Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Ki az aki premieren nézi meg a filmet? Értem ez alatt az éjféli bemutatót. Amúgy meg aki látta írjon ám róla, mert elég kiváncsi vagyok. Egyébként sose voltam Indy fan, bennem nem sokat mozgat meg ez a név. Bár láttam mind a három filmet, és szórakoztatónak is tartom őket, igazi rajongó sose lettem. Ahhoz nekem túl egyszerűek. :) De ezen remélem változtat az új epizód!

Én ma mentem volna megnézni - le is lett foglalva a jegy, csak nem találtam éjszakai járatot a MOM Parkhoz, ahol egyedüliként vetítik feliratosan.Valószínűleg holnap nézem meg az Iron Mannel egyetemben, csak sajnos ahhoz nincs felirat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma mentem volna megnézni - le is lett foglalva a jegy, csak nem találtam éjszakai járatot a MOM Parkhoz, ahol egyedüliként vetítik feliratosan.Valószínűleg holnap nézem meg az Iron Mannel egyetemben, csak sajnos ahhoz nincs felirat.

Hát nem tom, én örülök, hogy egyáltalán adják nálunk (Vp) most... az se érdekelne, ha kambodzsai szinkron lenne rajta, a lényeg, h adják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tom, én örülök, hogy egyáltalán adják nálunk (Vp) most... az se érdekelne, ha kambodzsai szinkron lenne rajta, a lényeg, h adják.

Hm... látom nem először jár a hölgy a veszprémi mozikban :)

Mi már lejebb adjuk a színvonalat. Örülünk ha van hang és kép, és nem esik be az eső :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát láttam! :)

Elégedett vagyok!

Nehéz úgy írni róla, hogy ne menjek bele a történetbe, de megpróbálok pár értelmes spoilermentes dolgot írni. De csak saját felelősségre.

 

Először is így igaz és nagy Indy fan vagyok. Jones filmes nálam egyenértékűek az SW filmekkel, egy különbséget találok az SW és Indy között: Indy nem folytatásos filmsorozat.

Különben nálam ugyanazt az élményt adja. Talán az a titka, hogy jóval később találkoztam az Indyvel, mint az SW-vel. Ezt az élményt 10-12 évesen tudja értékelni az ember, míg az SW-t pelenkásként (legalábbis nagyon kicsin, mint én) is akár fel lehet fogni olyan egyértelmű felépítése van. Modnjuk nem volt nehéz beleszeretni hiosz az alkotó gárda nagy százalékban egyezik az SW-vel.

 

A történet fordulatos, izgalmas, de nem hasonlítható az eddigiekhez. De mindegyik filmből van benne egy pici hangulat. Ami az eddigiektől eltérő a rengeteg humor. Az előző részekben is volt gegre épülő jópár jelenet, itt viszont jelenetről jelenetre fokozódik a humoros beszólások, szituk sora. Tele öníróniával, vagy csak utalásra épül, szóval nem árt, ha az ember ismeri az előző filmek részleteit.

Az akciójelenetek frenetikusak, méltóak elődeikhez. Maximálisan kihasználják a kor adta lehetőségeket, de nem csináltak Indyből sem Supermant, sem lesajnálni való öregembert. Díszletek nagyszabásúak, és kellően pókhálósak. Fényképezés követi Slocombe stílusát, kicsit modernizálva a 50-es évekre. Michael Kahn ollóját mindig imádtam, dinamikában legyőzhetetlen. Zene talán túl drámaira lett véve bizonyos szitukban, de annak még át kell esnie jópár hallgatáson. Most nem hallgattam meg a film előtt, mint szoktam. Teljesen újdonság erejével hatott.

Spielberg már a comicconon megígérte, hogy NEKÜNK készíti a filmet. Minden beállításnál mi nézők járunk a fejében, nekünk akar kedveskedni. Ezt maximálisan betartotta. Mellőzi a Frigyláda titokzatos eleganciáját, vagy a kereszteslovag bensőséges mélységét. Arra törekedtek, hogy kellőkép cool legyen. Nálam bejött.

Nagyon sok energiát fektettek a részletekbe. Webdokukban elmesélt dolgok pillanatokra látszanak csupán, de megérte.

 

Még lenne egy pár észrevételem, de az túlságosan spoileres lenne.

 

Indiana Jones visszatért! Végre azt csinálja amihez ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a következő hét nap valamelyikén lesem meg aztán majd meglátom hogy miképpen fogja megváltoztatni a nálam kialakult "frigyláda-kereszteslovag-(végzettemplom)" rangsort.

Rog, akkor megnézhetnéd velünk is, nem? :) Ha esetleg ráérnél szombat délelőtt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog, akkor megnézhetnéd velünk is, nem?  :) Ha esetleg ráérnél szombat délelőtt...

Már muterommal és ecsémmel eldöntöttük hogy a Szolnok Plázecban nézzük meg. Közel is van és szinkrósan adják ami jó mert a muter nem szereti a feliratos cuccokat én meg ha angolul akarnám megnézni akkor úgyis letölteném ahogy a többi mostanában moziba kerülő filmet is szoktam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is láttam. Nekem hihetetlenül tetszett, eddig messze az év filmje.

Igazából csak két negatívumot tudok írni, az egyik a film vége (az elég eltúlzott volt), a másik az a zene. Sokkal többet vártam John Williamstől, sok új igazán jó szerzeménye nem akadt.

 

A film hangulata teljesen a régi időket idézi, ugyan azokat a technikákat, praktikákat alkalmazza mint az előző Indy filmek. Mondjuk az hogy nem volt benne cgi az elég merész kijelentés. Amit még észrevettem hogy visszavettek a trailerben látott színvilágból, jobban tükrözi a trilógia hangulatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem nekem újra kell néznem ahhoz, hogy a valódi véleményem leírjam.

Először is hihetetlen gagyi képminőséggel ment a Corvin nagy termében. Végig villogó és homályos képpel, ami sokat rontott a hangulaton.

Másodszor, valahogy a film közepe nem működött úgy, hogy a vége tényleg üssön.

 

Röviden: ami volt, az jó volt, csak valahogy hiányérzetem van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem, egyszer elég volt. Jó, hangulatos, voltak nagy megszólalások (beszélgetés Marionnal a teherautón) és nem voltak nagy üresjáratok, de azért valami mgis hiányzott.

 

etszik hogy a netsajtó eleinte mennyire Indy fiaként tálalta Shia karakterét :P

 

A színészek jók voltak, a szövegeik szintén, a látvány rendben volt (néhány öncélú jelenettől eltekintve) a zene viszont valami szánnivaló idézgetés a korábbi Indiana Jones soundtrack-ekből :P

 

A nyitójelenet hangulata tiszta American graffiti :D

Az okkultista csaj egy kicsit zakkantnak tűnt, szerintem ilyen elmeállapotban simán belenézett volna ő a koponyába az esőerdős jelenetben.....

Azt nem értem, hogy az elején elrabolt kristályhulla mire kellett. Talán a csaj az ő koponyáját akarta felhasználni? De akkor meg miért nem tette? A másik, hogy az a tizenhárom, közös tudatot alkotó lény annak idején hogy a manóban "halt meg" s pláne hogyan vesztette el az egyikük a fejét..... egy jól őrzött templomban!

A végén a lény meg nagyon sietősen távozik, ahhoz képest hogy pár ezer évvel azelőtt nagy régész volt (micsoda gyűjtemény!) most mindent tönkretesz, és szuvenírnek még Indy kalapját sem viszi el. De a javára írom azt az arckifejezést amikor ránéz az okkultista csajra, az valami frenetikus. "Tudásra vágysz, pici lény?"

 

Kedvenc jelenet: esőerdős üldözés, a három zuhanással együtt.

 

Na, összesítésben: tessék mindenkinek megnézni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezt az "Indy fia" dolgot nem lehetett volna inkább spoilerbe rakni?

Pont azon röhögtem, ahogy a netsajtó kezelte. Először az volt hogy a fia, aztán jött a kérdés hogy "mégis ezt kitől hallottátok" aztán meg jól megnéztük a filmet és vigyor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megnéztük, és igen, nagyon jó volt :)

Tőlem sajna filmtémában nem igazán lehet hosszú írományra számítani :D Helyén volt minden, bár nálam a "ládaház"-as poénok a film elején nem ütöttek annyira. És már régebben volt szó róla, hogy a maga tanár? kérdés nem egészen jó úgy, ahogy fordítva van, hát tényleg nem, de sebaj :D

Krande:

No azt én sem értem, hogyan vesztette el a fejét az egyikük, de végül is nem annyira lényeges.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.