Ugrás a kommentre

A nagy visszatérő, Maul


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Maul valahogy még fenyegetőbbnek hat, mint az Ep1-ben. Látszik rajta, hogy megélt ezt-azt. :D 

 

41398881_2107840955957841_68813196787869

 

Bár a fémlábakkal nem teljesen vagyok kibékülve. A bizarr póklábakat követően a Talzin-féle droidlábak következtek, majd a teljesen humanoid pótvégtagok, amiket a Halálőrségtől kapott. A Rebelsben is hasonló van neki. Ebbe a szép evolúciós ívbe kissé belerondít a Solo-ban látható láb. Gondolom, ezzel azoknak a "mezei" nézők szájába akarták rágni, hogy azok mesterséges testrészek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekesség: Darth Maul az ep1-ben mindössze egyszer pislog, amikor Obi-Wan ketté hasítja, ezt leszámítva egyáltalán nem pislog a filmben. Ehhez igazodva a Solóban sem pislant egyszer sem. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmeknél még egy háttérben felvillanó légypiszok is kaphat ezer koncepciórajzot. Nem az befolyásolja, hogy milyen jelentős a szerepe vagy mennyit van vásznon, inkább a művészek fantáziáján és a rendező elképzelésein múlik, meg azon, mennyire tudja azt felvázolni a művészeknek. Na meg azon is, mennyire áll készen a forgatókönyv. Ha jól tudom, Lucas ilyen téren elég vázlatos volt, így mindenhez rengeteg koncepciórajz készült, ráadásul az SW-hez sokszor úgy készültek a koncepciórajzok, hogy a forgatókönyv még sehol sem volt.

Inkább az a furcsa, hogy a TCW-s és a rebelses szereplése után elgondolkodtak ilyen extrém lábakon is, ami nem szolgálta volna a kontinuitást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem több mint valószínű, hogy csak csapongó fantázia. A koncepciórajzok egy másik sajátja, hogy néha igen elvadult dolgokat is szeretnek megrajzolni a művészek. Gondoljunk csak vissza a félig Vader, félig Anakin Jedi/Sith szellem koncepciórajzára az ep7-nél. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Volt róla szó korábban, hogy mi lehetett az in-universe oka annak, hogy Maul magához rántotta és aktiválta a fénykardját a kis jelenetében. Most (így többedjére újra látva a jelenetsort) az ugrott be, hogy lehet ezzel vezérli azt a kommunikációs csatornát, amin keresztül Qi'ra-val beszél. A lány is a Vörös Hajnal gyűrűjével aktiválja a szerkezetet, amivel közvetlenül eléri Mault. Elképzelhető, hogy az egykori sith-nek pedig a fénykardja szolgál hasonló célokat, a kapcsolatot pedig bontani is annak segítségével szokta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elképzelés, bár fura, mert a fénykardok ilyen célt eddig nem szolgáltak, és ez ugyanaz a kard, amit a Rebelsben is használt, és ott is csak szimpla kardnak tűnt, még ha egy botba is volt rejtve.

Amúgy a készítők azzal magyarázták, hogy ezzel árulta el Maul Qi'rának, hogy ő Erőhasználó és ex-Sith, mert azt eddig a lány nem tudta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Volt róla szó korábban, hogy mi lehetett az in-universe oka annak, hogy Maul magához rántotta és aktiválta a fénykardját a kis jelenetében.

Szerintem egyszerűen csak meg akarta fenyegetni. Abban benne volt, hogy kettévágja ha kell. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én képzelőerőmben egy ilyen fenyegetésnek úgy ad súlyt és értelmet Darth Maul, hogy összeszorítja a kezét, és Qi'ra lélegzete elakad. Ez a fenyegetés valódi, kézzel fogható, komolyan vehető, mert biztosítja arról Qi'rát, hogy Maul akkor is meg tudja ölni, ha történetesen fényévekre van tőle, míg egy fénykard esetében szó szerint kartávolságon belül kell lennie. A fénykard mutogatása a hologramon keresztül olyan, mint valami más mutogatása, amije Maulnak már nincs.

Ráadásul minek fenyegetni fénykarddal, aminek annyi értelme van így, mintha pisztollyal fenyegetne? A "keresztbe teszel nekem és lelőlek" semmiben sem másabb, mint a "keresztbe teszel nekem, és leváglak". De Maul már eleve önmagában fenyegető jelenség, szavai sem éppen vidámak, a farka fénykardja mutogatása nélkül is tisztázhatja, hogy ő a főnök, és ha keresztbe tesznek neki, akkor kampeca. Pláne felesleges fenyegetni, amikor Vos már az elején tisztázza, hogy még a Beckett féle bérencek is tudják, hogy Vos kinek felel, és az nem viccel. És ha egy Beckett-féle külsős ezt tudja, akkor na ne már, hogy a Vörös Hajnal második ember, azaz Qi'ra ne tudná, hogy Maullal nem jó packázni.

Éppen ezért nekem tökéletesen megfelel a készítők magyarázata: Maul ezzel jelezte Qi'rának, hogy ő Erőhasználó, mert erről a lány még nem tudott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Éppen ezért nekem tökéletesen megfelel a készítők magyarázata: Maul ezzel jelezte Qi'rának, hogy ő Erőhasználó, mert erről a lány még nem tudott.

Ezt lenyilatkozták? Nem is hallottam róla. Így akkor jobb. Bár nekem valamiért az én teoriám is tetszik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

, hogy ő Erőhasználó, mert erről a lány még nem tudott

De ehhez meg elég annyi, hogy magához húzza a kardot. Az aktiválással max a fénykard színe derül ki. Aki akárcsak ránéz Maulra, nem lehet kétséges, hogy az a kard milyen színű. :D Főleg, ha egy bűnszervezetben vagy és Maul a főnököd. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.