verzió, amiben életben maradnának. Onnantól hogy forogtak a kamerák a haláluk már biztos volt. Viszont Edwards mondja hogy végig tartott tőle, hogy majd valaki felbukkan a forgatáson és bedobja, hogy talán mégis biztos ami biztos lehetne forgatni egy plusz jelenetet, amiben a két főhős túléli az akciót. De alaptalanul aggódot. Erre ugyanis sose került sor.

 

“I kept waiting for someone to go, ‘You know what? Could we just film an extra scene where we see Jyn and Cassian, they’re okay and they’re on another planet?’” “And it never came. No one ever gave us that note, so we got to do it.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a regény írásának biztos nem tett jót, hogy az utolsó pillanatig variáltak a cselekménnyel. A TFA regény is hajlamos volt ellent mondani a filmnek. Ezeket a filmregényeket valszeg érdemes lesz a jövőben is fenntartásokkal kezelni.

Igen csak itt a regény nem mond ellen a filmnek. Mert ugyan ezeket a dolgokat látjuk és halljuk a filmben is csak itt meg van a mögöttes tartamalom is és ott van a bibi. És én ezt nem a könyvben szúrtam ki hanem a filmben, ezért olvastam utána a könyvben hogy helyre rakja a dolgokat. Amit félig megcsinált mert megmagyarázta Leia feltűnését a csatába csak hagyott egy másik ?-t. Én biztos vagyok benne hogy nem figyelmetlenség miatt volt így ahhoz túl nagy hogy senki ne vegye észre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edwards elárulta, hogy az eredeti forgatókönyvben nem merték megölni Jyn-t és Cassiant, mert attól tartottak, hogy egy ennyire sötét befejezésbe a Disney sose menne bele. Aztán jól meglepődtek amikor leültek a stúdióval:

 

"We thought we weren’t going to be allowed to but Kathy [Kennedy, President of Lucasfilm] and everyone at Disney were like ‘Yeah it makes sense. I guess they have to because they’re not in A New Hope,’”

 

Végül a forgatáson már nem is született olyan verzió, amiben életben maradnának. Onnantól hogy forogtak a kamerák a haláluk már biztos volt. Viszont Edwards mondja hogy végig tartott tőle, hogy majd valaki felbukkan a forgatáson és bedobja, hogy talán mégis biztos ami biztos lehetne forgatni egy plusz jelenetet, amiben a két főhős túléli az akciót. De alaptalanul aggódot. Erre ugyanis sose került sor.

 

“I kept waiting for someone to go, ‘You know what? Could we just film an extra scene where we see Jyn and Cassian, they’re okay and they’re on another planet?’” “And it never came. No one ever gave us that note, so we got to do it.”

Érdekes infó. A csúnya gonosz Disney mi? Lehet, hogy nem is annyira vészes ez a cég?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké csak arra gondoltam hogy ha mondjuk fél évvel a nyomda előtt meglett volna a végleges sztori akkor az író mindent korrekten megmagyarázhatott volna. Így viszont hogy az utolsó pillanatig variáltak sokkal nehezebb dolga volt és mégha egyeznek is a leirtak a filmmel, kerülhettek be logikátlanságok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mustafar -ugye az volt?- miért nem volt kiírva, ha már minden mást kiírtak?

Ezen én is agyaltam, furcsa volt. Amúgy a Coruscantot sem írták ki.

Gondolom, részben a háborús dokumentumfilmes feelinget szerették volna erősíteni a helyszínek kiírásaival, másrészt pedig így tudták a legtisztábban a tudtunkra adni, hogy hol járunk. Mert az eddigi filmekből többnyire ki lehetett következtetni a szövegből, vagy konkrétan kijelentették, hogy ez a Naboo, a Coruscant, a Jakku, stb (vannak kivételek, pl. a 66-os parancs némely helyszínei). Itt viszont nem volt ilyen utalás. De mivel ez az első "egyedi" SW film, ennyi újítás szerintem belefér a sárga szöveg hiánya és a szokatlan főcím mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is agyaltam, furcsa volt. Amúgy a Coruscantot sem írták ki.

Gondolom, részben a háborús dokumentumfilmes feelinget szerették volna erősíteni a helyszínek kiírásaival, másrészt pedig így tudták a legtisztábban a tudtunkra adni, hogy hol járunk. Mert az eddigi filmekből többnyire ki lehetett következtetni a szövegből, vagy konkrétan kijelentették, hogy ez a Naboo, a Coruscant, a Jakku, stb (vannak kivételek, pl. a 66-os parancs némely helyszínei). Itt viszont nem volt ilyen utalás. De mivel ez az első "egyedi" SW film, ennyi újítás szerintem belefér a sárga szöveg hiánya és a szokatlan főcím mellett.

Belefér, ez max annyira fáj, mint a csúf csomagolópapír a szép ajándékon.

Coruscant? 2x láttam, de most nem ugrik be. Melyik jelenet(ek)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belefér, ez max annyira fáj, mint a csúf csomagolópapír a szép ajándékon.

Coruscant? 2x láttam, de most nem ugrik be. Melyik jelenet(ek)?

Jyn gyerekkori visszaemlékezése az apjával, az anyjával, Krennicel, amikor még az apja a Birodalomnak dolgozott, és birodalmi egyenruhát viselt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kéne ezeknek a rendezőknek 3 évet hagyni egy - egy film leforgatására. Ez a nagy kapkodás nem vezet sehova. Leia meg mint valami karbantartó jókislány ott dekkolt a szerelés alatt álló Tantive IV-en. :rock:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kéne ezeknek a rendezőknek 3 évet hagyni egy - egy film leforgatására. Ez a nagy kapkodás nem vezet sehova. Leia meg mint valami karbantartó jókislány ott dekkolt a szerelés alatt álló Tantive IV-en. :rock:

Ugyan! Csak eljött apuval politizálni kicsit. Dodonna sem úgy fogadja a 4-ben, mint aki először látja.

És szerintem Tarkinnal is találkozott már és sanszos, hogy Vaderrel is.

Vagy csak ennyire fel van vágva a nyelve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.