Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

  • 10 hónappal később...

Egy pár hete újranéztem az Indiana Jones filmeket és remek élmény volt. :) Már jó ideje nem láttam őket.

 

Szerintem a praktikus effektek egy része nem öregedett túl jól, de mivel a filmek nem veszik túl komolyan magukat, ez megbocsátható.

 

Amúgy el is felejtettem, hogy mennyire szórakoztató az egész. Úgy emlékeztem, hogy Indy egy ilyen komoly, vagány hős, de valójában e mellett humoros és kissé szerethetően ügyefogyott is. :D

 

Ez az egyik kedvenc jelenetem tőle:

 

 

Számomra a klasszikus trilógiából régen Az utolsó kereszteslovag volt a kedvenc és most is az. Többek között a szórakoztató és megindító apa-fiú kapcsolat miatt, ami a történet szívét képezi.

E mellett sokakhoz hasonlóan én is A végzet templomát tartom a leggyengébb filmnek. Nem mondom, hogy rossz, de nem hozza a többi rész színvonalát. Sokat ront rajta Indy két útitársának jelenléte. A csaj különösen idegesítő szvsz.

 

Viszont A kristálykoponya királysága tetszik (Anno az volt az első Indy film, amit láttam és a miatt néztem meg a korábbi epizódokat is. :) ), habár kicsit furcsa a váltás a misztikus tárgyak vadászatáról az ufókkal való találkozásra.

 

Az is furcsa egy kicsit, hogy Indy hiába tapasztal meg természetfeletti dolgokat, utána is mindig szkeptikus marad, de sebaj. :D Szeretem ezeket a filmeket, na. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Kíváncsi vagyok, hogy mi "történt" a fiával, mert ugyebár Shia LaBeoufról semmi hír.

Gondolom, egy közös kaland során meghalt, Indy megkeseredett, majd előkerül egy csaj, akiről nem tudja kicsoda, de a film végére kiderül, hogy a lánya, így ő lesz majd az új és jobb Indiana Jones.

 

Remélem, nem lesz igazam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fiát befogadták a majmok, és azóta is vidáman lengedezik a dzsungel mélyén. :) Bár szerintem pont a fia az, akit könnyű kiírni. Eleve nincs közte és Indy között szoros kapcsolat, 30 évig nem is tudtak egymásról. Ezután könnyen hihető, hogy később sem tartották szorosan a kapcsolatot, és a fiatalabb Fiatalúr valahol máshol kalandozik. Ezt meg elég megemlíteni, ahogy Marcus és az idősebb Jones halálát is csak említették.

Komolyabb kérdés Marion, mert bár azt sem nehéz kimagyarázni, hová lett Indy neje, de azért mégis csak gáz lenne, ha megint szétmentek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A fiát befogadták a majmok, és azóta is vidáman lengedezik a dzsungel mélyén. :) Bár szerintem pont a fia az, akit könnyű kiírni. Eleve nincs közte és Indy között szoros kapcsolat, 30 évig nem is tudtak egymásról. Ezután könnyen hihető, hogy később sem tartották szorosan a kapcsolatot, és a fiatalabb Fiatalúr valahol máshol kalandozik. Ezt meg elég megemlíteni, ahogy Marcus és az idősebb Jones halálát is csak említették.

Komolyabb kérdés Marion, mert bár azt sem nehéz kimagyarázni, hová lett Indy neje, de azért mégis csak gáz lenne, ha megint szétmentek volna.

Az a 30 év csak 21 (Indy 1: 1936, Indy 4: 1957).

21 évig Marion és Indy sem tartották a kapcsolatot, a 4. rész végén, oly sok év után, mégis összeházasodtak, ráadásul úgy lett vége, hogy belengették, hogy egy nap Mutt az apja nyomdokaiba lép majd.

Ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy nem így lett volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Forgatás az északkelet angliai Bamburgh kastélynál.

 

M6RhtSF.jpg

 

Toby "Armin Zola" Jones is bekerült a muviba.

5yUT03e.jpg

 

9XJSAoA.jpg

 

0OZZReJ.jpg

 

e5jIx3Y.jpg

 

yc4plDr.jpg

 

1rmxz8C.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Harry bátyánk vállsérülést szenvedett egy harci jelenet próbálása közben. A forgatás nem áll le hanem átütemezve folytatódik amíg az öreg be nem tud szállni a buliba.

 

Disney - "In the course of rehearsing for a fight scene, Harrison Ford sustained an injury involving his shoulder. Production will continue while the appropriate course of treatment is evaluated, and the filming schedule will be reconfigured as needed in the coming weeks."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...

A Disney ma bejelentett pár változtatást, több filmjét is átpakolta más időpontra. Az Indy 5 is köztük van, a jövő júliusi premier helyett egészen 2023-ig tolta el Indiana Jones következő kalandját.

 

Az új dátum: 2023. június 30.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.