Ugrás a kommentre

Kylo Ren legfőbb vezér


Ajánlott hozzászólás

Elfogadom, hogy Ben lelkiismeretének kivetülése, azonban nem hiszem, hogy ez csak halucináció. Mi van akkor, ha Leia az utolsó áleterejét felhasználva nem csak elérte a fiát, hanem még arra is volt ereje, hogy kicsit turkáljon Ben fejében, ezzel előcsalogatva egy emléket, akár még manifesztálva is?
Arra gondolok, hogy Leia tudta a 7. részben is, hogy Luke csak egy jedi mester, de Han Solo pedig az apja. Valamint, ez meg is magyarázná, hogy miért halt volna bele a mutatványba (mint ahogy Luke is).. És azt is megmagyarázza számomra, hogy Palpatine miért mondja a következő jelenetben közvetlenül, hogy Alderan hercegnője szabotálta a tervét.. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo megjelenése szerintem, inkább kifele szól a nézőnek, az egész csak Benben játszódik le, csak ugye vajmi keveset értenénk belőle ha csak azt látnánk, hogy Ben áll, magában beszél aztán egyszer csak elhajítja a kardját. Valamint az, hogy ilyen drasztikusan bele kellett túrni az elméjébe, hogy megtérjen eme érdemét is jócskán csökkentené, pedig amúgy sincs sok neki. Meg ha jól emlékszem Leia már meghal addigra mire Han feltűnik. Palpi már azt is nevezheti szabotázsnak, hogy Leia megérintette Bent ami elindította a megtérés folyamatát. Leia pedig azért halhatott bele már ebbe az érintésbe is, mert egyrészt nem volt annyira képzett, mint Luke vagy akármelyik felavatott Jedi, másrészt szerintem valami mentális falat is át kellett törnie, ellenkező esetben miért ne próbálkozott volna már ezzel korábban is?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Meg ha jól emlékszem Leia már meghal addigra mire Han feltűnik.

A 8. részben pedig Luke már egy ideje halott volt, amikor a Han Solo jellegzetes kockái váltak láthatatlanná, szóval a fáziskésést még bele lehet magyarázni.

Valamint, Han Soloval a beszélgetés nagyon kifelé történt, tényleg, mintha megjelent volna.
Ha valóban belső beszélgetés lett volna a cél, én Abrams helyében úgy oldottam volna meg, hogy egy ilyen víziót illusztráltam volna, vagy flashback-et, konkrét visszaemlékezést pl. a Starkiller hídján (és nem a jelenben, a Halálcsillagon)

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

ellenkező esetben miért ne próbálkozott volna már ezzel korábban is?

mert tudta, hogy ez a mutatvány az életébe kerül, Rey pedig nem állt még teljesen készen, mint jedi. :)  
Egyébként azt is el tudom képzelni (bár ezt már nehezebben), hogy Luke keze van a dologban... a 8. rész végén úgy köszönt el, hogy: "Még találkozunk, kölyök!", a 9. részben pedig azt mondta Han Solo, hogy: "Szevasz kölyök!" :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, kareszlp írta:

Elfogadom, hogy Ben lelkiismeretének kivetülése, azonban nem hiszem, hogy ez csak halucináció. Mi van akkor, ha Leia az utolsó áleterejét felhasználva nem csak elérte a fiát, hanem még arra is volt ereje, hogy kicsit turkáljon Ben fejében, ezzel előcsalogatva egy emléket, akár még manifesztálva is?
Arra gondolok, hogy Leia tudta a 7. részben is, hogy Luke csak egy jedi mester, de Han Solo pedig az apja. Valamint, ez meg is magyarázná, hogy miért halt volna bele a mutatványba (mint ahogy Luke is).. És azt is megmagyarázza számomra, hogy Palpatine miért mondja a következő jelenetben közvetlenül, hogy Alderan hercegnője szabotálta a tervét.. :) 

Rey folyamatosan mondja, hogy át lát Kylo maszkján, mint ahogy Snoke is megemlíti a fiú bizonytalanságát az apja megölése után. Ebből jól látszik, hogy Kylo-nak lelkiismeretfudalása lehetett. Kellett egy ilyen megbocsátás az apjától.

Továbbra is azt gondolom, hogy itt Kylo a saját lelkiismeretével néz szembe. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, kareszlp írta:

mert tudta, hogy ez a mutatvány az életébe kerül,

Nyilván, ezért is fejtegettem a nem idézett tagmondatokban, hogy az általam vélt szimpla érintés miért lehetett halálos.

6 órával ezelőtt, kareszlp írta:

Rey pedig nem állt még teljesen készen, mint jedi. :)  

Rey "nulla alapozással, kapásból kirázok minden Erő praktikát a kisujjamból" (Skywalker), egy évnyi képzés után? Kétlem. Plusz neki még egy egyedi kapcsolata is volt (diád) Kyloval/Bennel, nemhogy vetíteni tudtak egymásnak, de fizikailag teleportálgatni cuccokat, plusz Rey sokkal közelebb is volt.

6 órával ezelőtt, kareszlp írta:


Egyébként azt is el tudom képzelni (bár ezt már nehezebben), hogy Luke keze van a dologban... a 8. rész végén úgy köszönt el, hogy: "Még találkozunk, kölyök!", a 9. részben pedig azt mondta Han Solo, hogy: "Szevasz kölyök!" :) 

Lukenak már újra van hite az EP 8 végén, Benben is. 

 

Leia: Olyan hosszú időn át reménykedtem, de... a fiam már nincs többé.

Luke: Senki sem tűnik el végleg.

 

Szóval ő már bízott, ha nem egyenesen tudta, hogy Ben megtér majd, így ha előbb nem is az Erőben újra találkozhat vele. 

 

A "kölyök" Han szavajárása volt inkább, Luke már a 8-ban is inkább Hant akarta Kylo eszébe juttatni azzal is, hogy Han frázisát használja.

Amúgy meg a 8-ban Luke megcsinálta azt a mutatványt amibe belehalt, valószínűleg tudta, hogy bele fog halni, akkor meg miért ne vetette volna be már akkor a szintén halálos agyturkász, Han beidézős trükköt ezzel ezreket mentve meg Ben és az Első Rend leendő áldozatai közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
36 perccel korábban, Whill írta:

Azt lehet tudni, hogy Kylo miért nem használt sosem erővillámokat? Hiszen megtehette volna, nem voltak robotkezei, és szerintem az Erőben is állt olyan magas szinten.

Nem tudni hogy az Erővillám használatát hogyan lehet megtanulni. Lehet hogy szimplán a Renek nem ismerték olyan behatóan az erő sötét oldalát mint a Sithek, vagy Dooku hogy erővillámozzanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kylo.... Ben.....

 

Micsoda ívet járt be ez a fiú. Most már tudjuk, hogy koncepcionális volt az, hogy pont az ellentettét, mint a nagyapja a PT-ben. A rosszból fokozatosan a jó felé vitte az útja, és ezt a három filmen keresztül úgy mutatták be, amire még maga Lucas papa is csak csettinthet. Most leginkább az utolsó jelenetét emelném ki, mert az egyszerűen a Star Wars esszenciája. 

 

Ben Solo, akiben persze Skywalker vér is csörgedezik, az a karakter, aki végül mindenkit túlél (még Palpatine-t is, ami tudjuk milyen nagy szó). Attól kezdve, hogy kimászik a szakadékból és feltámasztja Rey-t, gyakorlatilag a nagyapja álmát váltja valóra: megmenti a szerelmét a haláltól. Persze ez az életébe kerül, de ő ha úgy tetszik, ennyivel is több mint Anakin volt. A zene pedig ami itt szól, Williams legjobb napjait idézi. Kylo keményebb fuvola témája vált át lágyabb hegedűbe, pont olyan ritmusban ahogy a férfi közeledik a halott lány felé, hogy feltámassza.

Egyszerűen fantasztikus ez a pár perces jelenet, maga az új trilógia csúcspontja. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A zene pedig ami itt szól, Williams legjobb napjait idézi. Kylo keményebb fuvola témája vált át lágyabb hegedűbe, pont olyan ritmusban ahogy a férfi közeledik a halott lány felé, hogy feltámassza.

A zene onnantól kezdve, hogy Ben megjelenik az Exegolon, elképesztően jó. Amikor még csak közeledik a trónterem felé, de már Rey érzi, hogy ott van, már lehet hallani, ahogy a megszokott Kylo Ren téma egybeolvad Rey témájával, megszelídül, hozzá idomul. A zene is elmeséli, hogy ők ketten immár együtt vannak, együtt Palpatine-nal szemben. És a csúcs zeneileg az, amikor Rey végre kinyitja a szemét, egymásra mosolyognak, hogy aztán szomorú taktusokkal adja Williams a tudtunkra, hogy ezek Ben utolsó pillanatai. Gyönyörű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A rosszból fokozatosan a jó felé vitte az útja, és ezt a három filmen keresztül úgy mutatták be...

Mi sem mutatja jobban az egész trilógián átívelő megváltás történetét, hogy az záró rész első verziójában még úgy volt, hogy végleg megrontotta a gonosz, és nincs visszaút számára :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Mi sem mutatja jobban az egész trilógián átívelő megváltás történetét, hogy az záró rész első verziójában még úgy volt, hogy végleg megrontotta a gonosz, és nincs visszaút számára :lol:

Az az érdekes ami lett, nem az ami nem történt meg. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

A zene onnantól kezdve, hogy Ben megjelenik az Exegolon, elképesztően jó. Amikor még csak közeledik a trónterem felé, de már Rey érzi, hogy ott van, már lehet hallani, ahogy a megszokott Kylo Ren téma egybeolvad Rey témájával, megszelídül, hozzá idomul. A zene is elmeséli, hogy ők ketten immár együtt vannak, együtt Palpatine-nal szemben. És a csúcs zeneileg az, amikor Rey végre kinyitja a szemét, egymásra mosolyognak, hogy aztán szomorú taktusokkal adja Williams a tudtunkra, hogy ezek Ben utolsó pillanatai. Gyönyörű.

Pedig itt Ben előtt olyan jövő is állhatna ami csak róla szól, hisz mindenki aki ellenlábasa lehetne, meghalt. Persze ez már nem Kylo Ren hanem Ben Solo, így ő az életét is odaadja azért akit szeret. Gyönyörű összhangban van Anakin EPVI-os cselekedetével, bár a szememben kicsit több is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez rendeben van, de ezek után belemagyarázni, hogy a TFA és a TLJ tudatosan efelé a végkifejlet felé terelte az útját, azért meredek ;)

 

Nem volt itt semmilyen koncepcionális felépítés, hanem mindegyik rendező ment a saját feje után. Ennek az lett a vége, hogy utólag bele lehet magyarázni, mintha a kezdetektől ez lett volna az elképzelés, mert midegyik filmben fel-fel sejlett benne a világos oldal, de ez nem közel sem tükrözi a valóságot :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Ez rendeben van, de ezek után belemagyarázni, hogy a TFA és a TLJ tudatosan efelé a végkifejlet felé terelte az útját, azért meredek ;)

 

Nem volt itt semmilyen koncepcionális felépítés, hanem mindegyik rendező ment a saját feje után. Ennek az lett a vége, hogy utólag bele lehet magyarázni, mintha a kezdetektől ez lett volna az elképzelés, mert midegyik filmben fel-fel sejlett benne a világos oldal, de ez nem közel sem tükrözi a valóságot :)

 

Őszinte leszek, lesz*rom. :) Az a lényeg mit érzek közben, és én azt érzem amit leírtam. Lelkesít, örömmel tölt el. Aztán jössz Te a nagyokos, aki a racionális f*szságaival próbálja nekem megmagyarázni amire senki nem kíváncsi. Kicsit éld már bele magad... Mert a Star Wars erről is szól, és nem a karót nyelt logikáról, meg arról "hogy volt valójában". Ez utóbbit nézve az SW egy nagy hazugság úgy ahogy van, mert Lucas havonta változtatta nézeteit. De ha téged ez tölt el örömmel hát legyen, de engem kímélj meg tőle. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Nem volt itt semmilyen koncepcionális felépítés, hanem mindegyik rendező ment a saját feje után. Ennek az lett a vége, hogy utólag bele lehet magyarázni, mintha a kezdetektől ez lett volna az elképzelés, mert midegyik filmben fel-fel sejlett benne a világos oldal, de ez nem közel sem tükrözi a valóságot

Épp ilyen viszonyok mellett nagy teljesítmény, hogy a végén mégis úgy érezzük (akik így érzik), hogy egységes koncepció mentén jutottunk el a végére. Engem sem érdekel, hányszor változott meg a dolog menet közben, a lényeg, hogy a végén meglegyen a történet íve, legyen érzelmi katarzis, és ezt maximálisan megkaptam. A megtért Ben Solo, az önfeláldozása ezerszer érdekesebb, mint egy hatalomvágytól fűtött és a végén legyőzött Kylo Ren lett volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az a röhejes, hogy olyan keserű vagy mint az uniqum. :D Nulla képzelőerővel megáldva. Szánalom a köbön. 

Hát ez elég erős volt.

 

Én is imádom Kylo történetívét, de attól még nem csinálok úgy, hogy ez egy előre megírt, tudatos koncepció lett volna, mert tudjuk, nem volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát ez elég erős volt.

 

Én is imádom Kylo történetívét, de attól még nem csinálok úgy, hogy ez egy előre megírt, tudatos koncepció lett volna, mert tudjuk, nem volt ilyen.

Nem erről van szó, én se erről írtam, hogy mekkora jó, hogy valaki előre kitalálta. Arról próbáltam írni, hogy mennyire felemelő ez a filmben. Erre jöttök itt, hogy ezt nem így találta ki Abrams meg más. Kit érdekel? Ez hozzá ad valamit ahhoz amit írtam? Semmit. Csak a lehúzás van. Jó kedvel, örömmel beírok valamit és most azon kell pörögni, hogy ezt "nem így találták ki". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Én is imádom Kylo történetívét, de attól még nem csinálok úgy, hogy ez egy előre megírt, tudatos koncepció lett volna, mert tudjuk, nem volt ilyen.

Az a kár, hogy ilyeneket lehet tudni előre.

Mennyivel jobb lenne nulla ismerettel beülni a moziba és elvarázsolódni egy film által (jó esetben), és csak az számítana, amit ott látunk, és nyugodt szívvel lehetne mondani, hogy pl. milyen szépen felépítették a rendezők Kylo Ren-Ben Solo karakterívét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Ody olvasd vissza a hozzászólásodat (különösen a "koncepcionális" és a "3 filmen keresztüli" részeket ajánlom) ;)

 

Írtam én egyszer is hogy szar így? Vagy hogy sz*r ember, aki élvezi? Mert nekem piszkosul nem rémlik... Ha így lenne a hozzászólás többi részébe is belekötöttem volna, de ez valamiért nem történt meg... Segítek, pont azért, mert a többivel egyetértek.

 

De ha olyan hülyeséget olvasok, ami azt sugallja, hogy Kylo történetét tudatosan 3 filmen keresztül afelé építettek, amit végül kaptunk a TRoS végén, azt meg fogom cáfolni

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Pildi írta:

Az a kár, hogy ilyeneket lehet tudni előre.

Mennyivel jobb lenne nulla ismerettel beülni a moziba és elvarázsolódni egy film által (jó esetben), és csak az számítana, amit ott látunk, és nyugodt szívvel lehetne mondani, hogy pl. milyen szépen felépítették a rendezők Kylo Ren-Ben Solo karakterívét...

Mint a nyolcvanas években. Sajnos ma már nem a lényegről megy a beszélgetés, hanem arról "ki mikor mit talált ki". :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Akkor Ody olvasd vissza a hozzászólásodat (különösen a koncepcionális és a 3 filmen keresztüli részeket ajánlom) ;)

Én csak arról írtam mit érzek ÉN! Semmi olyat nem írtam, hogy ezt az egészet Lucas már 5 évesen kitalálta és most Abrams megrendezte.... A többiről nem beszélve.

 

4 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

De ha olyan hülyeséget olvasok, ami azt sugallja, hogy Kylo történetét tudatosan 3 filmen keresztül afelé építettek, amit végül kaptunk a TRoS végén, azt meg fogom cáfolni

De ilyet nem olvashattál mert nem is írtam. Én magam érzem így a filmeket nézve. Amennyiben neked a véleményem hülyeség hát legyen. Elviseltem már nagyobb tragédiát is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Akkor Ody olvasd vissza a hozzászólásodat (különösen a koncepcionális és a 3 filmen keresztüli részeket ajánlom) ;)

 

Írtam én egyszer is hogy szar így? Vagy hogy szar ember, aki élvezi? Mert nekem piszkosul nem rémlik... Ha így lenne a hozzászólás többi részére is belekötött volna, de ez valamiért nem történt meg... Segítek, pont azért, mert a többivel egyetértek.

 

De ha olyan hülyeséget olvasok, ami azt sugallja, hogy Kylo történetét tudatosan 3 filmen keresztül afelé építettek, amit végül kaptunk a TRoS végén, azt meg fogom cáfolni

De nem írta, hogy tudatosan efelé építették. Azt írta:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A rosszból fokozatosan a jó felé vitte az útja, és ezt a három filmen keresztül úgy mutatták be, amire még maga Lucas papa is csak csettinthet.

Ez arról szól, hogy mit láttunk a moziban, függetlenül attól, milyen kavarás volt a háttérben közben a különböző rendezők miatt. Van a karakternek egy nagyszerű íve, így, ahogy végül lett, erről van szó.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

Ez arról szól, hogy mit láttunk a moziban, függetlenül attól, milyen kavarás volt a háttérben közben a különböző rendezők miatt. Van a karakternek egy nagyszerű íve, így, ahogy végül lett, erről van szó.

Végre valaki érti...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De ilyet nem olvashattál mert nem is írtam. Én magam érzem így a filmeket nézve.

3 perccel korábban, Pildi írta:

De nem írta, hogy tudatosan efelé építették

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Most már tudjuk, hogy koncepcionális volt az, hogy pont az ellentettét, mint a nagyapja a PT-ben.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Most már tudjuk, hogy koncepcionális volt az, hogy pont az ellentettét, mint a nagyapja a PT-ben

 

Ez így volt, mert benne van a TROS extrák nagy dokumentumfilmjében.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.