Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

2024. 01. 23. - 20:34, Ody Mandrell írta:

Ez érdekesen hangzik! Kvíz vagy más projekt? 

Utóbbi. Még nagyon az elején vagyok, de már lassacskán összeáll valami. Infók hamarosan. :)

 

Amúgy a kvízekről: van 1-2 félbehagyottam még tavalyról, meg még régebbről. Egyelőre azok parkolópályán vannak, de nincsenek elfelejtve. Idén mindenképpen lesz általam szervezett kvíz, de húsvét előtt nem igen számolok velük.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Shayla The Mouse és QG Jenna, őket napi szinten követem. Mindkét hölgy az én korosztályom, nagyon szeretik az összes Star Wars mozit és sorozatot, sok dologban értek egyet velük. Ha magyarok lennének, már rég ide tereltem volna őket.

Erről jut eszembe, csatlakozhatnának hozzánk újabb jó arcok. Mostanában kevesebb új tag jött. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akiket hiányolok, azok a következők: JakeSully, Kiskósa, pb, kolmilan, Merr-Sonn, Fulcrum, Werebazs, caseyjones, luke19.

 

A felsoroltak közül van 1-2, akik még akkor voltak aktívak, amikor még nem voltam a fórum tagja, de a többiek is eltűntek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rotáció természetes dolog. Inkább az a baj, hogy kevesen jönnek helyettük. 

 

28 perccel korábban, Yoda József írta:

pb is eltűnt, se szó se beszéd kb. Valaki tudja mi van vele?

Olvassa a fórumot, nem tudni miért nem ír. Valószínűleg nem ér rá már ilyenekre. 

 

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Én akiket hiányolok, azok a következők: JakeSully, Kiskósa, pb, kolmilan, Merr-Sonn, Fulcrum, Werebazs, caseyjones, luke19.

 

A felsoroltak közül van 1-2, akik még akkor voltak aktívak, amikor még nem voltam a fórum tagja, de a többiek is eltűntek.

KisKósa még anno megírta, hogy eltávolodott az SW-től, Werebazs nem szereti az ST-t, szerintem ő akkor lépett le. Fulcrum és luke pedig érdeklődés hiányában nincsenek sűrűn. Caseyjonesnak volt itt egy ügye, azért nem jár már. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2/2/2024 at 9:43 PM , Ody Mandrell said:

Caseyjonesnak volt itt egy ügye, azért nem jár már. 

 

Nem egészen erről van szó, hiszen azt követően írtam ide még jó pár hónapig. 

Elhatároztam kb. másfél évvel ezelőtt, hogy nem lépek fel többször ide, de a napokban a 2022. júniusi utolsó belépésemet követően először nosztalgiából felugrottam pár percre (csak nem jelentkeztem be), de hozzászólást nem terveztem írni. Ma megláttam, hogy rólam (is) van szó, gondoltam, micsoda véletlen egybeesés, így úgy határoztam, hogy tisztáznék mindent, s egyben megírom az utolsó hozzászólásomat itt, afféle búcsú jelleggel.

 

Igazság szerint az utóbbi években egyre kevésbé kezdett érdekelni a Star Wars. Úgy nagyjából 2021 környékén éreztem ezt először. 2022-re eljutottam oda - bármennyire is fáj ezt leírni -, hogy a Star Wars már semmilyen szerepet nem tölt be az életemben és szinte teljesen hidegen hagy. Nem mondanám azt, hogy kinőttem belőle, mert ezzel azt a számomra elszomorító gondolkodásmódot erősíteném, miszerint a Star Wars kizárólag gyerekeknek való.

Tudjátok rólam, hogy én a Legendset részesítem előnyben, és a Disney által megalkotott Kánonnal nagyon nem tudok azonosulni. Az a helyzet, hogy most már az eredeti trilógia vagy az előzménytrilógia se hoz lázba, alapvetően semmilyen Star Warsszal kapcsolatos dolog - legyen az Kánon vagy Legendák. Nincs már bennem az, hogy "hú de megnézném A Jedi visszatért" vagy "hú de elolvasnám ezt a Star Wars-regényt". 2022 végén próbálkoztam a Bad Batch-csel, de iszonyat szenvedés volt számomra. Pedig imádtam a TCW-t annak idején. A Kenobi sorozatot is letudtam még '22 tavaszán, nem mondom, hogy rossz volt, de a jótól is messze volt azért. Valószínűleg 10 évvel ezelőtt jobban tudtam volna élvezni, még ha a sztori bizonyos szegmenseivel nagyon nem is értettem egyet. 

Az érdeklődés elvesztésének hiányára nemcsak az új Kánont tudnám felhozni példaként, de főképp azt. Rengeteg új mű van (könyv, képregény, film, sorozat), és nekem már nincs időm, kapacitásom ezeket követni, és mivel nem tetszik az új irány, motivációm sincs. Másrészt, bár mindig is nagy SW fan voltam és sok nehéz időszakon átsegített ez az univerzum, talán hozzám egy picivel közelebb álltak a Marvel-DC-TMNT meg egyéb képregényes-szuperhősös dolgok, mint a Star Wars. 

 

Ezeket tudnám felhozni indokként, miért nem járok már fel ide. Viszont van egy sokkal jelentősebb indok is: szeretnék inkább a magánéletemre és a tanulmányaimra fókuszálni. Sajnos túl sok időt töltöttem az interneten, főleg itt, ami eléggé rányomta bélyegét a magánéletemre. Persze tök jó, hogy egy ilyen remek közösség tagja lehettem, de inkább a való életben szeretnék élni, és nem a virtuális térben. Főleg mert, mint ahogy azt egyszer beszéltük is veled privát üzenetben, Ody, az internet eléggé meg tudja bolygatni az ember agyát. Na, ez rám sajnos hatványozottan igaz. Ezzel kapcsolatban pár szót szólnék a mentális problémáimról, amelyekről te már tudsz, de a többiek valószínűleg nem.

2016 óta kisebb-nagyobb kihagyásokkal depresszióval küzdök, gyógyszert is kell szednem. Emiatt - meg az alaptermészetemnél fogva is - hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat, jelentéktelen problémákat felnagyítani, egészségtelenül sokat aggódni, túlságosan érzékeny lenni és hamar felkapni a vizet. Másrészt az elengedés sosem volt az erősségem, akár hosszú évekkel ezelőtti dolgokon (legyen az 6-7 vagy akár 10 évvel ezelőtti dolog) is képes vagyok rágódni. Nem vagyok rossz szándékú ember, de nem vagyok könnyű eset, na. Ebből is kifolyólag úgy gondolom, hogy dolgoznom kell ezeken a problémákon, és már dolgozom is évek óta, és jobb nem lerombolni itt egy jó közösséget a marhaságaimmal. A közösségi médiában is igyekszem elkerülni a kommentek olvasását, mert könnyen feldühítem magam egy-kettőn, és tekintve, hogy az önfegyelmem valahol a 0 és a -1000 között van, nehezen tudnám megállni, hogy ne írjak valami csípőset néha. Illetve a közösségi média használatát is igyekszem a lehető legcsekélyebbre leredukálni, mert ha valami, akkor a közösségi média tudja csak igazán megbolygatni az ember agyát.

 

Nem állítom azért, hogy az itt eltöltött 5-6 évem időpocsékolás lett volna, egyáltalán nem. Bevallom, a fórum átlagéletkorához képest én kb. 10 évvel hátrébb vagyok (októberben töltöm még csak a 24-et), úgyhogy rengeteget tanultam az itteni tagoktól, és most abszolút nem a SW-ra gondolok. Arra is, de elsősorban úgy értem, hogy az életről úgy általánosságban tanultam sokat nektek köszönhetően. És ezeket tudom majd hasznosítani a későbbiekben, a mindennapi életben.

 

Úgyhogy köszönettel tartozom minden fórumtársnak, akivel szóba elegyedtem ez alatt az 5-6 év alatt. Velem már nem találkoztok itt. Az Erő legyen veletek! :peace:

 

Szerkesztve: - caseyjones
  • Nagyon tetszik 2
  • Szomorú 7
  • Meglepő 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@caseyjones szerintem ez a legjobb amikor az ember tudja mi a jó neki, mi érdekli és aszerint próbál élni, cselekedni. Ha nem érdekel már az SW, akkor nyilván az egészséges az, ha nem jársz SW oldalra. Sok ember megirigyelhetné ezt a felismerést és látásmódot....

Az pedig örömmel tölt el ha hasznosnak érzed az itt eltöltött időt. Remélem minden rendben lesz veled, a továbbiakban pedig minden jót kívánok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.