Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Köszönöm szépen mindenkinek a kedves szavakat! Nagyon jólesik mindez, főleg, mert egyrészt nem mondhatni, hogy a fórum oszlopos tagja voltam, másrészt feltételezhetően párszor kivívtam az ellenszenvemet sokmindenkivel szemben, harmadrészt nem is ismerjük egymást személyesen, soha nem is találkoztunk és valószínűleg soha nem is fogunk.

Nagyon kevés esélyt látok arra, hogy a Star Wars ismét az életem része legyen, de ha valami csoda folytán mégis így lenne, kizárt, hogy valaha is visszatérek ide. Minden fórumról szó nélkül eltűntem. Részemről ez az egész kommentelősdi véget ért. Sokszor megfordult a fejemben, hogy a többi fórummal ellentétben megérdemelne az itteni közösség egy búcsút, elvégre ez egy sokkal családiasabb közeg, mint például a Port.hu vagy a Filmkatalógus, de folyamatosan vacillálltam. Aztán amikor másfél évnyi szünet után először idelátogattam és megláttam, hogy rólam (is) beszéltek, tüstént eldöntöttem, hogy végül megteszem. 

Magamtól jöttem rá, hogy ki kell iktatnom a stresszt és dühöt okozó faktorokat az életemben, és ebbe legfőképp a közösségi média és a különböző fórumok látogatása, illetve az ottani kommentelések, kommentek olvasása tartoznak bele, meg úgy alapvetően az egész internet. Szeretnék új életet kezdeni, és inkább a magánéletemre, a tanulmányaimra, munkára, párkapcsolatra, utazásra stb. fókuszálni, és minél kevesebb időt tölteni az interneten.

Köszönöm mindenkinek még egyszer, és én is minden jót kívánok nektek! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azóta hogy beírtam a TBB-s guide kép galériák miatt beirkált kommentemet ezidáig nem jöttem fel újra ide. Nem akartam azzal a témával foglalkozni és ha feljöttem volna akkor biztos foglalkoztam volna vele. Ma viszont el tudtam jutni oda hogy feljövök és egyúttal meglesem milyen reakció került be arra a kommentemre. Hát kár volt. Gondoltam hogy normális vége lehet annak a dolognak de tévedtem és már úgy gondolom hogy jobb lett volna örökre távol maradnom.

 

 

2024. 02. 22. - 19:55, Ody Mandrell írta:

Azt hittem szívesen készíted és nem kínlódva....

 

Nagyon úgy rémlik hogy valamikor írtam már neked hogy nem csinálom már szívesen. Nekem se tiszta már. Ha írtam és olvastad és elfelejtetted nem gond, nem nagy cucc. Amúgy nem kínlódva csináltam őket már régóta hanem nagyon nem szívesen.

 

 

Idézet

Amúgy elég lett volna egy rövid verzió is, ez a depressziós kiteregetés már régóta nem kóser.

 

Elég lehetett volna a rövid verzió, ha az lehetett volna. Az az egész már elég régóta bennem kavargott és előbb-utóbb úgyis beírtam volna ha alkalom adódott volna rá. Más elfogadható módon úgysem tudtam volna kiereszteni a gőzt. A beirkálásán kívül mást úgysem tudtam volna kezdeni vele.

Az meg igaz hogy az olyasmit beirkálni nem kóser, mert elég olyat beirkáltam már és én is unom, de eljutok oda hogy ki kell eresztenem a gőzt akkor inkább megteszem ott ahová tartozik. Ha benne lenne a szabályzatban hogy pszichés problémákkal küszködő egyének nem irkálhatnak be semmit a problémáikról vagy ilyesmi akkor biztos nem csinálnám.

Amúgy be lettek többek által írva különböző topikokba a fórum létrejötte óta annál az irományomnál durvább dolgok is, olyanok amik másokat eléggé sértenek és amiknek a beírása pláne nem kóser. Te is köztük vagy mert te is többször írtál durvákat másoknak, köztük nekem is, mégpedig többször. Szóval a lelki szennyest kiteregetős kiborulós cuccaim elfogadhatóság szempontjából a másokat sértő irományokkal szemben elég elfogadható szinten vannak.

 

 

2024. 02. 22. - 22:31, Frenkie írta:

Előre is elnézést @Rog a kérdésért.

 

Nem lesz semmi se elnézve és ezzel a kommenttel végleg sikerült elkaszálnod magad nálam. Amikor nemrég újra írni kezdtél ide nagyon tetszett hogy folytatni kezdted. Most viszont már eléggé sajnálom.

Amúgy elnézést a kérdésért. Ezt a bunkó kommentet józanul vagy piásan írtad meg? Ha piásan írtad akkor valamennyire el tudnám nézni neked.

 

 

Idézet

Te amúgy normális vagy?

 

Ezt jobb lett volna ha meg se kérdezted volna. Beirkáltam egy csomószor ekkor meg akkor hogy milyen jellegű bajaim vannak és abból simán lejöhetett volna hogy nem vagyok az. Elvégre azok akiknek problémák vannak a lelki világukkal valamilyen szinten nem normálisak. Elég régóta küszködök amiatt hogy normális tudjak lenni legalább annyira hogy össze tudjam szedni magam annyira hogy valamilyen szinten normálisnak nevezhető életet tudjak magamnak kreálni de elég nehezen megy. Minél tovább próbálkozok annál kevesebb esélyt látok arra hogy sikerül. Egyre inkább azt hiszem hogy nekem az lett elrendelve hogy mindenképp abban a tré helyzetben kell élnem mint amilyenben élek és nem kicsit kell erőlködnöm azért hogy ne adjam fel az egészet.

 

 

Idézet

Elvállalsz valamit amitől majdnem felrobbansz a dühtől? Akkor minek vállaltad el?

 

Hármat találhatsz. Például azért mert amikor elvállaltam akkor még ne tudtam hogy egy idő után elegem lesz belőle. Plusz azért mert nehezen tudok nemet mondani ha valaki megkér arra hogy segítsek neki. Persze ez csak azon esetekre igaz ha normális dolgokra kérnek meg. Egyéb esetekben biztos tudnék nemet mondani. Amúgy az hogy nehezen tudok nemet mondani benne van abban a kommentben amire ezzel a szeméttel reagáltál. Ott van benne a válasz csak fel kellett volna fognod és akkor nem kellett volna ezt a trágyát megírnod és nem tartanánk itt.

 

 

Idézet

Tényleg csak sűrgös orvosi vizsgálatot javaslok, de egyből Csernus Dokit.

 

Nincs szükségem arra hogy ilyesmiket ajánlgass nekem. Kicsivel fentebb ott van hogy ügyködök azért hogy ki tudjak mászni a gödörből. És képzeld úgy hogy pszichiáterhez járkálok, méghozzá két-három havonta rendszeresen 2013 óta. Csak épp mint ahogy az előző négy dokim ő se érti a dolgát, nem tud egy épkézláb diagnózist felállítani és a gyógyszerezést se bírja beállítani ami miatt inkább jobban szétcsúszok ahelyett hogy jobban lennék. Ezen dolgokra is rávilágítottam már a franc se tudja minek a franc se tudja hányszor, de most mégis ott tartunk hogy megértés és támogatás helyett inkább egy ilyen flegma mocskot vágtál hozzám. Jobban tetted volna ha nem szóltál volna hozzám mert hozzám és ahhoz a galériacsinálós témához semmi közöd. Nem akarom megszabni senkinek se hogy mikor és mit irkáljon, de vannak esetek amikor tudni kéne hogy mikor éri meg megszólalni és mikor nem. És szerintem ebben az esetben rohadtul nem kellett volna. Mostanában elég ramaty a helyzetem és ez tutira nem hiányzott.

 

--------------------------------------------------

 

És most a végszó, szó szerint: ezen túl soha semmit nem fogok ebbe a fórumba beírni. Csak azért fogok feljönni ide hogy a nem imgur-ra feltöltött és azóta törlődött képeimet az imgur-ra való feltöltés után pótolgassam. Amikor elkezdtem más helyekre töltögetni a biztonság kedvéért egy mappába kezdtem rakosgatni őket hátha törölnék némelyiket és mivel megtörtént el is kezdem majd csinálni. Az ibb-re feltöltött képek linkjeiben a képeim neve van, tehát azokat simán meg tudom találni és be tudom tenni. A tinypic-re feltöltött képeim pótlásában nem vagyok biztos. Attól függ hogy bennük van-e az adott képek neve.

Miután azok a képek elfogytak, soha többé nem nézek fel ide. A családtagjaimnak nem nevezhető családtagjaim jóvoltából épp elég atrocitás ér annak ellenére hogy elég sokat tettem értük és kisegítettem őket amikor szükségük volt rám. Ezért a helyért is tettem másokhoz hasonlóan a fene se tudja mennyi jót és cserébe megkapom a sz@rt a nyakamba. Nem kell nekem több, inkább kevesebbet akarok.

Tehát a szükséges privát üzizgetéseimen kívül csak arra fogok koncentrálni amit felvázoltam, semmi másra. A képeket nem érintő topikokba nem nézek be, így ide se. Akkor se ha értesítőt kapok arról hogy erre a kommentre reakció íródott. Megleszek nélkülük.

További sok jót minden fórumozónak!

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádni valóak az ilyen nagy lelépések. A minta mindig ugyanaz, bárki csinálja. Éveken át toleráljuk a baromságokat, a kirohanásokat, a zűröket, újra és újra megbocsátunk, de végül mégis a mi k*rva anyánkat, amikor már nem bírjuk elviselni a f*szságaikat. Mi vagyunk az intoleránsak, a kirekesztőek, az empátiára képtelnek, stb.

 

De, ha már úgyis elmész és ezt nem olvasod (húúúúúú de kételkedem ebben), akkor hadd írjam le egyszer az életben veled kapcsolatban megszűrés nélkül azt, amit tényleg gondolok: b*szd meg! Nem fogsz hiányozni se te, se az, hogy minden neked címzett rohadt szót hatszor át kellett gondolni, nehogy megint elkapjon egy hisztiroham.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iszonyú lehet az az állapot, amiben benne vagy, ezt nem kétlem. Érdemes elolvasni A Pokoljárás Bipoláriában c. művet, az talán ad valami képet erről.

 

Mindezen állapotok közepette ez a fórum lehetett volna számodra egy kis sziget, ahol talán némiképp fellélegezhet az ember és arról lehet diskurálni, ami a közös szenvedélyünk: a Star Wars-ról. De te ettől megfosztottad saját magadat, mert fontosabb volt az ego és az önsajnálat. Bevallom, a te hosszú írásaidat én már átpörgettem jó pár éve. Mindenkinek meg vannak a maga problémái, akár amúgy mentális is. Nekem 2023 volt életem legrosszabb éve ilyen-olyan okokból, mégsem kürtöltem nagyvilággá. Ez az én magánügyem. És ez itt mégiscsak egy SW-fórum, ahol különböző társadalmi stb. hátterű emberek összejönnek beszélgetni a közös szenvedélyről. Se több, se kevesebb. Rog, nem mi fogjuk megoldani a problémádat, és nem is vagyunk lelki szemetesládák vagy pofozógépek, akiken időközönként (egyre gyakrabban) kitöltheted dühödet, frusztrációdat. 

 

Úgyhogy én sem bánkódom, hogy elmész (bár vannak kétségeim e döntés komolysága felől). És ahogy @Dzséjt is írta, magam is úgy gondolom, hogy most is olvasod a reakciókat. Úgyhogy azt kívánom, valamiképp mássz ki abból a mély gödörből, amiben most vagy. Találd meg az élet szépségeit, járd a természetet, írjál, mélyülj el valami számodra kedves dologban. Tudom, ezek csak sablonszövegek. De ismétlem, mi nem vagyunk szakemberek, hogy megoldjuk a problémádat. Egy ponton túl minden türelem elfogy. Veled kapcsolatban pedig iszonyúan türelmes volt ez a közösség hosszú-hosszú évekig. Úgy látszik, a türelem most fogyott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2024. 03. 06. - 13:59, Rog írta:

Elég lehetett volna a rövid verzió, ha az lehetett volna.

Pár héttel, hónappal ezelőtt már volt egy hasonló balhé, átbeszéltük. azt gondoltam tanultál abból az esetből de sajnos nem. Cupsy anno jól leírta, kiereszteni az ilyen gőzt nem itt kell. Ez a fórum nem erre való. Gyakorlatilag ugyanazok a toposzok köszönnek vissza amik akkor. 

 

22 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Veled kapcsolatban pedig iszonyúan türelmes volt ez a közösség hosszú-hosszú évekig. Úgy látszik, a türelem most fogyott el.

Így van. Én is minden tőlem telhetőt megtettem, sok kirohanás felett szemet hunytam mert Rog-ról volt szó és ő érzékeny. Ezt a guide dolgot is azért hoztam képbe anno, hogy jobban a közösség részének érezze magát. Elvállalta. Szólni kellett volna amikor már teher volt. Ennyi a történet. Ehelyett lett ami lett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom Rog. :( Elképzelni is nehéz a számomra, milyen lehet a helyedben lenni. Én magam is küzdök mentális problémákkal, amit 10 éve még nem hittem volna... És tudom, hogy bármennyire igyekszem, néha rányomja a bélyegét az itt adott válaszaimra is. Egy ilyen közösség esetén szerintem nagyon fontos a megbocsátás és a tolerancia. A megbocsátás, mert mindannyiunknak lehet rossz napja, hete, stb és néha nem úgy jön ki egy beszélgetés a vita hevében, ahogy az normál körülmények között kijönne. De az évek során ismerjük egymást és tudjuk, hogy alapvetően itt senki sem rosszszándékú. 

 

És a tolerancia, mert ez egy kis közösség, és bár mindenkinek megvan a maga heppje, de úgy gondolom mindenki hasznos tagja a közösségnek. Időről időre nem árt emlékeztetni magunkat, hogy azért vagyunk itt mert SW szempontból sokkal több bennünk a közös mint ami nem, és mert civilizált módon szeretnénk beszélgetni erről (meg másról is alkalom adtán). Én azt is kijelentem, hogy jó pár ember van itt, akiket a barátomnak tekintek, és sok témában adok a véleményükre, nemcsak Star Wars kapcsán. 

 

Az biztos, hogy füstölögni egy régi vállaláson és rossz kedvvel csinálni, nem célravezető. Előbb-utóbb úgy is kibukik, jobb inkább ideje korán tisztázni, ha valamit nem tudunk vagy akarunk már vállalni. Én se csinálnám a Madnesst ha nem lelném benne az örömömet.

 

Én személy szerint sajnálnám, ha tényleg nem fórumoznál többet.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd @Rog. Aki dührohamot kap egy feladattól amit önként végez és nem mondja le ezt a feladatot az nem normális. Piásan is és józanul is írva. Ha ezt itt bárki beírta volna neki is azt írom.

Egyszerűen nem hittem el amit írtál. Engem ez már őszintén nem is érdekel. egy pozitív dolog azért van a kiakadásaidban. Kivülről látom magamat, mert amikor nálam borul el a cérna ilyen lehet kivülről. Hát nem szép.

Ha feljössz és írsz ok ha nem úgyis jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.