Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nem rohanok a moziba, sőt, ha csak meg nem hív valaki rá, egyáltalán nem fogom megnézni moziban. Nem szeretem annyira az Indy filmeket, hogy pénzt adjak ki érte. Bár az elmúlt napokban a SkyShowtime-on megnéztem az előző négy részt munka mellett. Vagyis, a Frigyládát fél szemmel, a Templom csak úgy szólt a háttérben, a végét leszámítva rá sem néztem, a Lovagot véginéztem, a Koponyát meg nagyrészt megnéztem, mivel azt láttam a legkevesebbszer, így baromi sok mindenre (pl. Mac halálára) már nem emlékeztem.

Szerintem is a Templom a leggyengébb, bár a Koponya nem marad el túl sokkal mögötte. Nem tudom, melyik a nagyobb baromság. Hűtőben túlélni egy atomrobbanást, vagy gumicsónakkal ejtőernyőzni. :lol2:

Szerintem csak két tényleg jó film van ebben a sorozatban, a baromi jól sikerült Frigyláda és a zseniális Kereszteslovag. Hogy az ötödik folytatja-e a hagyományt (1. tetszik, 2. nem tetszik, 3. tetszik, 4. nem tetszik, 5. tetszik?), majd kiderül, ha felkerül valamelyik streamingre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem tervezem megnézni moziban, annyira sosem mozgatott a franchise, láttam mindet, de szerintem 2x ha volt, hogy végig néztem elejétől a végéig az összes részt. Ráadásul ezekből a maratonokból az egyik gyerekkoromban volt, szóval akkor még nem volt koponya. Egyébként nekem azzal sincs bajom, sőt üdítő, hogy szovjetek vannak nácik helyett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Disney már nem is jó? :D

Az is jó, sőt tévén ott nézném, csak most épp a SkyShowtime-on voltam, amikor megláttam és ott kezdtem el. A kis HD monitoromon az bőven elég. :) Bár a Kereszteslovagnál belekukkantottam a Disney+-on is, hátha ott az eredeti szinkron van, de nem az volt, szóval folytattam a Sky-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sanszos hogy a tárcsásat én se tudom le moziban. Nem érzem azt hogy ott is le akarom tudni.

Nekem a frigyládás, a lovagos és a koponyás háromszor vagy négyszer volt eddig meg. Azokat eléggé bírom. Abban a sorrendben ahogy beírtam őket. A templomosat kétszer láttam. Azt sose bírtam igazán. Úgy vagyok vele hogy abból nem is kell már több nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

  

Az is jó, sőt tévén ott nézném, csak most épp a SkyShowtime-on voltam, amikor megláttam és ott kezdtem el. A kis HD monitoromon az bőven elég. :) Bár a Kereszteslovagnál belekukkantottam a Disney+-on is, hátha ott az eredeti szinkron van, de nem az volt, szóval folytattam a Sky-on.

Ott is 4K-ban van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, a SkyShowtime-on semmi sincs 4K-ban (nem csak nálunk, sehol sem, és senki sem érti miért, mert amúgy tudná a motor). Ezért választottam volna a Disney+-t, ha kint a 4K-s tévén néztem volna, mert ott azért látszik, ha valami nem 4K.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy embert ismerek, aki elment rá (bár ő mindent megnéz, szóval ez nem nagy fegyvertény), neki nem tetszett. Engem csak a deepfake-es első 25 perc érdekel, amiatt viszont nem fogok elbumlizni moziba. Ford már az előzőben is baromi öreg volt, és egyáltalán nem vagyok kíváncsi egy megkeseredett vénember dohogására, amit időnként megszakít valami ordenáré CG ugrabugra. Nekem amúgy a Temple of Doom volt mindig is a kedvencem, amivel eléggé egyedül vagyok, a Raiders és Last Crusade szorosan mögötte párban. Ezeket elég sokszor láttam az évek során. A Crystal Skullt kétszer kezdtem el, és mind a két alkalommal ugyanannál a résznél aludtam be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Senki sem rohant a moziba, hogy megnézze, rajtam kívül? Én most már így másodjára láttam. Még tuti lesz egy IMAX magyar szinkronos 3. nézés.

 

 

Holnapra még él a foglalásom, de sajnos a realitás talaján maradva a héten itthon megejtett felújítás utáni káoszt fogom holnap megszüntetni az Indy-nézés helyett. Hétvégén nem leszek itthon más program miatt. Marad a jövő péntek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Odumin írta:

Egy embert ismerek, aki elment rá (bár ő mindent megnéz, szóval ez nem nagy fegyvertény), neki nem tetszett. Engem csak a deepfake-es első 25 perc érdekel, amiatt viszont nem fogok elbumlizni moziba. Ford már az előzőben is baromi öreg volt, és egyáltalán nem vagyok kíváncsi egy megkeseredett vénember dohogására, amit időnként megszakít valami ordenáré CG ugrabugra. Nekem amúgy a Temple of Doom volt mindig is a kedvencem, amivel eléggé egyedül vagyok, a Raiders és Last Crusade szorosan mögötte párban. Ezeket elég sokszor láttam az évek során. A Crystal Skullt kétszer kezdtem el, és mind a két alkalommal ugyanannál a résznél aludtam be.

 

Az előzőben mai szemmel már kifejezetten nem tűnik öregnek nekem Ford, csak a haja ősz, ami már ősz volt neki a 90-es években is. Az ötödik rész pedig nem csinál úgy, mintha a hős olyan jól tartaná magát, mint fiatalkorában. Ez folyamatos reflexió tárgya, hogy megöregedett. Attól még szerethető Indy, sőt, így nekem még valahol szerethetőbb is, mint valaha.

 

Én azon az állásponton vagyok, hogy ezerszer szívesebben nézek meg egy öreg Harrison Fordot, mint egy deepfake-et, amiről tudom, hogy nem ő, nem akkor lett felvéve, nem ugyanaz a feeling, stb. Ha a deepfake ennyire jó, hogy szívesebben elnézzük azt, akkor tényleg nincs szükség valódi színészekre, a valódi sármjukra, humorukra, mosolyukra. Mindarra, amitől ezek a szerepek, ezek a figurák unikálisak lettek a filmtörténetben. Hiába jó a CGI, nem hasonlít megszólalásig. Az hazudik, aki azt mondja, hogy "meg nem mondanám...", pontosabban önmagát is ámítja, maximum a film csodálatos képessége miatt tűnhet hibátlannak a CGI a fiatal Indy-n, mert az ember tökéletesnek szeretné látni, és a hatása alá kerül az élménynek. A nyitó jelenetsor ettől függetlenül rendezésben, ötletekben valóban nagyon hangulatosra sikerült.

 

És ezerszer szívesebben nézek meg egy öregembert, mint egy másik, fiatal színésszel újraindított franchise-t. Na akkor meg én nem fogok rohanni a moziba, ha ez bekövetkezik. 

 

 

Egyébként rájöttem már, hogy ezeknek az öreg ikon még egy kaland és a stafétaátadás erejéig visszatér típusú filmeknek mi az origója. Tök evidens, nem is értem, hogy nem jutott eddig eszembe. A Gran Torino. (Meg a Nincs bocsánat)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Indy 5: tökéletes is lehetett volna. DE: túl hosszú. Nem unalmas, nem úgy értem. Épp az a baj, hogy túlpörög. Az első fél óra és az utolsó fél óra nagyon jó! De netto 2 óra 25 perc és van benne  a középen legalább 3 db 20-25 perces üldözéses jelenet, amiből csak ez egyik is elég lett volna. Alig van megállás és az ember már kívánja, hogy legyen már benne egy kis intellektuel-elemzés, agyalás, áltudományos fejtegetés, rejtvény vagy valami. Szóval a közepéből bátran kivágnék 35-45 percet. A történet jó. A relikvia jó, a szereplők jók. Fordot jól használták. Egész jól meghazudtolja a korát, kb a kristálykoponya színvonalán mozog, vannak benne túlzások, de az összes régiben is voltak, erről nem szabad megfeledkezni! Ja apró spoiler, hogy az első 25 percben fiatal Ford van, hát az Mandalorian Luke színvonal, nem több, nem kevesebb. A "mi" szemünknek még mindig nem tökéletes. A szem és a pislogás még mindig elárulja, nem tudom miért nem megy ez. A sok közeli és sötét vagy tűzfényes jelenetek nem állnak jól a technikának, a Boba könyvében a verőfényes nádszálra felmászó fiatal Luke jobb volt egy fokkal. John Rhys Davies és Antonio Banderas többet érdemelt volna, ha már szerződtedték. Szóval untattak az izgalmakkal. Csak azért nem izgalmas egy film, mert kergetőznek. 4-es alá. A legvége megható, jól elkapták, egyetértek @SimonZ-zal!

Ó, majd elfelejtettem! "Megbocsáthatatlan", hogy nem a Paramount logó alakult át a film elején az élőképpé, ahogy az összes régiben. Vagy így is jelezni akarták, hogy valami véget ért? 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annak az is az oka, hogy a Paramount azért messze nem olyan minőségben vett részt a filmben, ahogy a régiekben. A Lucasfilm a gyártó. De mondjuk régen is azért a Lucasfilm volt a fő gyártó, és előbb volt az LFL logó, utána jött a Paramounté. Lehet, hogy csak a disztribúciónál egyeztek meg a Paramounttal, és ezért már akkor rakták be a hegyet, amikor az LFL logó animációja és az áttűnés az ajtó zárjára már megvolt. Mindenesetre azért ott van az áttűnés, szerintem az a lényeg. Bár a hegy elsötétedését látva Krennic szavai juthatnak eszünkbe "we were on the verge of greatness..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Valójában a magyar Disney+-ra december 15-én érkezik az Indy 5, remélem a Timeless Heroes - Indiana Jones and Harrison Ford doksival együtt. A doksit láttam, nem csak Indy-fanoknak javaslom, rengeteg SW-utalás van benne, ritkán vagy sosem látott BTS-felvételek az OT-ről, Harrison Ford fiatalkoráról. Nagyon igényes film lett, pont mint a Director and the Jedi és a többi nagyobb doksi az új SW-filmekhez.

 

Karácsonyi időszakra javaslom az Indy 5 pótlását, ha nem néztétek meg anno moziban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem A sors tárcsája D+-os apropóján felkerült, fentebb taglalt informatív hangulatos Indy/Ford életmű dokumentumfilmet, és tök jó volt. Megható és emelkedett pillanatok, szimpatikus és emberi Harrison Ford, pár közismert és jó pár nekem újnak ható infó illetve háttéranyag! 1.5 óra nem bánjátok meg! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 06. 29. - 12:48, Dzséjt írta:

Hogy az ötödik folytatja-e a hagyományt (1. tetszik, 2. nem tetszik, 3. tetszik, 4. nem tetszik, 5. tetszik?), majd kiderül, ha felkerül valamelyik streamingre.

Felkerült, kiderült, folytartta. Sokkal jobban tetszett, mint a Kristálykoponya és a Végzet temploma. A Kereszteslovagot és a Frigyládát ugyan nem veri, de ez nem is volt feladata, csupán annyi, hogy nyugdíjazza Indy-t. Szerintem jól kiegyensúlyozott film volt, végig lekötött és jót szórakoztam rajta. Ami már csak azért is nagy szó, mert magyar szinkronnal néztem, az meg általában bosszantani szokott (itt sem volt azért felhőtlen az élmény, ennél rosszabb hangot Mads Mikkelsennek keresve sem találhattak volna - de Indy még nálam is Csernák János hangján szólalhat csak meg :) ). Bár két és fél óra, egy percig sem untam, a humor is tetszett, de főleg Indy és Helena dinamikája jött be. Helena kellemes új karakter lett (ezerszer jobb, mint Mutt), aki megidézi Mariont a Frigyládából, és tök jó volt, ahogy a vén Indy-vel ment az adok-kapok. Sajnos a gonoszok terén, mint mindig, most is elég lapos volt a felhozatal (ez sosem volt az Indy-filmek erőssége, többségében gonoszok, mert nácinak vagy ruszkinak születtek, ennyiben kimerülnek - meg néha teljesen elfeledhető kultisták). De szerencsére Indy-filmeket nem is a gonoszok miatt nézünk, hanem a kaland és a misztikum miatt. A kalanddal ezúttal nem volt semmi gond, minden akciót szépen vezettek fel, prezentálták és kapott mind jó levezetést - ellenben a Kristálykoponya akciószekvenciáival, amik jó hosszúak és néhány kivételtől eltekintve hihetetlenül laposak. Ráadásul ezúttal sikerült a földön maradni, nem volt tarzanozás, Indy nem hajt végre olyan mutatványokat aggastyán fejjel, amik ifjabb korában is hihetetlen lett volna. Sőt kifejezetten tetszett ez az öreges Indy, sokkal jobban működött ez is, mint a Kristálykoponyában, ahol még fiatalabb volt, de azért már ott sem harminc-negyven éves. Aztán mégis ott vannak a leghajmeresztőbb dolgok.

Spoiler

Mutt kiírása off-screen meglepett, de kellemesen. Örülök, hogy esélye sincs annak, hogy ezt a teljesen felesleges, de legalább baromira idegesítő karaktert viszont kelljen látnom bármikor is (Helenát hozzák akkor inkább vissza, vele még megnéznék egy spin-offot). Viszont végre volt célja a karakternek, érzelmi hátteret adott Indy-nek. Mondjuk az ep7 után kicsit fura volt megint azt látni Fordtól, hogy a gyerek elvesztése miatt hagyta el az asszonyt, de itt legalább a végkifejlett más. Happy, ami tetszett.

Az egyetlen, amit kifogásolnék, az a CIA-és szál. Tankönyvbeillően felesleges szál volt ez. Értem én, hogy a "korábbi náci tudósok az USA-t szolgálják" sztorit próbálták elmesélni, de ehhez ez nem kapott teret, ráadásul szerepük sem volt. Láthatóan semmi hatásuk nem volt Vollerre és csatlósaira, nem krolátozták, nem befolyásolták semmiben, nem tettek hozzá a karakterhez vagy céljaihoz. Semmi, zéró, nyista. A fickó és pribékjei szó szerint a jelenlétükben is azt csináltak, amit csak akartak, és mindent megkaptak első szóra. A CIA-s csaj szeme láttára öldöshettek embereket, ejnye-bejnyét sem kaptak, elutazhattak szó nélkül Marokkóba, stb. Akkor meg minek is voltak ezek a filmben? Simán ki lehetne őket vágni a filmből és semmit sem kéne radikálisan átírni.

Illetve a végén a He 111-es behozása hát hogy is fogalmazzak... röhejes volt. Úgy találtak 1969-ben, Szicíliában egy Luftwaffe felségjelű második világháborús repülőt, hogy azt sem tudták, hogy oda fognak menni. Hát persze, Szicíliában a 70-es évek küszöbén minden random szicíliai reptéren náci felségjelű bombázók parkoltak. :lol2: 

A fenti dolgot leszámítva én végig jól szórakoztam a filmen, és szerintem jó lezárása lett ez Indiana Jonesnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ez egész hangulatosra sikerült. A Machinegamesben lehet bízni, az új Wolfenstein játékok remekül sikerültek (diszkréten tekintsünk el a rájuk erőltetett Young Bloodtól). Az egyetlen gáz, hogy ez már "élvezi" a Bethesda felvásárlásból jött Microsoft-exkulzivitást, szóval PS5-re nem fog megjelenni. :fuckoff:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.