Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ezzel csak az a baj, hogy míg Vader kitudja, hány téves riasztás után lelt rá a Hoth rendszerre

Amennyi a filmből lejön még az sem kizárt, hogy az első riasztás volt. Szóval ez nem túl jó érv. Sőt, a film inkább azt sugallja, hogy már az első találat helyes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyomkövető én abszolút kizártnak tartom. A hajó pont Vader előtt szállt fel, és semmi sem követte. Szóval hol, mikor és hogyan helyeztek volna el nyomkövetőt?

Az Erő valóban necces téma, mert Vader úgy könnyűszerrel megtalálhatta volna a Lázadókat is, főleg, miután már Luke is velük volt. Ugyanakkor nem szabad elfeledni, hogy ez esetben a lányát üldözte, ami jelenthet olyan kapcsolatot, amit Vader megérezhet. Bár erre is jöhet ellenpéldának az ep5, ahol Luke-ot meg kutaszdroidokkal kellett felkutatnia - bár megjegyzem, amint meglátta a Hoth-ról küldött képet, egyből tudta, hogy ott van. Szóval az elképzelésem a következő: ki tudták számítani, hogy a Scarifról milyen világokra tud elugrani a Tantive IV. Ez nem lehetetlen, az ep5-ben is van róla szó, és a Tarkin című könyvben le is írják, hogy lehet megcsinálni. A térképekről tudjuk, hogy a Scarif és a Tatooine (meg a Geonosis) szinte szomszédok. Aztán a listát átfutotta Vader, és az Erő megsúgta neki, melyik a célállomás.

A hiperűrön át valóban csak nyomkövetővel lehet követni a hajót, ezt tényleg bizonyítja az ep4 és a Rebels is. Bár Nabo jól mondja, Jyn említ egy birodalmi projektet, amiben a híperűr nyomkövetés szerepel. Viszont ez az ep4 alapján nem valósult meg, hiszen ott nyomkövetőre volt szükség.

 

Pont tegnap figyeltem fel a filmben arra amit írtál(eddig ezért nem is válaszoltam, hátha másodszori nézésre van valami magyarázat a RO-ban). Szóval mikor keresik Cassian-el a terveket a toronyban és olvassák fel őket ,akkor az egyik az a hiperűrben való nyomkövetés. Lehet tesztelés alatt van és a Devastatoron van egy ilyen eszköz. Így tudják merre ment a Tantive IV. Vagy az is lehet hogy méregdrága és csak Vader hajóján van. Bár sajna ez még nem ad arra magyarázatot miért nem használta az EP5-ben a végén mikor a Falconnak sikerült ugrania. Persze az nem a Devastator, de ha van ilyen szerkezet akkor csak átrakták volna a szupercsillagrombolóra.

A legvalószinübb az amit te írtál, hogy megnézték a lehetséges ugrási pontokat és ott Vader már az Erővel rájött melyik a jó bolygó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont tegnap figyeltem fel a filmben arra amit írtál(eddig ezért nem is válaszoltam, hátha másodszori nézésre van valami magyarázat a RO-ban). Szóval mikor keresik Cassian-el a terveket a toronyban és olvassák fel őket ,akkor az egyik az a hiperűrben való nyomkövetés. Lehet tesztelés alatt van és a Devastatoron van egy ilyen eszköz. Így tudják merre ment a Tantive IV. Vagy az is lehet hogy méregdrága és csak Vader hajóján van. Bár sajna ez még nem ad arra magyarázatot miért nem használta az EP5-ben a végén mikor a Falconnak sikerült ugrania. Persze az nem a Devastator, de ha van ilyen szerkezet akkor csak átrakták volna a szupercsillagrombolóra.

A legvalószinübb az amit te írtál, hogy megnézték a lehetséges ugrási pontokat és ott Vader már az Erővel rájött melyik a jó bolygó.

Esetleg még az is lehetőség, hogy ezt a kütyüt, mármint a hiperűr-nyomkövetőt be kell kapcsolni, nem fut állandóan. És az Executoron bár volt, nem aktiváltatta Piett, mert úgy tudta, hogy nem működik a Millennium Falconon a hiperhajtómű és úgyis elfogják őket. Csak nem számoltak R2-val. Az ep4-ben meg kénytelenek voltak nyomkövetőt feltenni a Falconra, mert nem egy csillagromboló elől szöktek meg, vagy esetleg a technológiának vannak korlátjai hatótávolságban is (az Alderaan-Yavin táv sokkal-sokkal nagyobb, mint a Scarif-Tatooine táv).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megjelent egy interjú amiben elárultak pár jelenetet ami az utóforgatás után került a filmbe.

 

1. Cassian belépője mint kém.

2. Bodhi azon jelenete amikor Jedhán Saw emberei elé viszik.

3. Jyn kiszabadítása a munkatáborból.

 

Persze volt még más is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben megjelent egy interjú amiben elárultak pár jelenetet ami az utóforgatás után került a filmbe.

 

1. Cassian belépője mint kém.

2. Bodhi azon jelenete amikor Jedhán Saw emberei elé viszik.

3. Jyn kiszabadítása a munkatáborból.

 

Persze volt még más is.

Érdekes. Én nem jöttem volna rá soha ezekre. Naiv laikus lévén mindig azt gondolom, hogy az utóforgatásnál max a film utolsó harmadába piszkálnak bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes. Én nem jöttem volna rá soha ezekre. Naiv laikus lévén mindig azt gondolom, hogy az utóforgatásnál max a film utolsó harmadába piszkálnak bele.

Ez még SW berkekben is viszonylag könnyen, az EpIII utóforgatással megcáfolható...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még SW berkekben is viszonylag könnyen, az EpIII utóforgatással megcáfolható...

Na igen, ez sem jutott eszembe. Persze, hogy megcáfolható, hisz alapból is beláttam, hogy csak egy naiv gondolat. Tudom, hogy a legtöbb filmet nem kronológiában veszik fel. Nyilván az utóforgatás is vonatkozhat bármelyik szakaszára a filmnek. Csak arra céloztam, hogy hajlamos vagyok erről megfeledkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval azok a jelenetek, amik elrontották a film elejét... :hmm:

Nekem nincs bajom velük, remek jelenetek, új világokkal. Persze, hogy mit rontottak el ahhoz tudni kellene mi volt helyettük. Gyanítom semmi. Ez mind a karakter építés miatt került bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a film dinamikáját hazavágták. Bármilyen véleményt olvasok, mindenhol kiemelik, hogy a film eleje kusza, rosszul felépített (én is így voltam vele az első megtekintéskor). És biztos voltak helyette más jelenetek, már csak a trailerek kimaradt jelenetei alapján is: a lezuhant X-wing Jeddhán, a fogjul ejtett pilóták, K "A százados azt mondta barát vagy. Nem öllek meg" bemutatkozása stb. Biztosra veszem, hogy az eredeti vágásban Jyn és Cassian teljesen máshogy találkoztak volna, valószínűleg már Jeddhán, miközben Cassian a pilótákkal ügyködik.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a lezuhant X-wing Jeddhán, a fogjul ejtett pilóták

Azok valószínűleg nem Cassian gondja, inkább Saw pilótái. A fekete X-szárnyú az ő brancsához tartozik, ezt az enciklopédia is írja, és amúgy látni is egyet, amikor Saw bázisáról menekülnek ki.

 

Annak őszintén szólva én abszolút semmi értelmét nem látom, hogy Jedhán találkozott volna Jyn és Cassian. Legfeljebb a Yavin IV-en, de a Jedhás felállásnak semmi értelme. Ott vannak, majd visszamennek a Yavin IV-re, majd megint vissza a Jedhára? Mert ha ez volt az alapfelállás, akkor 100-szor jobb a kicsit valóban kapkodós, de legalább több újdonságot is tartalmazó végeredmény. Megjegyzem, a kapkodós rész tart úgy öt-tíz percig, és másodszori megnézésre nekem már nem is volt gondom vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lezuhant X-Wing a Jedhán bent maradt. Már ha arra gondolsz ami a városban van.

Éppenséggel a háttérben tényleg ottmaradt, de mindenféle kontextus nélkül. Figyelembevéve, hogy a filmben még füstölt a roncs, és tudjuk hogy fontosabb szerepet kaptak volna foglyul ejtett lázadó pilóták, így nem nehéz továbbgondolni, hogy itt bezony valami hibádzik ;)

 

Azok valószínűleg nem Cassian gondja, inkább Saw pilótái. A fekete X-szárnyú az ő brancsához tartozik, ezt az enciklopédia is írja, és amúgy látni is egyet, amikor Saw bázisáról menekülnek ki.

 

Annak őszintén szólva én abszolút semmi értelmét nem látom, hogy Jedhán találkozott volna Jyn és Cassian. Legfeljebb a Yavin IV-en, de a Jedhás felállásnak semmi értelme. Ott vannak, majd visszamennek a Yavin IV-re, majd megint vissza a Jedhára?

Azt tudjuk, hogy Wobani utólag lett betoldva, ergo nem tudjuk, hogy Jynnel hol vettük volna fel a szálat.

Cassian Saw emberei után nyomoz, így nem lenne tőle idegen, ha a Jeddhán találkoznánk vele először.

A K-val való beszélgetés már valószínűleg egy a birodalmiakkal való összetűzés után történt meg (bár furcsán van megvágva a teaser, így nehéz biztosat mondani), és nekem úgy tűnik, hogy ez Jyn első találkozása a droiddal. Ez ugyan nem zárja ki, hogy Cassiannal már korábban összefutott, de figyelembe véve Cassian és K szoros kapcsolatát nem hinném, hogy magára hagyta volna a droidot a Jeddhán.

 

A pilótákat nehéz beleilleszteni a képbe, ugyanis ahhoz tudni kellene, hogy melyik jeleneteket vették fel utólag

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppenséggel a háttérben tényleg ottmaradt, de mindenféle kontextus nélkül. Figyelembevéve, hogy a filmben még füstölt a roncs, és tudjuk hogy fontosabb szerepet kaptak volna foglyul ejtett lázadó pilóták, így nem nehéz továbbgondolni, hogy itt bezony valami hibádzik ;)

Szerintem ott hibádzik, hogy a trailerben nem egy pilóta volt hanem több is, azok lehettek Saw emberei is. Láttuk, hogy vannak nekik X-szárnyúi, simán repülhettek azzal is. Szerintem korábban az ő emberei nem néztek ki arab terroristáknak, míg a végtermékben igen. De ez engem abszolút nem zavar, érdekességnek viszont jó picit elidőzni rajta mi lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ott hibádzik, hogy a trailerben nem egy pilóta volt hanem több is, azok lehettek Saw emberei is. Láttuk, hogy vannak nekik X-szárnyúi, simán repülhettek azzal is. Szerintem korábban az ő emberei nem néztek ki arab terroristáknak, míg a végtermékben igen. De ez engem abszolút nem zavar, érdekességnek viszont jó picit elidőzni rajta mi lehetett volna.

Csak nem valami Jedha feletti felkelők vs. birodalom légicsatáról maradtunk le , mert azokat az X szárnyúakat és pilótákat csak lelőtte valaki.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint a film egyik legjobb jelenete és legjobb bolygója az utóforgatás során került be. A premier után egyetlen jeleneten se kattogott annyit az agyam, mint azon ahol Cassian lelövi az informátort. Teljesen új megvilágításba helyezte a lázadást és súlyt adott annak amikor Cassian azt mondja Jynnek, hogy bármire képes a lázadásért. Emlékszem az első kritikákban is ez volt az egyik legtöbbet emlegetett jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint a film egyik legjobb jelenete és legjobb bolygója az utóforgatás során került be. A premier után egyetlen jeleneten se kattogott annyit az agyam, mint azon ahol Cassian lelövi az informátort. Teljesen új megvilágításba helyezte a lázadást és súlyt adott annak amikor Cassian azt mondja Jynnek, hogy bármire képes a lázadásért. Emlékszem az első kritikákban is ez volt az egyik legtöbbet emlegetett jelenet.

Én is így vagyok vele. Lehet, hogy az elején kicsit ugrálunk onnan ide, innen oda, de ha ezért cserébe megkaptuk a cassianos jelenetet, hát simán megérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.