Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ahsoka könyvből kiderült hogy Obi-Wan és Bail Organa megállapodtak "hogy csak a legrosszabb vészhelyzetben veszik fel a kapcsolatot egymással"

Köszi az infót, bár szerintem magától is nyilvánvaló, hogy twittereztek naponta!. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durván jó, és egyben meglepő ötlet volt, de a film egyik legjobb jelenetét kaptuk meg így. Dícséret Edwards-nak vagy Gilroy-nak, bárki is "felelős" érte. Vadert így még nem láttuk soha. Mindig olyan kiszámítható, méltóságteljes volt. Ez a Sith igazi arca a szenvedély, amiből az erejüket merítik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon uncsinak tűnik az eredeti elképzelés. Ugyan hogy képzelték azt megcsinálni? A katonák átmentek volna váltófutóba vagy hogy? Ajaj. Mérföldekkel jobb a Vader-es verzió. A végső formájában legalább lett tartása annak a jelenetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyértelmű, hogy sokkal jobb lett a végső verzió. Vader megjelenése egyébként nem volt igazán ijesztő a korábbi jelenetben, amikor láthattuk Krenniccel, mert ugyan a végén megszorongatta a fickót, de előtte Krennic nagyjából félelem nélkül ment oda hozzá, és az a jelenet úgy általában nem sugározta azt a hatalmat, amit Vader már az Új reményben képviselt. Kellett a filmbéli vérengzés ahhoz, hogy lássuk, ez ugyanaz a könyörtelen Vader, akitől még a saját emberei is rettegnek, plusz aki könyörtelenül kutat majd a két droid után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kövezzetek meg, de szerintem a mustafari jelenetben Vader azt nyújta, amit a IV-ben. Ott sem érzem, hogy nagyon tartottak volna tőle. Motti és Tarkin alap - utóbbival eleve egyenrangú - de az a tiszt is minden félelem nélkül beszél vele, aki Leia sorsáról diskurál vele. Vader felé a birodalmiak rettegése inkább az EpV-ben látható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy képzelem, hogy csak a nagyképű tisztek tartottak tőle, de az olyan katonák, akikkel együtt harcolt, inkább tisztelték. Jir, vagy éppen Kallus ezek csoportjába tartozott, Krennic meg azok közé, akik tartanak tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát kövezzetek meg, de szerintem a mustafari jelenetben Vader azt nyújta, amit a IV-ben. Ott sem érzem, hogy nagyon tartottak volna tőle.

Krenic arca amikor Vader árnyéka közeledik felé nem éppen arról tanúskodik hogy nem tartana tőle. Konkrétan ott tele volt a gatya.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fulcrum: egyetértek, de nagyjából hasonlóan látom a Vadertől való tartást a IV-ben és a RO-ban is. Valamennyire tartanak tőle a Birodalmiak- mint pl. Krennic is a kezdeti lendület után, vagy Motti a fojtogatás után - de azért az EpV-ben ennél sokkal durvább a helyzet, és sokkal durvább Vader is. Én nem érzem azt, hogy az RO eltérne a Vader félelmi képben az EpIV-től, viszont mind a kettő messze a Birodalom Visszavág alatt van e tekintetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, azt írtam lentebb, hogy számomra eltér. Én Vadert az Ep4-ben láttam először, és kirázott tőle a hideg. A Rogue One-ban nem rázott ki, amikor megláttam a Mustafaron, és már első nézésnél felfigyeltem arra, mennyire így van ezzel Krennic is, pont azért tűnt fel, mert ezen csodálkoztam is. Úgy tárgyal vele, ahogy én senkit nem láttam a Saga-ban. A végére megijed, az igaz, de ezt írtam is.

 

Viszont Donát, jobban átgondolva mégis Veled értek egyet, hogy a Birodalom visszavágban még sokkal erősebb hatást gyakorol Vader a birodalmi tisztekre, mert az Ep4-ben a Halálcsillagon meglehetősen lazán beszélgetnek vele, vagyis ennek a rettegésnek az Új reményben még nincs nyoma igazán.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértek, hogy az ep.5-ben sokkal jobban tartanak tőle, de azzal nem, hogy az ep.4 és az RO egy szinten lenne ebből szempontból. A New Hope-ban többen is nagyon lekezelőek Vaderrel. Például ott van az a jelenet, amikor Leia közli, hogy Tarkin tartja pórázon Vadert, erre a nagyúr meg semmit nem reagál csak áll a háttérben mintha tényleg valami öleb lenne, aki Tarkinhoz csapódott. Ehhez hasonló nincs az RO-ban. Az oké, hogy Krennic nem fél annyira, de Motti meg úgy osztja Vadert a fojtogatásig mintha valami kis csicska lenne, aki véletlen betévedt a nagyfiúk megbeszélésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértek, hogy az ep.5-ben sokkal jobban tartanak tőle, de azzal nem, hogy az ep.4 és az RO egy szinten lenne ebből szempontból. A New Hope-ban többen is nagyon lekezelőek Vaderrel. Például ott van az a jelenet, amikor Leia közli, hogy Tarkin tartja pórázon Vadert, erre a nagyúr meg semmit nem reagál csak áll a háttérben mintha tényleg valami öleb lenne, aki Tarkinhoz csapódott. Ehhez hasonló nincs az RO-ban. Az oké, hogy Krennic nem fél annyira, de Motti meg úgy osztja Vadert a fojtogatásig mintha valami kis csicska lenne, aki véletlen betévedt a nagyfiúk megbeszélésére.

Igen, de nagyon keveset látunk Vaderből az RO-ban. A sajátjaival szemben - amiről itt most konkrétan szó van - mindössze egy jelenetben szerepel, amit szerintem kb. pont annyira "ural", mint az EpIV-ben, mikor Motti ellene nyomul. Illetve most jut eszembe: amikor Vader elé letérdel a szolga, az egyértelmű különbség a IV. és a RO között, azzal valóban egy kicsit növelték a "respect" szintjét a Birodalmon belül. Mindenesetre mai szemmel nézve kissé fura Vader visszafogott szereplése a IV-ben, főleg egy olyan tombolás után, amit a RO végén láttunk... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vader vérengzése is az utóforgatás során került be a filmbe. Eredetileg csak azt láttuk volna, hogy a lázadók kézről kézre menekítik a Halálcsillag terveit.

Egyértelműen az egyik legjobb jelenet! Van még kérdése azoknak, akiknek az utóforgatásról valami negatív dolog ugrik be?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.