Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

És mi van ha Kylo törli el végleg Palpit? Úgy is a múlt eltörlését hangoztatja. Ebben az esetben a cím is rá vonatkozna. 

 

Külföldi oldalakon sokan nem örülnének Kylo megtérésének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

Az új infók fényében lehetséges, hogy Snoke valójában egy gazdatest volt és igazából Palpatine szelleme volt benne?

De akkor miért nem mászott bele pl. Rey-be? 

 

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Kicsit ep6 szaga volt, ahogy olvastam, de amúgy nem hangzik rosszul :) persze Ward is írta, hogy ezeket még fenntartásokkal kell kezelni.

Nekem is ROTJ íze volt. Amúgy lehet, hogy igazából nem is váltottál avatart. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De akkor miért nem mászott bele pl. Rey-be? 

A redditen azon teóriázgatnak hogy Snoke halála után a szelleme rögtön visszatérhetett a 2-es Halálcsillagra. Így lehet hogy következőleg csak ott tud megszállni bárkit is. Ugye ez egybevágna azzal hogy a sith szellemek tárgyakhoz/helyekhez kötődnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

De akkor miért nem mászott bele pl. Rey-be? 

Rey úgymond érinthetetlen a sötét oldal számára, akárcsak Luke. Azt hiszem az Utóhatás trilógiában meg is említik ezt. Luke has untouchable spirit vagy valami ilyesmi volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nekem ez a megszállós teória nem tetszik. Tény, hogy Snoke sok dologban hasonlít Palpatine-ra, így a vörös őrség, a vörös trónterem és például a hatalmas hologramon történő megjelenés magyarázat lenne. Ugyanakkor, ha Snoke volt Palpatine, miért nem adta egyszer sem ennek jelét? Miért nevezi magát Snoke-nak? A Birodalmat visszaállítani kívánók nem követnék hűségesebben, ha tudnák, hogy szeretett császáruk visszatért? És miért egy idegen testbe, ráadásul egy leharcolt, még az eredeti testénél is pocsékabb állapotban lévő testbe költözött bele? Ráadásul extrém agylágyulásban szenvedhet, ha ki meri jelenteni, hogy őt nem lehet elárulni, miközben árulás miatt volt szerencséje megnézni egy feneketlen akna alját.

Ráadásul, nekem jobban tetszik Snoke önálló entitásként, mint egy Palpatine hordozóként. Szóval, ha ez a valóság, akkor azt nagyon jól meg kell magyarázniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

És miért egy idegen testbe, ráadásul egy leharcolt, még az eredeti testénél is pocsékabb állapotban lévő testbe költözött bele? 

Bomarr vezérfonalát követve azért Snoke, mert csak ő járt azon a helyen aki Erőhasználó.

 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul extrém agylágyulásban szenvedhet, ha ki meri jelenteni, hogy őt nem lehet elárulni, miközben árulás miatt volt szerencséje megnézni egy feneketlen akna alját.

Itt gondolhatott a szelleme legyőzhetetlenségére is. Amúgy jobb lenne ha Snoke nem vegytiszta Palpi lenne hanem csak egy irányított valaki (el se hiszem hogy testlopó Palpiról agyalunk :lol:).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Vader képregényben 

Spoiler

Lord Momin is megtudott szállni embereket és ő a sisakjához volt kötve eredetileg. Palpatine birtokában is volt és simán lehet, hogy tanulmányozta vagy netán kapcsolatba is lépett Mominnal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul, nekem jobban tetszik Snoke önálló entitásként, mint egy Palpatine hordozóként.

Plusz nekem Snoke karaktere sem egyezik Palpatine karakterével. Sok a hasonlóság, de ugyanúgy akadnak különbözőségek is. Nekem nem tetszene, ha Palpatine szelleme lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Plusz nekem Snoke karaktere sem egyezik Palpatine karakterével. Sok a hasonlóság, de ugyanúgy akadnak különbözőségek is. Nekem nem tetszene, ha Palpatine szelleme lenne.

Most így hirtelen pedig, az a kevés dolog, amit eddig Snoke háttértörténetéről tudunk, egy az egyben igaz Palpatine-ra is

- nagyon öreg: pipa

- látta a Birodalom felemelkedését és bukását: pipa

Mondjuk az is igaz, hogy itt megáll a dolog, mert kb. ennyit tudunk Snoke-ról... :D 

A gyűrűje lehet még kapcsolódási pont, amin ugye Dwartii írásjelek vannak. Na, és kinek voltak az irodájában a Dwartii bölcsek szobrai? Hát a jó öreg Sheevnek! Valamint a gyűrűben obszidián (?) található, Vader kastélya alól, a Képes útmutató szerint. Szóval ott is járt Snoke (vagy csak vette a gyűrűt leárazáson :P). Lehetséges, hogy Palpatine is megfordult ott (bár én nem olvastam az idevágó képregényeket)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah ha ez a pletyka igaz, kapunk egy ROTJ 2.0-át, és Kylobol Vader 2.0-át csinálnak... Azért valami eredetibbet várnék, mert ettől egy cseppet sem vagyok elragadtatva. Ez a testekbe ugráló Palpatine szellem meg... Ha már ennyire fontos volt nekik ez az egész, hogy még Lucassal is beszéltek, és az összes nagyokos összedugta a fejét, nem tudom elhinni hogy ez volt a legkirályabb ötletük... Én nem szeretném kézpénznek venni ezt az egészet, mert ahogy nézem a dolgok nagyrésze csak spekuláció...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Yoda József írta:

Most így hirtelen pedig, az a kevés dolog, amit eddig Snoke háttértörténetéről tudunk, egy az egyben igaz Palpatine-ra is

- nagyon öreg: pipa

- látta a Birodalom felemelkedését és bukását: pipa

Mondjuk az is igaz, hogy itt megáll a dolog, mert kb. ennyit tudunk Snoke-ról... :D 

A gyűrűje lehet még kapcsolódási pont, amin ugye Dwartii írásjelek vannak. Na, és kinek voltak az irodájában a Dwartii bölcsek szobrai? Hát a jó öreg Sheevnek! Valamint a gyűrűben obszidián (?) található, Vader kastélya alól, a Képes útmutató szerint. Szóval ott is járt Snoke (vagy csak vette a gyűrűt leárazáson :P). Lehetséges, hogy Palpatine is megfordult ott (bár én nem olvastam az idevágó képregényeket)

Viszont ezek meglehetősen általános dolgok, amik nem feltétlen csak Snoke-ra és Palpatine-ra igazak, de pusztán az ep7-8-ban igaz Chewbaccára és Maz Kanatára is. A gyűrű meg háttérbeli érdekesség, nem olyasmi, amire akár csak egy rajongó is felfigyel. Ha a filmben hangsúlyozták volna, hogy igen, ezen olyan bölcsek rovátkái vannak, akiket Palpatine tisztelt, és az obszidián Vader kastélyából van, akkor talán lenne jeletnőssége. De még így sem nagyon, hiszen kétlem, hogy Palpatine kizárólagosan egyedüli rajongója volt a galaktikus történelem eme alakjainak, kiket Dwartii bölcsekként emlegetnek, és az is joggal feltételezhető, hogy Vader halála után a kastélyát kifosztották. Szóval nem lehetetlen, hogy Snoke tényleg leárazáson vette. :) 

 

És valóban, Donát jó megállapítást tett, Snoke jellemben nagyon eltér Palpatine-tól. A kirohanása, amikor helyre teszi Kylót, az Palpatine-tól abszolút idegen. Ő pont az a fajta gonosz, aki még dühroham közepette is kimért és hűvös marad. Csak emlékezzünk arra, amikor Luke eldobja a kardját, ezzel valószínűleg elforralva Sidious agyvizét, ő csendesen mégis csak annyit, mondott: "so be it... Jedi". Ezzel szemben Snoke üvöltözik Kylóval, de még Huxra is hangosan ráförmed. Mint akiben egyáltalán nincs türelem. Annyi semmiképpen sem, mint Sidiousban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nekem ott sántít, hogy Kylo-ból hogy csinálnak önfeláldozó bajnokot? Egész eddig a még több gonoszságot hajtotta de amikor megleli feláldozza magát Rey-ért? 

Na igen, a másik meg, a pletyka szerint miután Kylo feláldozza magát valahogy feltámad a film végén... Da jól rémlik Daisy mondott egy olyat egy interjúban, hogy többféle befejezést is felvettek, és ő is kíváncsi mi lesz a vége... Ha a főszereplő maga sem tudja a befejezést akkor ők honnan? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Azért milyen érdekes, hogy egy sisaknak képesek erőteljes szerepet adni. Vader maszkja tulajdonképpen csak egy cool szerkó volt, amikor még önmagában állt az ep4-6. Az ep1-3-mal már szimbolikus jelentőséget kapott, mint Anakin testi és lelki rabszolgaságának fizikai manifesztációja. Abrams és Johnson hasonlót játszik meg a sisakkal, ami egyelőre még Kylo Ren örökségét és Vader árnyékát szimbolizálja, de lehetséges, hogy az ep9-ben már ez is a rabság jelképe lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.