Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez így volt, mert benne van a TROS extrák nagy dokumentumfilmjében.

Hát Abrams lehet ezt akarta 2015-ben is, de hogy Johnson mit akart, azt nem tudjuk, ellenben tudjuk azt, hogy ignorálta azokat az ötleteket, amelyeket Abrams továbbadott neki a folytatásra, Valamint azt is tudjuk, hogy Trevorrow nem ezt akarta. Akkor hol volt itt koncepció? Ha minden rendező mehetett a saját ötletei után?

 

Én inkább azt írtam volna a helyedben, hogy zseniális, hogy a rendezőváltások ellenére tudatosnak hat az egész egyben megnézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Én inkább azt írtam volna a helyedben, hogy zseniális, hogy a rendezőváltások ellenére tudatosnak hat az egész egyben megnézve.

És mennyivel másabb lett volna, hogy ha Te is ezt írtad volna legelsőre. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Én inkább azt írtam volna a helyedben, hogy zseniális, hogy a rendezőváltások ellenére tudatosnak hat az egész egyben megnézve.

Akkor legyen ez. De nem kib*szottul és k*rvára mindegy? A mondanivalóm lényegén nem változtat. 

 

Akartam írni Palpatine-ról meg Rey-ről is, de most már írjon az akinek hat anyja van. Teljesen elment a kedvem bármitől is ami Star Wars, pedig olyan lelkesen jöttem fel ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát komoly meglepetésnek számít, hogy egy epikus történet nem egyik pillanatról a másikra egyszer csak megjelenik valaki fejében minden részlettel együtt, hanem menetközben van kidolgozva az egész? Ugye mindenki tudja, hogy a régi trilógia is millió alkalommal át lett irva és egyáltalán nem abba a végkifejletbe futott ki ahova Lucas eredetileg szánta? Ez zavart bárkit is régen? Nehogy már ez valamiféle minőségi kritérium legyen hogy mi mikor lett kitalálva. Ennyi erővel a Gyűrűk Ura könyvtrilógia is hülyeség mert Tolkien menetközben találta ki az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3 Star Wars trilógia során egyetlen egy esetben tudták a készítők, hogy a karaktereknek honnan hova kell eljutniuk... ez a Prequel Trilógia. De ebben az esetben is CSAKIS azért, mert már létezett a Classic Trilogy, és tudtuk, hogy a Prequelben szereplő főbb karaktereknek hova kell megérkezniük. Sem a Classic sem a Sequel kapcsán ez a helyzet NEM ÁLLT FENN! Ez baj? Véleményem szerint egyáltalán nem, mert a végeredmény mindkét esetben kiváló lett. Érzelmileg nem kicsit megindító... így tehát azon pattogni, hogy ez az ív mennyire volt ténylegesen tudatos 3 filmen át, abszolút értelmetlen, és szerintem is rombolhatja azoknak az élményét, akiket ez magával ragadott!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Riddick írta:

A 3 Star Wars trilógia során egyetlen egy esetben tudták a készítők, hogy a karaktereknek honnan hova kell eljutniuk... ez a Prequel Trilógia. De ebben az esetben is CSAKIS azért, mert már létezett a Classic Trilogy, és tudtuk, hogy a Prequelben szereplő főbb karaktereknek hova kell megérkezniük.

És még itt is rengeteg variálás ment menetközben. Konkrétan Anakin áttérése, tehát az egész PT kulcs momentuma az útoforgatáson lett kitalálva abban a formájában ahogy ismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most miért is kell úgy tenni, mintha az lenne a problémánk @Nabopolasszar-ral, hogy ment a variálás a készítés közepette? :roll: egyikünk sem írt ilyet, hogy ez minket zavarna. Minket csak az zavart, hogy Ody olyat mondott, amiről tudjuk, hogy nem igaz.

 

Egyébként más az, amikor egy alkotó átadja magát az ihletnek, és hagyja hogy a történet vezesse őt (ez történt PT-nél és az OT-nél), és megint más, amikor több író szinte csak minimális egyeztetéssel adogatja a tollat egymásnak. Örüljünk, ez az utóbbi, eléggé unortodox megoldás jól sült el. Azért általában egy alkotói folyamatban nem sül el ez jól. Lásd: Harry Potter, ahol a rendezőcsere után a Roxforti-setting teljesen megváltozott, és alig volt köze az első két filmben látotthoz.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody posztjából sugárzott a 'gyermeki lelkesedés' ... komolyan jó volt olvasni a szavait! Azt írta, amit ebben a felhevült érzelmi állapotban igaznak érzett, és nincs is ezzel semmi baj!! Nem kell mindig minden körülmények között emlékeztetni az embert a 'véres valóságra'! 

Én kíváncsi lettem volna a többi posztjára is, de mostmár hiába várom...

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Ody posztjából sugárzott a 'gyermeki lelkesedés' ... komolyan jó volt olvasni a szavait! Azt írta, amit ebben a felhevült érzelmi állapotban igaznak érzett, és nincs is ezzel semmi baj!! Nem kell mindig minden körülmények között emlékeztetni az embert a 'véres valóságra'! 

Én kíváncsi lettem volna a többi posztjára is, de mostmár hiába várom...

Na pontosan ez a lényeg! Miért kell egyetlen szóba belekötni, miért nem lehet a mondanivaló egészére tekinteni? Ez a fórum pontosan ennek a gyermeki lelkesedésnek köszönheti, hogy 15 éve fennáll, a régi törzstagokat ez hozta össze anno és ez tartja itt ma is. Kit érdekel, hogy egy mondatban nem fogalmazott 100%-ban szabatosan? Ez nem az a hely, ahová patikamérlegen kimért, minden szempontból tökéletes irományokat kell letenni az asztalra, mert különben belekötnek... 

 

És igen, én is kíváncsi vagyok a többire is.

  • Nagyon tetszik 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Ody posztjából sugárzott a 'gyermeki lelkesedés' ... komolyan jó volt olvasni a szavait! Azt írta, amit ebben a felhevült érzelmi állapotban igaznak érzett, és nincs is ezzel semmi baj!! Nem kell mindig minden körülmények között emlékeztetni az embert a 'véres valóságra'! 

Magával ragadott a dolog, gondoltam megosztom itt, felmelegítve kicsit a témát. Kár, hogy szinte csak olyan kommentek érkeztek erre, hogy mikor lett kitalálva... Na mindegy, majd legközelebb.

8 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Én kíváncsi lettem volna a többi posztjára is, de mostmár hiába várom...

Biztos írok majd róluk.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

Na pontosan ez a lényeg! Miért kell egyetlen szóba belekötni, miért nem lehet a mondanivaló egészére tekinteni?

Mert a mondani való egészével nem volt bajom :P Ha valamivel egyetértek, bólintok magamban egyet, és olvasok tovább.

Viszont ha felfedezni vélek egy téves állítást, akkor többnyire megállok kijavítani.

 

De ha ilyen "leszarom", meg "kit érdekel", és "szégyen a köbön" reakciók érkeznek, akkor lehet legközelebb tényleg inkább csendben maradok, nehogy bármilyen kritika is (legyen az jogos vagy jogtalan) érje a szövetek kis csücskét. Nem baj, csak eddig nem ehhez volt hozzászokva az ember ;)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom Srácok. Nekem az Ébredő Erőből egyértelműen az jött le, hogy nem Driver karaktere - nevezzük bárhogy - a főgonosz, ellenben, egyértelműen ő az egyik főhős.

 

Valahol olvastam arról,  hogy JJ-nek eredetileg gőze nem volt, hogy kicsoda A. Driver, de Kennedy - aki dolgozott már vele - ragaszodott hozzá. Olyannyira, hogy ezt a szerepet konkrétan ráírták. Arról is olvastam, hogy Driver először nem akarta elvállalni a szerepet, mert nem sok kedve volt "megölni Han Solot", és csak azután mondott igent, hogy megmondták neki, hova vezet majd a karaktere.

 

Nekem már az elejétől tök egyértelmű volt, hogy előbb-utóbb át fog állni. A TFA-ban halmozódnak az utalások erre.

 

Gondoljatok bele, hiába kapálózik, hogy elmerüljön a sötét oldalban, egyszerűen képtelen (alkalmatlan) rá. Még a kristályát se bírta normálisan kivéreztetni. Ha ő volna az új Vader, szerintetek nem ölte volna meg Finnt már a film legelején? Hisz érezte rajta, hogy megingott. Tudta róla, hogy árulóvá válhat. El akarja kerülni, hogy használni kelljen a Csillagpusztítót. Miért? Aztán elköveti az egyik legnagyobb bűnt, de még a szülőgyilkosság is kevés neki ahhoz, hogy teljes egészében áttérjen. Épp ellenkezőleg, megtörik. Már az első részben keresi a kiutat Snoke gyámkodása alól, tesz is Rey-nek egy - szerintem akkor még szexuális felhang nélüli - ajánlatot. (Az már az első találkozásukból lejön, hogy tetszik neki a lány, mint nő, mert elég megelepetten és látványosan méri végig, konkrétan a legpofátlanabb módon stíröli maszkban, de beleszeretni csak a következő részben szeret bele a lányba.) 

 

Na most Rian Johnson lehet, hogy szembement JJ bizonyos elképzeléseivel, (pl. Luke és Snoke szerepét illetően, akit JJ vélhetően eredetileg echte főgonosznak szánt), de Kylo megtérésével és a közte és Rey között kibontakozó érzelmi kapcsolattal olyannyira nem ment szembe, hogy konkrétan lubickol benne.

 

Rian Snoke által meglehetősen szájbarágosan adja a tudtunkra, hogy Kylo teljesen a padlóra került Han megölése után. Külön jelenetet szentel annak, hogy demonstrálja, hogy az anyját ez a gyerek képtelen lenne megölni. Ha jól emlékszem egy nyilatkozatára, direkt azért teteti el vele Snoke-ot láb alól, hogy demonstrálja, Kylo komoly karakter. Apja fia f*sza gyerek, nem nagyapja unokája bőgőmasina.

 

Visszatérve Snoke-ra, nem azért öli meg, hogy ő legyen az új Führer, hanem azért, hogy a szerelmét védje. Akkor és ott gőze nincs, hogy mi jön ezután. Snoke meg ugyanazt a mutatványt akarja eljátszatni vele, mint Han megölettetésekor. Gyilkoljon meg valakit, aki igazán fontosabb neki, hátha ez most bejön, (ld. Anakint, aki bizony megölte a feleségét).

 

Ami a Craiton történt elborulását illeti, (ezt is azért történik csak, mert a szeretett lány visszautasítja, sőt elárulja, amikor váratlanul magához próbálja venni Anakin kardját), szerintem fogalma nincs az anyja jelenlétéről. Itt eluralkodik rajta a nagyapja akarnok és sértődékeny vére. Cserben is hagyják az érzékei, annyira tombol. Egy darabig az se esik le neki, hogy Luke ténylegesen nincs jelen a bolygón.

 

Aztán, amikor lehiggad, ahogy a hangárban térdel Han kockáival a kezében, és néz a kiskutya szemeivel, míg a hangárt konkrétan betölti a fény, az nálam arra utal, hogy bizony tisztában van azzal, mekkora baromságokat csinált az elmúlt órákban. Na ugyanez Anakinnak nem esett le a 3. részben.

 

Rian tehát nem ment szembe az alapkoncepcióval, csak egy másik utat választott, hogy ugyanoda juthasson az utódja a történettel, ahova végül JJ eljutott. De Trevorrow jött, akiről tudjuk, hogy főgonoszt akart kreálni Kyloból, vagyis ő ténylegesen szembe ment volna az inverz Anakin koncepcióval. Láss csodát, ki is rúgták.

 

Egy kérdés:

 

Szerintetek akkor is Kylo-Ben lenne a közönség kedvence, ha nem Driver játszotta volna a szerepet, vagy Driver kedveltette meg ennyire a karaktert? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Mert a mondani való egészével nem volt bajom :P Ha valamivel egyetértek, bólintok magamban egyet, és olvasok tovább.

Viszont ha felfedezni vélek egy téves állítást, akkor többnyire megállok kijavítani.

 

De ha ilyen "leszarom", meg "kit érdekel", és "szégyen a köbön" reakciók érkeznek, akkor lehet legközelebb tényleg inkább csendben maradok, nehogy bármilyen kritika is (legyen az jogos vagy jogtalan) érje a szövetek kis csücskét. Nem baj, csak eddig nem ehhez volt hozzászokva az ember ;)

Szerintem sokkal jobb azt megdicsérni, ha valami tetszik, és ha van kritika is hozzá, akkor azt a dicséret után megtenni. A dicséretet kihagyni és csak arra reagálni, ami nem tetszik elég nagy kommunikációs baki - élőben is, családban, barátokkal, de munkahelyen is. Ha valaha úgy alakul, hogy embereket kell irányítanod majd bármilyen közegben, akkor ne így csináld, mert nem motivál semennyire. ;) Illetve de, szembenállásra és konfliktusra, ami egyébként simán elkerülhető lenne.

 

14 perccel korábban, Süni írta:

Szerintetek akkor is Kylo-Ben lenne a közönség kedvence, ha nem Driver játszotta volna a szerepet, vagy Driver kedveltette meg ennyire a karaktert? 

Azok alapján, amit írtál is, hogy rá írták a szerepet, nekem elég nehéz lenne más színésszel elképzelni. :) Az biztos, hogy másik színésszel egy másik Kylo Rent kaptunk volna, ami személy szerint nagyon sajnálnék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kylo.... Ben.....

 

Micsoda ívet járt be ez a fiú. Most már tudjuk, hogy koncepcionális volt az, hogy pont az ellentettét, mint a nagyapja a PT-ben. A rosszból fokozatosan a jó felé vitte az útja, és ezt a három filmen keresztül úgy mutatták be, amire még maga Lucas papa is csak csettinthet. Most leginkább az utolsó jelenetét emelném ki, mert az egyszerűen a Star Wars esszenciája. 

 

Ben Solo, akiben persze Skywalker vér is csörgedezik, az a karakter, aki végül mindenkit túlél (még Palpatine-t is, ami tudjuk milyen nagy szó). Attól kezdve, hogy kimászik a szakadékból és feltámasztja Rey-t, gyakorlatilag a nagyapja álmát váltja valóra: megmenti a szerelmét a haláltól. Persze ez az életébe kerül, de ő ha úgy tetszik, ennyivel is több mint Anakin volt. A zene pedig ami itt szól, Williams legjobb napjait idézi. Kylo keményebb fuvola témája vált át lágyabb hegedűbe, pont olyan ritmusban ahogy a férfi közeledik a halott lány felé, hogy feltámassza.

Egyszerűen fantasztikus ez a pár perces jelenet, maga az új trilógia csúcspontja. 

Érdekes ez, amit írsz, hogy ő Vader elentétje, úgyszólván, egy anti-Vader, főleg annak tükrében, hogy ő szó szerint egy Vader-fan. Olyan akart lenni, mint a nagyapja (hála Sidiousnak), és végül is, bizonyos szemszögből nézve olyan lett (Sidious hazugságai és megtévesztései által átállt a Sötét Oldalra), mégis, mégsem lett félig sem olyan. Vader kiirtotta magából a jót Mace Windu megölése után, már a Mustafaron is látszódik, hogy benne aztán nincs vívódás, és egészen a Bespinig a Világos Oldalnak talán csak egy nagyon halvány, nagyon gyenge parazsa ég benne valahol mélyen, nagyon mélyen a lelkében.

Ezzel szemben Kylo Renben az elejétől lángol a Világosság, őt már abban az állapotban ismerhetjük meg, mint amilyen Vader volt az ep6-ban. És bár megöli az apját, ez élete végéig kísérti (amit az ep9 fantasztikusan mutat be) és csak még inkább fellángol benne a Világos Oldal. Ezzel szemben Vadert látványosan nem kísértették a rémtettei. Oké, megsiratta a holtakat még az eljén, de ez ahhoz képest, amit az ep3-ban művelt, édeskevés.

És a sündisznók bármit mondhatnak, én is azt mondom, hogy ez az anti-Vader-fan egy olyan koncepció, amit az ep7-ben Abrams jól lefektetett, és, mivel Johnson kiváló történetmesélő, ezt felfedezte és ezzel harmonizálva hozzá tudta úgy tenni a magáét, hogy megerősítette a koncepciót, és végül, újra Abrams és Chris Terrio, akik semmivel sem rosszabb történetmesélők, az ep7 alapjait és Johnson tégláit felhasználva kiteljesítette a koncepciót. Lehet, hogy sosem beszéltek össze, de hogy Kylo Ren kapcsán olyan világosan látták az együtt kikövezett utat, hogy még Lucas is megsüvegelhetné (szerintem Kylo útja az ep7-9-ben sokkal jobban lett megírva, mint Anakiné az ep1-3-ban, de persze ez valahol nem meglepő, ugyanis ehhez azért egy Adam Driver is kellett, plusz eleve, a sztori lényegében csak a karakterekre fókuszál, míg a PT sok más dologgal is).

Szóval, nem mindegy, ha a végeredmény k*rva jó? Tudom, kötözködni jobb dolog és könnyebb is, mint a jót meglátni, kritikusnak lenni menőbb, és a keserűség valamilyen torz módon manapság divatosabb, de talán ezt is megtanulhatnák már egyesek a Star Warsból: a jót érdemesebb meglátni, mint a rosszat. (Ráadásul, a kritika egyszer jogos, 500-szorra már fikázás, pláne, ha csak minden 200. alkalommal csúszik be egy-egy dícsérő szó.)

 

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akartam írni Palpatine-ról meg Rey-ről is, de most már írjon az akinek hat anyja van. Teljesen elment a kedvem bármitől is ami Star Wars, pedig olyan lelkesen jöttem fel ide.

Azért én szívesen olvasnék róluk. :clap2: Ne törődj a sünikkel. :) (Mármint a tüskés és hangos sünikkel, nem Sünivel, vele lehet törődni. :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Süni írta:

Rian tehát nem ment szembe az alapkoncepcióval, csak egy másik utat választott, hogy ugyanoda juthasson az utódja a történettel, ahova végül JJ eljutott. De Trevorrow jött, akiről tudjuk, hogy főgonoszt akart kreálni Kyloból, vagyis ő ténylegesen szembe ment volna az inverz Anakin koncepcióval. Láss csodát, ki is rúgták.

Ez így leírva szép és jó, csak kar, hogy a valóság nem támasztja alá ;)

 

Amikor Rian otthagyta a franchise-t, az egyetlen sötét oldali erőhasználó Kylo volt (és az alá tartozó lovagok) ergo őt Rian tette főgonosszá. Ezt a vonalat akarta továbbvinni Colin azzal, hogy az ő legyőzése vetett volna véget a trilógiának. Ezzel szemben jött JJ, aki a semmiből előhúzott egy méggonoszabb gonoszt, azért hogy Kylonak legyen ki ellen összefogni a Rey-jel a trilógia végén, és hogy bteljesülhessen egy újabb megváltó történet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Ez így leírva szép és jó, csak kar, hogy a valóság nem támasztja alá ;)

 

Amikor Rian otthagyta a franchise-t, az egyetlen sötét oldali erőhasználó Kylo volt (és az alá tartozó lovagok) ergo őt Rian tette főgonosszá. Ezt a vonalat akarta továbbvinni Colin azzal, hogy az ő legyőzése vetett volna véget a trilógiának. Ezzel szemben jött JJ, aki a semmiből előhúzott egy méggonoszabb gonoszt, azért hogy Kylonak legyen ki ellen összefogni a Rey-jel a trilógia végén, és hogy bteljesülhessen egy újabb megváltó történet

Egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy erőhasználó lett volna a főgonosz a 9. részben, ha Rian írja a forgatókönyvét, és ő rendezi a filmet, de, hogy a vége - Kylo megtér és meghal - ugyanaz lett volna, arra mérget mernék venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Süni írta:

Egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy erőhasználó lett volna a főgonosz a 9. részben, ha Rian írja a forgatókönyvét, és ő rendezi a filmet, de, hogy a vége - Kylo megtér és meghal - ugyanaz lett volna, arra mérget mernék venni.

Hát ha majd egyszer készül egy dokumentumfilm a teljes trilógia elkészítéséről, mint ami pl. készült az OT-ről is, akkor lehet megtudjuk, hogy Rian mit akart volna, de addig ez egy elég messzemenő következtetés.

Itt a fórumon 2017-ben, a TLJ megtekintése után valahogy alig volt olyan, aki azt látta volna bele, hogy Kylo megtérhet, hanem egyenesen azt, hogy Rian meghúzta a váratlant és megtette őt főgonosszá. Egészen addig, amíg Palpatine-ról ne tudtunk, nem is igazán emlékszem, hogy felmerült volna, hogy Kylo megtérne, hanem vele, mint főgonosszal számoltunk. Szóval ha Rian azt akarta kifejezni, hogy van még Kylo számára a remény, akkor ezen fórumon ez nem igazán sikerült neki (szerintem egyáltalán nem akarta ezt kifejezni).

 

+ Ott van a korábbi Abrams nyilatkozat is, amelyben ő maga mondja, hogy az első reakciója az volt a TLJ forgatókönyvének elolvasása után, hogy "ez egyáltalán nem abba az irányba halad, amelybe én gondoltam"

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Yoda József írta:

Itt a fórumon 2017-ben, a TLJ megtekintése után valahogy alig volt olyan, aki azt látta volna bele, hogy Kylo megtérhet, hanem egyenesen azt, hogy Rian meghúzta a váratlant és megtette őt főgonosszá. Egészen addig, amíg Palpatine-ról ne tudtunk, nem is igazán emlékszem, hogy felmerült volna, hogy Kylo megtérne, hanem vele, mint főgonosszal számoltunk. Szóval ha Rian azt akarta kifejezni, hogy van még Kylo számára a remény, akkor ezen fórumon ez nem igazán sikerült neki (szerintem egyáltalán nem akarta ezt kifejezni).

Ha már azon filózunk, hogy mi mennyire volt tudatos tervezés eredménye, akkor ebben abszolút nem az számít, hogy nekünk (vagy bármely más nézőnek, rajongónak, kritikusnak, elemzőnek) mi esett le a 7-ből vagy 8-ból. Jó példa erre a Harry Potter, ahol Pitonnál már az első perctől kezdve tudta Rowling mit akar vele (Rickmant be is avatta), hova fog kifutni a sztorija, a szériát követők közül viszont csak nagyon kevesen érezhettek rá mi sül ki belőle.

Szóval a lényeg az, hogy a tudatos tervezésnél a készítők (és nemcsak a rendező, hanem a "felettük" álló stáb, akik összefognak egy franchise-t) számítanak, hogy ők mennyire gondoltak előre a sztorival vagy a karakterekkel kapcsolatban, nem pedig más külső emberek.

 

Egyébként nemcsak úgy lehetett volna összehozni Rey-t és Bent, illetve a fiú megtérését a világos oldalra, hogy behoznak egy gonoszabb és erősebb figurát, aki ellen össze kell fogni. Csak ez volt a leginkább "egyszerű" (közérthető) és meseszerű megoldás erre. De ha pl. Ben magától eszmél rá dolgokra (és fordul el a sötétségtől), Rey segít neki ebben vagy épp kigolyózzák a hatalomból (pl. Hux), akkor simán elképzelhető lett volna, hogy a teljes ER-del találja szemben magát. Most vegyük ki ugye a VR-et és Palpit a képletből, feltételezve, hogy nem léteznek, nem hozzák vissza az öreget.

Ugye mit kapott Kylo az ER-től? Hát lényegében semmit. A 8-ban már ő lesz a legfőbb vezér, de elég komoly alkalmatlanságról tesz tanúbizonyságot rögtön ezután. Látszik, hogy nem övezi túl nagy tisztelet, nincs tekintélye, csak fosnak tőle. Hux egyenesen fúrja és gyűlöli. Kylot meg nemigen érdekli a politika vagy az ER sorsa. Rey érdekelte, de nem sikerült maga mellé állítani és otthagyta a francba. Fűtötte még a Luke iránti bosszú, de az öreg egyrészt hülyét csinált belőle, másrészt eggyé vált az Erővel, szóval ő is kihúzva.

Ebből nem nehéz összerakni egy olyan képet, hogy Kylonak kéne valami célt találni, mert hiába lett a dominánsnak tűnő ER első embere, sok értelme nincs a létének. Persze, uralhatja a galaxist, de nem tűnik úgy, mint akit ez végcélként kielégítene. Ez a céltalanság és motiválatlanság, illetve az a tény, hogy nem egy karizmatikus vezető, az ER-en belül pedig jó pár ellensége lehet, elvezethet odáig, hogy szembeforduljanak egymással. Márpedig hiába erős Kylo, azért, ha az ER ellene irányul, akkor azt egymaga nem fogja kezelni és megoldani. Tehát adódik a másik oldallal, praktikusan Rey-jel az összeállás.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, pb69 írta:

Ha már azon filózunk, hogy mi mennyire volt tudatos tervezés eredménye, akkor ebben abszolút nem az számít, hogy nekünk (vagy bármely más nézőnek, rajongónak, kritikusnak, elemzőnek) mi esett le a 7-ből vagy 8-ból. Jó példa erre a Harry Potter, ahol Pitonnál már az első perctől kezdve tudta Rowling mit akar vele (Rickmant be is avatta), hova fog kifutni a sztorija, a szériát követők közül viszont csak nagyon kevesen érezhettek rá mi sül ki belőle.

Hát akkor ezt mondd annak, aki felhozta (Süni)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, pb69 írta:

Ha már azon filózunk, hogy mi mennyire volt tudatos tervezés eredménye, akkor ebben abszolút nem az számít, hogy nekünk (vagy bármely más nézőnek, rajongónak, kritikusnak, elemzőnek) mi esett le a 7-ből vagy 8-ból. Jó példa erre a Harry Potter, ahol Pitonnál már az első perctől kezdve tudta Rowling mit akar vele (Rickmant be is avatta), hova fog kifutni a sztorija, a szériát követők közül viszont csak nagyon kevesen érezhettek rá mi sül ki belőle.

Szóval a lényeg az, hogy a tudatos tervezésnél a készítők (és nemcsak a rendező, hanem a "felettük" álló stáb, akik összefognak egy franchise-t) számítanak, hogy ők mennyire gondoltak előre a sztorival vagy a karakterekkel kapcsolatban, nem pedig más külső emberek.

 

Egyébként nemcsak úgy lehetett volna összehozni Rey-t és Bent, illetve a fiú megtérését a világos oldalra, hogy behoznak egy gonoszabb és erősebb figurát, aki ellen össze kell fogni. Csak ez volt a leginkább "egyszerű" (közérthető) és meseszerű megoldás erre. De ha pl. Ben magától eszmél rá dolgokra (és fordul el a sötétségtől), Rey segít neki ebben vagy épp kigolyózzák a hatalomból (pl. Hux), akkor simán elképzelhető lett volna, hogy a teljes ER-del találja szemben magát. Most vegyük ki ugye a VR-et és Palpit a képletből, feltételezve, hogy nem léteznek, nem hozzák vissza az öreget.

Ugye mit kapott Kylo az ER-től? Hát lényegében semmit. A 8-ban már ő lesz a legfőbb vezér, de elég komoly alkalmatlanságról tesz tanúbizonyságot rögtön ezután. Látszik, hogy nem övezi túl nagy tisztelet, nincs tekintélye, csak fosnak tőle. Hux egyenesen fúrja és gyűlöli. Kylot meg nemigen érdekli a politika vagy az ER sorsa. Rey érdekelte, de nem sikerült maga mellé állítani és otthagyta a francba. Fűtötte még a Luke iránti bosszú, de az öreg egyrészt hülyét csinált belőle, másrészt eggyé vált az Erővel, szóval ő is kihúzva.

Ebből nem nehéz összerakni egy olyan képet, hogy Kylonak kéne valami célt találni, mert hiába lett a dominánsnak tűnő ER első embere, sok értelme nincs a létének. Persze, uralhatja a galaxist, de nem tűnik úgy, mint akit ez végcélként kielégítene. Ez a céltalanság és motiválatlanság, illetve az a tény, hogy nem egy karizmatikus vezető, az ER-en belül pedig jó pár ellensége lehet, elvezethet odáig, hogy szembeforduljanak egymással. Márpedig hiába erős Kylo, azért, ha az ER ellene irányul, akkor azt egymaga nem fogja kezelni és megoldani. Tehát adódik a másik oldallal, praktikusan Rey-jel az összeállás.

Egyetértek. Én nagyjából biztos voltam abban, hogy a 9. rész azzal indít majd, hogy (az egyébként elmebeteg) Hux megfúrja Kylot, akinek menekülnie kell. Eszembe nem jutott, hogy az eredeti rendező SW-Nerot akar csinálni a karakterből. 

 

/Az persze pláne nem, hogy ismét képbe kerülhet az Uralkodó./

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát akkor ezt mondd annak, aki felhozta (Süni)

Mindenkinek mondom, nem célzottan X-nek vagy Y-nak. ;)

35 perccel korábban, Süni írta:

Én nagyjából biztos voltam abban, hogy a 9. rész azzal indít majd, hogy (az egyébként elmebeteg) Hux megfúrja Kylot, akinek menekülnie kell.

Én amúgy nagyon szívesen megnéztem volna egy olyan verziót, amelyben nincs VR, nincs feltámasztott Sidious, hanem a már meglévő szereplőkkel oldják meg Ben megtérését és a Rey-jel közös oldalt. Más kérdés, hogy ehhez egy összetettebb történet kellett volna, erősebb politikai szállal, amiről ugye tudjuk, hogy kockázatos, mert már az Ep.1-nél is kiverte a biztosítékot sok "egybitesnél". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezzel szemben Kylo Renben az elejétől lángol a Világosság, őt már abban az állapotban ismerhetjük meg, mint amilyen Vader volt az ep6-ban.

Fura és beteges dolog, hogy Kylo a világos oldala ellen küzd, azt akarja elnyomni magában. Ki az aki a jóságot akarja kiirtani magából? Persze aztán amikor a világos éne mégis csak a felszínre tör, akkor olyanra is képes amit a nagyapja is megtett: tudatosan feláldozza magát a szerettéért. Ben önfeláldozása a számomra azért tisztább dolog mert azt nem feltétlen kellett megtennie, igazából azon már nem múlt semmi. És ez az igazi nagy dolog, ami megkülönbözteti Anakintól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Itt a fórumon 2017-ben, a TLJ megtekintése után valahogy alig volt olyan, aki azt látta volna bele, hogy Kylo megtérhet, hanem egyenesen azt, hogy Rian meghúzta a váratlant és megtette őt főgonosszá.

Én még a Palpatine bejelentés előtt hónapokkal beírtam ide a fórumba egy sztori tervet hogy szerintem és SimonZ szerint hogy nézhetne ki az ep.9 legeleje meg a legvége (a közepe, vagyis a döntő része nem volt kidolgozva). Természetesen a végeredményhez szinte semmi köze nem lett. De speciel Kylo az én verziómban is megtér és hősi halált hal. 

 

Akit érdekel több mint egy éve ezt irtam:

 

A tipp az hogy a film Leia temetésével fog kezdődni, viszont megtudjuk hogy a hercegnő a halála előtt valami fontosat hagyott Rey-re. Rey egy holoüzenetet kap. Először nem látjuk a teljes üzenetet, csak kisebb részleteket belőle. Nem derül ki mi a jelentősége az egésznek.

Közben az Első Rend félúton van a galaxis meghódítása felé. A hatalmuk nem szilárd, már csak azért sem mert a saját soraikat is széthúzás jellemzi. Kylo az egyik első jelenetében ellene áskálódó Első Rendi katonákat végez ki. Látjuk, hogy legfőbb bizalmasai a Renek lettek. Amolyan végrehajtók és testőrök egyszemélyben és ami érdekessé teszi őket, hogy valaha Luke tanitványai voltak. Rey-nek emiatt kisebb lelki vívódás lesz levágni őket. De azért majd levágja a nagy részüket. A Renek jelenlétében Kylo a régi maszkjának az összefoltozott verzióját viseli. Kylo most hogy az Első Rendben is többen ellene vannak és meg akarják dönteni a hatalmát csak bennük bízhat igazán. 

A film egyik fontos momentuma amikor kiderül, hogy Kylo hogyan vált Ren lovaggá. Ben egy kisfiú a Solo családban, amikor megszólal egy hang a fejében. Ben nem tudja kitől ered, ki beszél hozzá, de a hang arra biztatja, hogy használja az Erőt ami benne lakozik. A kis Ben aki szinte semmit nem tud az Erőről először nem érti az egészet. De amikor elkezd a hang tanácsaira hallgatni elképesztő dolgokat észlel: a gondolata erejével tárgyakat tud mozgatni, sőt akár kárt is tud tenni másokban. A szülei, Leia és Han első döbbenetük után a fiút Luke-hoz viszik hogy tanítsa meg a jó útra. Ben fejében azonban folyamatosan ott van a hang, ami állandóan a rossz útra csábítja és mindig amikor rá hallgat erősebbnek érzi magát mint valaha. A hangnak persze neve is van: ő Snoke. Ez az egész persze csak pár jelenet. Ahogy peregnek a képsorok, Ben számára hamarosan kiderül, hogy Snoke nem egy képzelt dolog. Nem csak a fejében létezik. Egy Erőhasználó, aki mindenkinél hatalmasabbá teheti. Végül eldönti, hogy mellé áll.

A film végső fináléja egy óriási csatával zárul. Akkorát amihez hasonlót még sose láttunk. És végül győz az Első Rend. Az Ellenállást felszámolják, a túlélőket elfogják. 

A totális vereség után kapcsolunk át az utolsó még "szabadlábon lévő" Ellenállóra, Reyre. Úgy tűnik hogy már teljesen mindegy mit csinál, nem javíthat érdemben a helyzeten. Megölheti Kylot de akkor más lép majd a helyére. Már eleve van is pár jelentkező aki szívesen átvenné a trónusát. Rey ezt a tehetetlenséget érzi amikor végül találkozik Kylo-val. Ezután egy olyan fénykardcsata jön amitől lef*ssuk a bokánkat. Tele érzelmekkel és olyan grandiózus körítéssel hogy a székkarfánkba fogunk kapaszkodni a végéig. Rey komoly sérüléseket gyűjt be a csata alatt de végül felülkerekedik. Látszik hogy vívódik: megölje Kylo-t vagy sem? Végül elővesz egy holo lejátszót és lejátssza Kylo-nak Leia utolsó üzenetét. Az utolsó szavakat, amiket a fiához akart intézni (a hologramm jelenet alatt nagyrészt Kylo arcát látjuk, ezalatt nem Fisher hangját halljuk hanem valakinek úgy lesz torzítva a hangja hogy emlékeztessen az övére. Viszont  amikor láttjuk őt személyesen akkor valóban Carrie lesz ott, régi felvételek felhasználásával)

Kylo megtörik a hallottaktól. Állandó, az egész életét végigkövető ingadozás és kétségek most először szertefoszlanak. Most először tudja hol a helye: el kell pusztítania az Első Rendet (azt az Első Rendet, amitől utolsó napjaiban már maga is rettegett, hisz állandóan az életére törtek, a bizalmasai szaporán fogytak). 

Kylo bevet egy trükköt: felhasználva a hatalmát és megmaradt befolyását elintézi hogy az Első Rend seregének jelentős része megsemmisüljön (a részleteket itt nem dolgoztuk ki, de nem lehet olyan buta dolog mint hogy beindít egy önmegsemmisítőt a parancsnoki hajókon.... ennél valami okosabb kell.... valahogy elérheti hogy az Első Rend különálló hadegységei egymásra támadjanak. Ehhez felhasználhatja a már eleve meglévő széthúzást). 

Ahogy az Első Rend erői egymást gyilkolják Kylo meghal. 

A végén van egy kis időugrás. Rey a következő jedi generációt tanítja. Az elhangzottakból érződik hogy nagyon más tanok mentén halad Rey mint a Régi Köztársaság jedijei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Belegondoltatok már abba, hogy miért vette fel ismét a sisakot Kylo? 

 

Szerintem ez Palpatine hatása. A vele való találkozás után hihette azt, hogy mégis csak a nagyapja örököse. 

Az is remek, hogy a sisakotól ugyanúgy egy szerette jelenlétében válik meg, mint ahogy Vader is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az sem kizárt, hogy azért rakta össze, mert csak így fogadták el a Ren Lovagok továbbra is a mesterüknek. Náluk ugye mindenki sityakos, ez afféle tradíció lehet. Kylo Snoke kifingatása után főleg egyedül ténykedett vagy rohamosztagosokkal, de aztán Rey felkutatása miatt újra össze kellett hoznia a Ren bandát, és ezért összerakathatta a sisakját egy szektás szertartás keretében, ami újra pozicionálta Kylót, mint a Ren Lovagok Mesterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.