Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Pont ezt írom, hogy fölösleges magyarázni, miért nem szerezte meg ott Vader a lemezt. Nekem az izzadtságszagú magyarázkodás, hogy Vader ne tudta volna, mi van a lemezen.

 

Egyébként ha arról lehet hosszú napok óta írni, hogy ez a bolygónév miért, a másik meg miért nincs kiírva, akkor talán erről is. A faceplamozást meg hagyd meg másnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg tudta, hogy ott lesz a hajón mert az EPIV elején ezt mondja. Ő oda akart elsősorban feljutni. A bolygóneves dolgot is csak egy pontig érdemes tárgyalni, ebben igaza volt Fulcrumnak, még ha kicsit félreérthetően is fogalmazott. A facepalm meg azért van, hogy használjuk ha úgy érezzük. Nekem is nyomták már, ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom te is érzed, hogy ez igencsak erőltetett magyarázat.

Én a felvetést érzem erőltetettnek. A magyarázat szerintem kézenfekvő. Pláne hogy a sithekről tudvalevő hogy elbizakodottak, erre a jelenetre egy sor magyarázat van. Ebbe belekötni szerintem szőrszálhasogatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader szemszögéből szerintem amúgy sem egyértelmű a dolog. Amit tud, hogy a terveket felsugározták Raddus hajójára. Az EpIV-es szöveg alapján azt hiszi, hogy onnan a Tantive-ra szintén átküldéssel került, tehát a fizikális áthordozás nem az egyetlen lehetséges megoldás ebben az esetben. Szerintem az ő szemszögéből, a tombolás közben annyit érzékel, hogy az áldozatok menekülnek előle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éredekes amit lentebb olvasgatok. Én is szőrszálhasogató vagyok és hülyeségeken is akadtam már fenn, de ez sem tartozik közéjük.

Egy ilyen jelenet számomra nem kimagyarázandó. Így történt és kész!

"Vader miért nem húzza ki egyszerűen a terveket a lázadó kezéből?"

Egyszerű válasz huszárvágással:

CSAK!

Bővebb válasz:

Mert nem lett volna OT, ha ezt megteszi. Sötét volt-e, nem látta a leereszkedő sith fellegektől, biztos volt benne, hogy majd később megszerzi..hát számít ez?

Ez így esett meg vele és a lázadókkal. A star wars egy olyan folyam, aminek újabb részletére derült fény, hogy miért így történt, arra nem minden esetben érdemes a választ megkeresni.

 

De ahogy a másik topicban is írtam: nagyon szubjektív, hogy kinek mi böki a csőrét. Ezt a gondolatmenetet is meg lehet érteni, de engem nem tud érdekelni a jelenet súlya és hatása miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader valószínűleg nem tudja, hogy a terveknek van lemezes válzozata is. Az ep IV-ben a Tantive IV főkompjuterét vizsgáltatta át, újjabb átsugárzás, vagy törlés nyomait kereste. (Mellékesen, eddig, a Rogue One elkészültéíg, mindíg is úgy gondoltam, hogy az adatokat magára a Tantive IV-re sugározták, és ott Leia a birodalmi támadás előtt, vagy alatt saját maga másolta ki a terveket a központi számítógépből a lemezre) de vélhetően a storíy group milliószor átrágta magát ezen a dilemmán, és jutott a Rogue One-ba látható változat megfilmesítésén.

 

A másik ami foglalkoztat, hogy Vader miért is gyilkolja halállra a folyoson a felkelőket. Én viszont itt jutottam el arra az eredményre, hogy CSAK. Egyszerüen passzióból szereti gyilkolni a birodalom ellenségeit, és ez teszi félelmetessé azt a jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Butaság az in-universe és out-of-universe magyarázatokat összemosni...

Akkor buta vagyok. Márpedig én erre in universe nem kerestem választ. Ez lenne a mondandóm lényege amúgy.

"de engem nem tud érdekelni a jelenet súlya és hatása miatt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor buta vagyok. Márpedig én erre in universe nem kerestem választ. Ez lenne a mondandóm lényege amúgy.

"de engem nem tud érdekelni a jelenet súlya és hatása miatt."

Aki butaságot mond, az nem feltétlenül buta...

Attól, hogy nem kerested, még van rá in universe válasz is. Kitérni annak keresése elől szerintem lustaság. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki butaságot mond, az nem feltétlenül buta...

Attól, hogy nem kerested, még van rá in universe válasz is. Kitérni annak keresése elől szerintem lustaság. :P

Köszi! Kivágtad magad! Akkor csak lusta vagyok! ;)

Visszatérve:

Galen szabotázsát magam is szuriztam, viszont arra kaptam tökéletes in universe választ.

Erre meg nem is kerestem, mert agyonvert a jelenet és nem is érdekel!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadert így mészárolni utoljára még a Mustafaron láthattuk. A különbség annyi, hogy itt megszakadt a szívem a névtelen hősök sorsát látva, míg az egykor egész hadseregeket mozgató szakadár vezetőket egyáltalán nem sajnáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadert így mészárolni utoljára még a Mustafaron láthattuk. A különbség annyi, hogy itt megszakadt a szívem a névtelen hősök sorsát látva, míg az egykor egész hadseregeket mozgató szakadár vezetőket egyáltalán nem sajnáltam.

Pedig kinek kellett volna sajnálni őket, ha nem Neked? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így gondolom. Szerintem a gyász és a kezdeti meghökkenés mar lehet, hogy BD premierre is, de a 8-ra már nosztalgikus szeretetté válik, ahol úgy érezzük majd: minden perc arany és Leia halhatatlan.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erővel, vagy a röppályájuk alapján kiszámolták a lehetséges célállomásokat, esetleg mindkét megoldást egyszerre vetették be. Azért azt már láttuk, hogy a Sith-eknek és a Birodalomnak megvannak a módszereik egy menekülő hajó felkutatására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt már láttuk, hogy a Sith-eknek és a Birodalomnak megvannak a módszereik egy menekülő hajó felkutatására.

Amikor Jyn és Cassian a HCS terveit keresik, a lány mond valami olyasmit a felsorolásban, hogy "hiperűrön keresztül való követés". Lehet, hogy a Birodalom már kifejlesztette ezt a technológiát (annak ellenére, hogy az Ep4-ben nyomkövetővel eredtek a Falcon után).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erővel, vagy a röppályájuk alapján kiszámolták a lehetséges célállomásokat, esetleg mindkét megoldást egyszerre vetették be. Azért azt már láttuk, hogy a Sith-eknek és a Birodalomnak megvannak a módszereik egy menekülő hajó felkutatására.

 

Csakhogy az Erővel nem lehet lekövetni hova ugrott egy hajó a hiperűrön át. Ha így lenne akkor az EP5-ben a végén mikor R2 bekapcsolja a Falconon a kikapcsolt hiperhajtóművet és meglépnek Vader elől, akkor Vader utánuk ment volna ha az Erőn keresztül megérezte volna hova ugrottak. Az SW-ben a hiperűrugrás egyszer a rohadt gyors mozgást teszi lehetővé, másodszor a lelépést a rosszarcok elől. A prequelben sem érezték meg a Jedik hova ugrott a hajó. Ez így van jól. Hisz akkor egy Erőhasználó elől lehetetlen lenne lelépni. Ugrottál? Megmondom hova.

Az sem jó magyarázat hogy technikailag tudják követni az ugró hajót. EP 4-ben Han simán lelép a Tatooine felett a csillagrombolóktól, az EP 5-ben a végén szintén meglép a Falcon. A Rebelsben számtalan esemény igazolja hogy hőseink a hipertérbe való ugrással lépnek meg. Ha lenne olyan technikai eszköz mely alkalmas lenne a megmutatni hova ugrott a hajó, hát a Birodalom csak kihasználná.

Szóval a témához visszatérve, szerintem egy olyasmi nyomkövetőt helyeztek el offscreen a Tantive IV-en melyet a Falconra tettek mikor "elengedték" a Halálcsillagról és így a Yavin 4 nyomára bukkantak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy az Erővel nem lehet lekövetni hova ugrott egy hajó a hiperűrön át. Ha így lenne akkor az EP5-ben a végén mikor R2 bekapcsolja a Falconon a kikapcsolt hiperhajtóművet és meglépnek Vader elől, akkor Vader utánuk ment volna ha az Erőn keresztül megérezte volna hova ugrottak. Az SW-ben a hiperűrugrás egyszer a rohadt gyors mozgást teszi lehetővé, másodszor a lelépést a rosszarcok elől. A prequelben sem érezték meg a Jedik hova ugrott a hajó. Ez így van jól. Hisz akkor egy Erőhasználó elől lehetetlen lenne lelépni. Ugrottál? Megmondom hova.

Az sem jó magyarázat hogy technikailag tudják követni az ugró hajót. EP 4-ben Han simán lelép a Tatooine felett a csillagrombolóktól, az EP 5-ben a végén szintén meglép a Falcon. A Rebelsben számtalan esemény igazolja hogy hőseink a hipertérbe való ugrással lépnek meg. Ha lenne olyan technikai eszköz mely alkalmas lenne a megmutatni hova ugrott a hajó, hát a Birodalom csak kihasználná.

Szóval a témához visszatérve, szerintem egy olyasmi nyomkövetőt helyeztek el offscreen a Tantive IV-en melyet a Falconra tettek mikor "elengedték" a Halálcsillagról és így a Yavin 4 nyomára bukkantak.

A nyomkövető én abszolút kizártnak tartom. A hajó pont Vader előtt szállt fel, és semmi sem követte. Szóval hol, mikor és hogyan helyeztek volna el nyomkövetőt?

Az Erő valóban necces téma, mert Vader úgy könnyűszerrel megtalálhatta volna a Lázadókat is, főleg, miután már Luke is velük volt. Ugyanakkor nem szabad elfeledni, hogy ez esetben a lányát üldözte, ami jelenthet olyan kapcsolatot, amit Vader megérezhet. Bár erre is jöhet ellenpéldának az ep5, ahol Luke-ot meg kutaszdroidokkal kellett felkutatnia - bár megjegyzem, amint meglátta a Hoth-ról küldött képet, egyből tudta, hogy ott van. Szóval az elképzelésem a következő: ki tudták számítani, hogy a Scarifról milyen világokra tud elugrani a Tantive IV. Ez nem lehetetlen, az ep5-ben is van róla szó, és a Tarkin című könyvben le is írják, hogy lehet megcsinálni. A térképekről tudjuk, hogy a Scarif és a Tatooine (meg a Geonosis) szinte szomszédok. Aztán a listát átfutotta Vader, és az Erő megsúgta neki, melyik a célállomás.

A hiperűrön át valóban csak nyomkövetővel lehet követni a hajót, ezt tényleg bizonyítja az ep4 és a Rebels is. Bár Nabo jól mondja, Jyn említ egy birodalmi projektet, amiben a híperűr nyomkövetés szerepel. Viszont ez az ep4 alapján nem valósult meg, hiszen ott nyomkövetőre volt szükség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyomkövető én abszolút kizártnak tartom. A hajó pont Vader előtt szállt fel, és semmi sem követte. Szóval hol, mikor és hogyan helyeztek volna el nyomkövetőt?

Az Erő valóban necces téma, mert Vader úgy könnyűszerrel megtalálhatta volna a Lázadókat is, főleg, miután már Luke is velük volt. Ugyanakkor nem szabad elfeledni, hogy ez esetben a lányát üldözte, ami jelenthet olyan kapcsolatot, amit Vader megérezhet. Bár erre is jöhet ellenpéldának az ep5, ahol Luke-ot meg kutaszdroidokkal kellett felkutatnia - bár megjegyzem, amint meglátta a Hoth-ról küldött képet, egyből tudta, hogy ott van. Szóval az elképzelésem a következő: ki tudták számítani, hogy a Scarifról milyen világokra tud elugrani a Tantive IV. Ez nem lehetetlen, az ep5-ben is van róla szó, és a Tarkin című könyvben le is írják, hogy lehet megcsinálni. A térképekről tudjuk, hogy a Scarif és a Tatooine (meg a Geonosis) szinte szomszédok. Aztán a listát átfutotta Vader, és az Erő megsúgta neki, melyik a célállomás.

A hiperűrön át valóban csak nyomkövetővel lehet követni a hajót, ezt tényleg bizonyítja az ep4 és a Rebels is. Bár Nabo jól mondja, Jyn említ egy birodalmi projektet, amiben a híperűr nyomkövetés szerepel. Viszont ez az ep4 alapján nem valósult meg, hiszen ott nyomkövetőre volt szükség.

Az Erő téma valóban necces, Frenkie-nek igaza van. Szerintem a Leia-s kapcsolatot elvethetjük, mert az minimum gyanús lenne onnantól Vadernek, és gyanítaná, hogy van köztük valamilyen kapcsolat. Szóval én ezt elvetném. Az ugrás kiszámítás szerintem jó ötlet, és valóban, ahogy a zsiványtanyára egyből rámondta Vader, hogy "ez a rendszer", úgy az Erőn át megmondhatta ugyanezt a Tatooine-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő téma valóban necces, Frenkie-nek igaza van. Szerintem a Leia-s kapcsolatot elvethetjük, mert az minimum gyanús lenne onnantól Vadernek, és gyanítaná, hogy van köztük valamilyen kapcsolat. Szóval én ezt elvetném. Az ugrás kiszámítás szerintem jó ötlet, és valóban, ahogy a zsiványtanyára egyből rámondta Vader, hogy "ez a rendszer", úgy az Erőn át megmondhatta ugyanezt a Tatooine-ról.

 

Ezzel csak az a baj, hogy míg Vader kitudja, hány téves riasztás után lelt rá a Hoth rendszerre, addig a Tatuinra egyből rátalált, és rá is kellet találnia, mert a RO végéből kiindulva rohadtul szorította az idő, hogy a terveket visszaszerezze, mielőtt elkezdenék elemezgetni, mig az EP IV és V között volt vagy 4 éve bolyongani a felkelőket keresve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.