Jump to content

Recommended Posts

• 4 months later...
  • 2 months later...
20 perccel korábban, Revanshist írta:

Hogy is van, hány évre írt alá szerződést a Lucasfilmmel? (Mármint Elden)

Úgy emlékszem nem évre, hanem filmre szerződött. Szám szerint háromra. 

Éppen most , Revanshist írta:

De jó, akkor még láthatjuk a srácot :D

Nem biztos. Elvileg Felicity Jones-szal is hasonlót írtak alá, pedig Jyn Erso sztorija aligha kap folytatást. Ez a sztenderd. :)

• 1 year later...
33 minutes ago, Bomarr said:

Én se mondom, hogy Harrison Ford rossz volt. Csak teljesen hidegen hagyott a karaktere a régi trilógiában. Amikor a 90-es évek végén először lett netem és láttam hogy mennyi rajongója van teljesen ledöbbentem. Számomra meglehetősen érdektelen volt. 

(Áthoztam ide, mert ez a téma már jobban passzol ebbe a topikba.)

És olvastál esetleg annak idején EU-műveket, amelyekben Han főszerepet játszott (Korélia-trilógia, Crispin-féle trilógia...), vagy szimplán fontos(abb) szerepet töltött be (Zahn-regények pl.). Ha igen, azok se kedveltették meg veled a figurát? 

54 perccel korábban, caseyjones írta:

(Áthoztam ide, mert ez a téma már jobban passzol ebbe a topikba.)

És olvastál esetleg annak idején EU-műveket, amelyekben Han főszerepet játszott (Korélia-trilógia, Crispin-féle trilógia...), vagy szimplán fontos(abb) szerepet töltött be (Zahn-regények pl.). Ha igen, azok se kedveltették meg veled a figurát? 

Szerintem elég nehéz a filmen látott Han Solot, és a könyvekben leírt alakot összehasonlítani. Az első esetben ugye magának a szinésznek az alakítása, stílusa, beleélése dominál, míg utóbbi esetben minden az írón múlik. Egy könyvben, egy jó író, simán élvezhetővé tehet egy filmes karaktert, hiszen a szinészi játék kikerül a képből.

Én kedveltem sz OT Han Solo-ját és tetszett Ford is eléggé. :D Mégis úgy gondolom, hogy Alden nagyszerű volt a szerepben, mert a mosolya, a gesztusai tökéletesek voltak, és a motivációit is elhittem. 

Nekem egyébként pont elég volt, amit a karakterről megtudtam a filmekből, nem kerestem a róla szóló könyveket. A legérdekesebb sztorikat pedig ismét láthattam filmben, nem is akárhogyan megvalósítva: hogy indult el a csempészek útján, és hogyan alkonyodott be az élete. Nekem nincs hiányérzetem vele kapcsolatban a könyvek terén, de a Solo film folytatását valamilyen mozgóképes formában nagyon nézném tovább. :)

Edited by Pildi
3 minutes ago, Pildi said:

Nekem egyébként pont elég volt, amit a karakterről megtudtam a filmekből, nem kerestem a róla szóló könyveket.

Ha nem is kerested, de találkoztál vele néhány műben, nem? :D

Szerintem a regények nagy részében szerepel valamilyen formában - főleg az OT meg post-Endor korszakot tekintve -, így nehéz nem összefutni vele. :D

Edited by caseyjones
  • 4 months later...

A Mandalorian 2. évad utolsó részében feltűnő

Spoiler

Luke Skywalker

DeepFake módosítása kapcsán botlottam bele, hogy megcsinálták ugyanezt Alden arcára is. Nagyon impozáns a látvány, de én továbbra is azt mondom, hogy nem azért, mert így sokkal inkább elképzelhetőbb lett volna, hogy a fiatal Hant látjuk, hanem mert ez is azt bizonyítja, mennyire jó fiatal Han volt Alden! Az eltérő személyekből következő különbségek eltompulnak amellett, hogy a mimika, a mosoly ugyanaz volt. :)

1 órával korábban, Pildi írta:

DeepFake módosítása kapcsán botlottam bele, hogy megcsinálták ugyanezt Alden arcára is. Nagyon impozáns a látvány, de én továbbra is azt mondom, hogy nem azért, mert így sokkal inkább elképzelhetőbb lett volna, hogy a fiatal Hant látjuk, hanem mert ez is azt bizonyítja, mennyire jó fiatal Han volt Alden! Az eltérő személyekből következő különbségek eltompulnak amellett, hogy a mimika, a mosoly ugyanaz volt. :)

Szerintem ez csak azért van, mert Alden mimikája volt a kiindulópont. Kiváló videó amúgy, van egy olyan sejtésem hogy milliós nagyságrendű extra bevételt hozott volna, ha Fordot látjuk Soloként (a költség oldalon viszont ez jóval többet vitt volna el), pedig Alden játékán tényleg nem múlott semmi. 

Én is azt mondom, hogy Alden kiváló választás volt az ifjú Hanra. Ewan MecGregor a bizonyíték arra, hogy a fiatalabb színész akár át is veheti a stafétabotot az öregebbtől (legalábbis én előbb azonosítom McGregort Obi-Wannal, mint Guinness-szel, pedig vele ismertem meg a karaktert). Nekem nagyon tetszett a játéka, és nem azért, mert kicsit hasonlít Harrison Fordra, hanem mert nagyon jól hozta Ford karakterét. Különösen az "I hate you" "I know" momentumban. Ott nekem Alden Han Solóbb volt, mint Ford, pedig csak őt "utánozta". És a legnagyobb bánatom most (remélem, pár év múlva már nem kell ezen bánkódnom) hogy ebbe a szerepbe nem térhetett vissza. És minél tovább késleltetik a visszatérést, annál rosszabb lesz, hiszen lassan idősebb lesz, mint Ford, amikor először bújt Han szerepébe.

Mondjuk ezen az oldalon lehet nem ártana egyfajta kompromisszumot kötni, mint Obi-Wannal. Most a Kenobi sorozatban senkit sem fog zavarni, hogy az idősebb Obi-Want is McGregor kelti életre. Jó, nem sokkal fogunk az ep3 után járni. De szerintem a rajongók is köthetnek olyan kompromisszumos megoldást, hogy mindegy, hogy Alden vagy Ford játssza Hant. Szerintem kár lenne elpazarolni Alden tehetségét, csak azért, mert ő nem Ford. Kétség kívül, ő lehetővé tenné, hogy Han több ízben is megjelenjen, akár az ep6 utáni érában is (a karakter életútja erre lehetőséget már teremtet). Lehetne jönni azzal, hogy de hát Luke is Mark Hamill-ként jelent meg a Mandiban. Na ja, de a felnőtt Luke-ot mindig Mark Hamill játszotta, ellenben a felnőtt Hant már két színész alakítja, ugyanúgy, mint Obi-Want. És, ha McGregort elfogadjuk nem prequelses Obi-Wanként, akkor Aldent is el lehet fogadni nem solós Hanként.

Edited by Dzséjt
  • Like 2
  • Tetszik 4
3 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem ez csak azért van, mert Alden mimikája volt a kiindulópont.

OK, de Alden mimikája Harrison Fordot idézte meg, ezért is tetszett azoknak nagyon, köztük nekünk is, akik túl tudtak azon lépni, hogy nem Harrison Ford játssza. És emiatt is látszik annyira ezen a videón, hogy milyen jó volt Alden, mert az ő mimikájára ráanimálva Ford vonásait már tökéletes az eredmény.

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Remélem még viszontlátjuk.

Én is szívesen látnám Aldent Han Soloként még, ezért nagyon remélem, hogy a Lando sorozatban legalább annyira benne lesz ő is, mint amennyire Lando benne volt a Solo filmben.