Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Frenkie írta:

De szerintem nem gondolta hogy belehal. Ő csak le akarta dobni Palpit az aknába. Nem gondolta hogy kap a villámokból.

Ettől függetlenül kockára tette magát. Ez a jellemfejlődésének a betetőzése, hogy amit anno elképzelni nem lehetett volna, hogy saját magát áldozza fel bárkiért is, azt végül itt megtette. Más kérdés, hogy az egy nagyon faramuci helyzet lett volna, ha életben marad. :D Azért kíváncsi lettem volna mit kezdenek vele... :)

 

Amúgy én már egyre erősebben azt érzem, hogy Vader nem abba halt bele, hogy villámokat kapott. A ST alapján Luke, Leia és Ben is úgy haltak meg, hogy elvileg nem szenvedtek el halálos sérüléseket. Persze mindhárman egy komoly Erővel kapcsolatos mutatvány után egyesültek azzal, de nem vagyok biztos benne, hogy ez feltétlenül kellett hozzá. Meg ugye Padmé is belehalt a lelki fájdalomba. Szerintem Vader is azért halt meg, mert egyszerűen nem maradt "ereje" élni. Úgy értem, hogy megtette, amit a sorsa megkövetelt, így már nem volt motivációja, nem volt miért tovább élnie. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ettől függetlenül kockára tette magát. Ez a jellemfejlődésének a betetőzése, hogy amit anno elképzelni nem lehetett volna, hogy saját magát áldozza fel bárkiért is, azt végül itt megtette.

Én evvel nem értek egyet. Anakin elég sokszor tette kockára magát a Clone Wars-ban is, de mondhatnám az EpIII-at, amikor menne megmenteni egy no name klón pilótát. Szerintem neki sohasem azzal volt gondja, hogy kockára tegyen valakit a megmentési kényszere miatt, hanem azzal, hogy valakinek a halálába beletörődjön. A halhatatlanságot sohasem azért akarta kijátszani, hogy ő maga örökké éljen (nyilván, ez is rajta volt a "wishlist"-jén), hanem hogy akik fontosak számára, azokról ne kelljen lemondania.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Anakin elég sokszor tette kockára magát a Clone Wars-ban is, de mondhatnám az EpIII-at, amikor menne megmenteni egy no name klón pilótát.

Igen, de ezek azért másfajta esetek, mert ugyan bizonyos mértékig kockáztatja a saját életét, de a hiúsága és az egekben lévő önbizalma miatt fel sem merül benne, hogy odaveszhet. Így az ő belső értelmezésében ezzel nem kockáztatja igazából magát. A HP-ben van benne az a zseni motívum, hogy nem az a bátor és erős, aki senkitől nem fél, mert az akármit is tesz, "könnyen" teszi, mert úgysem fél, nem gondol arra, hogy bukhat. Az igazán bátor az, aki fél, mégis bevállalja az adott dolgot, ahhoz kell igazi kurázsi és erő.

Nem tudom persze mennyire volt egyértelmű Anakinnak, Leia-nak, Luke-nak, Bennek, hogy az életükkel fizetnek, de végül is mondhatjuk, hogy az Erő akarta így, ők pedig ebbe beletörődtek. Elvégre szerintem ha nem hozzák meg az önfeláldozást, akkor életben maradtak volna. Leia és Luke tuti bírta volna még, 99%, hogy Ben is.

Anakinnál annyiból jó kérdés, nála lehet, hogy annyira sérült, hogy meghalt volna, de nála is inkább mondanám, hogy nem. Eleve, a sisakot ő maga veteti le Luke-kal. Amiket a "jóember" addig túlélt, én nem tudom elhinni, hogy belehalt volna abba a villámszórásba, hiába tette tönkre a létfenntartó rendszereit. Vagy inkább úgy mondanám, hogy ha életben akart volna maradni, akkor lett volna rá lehetősége. Ennek ellenére úgy állt bele az öreg megemelésébe, hogy ő ott elengedte az életét, nem akart már utána semmit, csak még beszélni a fiával.

1 órával korábban, Donát írta:

A halhatatlanságot sohasem azért akarta kijátszani, hogy ő maga örökké éljen (nyilván, ez is rajta volt a "wishlist"-jén), hanem hogy akik fontosak számára, azokról ne kelljen lemondania.

Ez így van, viszont ott a kulcsgondolat a végén. Hogy neki ne kelljen lemondania. Tehát nem az érdekelte igazán, hogy a szerettei éljenek vagy jó soruk lehessen, hanem az, hogy ő élvezhesse a velük töltött időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, pb69 írta:

 Más kérdés, hogy az egy nagyon faramuci helyzet lett volna, ha életben marad. :D Azért kíváncsi lettem volna mit kezdenek vele... :)

 

Lement volna ünnepelni az Ewok-faluba.:D Ez már nekem is eszembe jutott. Űnnepel a tömeg, és akkor odamegy Darth Vader is? Mit mondott volna Leiának, Hannak a Lázadóknak? Mire kimagyarázza hogy ő már Anakin agyonverik.:D

48 perccel korábban, pb69 írta:

Ez így van, viszont ott a kulcsgondolat a végén. Hogy neki ne kelljen lemondania. Tehát nem az érdekelte igazán, hogy a szerettei éljenek vagy jó soruk lehessen, hanem az, hogy ő élvezhesse a velük töltött időt.

Pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Lement volna ünnepelni az Ewok-faluba.:D

Belibben a buliba egy kis töménnyel, hogy "bocsi srácok, elnézést mindenkitől, kicsit köcsög voltam korábban". :D

Amúgy Bennel is hasonló a helyzet. Talán azért is lépték meg a halálukat, hogy ezzel ne kelljen vacakolni, ne vessen fel erőteljes kérdéseket. Mondjuk Ben esetében én megjátszottam volna azt, hogy Rey-jel elvonulnak a világtól ketten és élnek tovább együtt. Mehettek volna pl. az Ach-To-ra. Ezzel véghez vitték volna azt is, amit anno Padmé és Anakin nem tudott megtenni. Ez szerintem tök szép lett volna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többen is mondták milyen kár, hogy nem Kylo maradt életben. Szerintem ezzel is az lett volna baj, mint Vaderrel. Azok után amit Kylo tett nem igazán lehet élni. Vagyis lehet, de kb. elbujdosva. Igazából akkor nem működött volna a film ha Kylo túléli. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azok után amit Kylo tett nem igazán lehet élni. Vagyis lehet, de kb. elbujdosva. Igazából akkor nem működött volna a film ha Kylo túléli. 

A film még csak működött volna, annak az utóéletét lett volna nehéz elképzelni. De ahogyan írtam is, szerintem az egy szép befejezés lehetett volna, ha Rey-jel visszavonulnak valahová kettesben. Akár az Ahch-Tora, vagy bárhová máshova. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, pb69 írta:

A film még csak működött volna, annak az utóéletét lett volna nehéz elképzelni. De ahogyan írtam is, szerintem az egy szép befejezés lehetett volna, ha Rey-jel visszavonulnak valahová kettesben. Akár az Ahch-Tora, vagy bárhová máshova. 

De akkor ki képzi ki az új Jediket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Frenkie írta:

De akkor ki képzi ki az új Jediket?

Egy opció, amit Ody is írt, ők titokban. Másik opció, hogy nincsenek új jedik. Ez sem egy elképzelhetetlen opció. De az is lehet, hogy Rey, Ben pedig gyakorló apukaként vezeti a háztartást és otthon marad a gyerkőcökkel, amíg anyu dolgozik. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Többen is mondták milyen kár, hogy nem Kylo maradt életben. Szerintem ezzel is az lett volna baj, mint Vaderrel. Azok után amit Kylo tett nem igazán lehet élni. Vagyis lehet, de kb. elbujdosva. Igazából akkor nem működött volna a film ha Kylo túléli. 

Ahogy a Rey és Ben topikban is írtam, ha mindketten túlélik, akkor lett volna megoldás, Bennek egyfajta vezeklés formájában, titokban tartva a kilétét mások előtt. De ez nem azt jelenti, hogy így jobban tetszett volna a film vége, mert egyértelműen így volt jó, ahogy volt. Inkább csak Rey szemszögéből nézve mondom ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetesekben városnak néztem, de mint kiderült az a fehér szoba Kylo hajóján van, méghozzá a szállása. Nem is nagyon akartuk elhinni korábban, annyira nem illik oda. A színvilága viszont nagyon árulkodó. Talán azt jelképezi, hogy Kylo nem menthetetlen és van benne jó. Főleg ha összevetjük a másik szobájával amit a VII-ben láttunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben a fináléra egy nagyon egyszerű fekete ruhában érkezik meg, ami többeknek szemet is szúrt. Ez nem olyan, mint a rohamosztagosok alsóbb viselete, ami a páncél alatt van? Elvileg lenyúlt egy TIE vadászt és azzal ment oda, nem lehet, hogy abban találta ezt a hacukát is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 26. - 0:22, pb69 írta:

Amúgy én már egyre erősebben azt érzem, hogy Vader nem abba halt bele, hogy villámokat kapott. A ST alapján Luke, Leia és Ben is úgy haltak meg, hogy elvileg nem szenvedtek el halálos sérüléseket. Persze mindhárman egy komoly Erővel kapcsolatos mutatvány után egyesültek azzal, de nem vagyok biztos benne, hogy ez feltétlenül kellett hozzá. Meg ugye Padmé is belehalt a lelki fájdalomba. Szerintem Vader is azért halt meg, mert egyszerűen nem maradt "ereje" élni. Úgy értem, hogy megtette, amit a sorsa megkövetelt, így már nem volt motivációja, nem volt miért tovább élnie. 

Ez nagyon érdekes és szép gondolat! Viszont én akkor már ide venném Reyt is, aki szintén úgy halt ott meg, hogy azért olyan végzetes sérülést nem szenvedett, csak legyőzte Palpatinet, és ezzel ő is beteljesítette a feladatát. (Mint anno Vader, és ő kb. ugyanolyan kevés áramtól hal meg, csak Rey még vissza is veri...)

De aztán jön Ben, és feltámasztja, ezzel is kifejezve, hogy Reynek mégsem csak ennyi volt a feladata, hogy legyőzze a Sitheket, hanem ő az Utolsó Jedi akinek tovább kell még élnie, hogy fel tudja támasztani/új alapokra tudja helyezni a Jedi Rendet.

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ben a fináléra egy nagyon egyszerű fekete ruhában érkezik meg, ami többeknek szemet is szúrt. Ez nem olyan, mint a rohamosztagosok alsóbb viselete, ami a páncél alatt van? Elvileg lenyúlt egy TIE vadászt és azzal ment oda, nem lehet, hogy abban találta ezt a hacukát is?

Nem.

 

Nemes egyszerűséggel megszabadult a mentéjétől. /Talán, mert a Ren lovagi mivoltának része volt?/

 

A fekete póló volt a mente aláöltözete. Látható rajta a lyuk, amelyet Rey ejtett, amikor leszúrta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 03. - 14:31, pb69 írta:

Ben a fináléra egy nagyon egyszerű fekete ruhában érkezik meg, ami többeknek szemet is szúrt. Ez nem olyan, mint a rohamosztagosok alsóbb viselete, ami a páncél alatt van? Elvileg lenyúlt egy TIE vadászt és azzal ment oda, nem lehet, hogy abban találta ezt a hacukát is?

A ruhája színe korrelált Rey-jel. Az egész a kettősség, fekete-fehér bemutatására lett kifuttatva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Feltűnt a Kylo vs. Rey kapcsolatnál (Kijimi vs. Kylo szállása), hogy a tőr végig Rey kezében van. Abból tudhatta volna Kylo, hogy hol a lány, nem?

Lehet nem tudta, hogy Chewie-tól a tőrt odavitték a szállására - nekem nagyon úgy jött le a filmből, hogy Kylo a Pasaanaról csak Chewie után érkezett meg a Steadfastra. A cuccait elvitték Kylo kabinjába, de talán Kylónak még nem volt ideje megnézni, hogy mit vettek el tőle.

A másik lehetőség, hogy Kylo nem is tudja, hogy az a tőr egyedi, emiatt nem tulajdonított neki jelentősséget (gondolhatta, hogy a wookiee bicskája), így nem is ismeri fel Rey kezében vagy ha igen, gondolhatja azt, hogy csak egy másik, ugyanolyan bicska.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo élénk érdeklődést mutatott Chewie és kompániája iránt (ráadásul Chewie nem is akárki, hanem az apja legjobb barátja), szóval lehet ez külön kérés volt, hogy minden, amit tőlük elkoboznak, az hozzá kerüljön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Kylo élénk érdeklődést mutatott Chewie és kompániája iránt (ráadásul Chewie nem is akárki, hanem az apja legjobb barátja), szóval lehet ez külön kérés volt, hogy minden, amit tőlük elkoboznak, az hozzá kerüljön.

Ez izgalmas felvetés, főleg a kiemelt rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.