Ugrás a kommentre

Indiana Jones


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Emlékeztek még az Ifjú Indi Jones kalandjaira? :) 

Nagyon régen láttam utoljára, gondoltam rákeresek, hátha fent van valahol. 

Fent is van, de én csak a DVD-s kiadásból rippelt változatra bukkantam, ami hát eléggé botrányos. 

Eleve kivágták az öreg Indi jeleneteit, az elejéről és a végéről a részeknek.

A másik dolog, 2 epizódot vontak össze egy 90 perces változatra. Igy csak 22 részes a komplett sorozat, viszont teljesen szétbarmolták a részeket. 

Össze vissza vannak időrendben, és a 90 perces rész közepén, ha vége lenne az adott résznek, van egy idióta vágás, és már kezdi is az újabb epizódot. 

Milyen igénytelen dvd kiadás ez igy?? :(   

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Remélem, hogy jobb lesz, mint a 4. rész. :clap2:

Fura ez. Én a negyedik részt láttam először, így nekem az tetszik a legjobban. Ott fogott meg először az egész Indy hangulat. A régi részeket csak később pótoltam. Nem nagyon értem az embereknek mi bajuk van vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi bajom a negyedikkel.

 

 

7 órával ezelőtt, ati írta:

Nem nagyon értem az embereknek mi bajuk van vele.

 

Sokak egyebek mellett azért nem bírják mert földönkívülis és oroszok vannak benne nácik helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 26. - 23:03, ati írta:

Fura ez. Én a negyedik részt láttam először, így nekem az tetszik a legjobban. Ott fogott meg először az egész Indy hangulat. A régi részeket csak később pótoltam. Nem nagyon értem az embereknek mi bajuk van vele.

Bár én a klasszikus részeket láttam előbb, nekem sem volt gondom a 4. résszel.

Szerintem az idegenek semmivel nem lógnak ki jobban az Indy univerzumból, mint a Frigyláda, vagy a Szent Grál. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 05. 26. - 23:03, ati írta:

Nem nagyon értem az embereknek mi bajuk van vele.

Nekem több gondom is van vele. Az egyik valóban az idegenek, nekem azok egyáltalán nem férnek össze Indiana Jonesszal. Az Indiana Jones-filmek az én szememben misztikus kalandfilmek, a sci-fi vonalat ne erőltessék bele. Teljesen idegen, oda nem illő, és igazából szerintem a megvalósítás sem jó. Roppantúl érdektelen, de úgy alapvetően az egész kaland. Sok a luft benne, az olyan nagy dérrel-dúrral felvezetett jelenetek, amik aztán sehová sem vezetnek. Például az a temetős (vagy ásatásos?) jelenet, a majmokkal (vagy benszülöttekkel?).

Emellett sokszor úgy érzem, a filmben Harrison Ford csak úgy van, nem játssza Indy-t. És persze sokszor irreálisan nagyok a "látványosnak" szánt túlzások. A dzsungeles jelenet a majmokkal és Sia Löböfi tarzanozása ilyen, de az atomrobbanást is kibíró hűtőszekrény is levágta nálam az ékszíjat. Plusz a semmiből jött karakterekkel sem sikerült megbarátkoznom, mint Indy fia vagy a tízpercenként oldalt váltó kövér fickó, hát még a vén mentor figura.

Van néhány jó pillanata a filmnek, de összességében nekem egy nagyon lapos, túlzásokkal teli, érdektelen film lett, ami még egy jó iparos munkává sem tudott összeállni. A legrosszabb, hogy akárhányszor látom, az az érzésem, hogy ez úgy készült, hogy Lucas, Spielberg és Ford számára is csak nyűg volt. Nem érzem mögötte a lelkesedést. És ezért van az, hogy még a Végzet templomát is jobbnak tartom, mint a negyedik részt, pedig azt sem tartom túl jó filmnek. Szerintem ebben a sorozatban csak a Frigyláda és a Kereszteslovag sikerült jól, e kettőt viszont nagyon szeretem. Az abszolút kedvencem a Kereszteslovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Hát érdekes. Ford idén 80 éves. Kb 2 éve forgathatták le. Akkkor volt 78. Számomra hiteltelen hogy egy ilyen idős ember egyáltalán menni tud, nemhogy fiatalabbakkal verekedni.

Meg már megint a nácik. Megkaphatják persze a legaljább nyomorult szervezetet a történelemben, de vannak más rosszak is. Viszont arra ahogy látom figyeltek hogy ez már a 60-as, vagy akár a 70-es években játszódik az autók alapján. Hisz az elöző az 50-es években játszódott itt azért ugrani kell Indy kora miatt.

Persze meg fogom nézni. A trailer végi poén nagyon jó ,ugye utalás az első filmre.

A CGI döbbenetes. Már a 6 évvel ezelötti Tarkin brutál jól nézett ki ,de ott egy picit azért ki lógott a lólább. Itt a fiatalé Indynél már semmi nem látszik. Mintha a 40 éves Ford előreugrott volna az időben és leforgatták volna vele a jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1969-ben fog játszódni, Indy ekkor még "csak" 70 éves. És elvileg direkt azért írták át a forgatókönyvet, hogy az jobban passzoljon a korához.

A nácik csak a '44-ben játszódó jelenetekben lesznek benne, amúgy a Szovjetunió lesz az ellenfél.

A trailer egyelőre nem sokat mutatott, ez így ízelítőnek nem rossz, de még túl messze van, hogy izgasson. Bár momentán az elvárásaim sem nagyok, ne múlja alul a Crystal Skull-t, és nekem már be fog jönni. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A nácik csak a '44-ben játszódó jelenetekben lesznek benne, amúgy a Szovjetunió lesz az ellenfél.

 

 

Umm, ezt honnan veszed? Nekem úgy tűnik eddig minden nyilatkozat alapján, hogy olyan nácik lesznek a gonoszok, akik valamiképp megléptek, és új életet kezdtek Amerikában. Mikkelsen ilyennek tűnik, és egyelőre ő tűnik a film antagonistájának. Eddig egy darab szovjetet nem látni. A sztori a Holdraszállás körül fog bonyolódni, szóval még lehetnek szovjetek is benne.

 

Szerintem Ford korához képest nagyon durván jól tartja magát. Igazából nem sokat öregedett a 4. rész óta fizikumában.

 

Számomra - nomen est omen - EZ 2023 legjobban várt Lucasfilm-produktuma, persze az Ahsoka mellett. Nagyon bízom benne, hogy lesz jelenléte a Celebration-ön is, és Harrison is a tiszteletét teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Umm, ezt honnan veszed? Nekem úgy tűnik eddig minden nyilatkozat alapján, hogy olyan nácik lesznek a gonoszok, akik valamiképp megléptek, és új életet kezdtek Amerikában. Mikkelsen ilyennek tűnik, és egyelőre ő tűnik a film antagonistájának. Eddig egy darab szovjetet nem látni. A sztori a Holdraszállás körül fog bonyolódni, szóval még lehetnek szovjetek is benne.

A meglépett nácik hozzácsapódhatnak a ruszkikhoz. :) Van két dolog, ami nagyon szembeötlő ezen a téren. Az egyik, hogy az űrverseny központi témának ígérkezik, azt meg a ruszkikkal vívták. A másik, hogy az ott egy szovjet fegyver (PPSh-41) egy gyanúsan sztereotíp KGB ügynök mancsában:

bLeJ1r2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig jónak tűnik, én várom! Bár nekem a Kristálykoponyával se volt komolyabb bajom, úgyhogy ennyire adjatok a szavamra.... :P

 

Jó, nem egy Star Wars, de bírom ezt a franchise-t is (gyerekkorom videókazettás gyűjteményének kötelező darabjai voltak), aminek kedvelhetőségét nálam nem a főszereplő kora fogja meghatározni. Léteznek olyan 80+os sportemberek, akik mellett Indy kora eltörpül, szóval szerintem az nem érv, hogy Mr. Jones még 70 évesen is akciózgat. Ami azt illeti, minden tiszteletem Harrison Fordé, amiért cirka 80 évesen is bevállalta ezt a szerepet. Oké, nyilván kapott is érte szép summa dollárt, de akkor is... :) 

 

Harrison Ford Whip GIF by Indiana Jones

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Ami azt illeti, minden tiszteletem Harrison Fordé, amiért cirka 80 évesen is bevállalta ezt a szerepet. Oké, nyilván kapott is érte szép summa dollárt, de akkor is... :) 

Meg valószínűleg a dublőröknek is jutott elég feladat. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Új spot: 

 

 

 

Spoiler

Egy vonatutas-Toby Jones-os jelentsor köré épül az, amikor Indy és Voller (Mads) meg van fiatalítva, így valószínűleg ez lesz a film nyitójelenete, hasonlóan az Indy 3 flashback jelenetéhez. Aztán találkoznak a jelenben ismét. Nekem úgy tűnik most már eléggé egyértelműen, hogy olyan nácik a gonoszok, és a vezetőjük, Mads Mikkelsen karaktere, akik még 1969 idején is szervezkednek. Most mégsem hiszem, hogy az időutazás számottevő lenne benne, vagy hogy igazak lennének a zavaros pletykák, hogy a film nagy része a 30-as években játszódik és fiatal és öreg Indy együtt fog akciózni. Azt majd ellövi a Flash. Indy-nek nagyon nem állna jól.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

  

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:
  • És a végére egy kevésbé SW-os hír: a Disney elvileg azt akarja a Lucasfilmtől, hogy csak és kizárólag a messzi-messzi galaxisra koncentráljon, az Indy-t pedig hagyja a fenébe

Sajnálom, de meg tudom érteni. Harrison Ford nélkül ez ugyanúgy nem érdekelné az embereket, mint a Solo és Az ifjú Indiana Jones kalandjai.

Viszont a videojátékokban, képregényekben, könyvekben még lenne lehetőség. Ott lehetne még használni Ford arcát.
Nem is értem, hogy az Uncharted Tomb Raider sikerek után miért nincs több Indy játék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.