Ugrás a kommentre

Star Wars: Jedi of the Republic - Mace Windu


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Köszi Sky! :)

 

A kronológia sorrend következő felvonása volt a Jedi of the Republic - Mace Windu c. miniszéria.

Az 5 részes történet nagyon jól bemutatta, hogy hogyan válnak/tak a jedi lovagok a köztársasági hadsereg tábornokaivá. Mace őrlődése az egész történet folyamán remekül átjött, a Prosettel való párbeszédei remekül bemutatták a helyzetet a Jedi Renden belül MÁR a háború elején! Az különösen tetszett, ahogyan bemutatták Proset karakterét

Spoiler

később valóban el lehet hinni róla, hogy önszántából áll inqvinek. :)

AD-W4 jó kis ellenség volt, jó volt betekinteni a múltjába egy kicsit, továbbá Mace múltja is jól fel volt építve, remek összhangban volt a jelen eseményeivel.

A történet jó volt, a rajzokkal viszont nem voltam annyira megelégedve. Yoda úgy nézett ki, mint egy félrement gnóm. :hehe:

Jöhet a következő fejezet. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
2019. 02. 21. - 10:18, Darth Revan9 írta:

Megkaptam az anyagot átnézésre. A Köztársaság őrzője szerepel a címben.

Már előrendelhető a kötet. Úgy látszik maradt a "védelmező". Gondolom mivel arra szavaztak többen. Igazából mindegy is, megy majd rá az előrendelés a Darth Vader: A Jedik hagyatékával együtt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, mui-ruy írta:

Már előrendelhető a kötet. Úgy látszik maradt a "védelmező". Gondolom mivel arra szavaztak többen. Igazából mindegy is, megy majd rá az előrendelés a Darth Vader: A Jedik hagyatékával együtt. :D

Igen, mégis maradt. Vagy inkább változott. Nemrég kaptam meg a Mace Windu-t átnézésre. Egyik helyen a Köztársaság Jedi-lovagja, másik helyen a Köztársaság őrzője van belül címként feltüntetve, úgyhogy módosíthatom most mindenhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az octuptarra pókdroidként legyen fordítva a Windu képregényben? A fordításban amit nézek nem fordították le.

Szerintem egyértelműen pókdroid. Azt hiszem, eddig is így fordították a magyar források. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 02. 22. - 19:02, Darth Revan9 írta:

Az octuptarra pókdroidként legyen fordítva a Windu képregényben? A fordításban amit nézek nem fordították le.

Minden ami Star Warsban szimplán oktuptarra droidként szerepel. A pókdroid az két teljesen más típus, az OG-9 önvezérlő pókdroid és a DSD-1 törpe pókdroid (szintén a Minden ami Star Wars fordítáda). Szóval az oktuptarra pókdroidnak fordítani igencsak melléfordítás lenne, mert sosem használták rá ezt se angolul, se magyarul, a pókdroid két másik típus megnevezése.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm Dzséjt, még időben szóltál. Akkor ezt visszaalakítom.

A Széthasadt Birodalomnál viszont a Pathfinderek megmaradtak Útkeresőnek. Állítólag több más könyvben is így voltak. Erre mondjuk nem emlékszem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Mace Windu: A Köztársaság védelmezője - Spoileres leszek

 

Imádtam, pedig a történet lényegében egyszerű. Mace Windu 3 mesterrel az oldalán elutazik egy bolygóra, hogy kiderítse, mire készülnek ott a szeparatisták. A karakter interakciók és a szövegek, valamint egy fordulat teszi naggyá számomra ezt a sztorit. Ahogy a Clone Wars sorozatban Krell tábornok, itt is van egy Jedi mester (Prosset Dibs), aki látva a háború igazi arcát, meg van róla győződve, hogy a Jedik rossz irányba tartanak. Saját igazáért kiáll, sőt, később már megveti a Jedi-rendet és Windu ellen fordul. A párbajuk nagyon érzelmesre sikerült. Nem gondoltam volna, hogy sokat fog hozzáadni Windu mester karakteréhez a kötet, de mostantól egészen más szemmel fogom nézni a Sithek bosszúja azon jelenetét, mikor Palpatine-ra készül végzetes csapást mérni. Ugyanis már kétszer is került ilyen helyzetbe életében. A fellázadt Prosset mester ellen, valamint az ezzel párhuzamosan bemutatott visszaemlékezésben, mikor is egy Erőhasználó, gonosz zsarnokot gyűrt le, és ölt volna meg, ha a mestere meg nem állítja. Emiatt az emlék miatt is kegyelmezett meg végül Prossetnek is (akiből egyébként inkvizítor lesz). Azért is tragikus ez, mert 2x könyörületes volt, de amikor végül tényleg meg kellett volna tennie a 3. részben a kegyelemdöfést a legnagyobb gonosz ellen, nem járhatott sikerrel.

A rajzok nem tetszettek. Az arcok szögletesek, kidolgozatlanok, és elég skicces az egész stílus. A történet viszont kárpótolt. Kaptunk Jedi akciókat, új bolygót, és ereje teljében lévő Windu mestert, aki a bölcselkedésben sem okozott csalódást.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ledaráltam egyben az egészet. Köszi Sky és Merr-Sonn a munkátokat! :) 

 

Élvezetes, akciódús sztori, minden oldala lekötött. Érdekes volt látni a megosztottságot a Jedik szerepével kapcsolatban a Tanácson belül. Biztos vagyok benne amúgy, hogy nem Prosset volt az egyetlen, akinek ellenérzései voltak a háborús részvétellel (sztem maga Yoda is, "csak" szükséges rossznak tekintette a dolgot), de a többi ilyen biztosan jobban tudta volna lekommunikálni a dolgot (vagy meghunyászkodtak volna). Prosset érzései, a csalódottság abszolút érthetőek, a reakciói és tettei alapján viszont már ekkor lehetett benne valami a Sötét Oldalból.
Nagyon tetszett, hogy alapból érezni lehetett a személyiségbeli különbségeket a Jedik között. Valahogy emberibbnek tűntek, mint bárkor. Jópofák voltak a viccelődések, Kit Fisto is tök jófej volt. De a sztorit nekem mégis a bérencdroid vitte el a hátán, üde színfoltja volt a kalandnak. :D

A rajzolás nekem se tetszett, maga a stílus se, de néhol kifejezetten igénytelen volt. Szerencsére nem vett el az élvezeti értékéből a sorozatnak. :)  
  


 
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

Mace Windu: A Köztársaság védelmezője

Matt Owens egy kitűnő SW képregényt tett le az asztalra. Egyszerre jelen van komoly, mély gondolat, az akció, a dráma és a humor.

A Marvelesek sokat tanultak a Dark Horse Köztársaság képregényeiből és A klónok háborúja animációs sorozatból. A geonosisi csata évében járunk. Az ütközet nagyon friss sebeket hagyott a Jedi Renden. A Jedik új szerepben vannak: tábornok lettek. Klón légiókat vezettek a csatába. A többi klónháborús történet kevésbé foglalkozott ezzel a témával. Owens nagyszerűen kiaknázza a lehetőségeket. Mace Windu se repes az örömtől a megváltozott helyzet miatt. A Tanács őt és három másik Jedit egy különleges küldetéssel bízza meg. Ki kell deríteniük mit csinálnak a szeparatisták a Hissrich bolygón. Mace igyekezett különleges társakat választani. Kit Fisto-t mindig is szerettem, jó volt újra látni. Rissa Mano és Prosset Dibs új figurák, akik tovább színesítik a társaságot. A Hissrichre megérkezve a Jedik rögtön harcba bonyolódnak a Konföderáció harci droidjaival. Itt ki kell emelnem a drodi humort, melyet az író A klónok háborúja sorozatból kölcsönzött. Több jó poén is van, melyek oldják a feszültséget. Prosset vakságával kapcsolatos viccei nagyon jók lettek. AD-W4 a történet fő gonosza. Egy kapzsi, öntelt, és kegyetlen zsoldos droid. Kb, olyan, mint IG-88. A Hissrich nagyon különleges világ lett. A föld alatt egy külön nép él. A különleges növények felszívják a nap fényét, mely csak havonta pár óráig éri el a bolygót, E miatt óriási energiát szívnak magukba, amit a szeparatisták fel akarnak használni. Ez egyedi és különleges dolog, korábban ilyen nem volt SW történetekben. AD-W4 és a harci droidok többször összecsapnak a Jedikkel. Mace és AD harcait nagyon élveztem. A zsoldos droid jól rá tudott tapintatani a Mace-ben megbúvó túlzott harciasságra és magabiztosságra. A harcok közben több őslakó is életét vesztette. Ez kikészítette Prosset Dibs-t, aki e miatt Windu-ra is rátámadt. Prosset jól érzékeli, hogy nem ez a Jedik útja. De az elkeseredés elvakítja őt és a sötét oldal felé sodródik. Kapunk utalást Windu múltjára is. Tanítványként a Mathason, Cyslin Myr Jedi mester oldalán részt vett egy másokat kihasználó és zsaroló hamis próféta, Drooz leleplezésében és elfogásában. Itt mutatkozik meg igazán Marce agresszívabb, sötétebb jelleme. Amikor elfogja Droozt és majdnem megöli, az nagyon hasonlít A Sithek bosszúja nagy jelenetére, amikor már majdnem megölné Sidioust. Akkor a Mathason Cyslin mester még visszafogja. Sőt, Cyslin mester szavai szerepet játszanak abban, hogy Prossetet sem öli meg, csak kiüti. A végső összecsapás során Mace, Kit és Rissa sikerrel járnak. AD-nek vége. De a győzelem keserédes, hisz a Jedik egyike letért az útról. És keserű az is, hogy az ítélethozatalkor Prosset beszél, hisz mi, olvasók tudjuk, hogy van igazság abban, amit mond. Mace kegyelmet tanúsít, de ennek meglesz a hatása egy másik képregény eseményeire is. Windu és Rissa együtt beszélik meg a történteket. Mace hite nem ingott meg, de a harcot folytani kell. Minél gyorsabban le kéne zárni a háborút, mert a mester érzi, hogy a Jediket is tönkreteszi teljesen.

Remek kérdéseket feszeget ez az 5 füzetes mini. Matt Owens egy nagyon élvezetes története írt meg. Viszont Denys Cowan rajzaival nem voltam megelégedve maximálisan. Vannak jó rajzai is, de vannak olyanok is, melyek elég gyatrára sikeredtek. Van egy rajz, ahol Windu álla nem is látszik. De ez nem kisebbíti a történet érdemeit. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A rajzok néhol egész katasztrofálisak voltak, de igazából a történet sem érintett meg nagyon. Ezt a Jedik szerepe a Klónháborúban dolgot már több ízben, színvonalasabb formában is megkaptuk, így ez most nem volt rám hatással. A rövidke betekintést Windu tanoncéveibe értékeltem.

 

A legvégére egy kisebb kronológiai baki is becsúszott, Yarael Poof nem ülhet ott a Jedi-tanácsban, hiszen az EP2 idejére már halott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, annak én is örülök, minél több képregény jön magyarul annál jobb.

 

(Azért a Poe Dameron-képregény kimaradása számomra továbbra is nagyon-nagyon fájó és érthetetlen!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Nute Gunray said:

Azért a Poe Dameron-képregény kimaradása számomra továbbra is nagyon-nagyon fájó és érthetetlen!)

Pedig simán jöhetett volna az utóbbi időben, bármikor. Még szavazás is volt róla a Jedi Könyvtáron, amit ha jól emlékszem meg is nyert. @Darth Revan9 ha a most futó hosszú OT-s sorozatok lemennek szerinted jöhetne a Poe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Iqvi írta:

Pedig simán jöhetett volna az utóbbi időben, bármikor. Még szavazás is volt róla a Jedi Könyvtáron, amit ha jól emlékszem meg is nyert. @Darth Revan9 ha a most futó hosszú OT-s sorozatok lemennek szerinted jöhetne a Poe?

Nem egészen, a Kanan nyerte meg. Talán jöhet, de azóta jött egy Poe regény, ami nem volt túl népszerű, ezt a Jedi Könyvtár FB oldalon is megerősítették. Úgyhogy nem tudom, hogy lesz-e egyáltalán. A most kibontakozó papírválság sem kedvez ennek.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.