Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

A hétvégén én is részt vettem a családi napon, hát első ilyen alkalom volt, hogy egy ehhez hasonló rendezvényen részt vettem. Maga a helyszín érdekes volt, de tetszett. Rengeteg képet és ezen kívül pár videót is készítettem az eseményről, majd a hétvégén megosztok néhányat ezek közül. Találkoztam @Iqvi-vel, egy rövid ideig beszéltünk a rebo asztalánál, utána fogtam magam és jobban szétnéztem a teremben.

Volt társasjáték is, például az Armada, aminél csak megfigyelő voltam, de a rancoros játékot kipróbáltam kétszer is. A játék célja, hogy ki kell jutni a rancor barlangjáról, míg a fenevad a felhúzott lap alapján közlekedhetett jobbra-balra-előre. Volt a játékosnak 3×3-as korongok, amik közül kell egyet választani és a rajta kiírt számok mutatták a lépések számát. Ez általában párok voltak (5-1, 3-4, 1-6). Nekem másodjára sikerült Anakinnal kijutnom, de a másik két korongom odalett. Az első játéknál meg elvesztettem a játékot, igaz, akkor egyfajta felderítő munkát végeztem. A lány azzal kezdte amúgy, hogy addig a pillanatig senkinek se sikerült mindhárom korongot kijuttatni, pár embernek sikerült csak 1-et. Szóval én is bekerültem a körbe. :D

Simon Zoltán műveit is megcsodálhattam, a SaberForce is jelen volt, ahol élethű, egyedi fénykardok sorakoztak fel asztaluknál. Volt ott Dookus, Yodás, Skywalkeres fénykard, de még a Sötétkard és Ezra első fénykardjának markolata is. Pár beöltözött tagot is sikerült lencsevégre kapnom, igaz sajnos Ahsoka (és Bariss) kimaradt, de örülök, hogy azért sikerült néhányukat megörökíteni. Mondjuk Vadernél bebarnult alul a pelus, pont akkor lőttem a képet, amikor felém fordult és olyan 2-2,5 méterre volt tőlem. Oda is jött és kikérdezett. :D Persze móka volt az egész, el is nevette magát, de hát na... :lol:

Az évek óta készülő Vader filmről is érdekes információkat tudtam meg, de a Rebos srácok panelja is érdekes volt, bár ott úgy éreztem, hogy Bence inkább eltrollkodja az egészet. :D

 

Majd akkor a hétvégén jövök néhány képpel. Addig is itt van az eseményről az Aftermovie.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
47 perccel korábban, Rog írta:

Ha bunkóskodni akarsz és le akarsz nézni akkor csináld, nem gátollak benne. Ha nem vagy képes valamit megköszönni az a te gyengeséged, légy boldog vele. De az biztos hogy máskor nem segítelek ki sehogy se és még akkor se segítenélek ki ha az életed múlna rajta és azt se aki veled egyetért abban hogy azt ha valaki tesz érted valamit azt illik megköszönni.

Azt a két vackot meg kiszerkesztettem, tetszen neked a nagy büdös semmi.

Szerintem ezt a stílust mellőzd. Nyamvadt like jelekről van szó, nem a világ végéről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazi problémám azzal van hogy @Donát nem lett képes megköszönni azt hogy próbálkoztam segíteteni kijavítani a hibáját. Azt azért hiába várja bárki tőlem hogy szó nélkül tűrjem ha valaki tiszteletlen velem. Főleg ha az a valaki nálam kábé tíz évvel fiatalabb. Moderátor létére viszonyulhatna kulturált emberhez méltóan az ilyesmihez. Jó példát kéne mutatnia és nem hatalommal való visszaélőset vagy nem tudom mit játszania.

Ja és igen nekem is kulturáltabbnak kéne lennem. Majd jobban igyekszem aszerint intézkedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem gondolnám, hogyha tetsziket rakok valamire köszönöm helyett, az bunkóság lenne. :) 

 

Ej de fárasztóak vagyunk mind a ketten.

Inkább akkor részletesen felvázolom a témát hátha tisztulnak neked a dolgok és hátha jobban átlátod miért úgy működnek nálam a dolgok ahogy.

Nem a "Tetszik" plecsni kirakását tartom bunkóságnak hanem a kisegítés megköszönésének a hiányát. Lehetett volna szóban is de az se ment.
Az ilyesmikre amúgy is alapból ugrok. Régebben jó néhányszor volt már balszerencsém ilyesmi hálátlanokhoz habár azok rosszabbak voltak. Jó voltam hozzájuk, segítettem nekik és hálából csak alázgatni tudtak. Az egyikük két komájával összeállt ellenem és sikeresen elérték hogy otthagyjam a sulit. Aztán meg jól elkezdtem lefelé csúszni a lejtőn. Miattuk meg még jó néhány engem piszkáló mocsok miatt az önértékelésem jócskán negatív irányba változott, az önbizalmam pedig a béka feneke alá csökkent. Naná hogy nehezen viselem ha egyesek nem ismerik el ha teszek valamit értük. Megpróbáltam kinyírni magam vagy háromszor, voltam is utána pszichiátrián három hétig. Akkor voltam tizennyolc. Utána elkezdtem pszichiáterekhez járkálni de egyik agyas se tudott egy épkézláb diagnózist felállítani. Végül nagyjából az került a leletemre hogy depressziós és bipoláris vagyok meg hogy disszociatív személyiségzavarom van.
Az utóbbi huszonöt év alatt amikor suli meg meló miatt nem gyógyszereztem mindig visszaestem. A halálvágyam és az önpusztítási kényszerem vissza-visszatért és már évek óta velem van. Nem számít nekik a gyógyszerezés. Volt hogy addig rugdostam egy vasoszlopot hogy eltört a jobb nagylábujjam, a melóhely annyira kiakasztott hogy tapétavágóval a jobb alkaromat vagdostam, sokszor ha egyedül vagyok és rámjön az ötperc a falat vagy az asztalomat püfölöm puszta kézzel amíg jól bele nem fájdul, a szobámat direkt nem fűtöm és sokszor ha már kint hideg van tíz és nulla fok között vagyok két nadrágban, két pár zokniban és vagy hat réteg felsőben. Rühellem hogy megszülettem, a szülinapomat is gyűlölöm és azt is ha bárki felköszönt. Örömöt és bánatot egyáltalán nem érzek, haragot viszont annál inkább tudok. Az embereket szeretni nem igazán tudom, társaságba nem járok és nem akarok közel engedni magamhoz senkit sem mert nem bízok igazán senkiben és mert nem akarom hogy megint kicsesszenek velem. Nem érdekel engem hogy sok jó ember él ezen a bolygón. A bizalom az a luxus amit talán sose engedek meg magamnak.
Teszem ezeket úgy hogy számítani nem tudok senkire sem. A fater és az öcsém nem fogják fel a pszichés bajaimat és amiatt támogatni se tudnak, utóbbi meg még szemétláda is mivel letudja az egészet annyival hogy simán nem vagyok normális és jóccakát. Tettem érte egy csomó jót és azt kapom cserébe hogy nagy ívben tojik a fejemre és jó bunkó mód alázgat és csak akkor fordul hozzám ha kell neki valami. Mondjuk most már hiába fordul mert ezen a héten betelt nálam a pohár és tuti hogy örökre meggyűlöltem a csajával együtt. Ezek után nem hiszem hogy csoda ha kijöttem a sodromból amiatt a megköszönés elmaradás miatt. Találkozom eme helyen kívül elég hálátlansággal és igazságtalansággal és nem hiányzik nekem még itt is csakúgy mint másnak a balhé.
Van nekem tehát ez a két empátiahiányos pali mert azok közül akikre számítani tudnék az elmúlt tizenegy év alatt mind meghaltak. Anyám tizenkettőben, az anyai mamám és nagybátyám pedig néhány éve. Plusz még az anyai nagyapám és az apai nagyanyám tizenöt után de rájuk sose lehetett igazán számítani.
A helyzet meg csak tovább cifrázódik mert tizenhárom óta a bogyók miatt úgy élek hogy legtöbbjük elvesztése miatt szinte semmit se éreztem mert a mozgásom és az agyműködésem mellett az érzelmeimet is tompítják. Ráadásul az apai nagyanyám tizenöt elején a szemem előtt halt meg. Előttem reggelizett a konyhájában az asztalnál és hirtelen előredőlt és vége lett. A fater jól bepánikolt és rohangált a mentőket hívni míg én pedig miután lefektettük az ágyára lazán elkezdtem újraélesztgetni. Semmit se éreztem mintha semmi se történt volna. Csak sajnálom őket de igazán szomorkodni és bőgni miattuk egyszer se sikerült. Még meggyászolni se tudom őket. Igaz bőgni tizenhárom óta egyáltalán nem sikerült.
Mondjuk a bőgés ügy annyit változott hogy kábé öt hónapja a pszichiáter megváltoztatta a gyógyszerezésemet és azóta olykor rámjön egy-egy kisebb rídogálás amit a fene se tudja miért inkább elfojtok. Ebből már nem nehéz kitalálni hogy ha nem szednék semmit se akkor jó eséllyel totál idegroncs lennék. Mehetnék megint a pszichiátriára vagy kinyírnám magam amit jelen állapotomban egyáltalán nem bánnék. Úgysincs igazán miért élnem és értelme az életemnek. Akkor minek kínlódjak? Azt a nyamvadt koronavírus elleni oltogatást is bánom hogy megcsináltattam mert amúgy talán lett volna arra esélyem arra hogy elintézzen. De az is megfordult a fejemben hogy ha jönne egy újabb járvány és ilyen állapotban maradnék nem adatnék be magamnak semmit se magamnak hátha kicsinálna.
Ha telne rá akkor pszichoterápiára járnék de abból meg biztos sok kéne és 15-20 rugó között van egy alkalom. Jövedelem híján meg nem tudnám fizetni és az amit kisebb netes pénzkeresős vackokkal szerezni tudok kevés ahhoz. Nemrég újra elkezdtem a Jutyubiról keményebben a neten keresztül végezhető melók után nézelődni de még nem találtam nekem valót. Pedig rohadtul vágyom már arra hogy egyedül önállóan éljek és el tudjak húzni ebből az országból és elmehessek örökre valahová amcsiba. Vagy Londonba mert amaz biztos túl nagy falat lenne nekem. De előbbit jobban akarom.

Pluszba még annyit hogy már évekkel ezelőtt megtudtad hogy nem vagyok pszichésen ép és hogy gyógyszerezek de annak ellenére mégis leálltál velem kekeckedni. Ez és a fentebb írtak alapján pedig szerintem ha van igazság a Földön rájössz hogy kettőnk közül te vagy a rosszabb.


Azt a kettő vackot meg közben visszaszerkesztettem. Akkor meg azt vettem észre hogy a férfi főszereplős topikba is "Mandalorin" került a listába. De innentől leszállok már erről a témáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Rog írta:

ha van igazság a Földön rájössz hogy kettőnk közül te vagy a rosszabb

Vannak a földön rossz emberek, de innen a fórumról nem hinném, hogy bárki is ezt a sort gyarapítaná. Szóval az ilyen minősítések nem túl elegánsak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az de ez amúgy nézőpont kérdése. Az én szememben minden a másikkal szemben lekezelő ember egyformán rossz. Még én is mert velem is előfordul hogy lekezelő tudok lenni. Ezt az egészet pedig máshogy gondolni már nemigen fogom ha már eddig se sikerült.

 

 

55 perccel korábban, Donát írta:

Figyelj csak @Rog
Köszönöm, hogy kijavítottad a két typot!

 

Erre már csak azt tudom felelni hogy nem szívesen. Mást nem tudok kezdeni vele mert nem magadtól írtad és így azt se tudom elképzelni hogy őszintén gondoltad-e. Pláne azzal a felszólítással az elején. Ennyi erővel akár azt is írhattad volna oda hogy "Nesze b...d meg!". Eleve emberibbnek kéne lenni. Annak aki nincs benne sehogy se korlátozva könnyen kéne azt csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno volt itt, hogy a "Nem értek egyet" értékelés ellen keltek ki - (alapból először "nem tetszik" volt a jelentése csak az ellen is panaszkodás ment aztán azért lett átírva) - , az az elleni kikelésnek sincs semmi létjogosultsága, mert hadd döntse el már XY mit gondol arról amit a másik ír és annak megfelelően értékelhesse vagy akkor teljesen értelmetlen a reakciók megléte ha arra kell figyelni, hogy "jajj istenem mit fog gondolni erről a másik". Most ráadásul az a baj, hogy pozitív értékelések közül nem az egyik, hanem a másik lett odarakva, mi lesz a következő, nem jó a "tetszik" mert miért nem "nagyon tetszik" az ami ott van, kb. következő szintnek ezt lehet elképzelni. És az efféle rugózás egy ilyen piszlicsáré dolgon minden körülménytől függetlenül gáz.

Nem hinném, hogy Donát "nesze b*zd meg"-ként értelmezte amit odaírt, de egy ilyen kötözködés után én még azt is totál megérteném

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 minutes ago, Ody Mandrell said:

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ha sok rugózás lesz még az értékelés jelvényeken, meg fogom szüntetni. Csak egy gombnyomás.

Egy ember miatt szerintem felesleges megszüntetni az értékelés jelvényeket. Akkor még a fórum is csorbát szenvedne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ha sok rugózás lesz még az értékelés jelvényeken, meg fogom szüntetni. Csak egy gombnyomás.

 

Csak ezzel meg pont az a probléma ami a nagyvilágban is zajlik, hogy kisebbségben lévő csoport(ok) túlérzékenysége (hópihe) miatt tűnnek el dolgok a világból vagy változnak meg teljesen. 

 

OFF: Ezért nincs már vagy alig van egy éppkézláb vígjáték se manapság... mivel merjen viccelni az a szerencsétlen író,  amiért biztos nem huzkodják meg utána

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Iqvi írta:

Ebbe most nem akarok belemenni, de nem hiszem, hogy azok akikre gondolsz hópihék alatt olyan mentális problémákkal küzdenének mint Rog. 

 

Nem, de ez a kiakadás mindentől függetlenül gáz. Ahogy feljebb is írtam

 

Alapból visszás, ha valaki azzal takarózik, hogy ilyen meg olyan problémája van, és azt sugallja ezzel, hogy ezért aztán neki ezt meg azt lehet, meg másképp vonatkozik rá ez meg az
 

Sarkos példa: vannak olyan hasonló állapotú emberek akik az agressziójukat nem élettelen tárgyakon élik ki hanem más embereken, akkor nekik menjen csak egy ejnye-bejnye, mert, hogy mentálisan más kondícióban vannak?
 

Ez egy fórum ahova ha az ember belép és aktívan részt vesz az életében akkor elfogadja ahogy a dolgok itt folynak, ha nem megy akkor nem jár ide, ugye "megszoksz vagy megszöksz"
 

Másrészt ez egy fórum átlag emberekkel, nem pedig egy szanatórium szakemberekkel akiknek az a dolga, hogy figyelembe vegyék és aszerint bánjanak/kezeljék azokat az embereket akiknek szüksége van rá. Hozzátenném, hogy az aktív fórumtagok nagy része ennek ellenére is bőséges türelemmel és empátiával szokott hozzáállni, a különböző "felvetéseihez, fórumbeli gondjaihoz, bajaihoz" ahogy olvastam már több alkalommal is. De ez nem tűnik fel... és akkor még ez se jó meg az se akkor hol lesz a vége?
 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Mégis mit szeretnél akkor @Rog

 

Csak azt hogy legyen túllépve ezen a témán.

 

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy ha sok rugózás lesz még az értékelés jelvényeken, meg fogom szüntetni. Csak egy gombnyomás.

 

Nekem elég lenne ha csak az én kommentjeimnek az értékelésének a lehetősége lenne letiltva. Korábban többször is fel akartam már hozni hogy meg lehetne-e oldani de mindig elálltam tőle mert ha meg lenne csinálva akkor meg az lenne hogy mások korlátozva lennének az amúgy jogukban álló értékelgetésben. Úgyhogy mégis kénytelen vagyok itt vele ügyködni. De szerintem csak kibírom valahogy.

 

 

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Alapból visszás, ha valaki azzal takarózik, hogy ilyen meg olyan problémája van, és azt sugallja ezzel, hogy ezért aztán neki ezt meg azt lehet, meg másképp vonatkozik rá ez meg az

 

Rendesen el vagy tévedve hogy ha azt hiszed rólam hogy én olyan vagyok. Nem akarom és sose akartam itt azt hogy más szabályok vonatkozzanak rám meg hogy nekem lehessen olyat amit másnak nem. Alapból nem takarózásnak szántam amiket bepötyörésztem. Csak jobban rávilágítottam arra hogy mi velem a helyzet. De ha te azt az egészet csakis úgy tudtad felfogni hogy magamat mentegetném akkor az is egy elég zűrös cucc. Nekem általában véve csak emberség kell. Talán tudod hogy az milyen. Az általad leírtak alapján nekem az jön le hogy nem igazán. Korábban is volt már megnyilvánulásod amiből olyasmi jön le hogy nem tudsz tekintettel lenni mások lelki problémáira. Rendesen leszóltad azt öngyilkosokat vagy azokat akik ki akarták nyírni magukat. Valamelyik a kettő közül. Szóval egyáltalán nem lep meg hogy ilyen alantas módon fogod fel ezt a témát. Részben épp az ilyenek miatt jutottam el oda ahol vagyok. Úgyhogy nem vagy épp megfelelő arra hogy előadást tarts a mentális problémákkal küzdők beilleszkedéséről mert gőzöd sincs tán az egész témáról. Ha neked lenne valamilyen pszichés bajod akkor tutira tréül éreznéd magad ha úgy viszonyulnának hozzád ahogy te viszonyulsz ehhez az egészhez. Emígy meg jó dolgodban el sem tudod képzelni hogy abban a témában mi merről hány méter. De a szent beszéd azért nagyon megy.

 

 

Idézet

Sarkos példa: vannak olyan hasonló állapotú emberek akik az agressziójukat nem élettelen tárgyakon élik ki hanem más embereken, akkor nekik menjen csak egy ejnye-bejnye, mert, hogy mentálisan más kondícióban vannak?

 

Francokat. Az olyanokat mind jó sokáig tartó kényszergyógykezelésre kéne küldeni.

 

 

Idézet

Ez egy fórum ahova ha az ember belép és aktívan részt vesz az életében akkor elfogadja ahogy a dolgok itt folynak, ha nem megy akkor nem jár ide, ugye "megszoksz vagy megszöksz"

 

Az is tök jó hogy ezt így gondolod. Ezt akár a külvilágra is ki lehetne vetíteni. Még jó hogy nem azt mondod hogy akinek nem jó ezen a világon akkor az ne menjen el sehová sem és nyírja ki magát. Van hogy viszont mégis csak kell valamit csinálni és el kell menni valahová.

Semmi újat nem mondtál mert addig én is el tudtam jutni hogy ha nem tetszik itt igazán akkor örökre el kéne húznom innen. Rengetegszer járt már ez a fejemben és olyan is többször előfordul hogy azt kívánom hogy bár ne fedeztem volna fel ezt a helyet vagy ha már felfedeztem akkor legalább ne regisztráltam volna mert sokszor volt hogy eléggé idegeskedtem miatta. Csak épp valami mégis visszatart tőle. Kábé két hete meg azt fontolgatom hogy ez év utolsó napján jövök fel ide utoljára. Volt már olyan hogy majdnem egy évig nem jöttem fel és hátha összejönne az hogy úgy leléceljek hogy sose nézzek felétek. Most viszont éreget hogy már ezen a héten húzok. Szóval ha az a lelépés összejönne akár elégedett is lehetsz majd mert aszerint történne ahogy gondolod és örülhetsz mint majom a farkának hogy igazad lett.

 

 

Idézet

Másrészt ez egy fórum átlag emberekkel, nem pedig egy szanatórium szakemberekkel akiknek az a dolga, hogy figyelembe vegyék és aszerint bánjanak/kezeljék azokat az embereket akiknek szüksége van rá.

 

Csak épp az kéne hogy ha valakinek valamilyen problémája van akár testi akár pszichés azt mások figyelembe vegyék. És miattad leszögezem mert lehet hogy ez se esne le neked rendesen hogy ezalatt nem azt értem hogy az olyanoknak mindent meg kéne engedni hanem azt hogy inkább támogatni kéne őket és nem civilizálatlansághiányról árulkodó szemétségeket vágni a fejükhöz mint ahogy te is csinálod. Azért az csak jobb lenne ha mindenki emberséges próbálna lenni ezen a bolygón.

 

 

Idézet

az aktív fórumtagok nagy része ennek ellenére is bőséges türelemmel és empátiával szokott hozzáállni

 

Te nem igazán lehetsz köztük mert a gondolkodásmódod eléggé árulkodik arról hogy rendesen hiányzik belőled az empátia.

 

 

Idézet

De ez nem tűnik fel...

 

Feltűnik az nekem. Amúgy de tudod hogy nekem mi tűnik fel és mi nem. Én idióta barom kretén állat meg pszichiáterekhez járkáltam majdnem huszonöt évig hogy megtudjam mik a bajaim meg hogy kiismerhessem ami még mindig nem sikerült igazán és kikezeltessem magam mikor elég lett volna csak hozzád fordulnom. Lefogadom hogy az útmutatásaiddal jó hamar rendeződni tudtak volna a dolgaim. Jobban ismersz engem mint bárki más ami nem igaz mert olyan messze jársz engem illetően a valóságtól mint amennyire Makó van Jeruzsálemtől.

 

 

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Maximálisan egyetértek @Darth Cupsy-val.

 

Azért jó tudnom végre hogy te is az együttérzés hiányosok csoportját gyarapítod. Mondjuk ez egy olyan valakitől akinek szintén szokása hogy nagy hévvel oszt ki másokat nem igazán meglepő. Akik így egy húron pendültök és nem vagytok képesek mások problémáit kellő tisztességgel kezelni és lazán egyet értetek akár pártot is alapíthatnátok itt. Lehetne például EHP vagyis Empátia Hiányosok Pártja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Rendesen el vagy tévedve hogy ha azt hiszed rólam hogy én olyan vagyok. Nem akarom és sose akartam itt azt hogy más szabályok vonatkozzanak rám meg hogy nekem lehessen olyat amit másnak nem.

 

Végül is csak pár sorral feljebb írod 

 

"Nekem elég lenne ha csak az én kommentjeimnek az értékelésének a lehetősége lenne letiltva. Korábban többször is fel akartam már hozni"

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Alapból nem takarózásnak szántam amiket bepötyörésztem. Csak jobban rávilágítottam arra hogy mi velem a helyzet.

 

Úgy érzed Donátnak rá kell külön világítani erre, aki jó ideje fórum magtag??? Tudja jól, mi a helyzet. És nem is először van felhozva "védekezés" gyanánt.

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

De ha te azt az egészet csakis úgy tudtad felfogni hogy magamat mentegetném akkor az is egy elég zűrös cucc. Nekem általában véve csak emberség kell.

Az emberséget meg is kapod, senki nem beszél úgy veled mint egy darab sz*rral, még én sem.
És sokan teljesen toleránsak veled a apró dolgokon való kiakadásaid miatt
Csak ezt illene viszonozni is, mondjuk azzal, hogy mivel tisztában vagy az állapotoddal, talán kicsit átgondolni hidegebb fejjel is, és megkérdezned magadtól, hogy őszintén min is akadtál ki, van ennek valós létjogosultsága, vagy ha már nemcsak egy ember szól miatta esetleg belátni, hogy lehet mégse nekem van igazam, de persze egyszerűbb azt mondani, hogy hát nekem mentális problémám van, sőt még akkor többszörösen negatívan megnyilvánulni a másik ember felé, (Donát) aki még csak hasonlót se tett, sőt meg tette amit kérsz, de azt se tudtad elfogadni.

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Talán tudod hogy az milyen. Az általad leírtak alapján nekem az jön le hogy nem igazán. Korábban is volt már megnyilvánulásod amiből olyasmi jön le hogy nem tudsz tekintettel lenni mások lelki problémáira. Rendesen leszóltad azt öngyilkosokat vagy azokat akik ki akarták nyírni magukat. Valamelyik a kettő közül. Szóval egyáltalán nem lep meg hogy ilyen alantas módon fogod fel ezt a témát. Részben épp az ilyenek miatt jutottam el oda ahol vagyok. Úgyhogy nem vagy épp megfelelő arra hogy előadást tarts a mentális problémákkal küzdők beilleszkedéséről mert gőzöd sincs tán az egész témáról. Ha neked lenne valamilyen pszichés bajod akkor tutira tréül éreznéd magad ha úgy viszonyulnának hozzád ahogy te viszonyulsz ehhez az egészhez. Emígy meg jó dolgodban el sem tudod képzelni hogy abban a témában mi merről hány méter. De a szent beszéd azért nagyon megy.

 

Itt az a gond, hogy az írásaidból az jön le, hogy  azért jutottál el idáig, mert nagy az Egod ami a mártírságban csúcsosodik ki, ezért nem tudtad feldolgozni azokat a negatív dolgokat amik értek.

Mivel semmi közöd hozzá se másnak pláne egy ilyen nyílt fórumon akárkinek a világon, így nem fogom megosztani mennyire és miért vagyok kompetens a témában.

 

Mindenkit értek negatív dolgok az életben, személyek, események stb. de az már az emberen múlik, mit tudott ezekből kovácsolni

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Az is tök jó hogy ezt így gondolod. Ezt akár a külvilágra is ki lehetne vetíteni.

 

Ki lehetne, de nem tettem úgyhogy igazából kár is lenne minden további szó, de ha külvilágban sem vagy hajlandó beilleszkedni, elfogadni annak szabályait akkor azt betartatják veled, lásd törvény, rendőrség stb. Attól függetlenül is, hogy milyen a mentális állapotod.

És igen a valóvilágban muszáj egyes dolgok miatt megjelenni, ha tetszik, ha nem, viszont meg van a luxus, hogy itt nem muszáj.  

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Szóval ha az a lelépés összejönne akár elégedett is lehetsz majd mert aszerint történne ahogy gondolod és örülhetsz mint majom a farkának hogy igazad lett.

 

Nekem aztán hidd el teljesen mindegy itt vagy-e vagy sem, sem örömöt sem bánatot nem fog belőlem kiváltani, ha lelépsz, ha maradsz.

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Csak épp az kéne hogy ha valakinek valamilyen problémája van akár testi akár pszichés azt mások figyelembe vegyék. És miattad leszögezem mert lehet hogy ez se esne le neked rendesen hogy ezalatt nem azt értem hogy az olyanoknak mindent meg kéne engedni hanem azt hogy inkább támogatni kéne őket és nem civilizálatlansághiányról árulkodó szemétségeket vágni a fejükhöz mint ahogy te is csinálod. Azért az csak jobb lenne ha mindenki emberséges próbálna lenni ezen a bolygón.

 

Nincs ebben semmi civilizálatlanság, sem szemétség, úgy is meg lehetne fogalmazni, de nem úgy tettem. Persze nem meglepő, hogy sértésnek veszed, hisz az egész abból indult, hogy két pozitív jelző közül valaki, nem azt merészelte rakni amit te gondoltál...
Az emberségesség meg amit te itt már nem egyszer elvártál/elvársz az nem ugyanaz. És nem is egyszer még így is megkaptad, mert kedveskedni akartak neked az adott illetők és inkább nem fosztorgatták a témát.   

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Te nem igazán lehetsz köztük mert a gondolkodásmódod eléggé árulkodik arról hogy rendesen hiányzik belőled az empátia.

 

Én nem vagyok közöttük ezt nagyon jól látod, nem is gondoltam bele magamat egy percig se.
Belőlem nem hiányzik az empátia ugyanakkor nem vagyok minden esetben az és nem alapból mindenkivel.
Egyébként irányodba az volt az empátiám - bár értelem szerűen te erről nem tudhatsz - hogy nem az első ilyen piszlicsáré ügy miatti kiakadásodnál kezdtem el megfogalmazni a véleményem ezzel kapcsolatban. szerk.: illetve azzal, hogy nem raktam piros jelecskét azokra az esetekre

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Feltűnik az nekem. Amúgy de tudod hogy nekem mi tűnik fel és mi nem.

 

Ha feltűnik és te mégse tudod cserébe kissé jobban tolerálni ezeket a veled "szembeni" dolgokat az még rosszabb is.

 

1 órával ezelőtt, Rog írta:

Jobban ismersz engem mint bárki más ami nem igaz mert olyan messze jársz engem illetően a valóságtól mint amennyire Makó van Jeruzsálemtől.

 

Sosem állítottam még csak hasonlót sem. Amit tudok rólad azt az általad itt leírtakból tudom, azt viszont te szabályozod.

 

Azt még hozzátenném, hogy egy pszichiáternek nem feltétlenül az a biznisz ha meggyógyítja a betegét. Ezen kívül, a gyógyuláshoz minden féle bajról van szó akár testi, akár lelki a beteg is kell. Nekem viszont nagyon úgy jön le az írásaidból, hogy te ebbe az állapotba már beletörődtél.

 

Egyébként az, hogy valakihez empatikus valaki más vagy sem az kegy és nem jog.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Rog írta:

Azért jó tudnom végre hogy te is az együttérzés hiányosok csoportját gyarapítod. Mondjuk ez egy olyan valakitől akinek szintén szokása hogy nagy hévvel oszt ki másokat nem igazán meglepő. Akik így egy húron pendültök és nem vagytok képesek mások problémáit kellő tisztességgel kezelni és lazán egyet értetek akár pártot is alapíthatnátok itt. Lehetne például EHP vagyis Empátia Hiányosok Pártja.

Bocs, az empátiám csak egy bizonyos szintig működik. Te már rég átlépted azt a küszöböt, ami triggerelné. Mert ez már megszokott, tudom, hogy ilyen vagy. Időről-időre lefutjuk ugyanazokat a köröket, mert rád képtelenség odafigyelni, hiszen szó szerint bármin képes vagy kiakadni. Ahogy az a mostani példa is mutatja, a nagy büdös semmire is rágerjethetsz. Nostradamus sem tudná megjósolni, hogy épp mi fogja leverni az ékszíjat. Ebbe meg én őszintén szólva, belefáradtam. Vannak ennél fontosabb dolgok is az életemben, ami kaphat az empátiámból, te erről a listáról már leestél. Ez már csak "a szokásos Rog", ami vállvonásra elég.

Amúgy az EHP-ban te is vezető tag lehetnél, mert valahogy teljesen biztos vagyok benne, hogy míg ilyen szépen jellemzed az embereket, eszedbe sem jutott, hogy nekik is lehetnek gondjaik, csak ők nem teregették ki törülközőként olyan nyilvánosan, mint te. ;) Lehetsz alelnök. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy az EHP-ban te is vezető tag lehetnél, mert valahogy teljesen biztos vagyok benne, hogy míg ilyen szépen jellemzed az embereket, eszedbe sem jutott, hogy nekik is lehetnek gondjaik, csak ők nem teregették ki törülközőként olyan nyilvánosan, mint te.

Hát igen. :( 

 

Elég rosszul esett hogy egy lila jel helyett rakott zöld jel miatt lettem lényegében sz@r ember, aki lenéz másokat, rosszabb mint Rog, akit semmi sem határol be (ha te azt tudnád) és híján van az emberségnek meg az empátiának. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Végül is csak pár sorral feljebb írod 

 

Az egy dolog hogy kacérkodtam a dologgal és egy másik lenne hogy ha tennék is érte amit nem teszek mert nem lenne sok értelme. És így annak sincs igazán értelme hogy ezt felhoztad.

 

 

Idézet

Úgy érzed Donátnak rá kell külön világítani erre, aki jó ideje fórum magtag??? Tudja jól, mi a helyzet. És nem is először van felhozva "védekezés" gyanánt.

 

Csak azt én nem védekezésből vagy a magam mentegetése miatt hoztam fel. Az meg nekem egyáltalán nem jött le hogy Donát tudta mi a helyzet abból ítélve ahogy hozzá állt a dolgokhoz.

 

 

Idézet

Csak ezt illene viszonozni is, mondjuk azzal, hogy mivel tisztában vagy az állapotoddal, talán kicsit átgondolni hidegebb fejjel is, és megkérdezned magadtól, hogy őszintén min is akadtál ki, van ennek valós létjogosultsága, vagy ha már nemcsak egy ember szól miatta esetleg belátni, hogy lehet mégse nekem van igazam, de persze egyszerűbb azt mondani, hogy hát nekem mentális problémám van, sőt még akkor többszörösen negatívan megnyilvánulni a másik ember felé, (Donát) aki még csak hasonlót se tett, sőt meg tette amit kérsz, de azt se tudtad elfogadni.

 

Meg szoktam kérdezni magamtól és elég sokszor tisztában is vagyok azzal hogy min akadtam ki. A mostani esetben is tudtam és ami azt illeti te vagy akinek lövése nincs arról hogy mi miatt alakult ki az az egész. Kisegítettem azzal a kijavítós dologgal amit magától nem köszönt meg. Először úgy voltam vele hogy elég lenne plecsnivel de mikor láttam hogy azzal nem ment neki akkor a szóbelivel is kiegyeztem volna. Először csak sugalltam mert nem gondoltam hogy a szájába kell rágni egy olyan dolgot ami már jó régóta alap mégpedig azt hogy ha kapunk valamit akkor azt illik megköszönni. Úgyhogy akkor szerintem nekem volt igazam és a felháborodásomnak volt létjogosultsága.

 

 

Idézet

Itt az a gond, hogy az írásaidból az jön le, hogy  azért jutottál el idáig, mert nagy az Egod ami a mártírságban csúcsosodik ki, ezért nem tudtad feldolgozni azokat a negatív dolgokat amik értek.

 

A valódi gond az hogy lófütyit se tudsz arról hogy milyen vagyok és hogy jutottam el odáig ahol vagyok. Hatalmas nagy tévedés hogy nagy az egóm és hogy mártírkodok. Mondhatnám hogy a te bajod hogy ez neked így jött le de nem tudom mert nekem is olvasnom kell a sületlenségeidet és ezért valamennyire az én bajom is. Leírtam már hogy főleg azért lettem olyan amilyen mert egy csomóan csesztettek. Nem azért mert tettem ellenük valamit hanem azért mert szemetek. Sose voltam balhézós és nem álltam ki magamért és hagytam hogy rám másszanak. Csesztettek néhányan általánosban, gimiben, volt hogy idegen kölykök kötöttek belém buszon és plázában csak azért mert olyanjuk volt. Emiatt épphogy úgy alakult hogy a béka feneke alá került az egóm és az egész önértékelésem és az önbizalmam és ezt is leírtam azt abban amit Donátnak írtam. Ha pattogok valami miatt az azért van mert úgy érzem hogy igazságtalanság ér és ki akarok állni magamért mert az olyasmit sehogy se tudom elviselni. Úgyhogy ez nem egózás és mártírkodás. Azt meg csak tudom hogy mi mert én vagyok én és nem te.

 

 

Idézet

Nekem aztán hidd el teljesen mindegy itt vagy-e vagy sem, sem örömöt sem bánatot nem fog belőlem kiváltani, ha lelépsz, ha maradsz.

 

Tudtam én magamtól hogy így van. Az lepne meg ha az ellenkezőjét gondolnád.

 

 

Idézet

az egész abból indult, hogy két pozitív jelző közül valaki, nem azt merészelte rakni amit te gondoltál...

 

Pontosabban abból indult hogy nem lett megköszönve az a nyamvadt kijavítgatás. Igaz hogy nem az lett kirakva de egy köszönömös abban az esetben csak illőbb lett volna. De ez is annyiszor lett leírva hogy mindenkinek a könyökén jön már ki.

 

 

Idézet

Egyébként irányodba az volt az empátiám - bár értelem szerűen te erről nem tudhatsz - hogy nem az első ilyen piszlicsáré ügy miatti kiakadásodnál kezdtem el megfogalmazni a véleményem ezzel kapcsolatban. szerk.: illetve azzal, hogy nem raktam piros jelecskét azokra az esetekre

 

Akkor köszi! Amúgy én meg alapból nem használok pirosat épp azért mert nem akarok senkit se megbántani vele. Pedig tudom hogy mások nem bántódnának miatta.

 

 

Idézet

Ha feltűnik és te mégse tudod cserébe kissé jobban tolerálni ezeket a veled "szembeni" dolgokat az még rosszabb is.

 

Ja azt kábé huszonöt éve én is tudom. Tiszta ciki.

 

 

Idézet

a gyógyuláshoz minden féle bajról van szó akár testi, akár lelki a beteg is kell. Nekem viszont nagyon úgy jön le az írásaidból, hogy te ebbe az állapotba már beletörődtél.

 

Ezt is zéró mértékben vágod. Ha beletörődtem volna akkor nem járkálnék kezeltetni és nem gyógyszerezném magam és megtenném azt amit már jó ideje kitaláltam. Szereznék egy revolvert amibe beletennék egy töltényt és elkezdenék magammal orosz rulettezni. Aztán jóccakát. Annyira nem hülyültem meg hogy úgy adjam ki az egészre a lóvét mikor amúgy is nehézkesen jutok hozzá. És a terápián se azért kezdtem el gondolkodni mert jó nekem így. Csak épp az várat magára mert arra még nem telne. Pedig ettől a bogyózástól tényleg függetlenedni kéne mert több a hátrány belőle mint a haszon. Rontják a mozgáskoordinációm, a memóriám, elnyomják egyes érzelmeim és az a legcifrább hogy agressziót okozó mellékhatás is van. Az hozzácsapódik a bennem levő szinte állandó stresszhez és máris a pokolba kívánok mindenkit. A stressz elmulasztása miatt szedem őket de azt elmulasztani egyik se akar igazán. A doki meg akárhogy variálja nem tudja eltalálni hogy mi kéne. És ezt csak tényközlés címén irkáltam be és nem azért mert mentegetőzni akarok.

 

 

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy az EHP-ban te is vezető tag lehetnél, mert valahogy teljesen biztos vagyok benne, hogy míg ilyen szépen jellemzed az embereket, eszedbe sem jutott, hogy nekik is lehetnek gondjaik, csak ők nem teregették ki törülközőként olyan nyilvánosan, mint te. ;) Lehetsz alelnök. :P 

 

Légy benne biztos ha akarsz de jó nagy tévedésben vagy mert tisztában vagyok azzal hogy másoknak is lehetnek gondjaik. De ha annyira gyengeelméjűnek akarsz betudni akkor csináld. Az hogy valakiknek gondjaik vannak nem zárja ki azt hogy normálisan viszonyuljunk azokhoz akiknek olyan problémájuk van amit olyanok nem tudnak rendesen felfogni akiknek az a probléma nincs. Olyannal szemben nem pattognék akiről tudom hogy valami problémája van. Azt meg nem lehet alapból tudni hogy kinek van problémája és hogy az milyen. És hozzád hasonlóan nem törölném a lábam olyanba akiről tudom hogy valami nincs vele rendben. Ha úgy viszonyulsz hozzám hogy számomra nincs empátiád akkor emberileg kevesebbet is érsz ha te se tudsz a másik problémájához tisztességesen viszonyulni. Nem kell nekem már a te empátiád és még akkor se kéne ha az lenne az egyetlen empátia a világon.

Alelnök meg köszi nem leszek mert ilyen figurával mint te tutira nem közösködnék sőt még egy légtérben sem lennék. Azt meg hiába mondod nekem hogy "Bocs" mert megbocsátani alapból nem tudok.

 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Hát igen. :(

 

Szerinted.

 

 

Idézet

Elég rosszul esett hogy egy lila jel helyett rakott zöld jel miatt lettem lényegében sz@r ember, aki lenéz másokat

 

Azt senki se mondta hogy sz@r ember vagy. Inkább te meséled be magadnak. De ha alapból meg tudtad volna köszönni azt hogy segíteni próbáltam akkor tutira nem tartanánk itt. Illik megköszönni hogy ha tesznek értünk valamit? Igen. Az már pedig csakis a te sarad hogy nem tudtál aszerint eljárni és az is tényleg afféle lenézős dolog. Nekem meg az esett rosszul valamennyire hogy akkor tojva lett rám. Ha engem valaki lenéz vagy ha úgy érzem hogy lenéz nekem se esik nehezemre lenézni a másikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Rog írta:

Azt senki se mondta hogy sz@r ember vagy. Inkább te meséled be magadnak. De ha alapból meg tudtad volna köszönni azt hogy segíteni próbáltam akkor tutira nem tartanánk itt. Illik megköszönni hogy ha tesznek értünk valamit? Igen. Az már pedig csakis a te sarad hogy nem tudtál aszerint eljárni és az is tényleg afféle lenézős dolog. Nekem meg az esett rosszul valamennyire hogy akkor tojva lett rám. Ha engem valaki lenéz vagy ha úgy érzem hogy lenéz nekem se esik nehezemre lenézni a másikat.

Akkor mégegyszer, utoljára megpróbálom leírni.

 

Számomra a tetszik és a köszönöm ilyen helyzetben kb. egyenértékű gomb. Néhány példa azon emberek esetében (alább), akik megértették, hogy mit jelent a hsz-ükre adott tetszikem ilyen helyzetben. Amíg te egy öt perces meló (szerinted) nem megköszönésén rágódsz, addig én levezetek egy 7 hónapos Winter Madnesst, meg fejezetenként közzéteszek egy kisregényt. Ezek egyike sem öt percet vesz igénybe napi szinten. Kezdjek el én is egyesével kötözködni az emberekkel, hogy miért nem nyomnak köszönömöt a heti szinten megnyitott topikjaimra? Vagy a fejezetekre?

 

Nem teszem, mert rohadtul századlagos, hogy milyen biszbaszt nyomnak rá, amíg POZITÍV visszacsatolással jelzik, hogy köszönik a munkám. Ami lehet KÉK, ZÖLD, LILA visszajelzés, vagy akár egy interakció pl. hogy szavaztak és kommenteltek. A zöld nyíl nálam ebben a szituban csereszabatos a lilával és mivel ezt te nem tudod vagy akarod megérteni, ezért még külön meg is köszöntem neked ma reggel.

 

Nem tudom mi mást vársz még, de nem érzem úgy, hogy mindezek után nekem empátiából kéne leckéket venni. Részemről a téma lezárva.

 

image.png

 

image.png

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

 

Az egy dolog hogy kacérkodtam a dologgal és egy másik lenne hogy ha tennék is érte amit nem teszek mert nem lenne sok értelme. És így annak sincs igazán értelme hogy ezt felhoztad.

 

Lehet megmagyarázni mindent, de attól függetlenül az a két válaszod üti egymást.

 

1 órával korábban, Rog írta:

Csak azt én nem védekezésből vagy a magam mentegetése miatt hoztam fel. Az meg nekem egyáltalán nem jött le hogy Donát tudta mi a helyzet abból ítélve ahogy hozzá állt a dolgokhoz.

 

De mi az, hogy  nem jön le? Hányszor leírtad már ide a fórumra... még aki nem akart az is belefutott.

 

1 órával korábban, Rog írta:

Meg szoktam kérdezni magamtól és elég sokszor tisztában is vagyok azzal hogy min akadtam ki. A mostani esetben is tudtam és ami azt illeti te vagy akinek lövése nincs arról hogy mi miatt alakult ki az az egész. Kisegítettem azzal a kijavítós dologgal amit magától nem köszönt meg. Először úgy voltam vele hogy elég lenne plecsnivel de mikor láttam hogy azzal nem ment neki akkor a szóbelivel is kiegyeztem volna. Először csak sugalltam mert nem gondoltam hogy a szájába kell rágni egy olyan dolgot ami már jó régóta alap mégpedig azt hogy ha kapunk valamit akkor azt illik megköszönni. Úgyhogy akkor szerintem nekem volt igazam és a felháborodásomnak volt létjogosultsága.

 

Hiába tudod, hogy min akadtál ki, ha nem látod át, hogy mi az és miért nem érti a többség amit lenyomtál miatta
Az is alap, hogy nem azért segítünk valakinek, mert azt várjuk, hogy utána megveregessék a vállunk. hanem önzetlenül... de persze ez is megint az egó miatt van annak kell a simogatás, hogy jól érezze magát. És az hiteti el veled azt is, hogy neked ebben igazad, mert ki a másik, hogy nem pont úgy cselekszik ahogy te elvárod nemde? 

 

1 órával korábban, Rog írta:

 

A valódi gond az hogy lófütyit se tudsz arról hogy milyen vagyok és hogy jutottam el odáig ahol vagyok. Hatalmas nagy tévedés hogy nagy az egóm és hogy mártírkodok. Mondhatnám hogy a te bajod hogy ez neked így jött le de nem tudom mert nekem is olvasnom kell a sületlenségeidet és ezért valamennyire az én bajom is. Leírtam már hogy főleg azért lettem olyan amilyen mert egy csomóan csesztettek. Nem azért mert tettem ellenük valamit hanem azért mert szemetek. Sose voltam balhézós és nem álltam ki magamért és hagytam hogy rám másszanak. Csesztettek néhányan általánosban, gimiben, volt hogy idegen kölykök kötöttek belém buszon és plázában csak azért mert olyanjuk volt. Emiatt épphogy úgy alakult hogy a béka feneke alá került az egóm és az egész önértékelésem és az önbizalmam és ezt is leírtam azt abban amit Donátnak írtam. Ha pattogok valami miatt az azért van mert úgy érzem hogy igazságtalanság ér és ki akarok állni magamért mert az olyasmit sehogy se tudom elviselni. Úgyhogy ez nem egózás és mártírkodás. Azt meg csak tudom hogy mi mert én vagyok én és nem te.

 

Az egyik gond épp az, hogy itt állsz neki pattogni egy olyan közegben, ahol a társaság nagy része, támogató jelleggel viszonyul hozzád, a másik az, hogy olyan semmiségeken, hogy az nonszensz. De gondolom pont azért itt, mert ezt egy biztonságos helynek érzed ahol nem érhet semmi atrocitás. Ha mondjuk a nyílt utcán valaki leejtené a tollát a földre te vissza adnád neki és nem köszönné meg arra is így kiakadnál és elkezdenéd mondani neki a magadét vagy csak csendben morognál magadban? 

 

Ezek az emberek akik itt vannak legalábbis bizonyos részük , gondolom kedvelnek, mert tolerálják a dolgaid, nem pont velük kellene így viselkedni, meg minden fittyf*szt kikérni magadnak. 
 

Lövésed sincs az egonak a mibenlétéről, valamint kevered a dolgokat. Attól hogy valakinek alacsony az önértékelése, önbizalma még lehet hatalmas egoja, sőt azok épp, hogy olyan dolgok amik képesek azt nagyon megfelelően táplálni. Mert akinek van egy egészséges önbizalma annak nincs szüksége vagy csak vajmi kis mértékben az egojára.

 

 

  "Az ego végsőkig küzd az életben maradásért, emellett birtokol, irányít, hatalomra éhes. Az ÉN. ENYÉM, NEKEM, ENGEM mondatok, és gondolatok mind-mind az egónk szüleményei.

 - NEKEM van igazam! ÉN előre megmondtam. ÉN jobban tudom.

- Az ÉN házam, autóm, életem, gyerekem, barátom, kacsám, libám, tulajdonom. ÉN rendelkezem felette, nem adom másnak, nem nézhet rá más. ÉN vagyok a legjobb, legokosabb, legviccesebb, legszebb, legügyesebb, legmenőbb, legsukárabb.

     Ugyanakkor előszeretettel szenved és panaszkodik. Igazi mártír tud lenni;

 - ENGEM mindenki csak kihasznál. ÉN mindent megtettem értük. Utálnak ENGEM. ÉN nem ezt érdemeltem tőlük. ÉN vagyok a legbetegebb, legszerencsétlenebb, legostobább, legeltiportabb, legkihasználtabb, legkevésbé értett, legkissebbrendűbb.

      Az előbbi esetben az egó túl nagy, azaz túlműködik, míg az utóbbiban túl kicsi, alulműködik. De mindkét esetben el akar érni valamit, boldogulni akar, a „Menő Ego” akit bálványozni, csodálni, elismerni kell, és a ártatlan „Mártír egó” akit sajnálni, vigasztalni, simogatni kell."

 

Az amik vastagon vannak szedve inkább többé, mint kevésbé megtalálhatóak abban amiket írtál az előző kommentjeidben.

 

1 órával korábban, Rog írta:

Tudtam én magamtól hogy így van. Az lepne meg ha az ellenkezőjét gondolnád.

 

És mi ezzel a probléma? Senkije se egyikünk a másiknak semlegesen viszonyulok hozzád, mint ahogy a kasszásnénihez a boltban vagy a buszsofőrhöz, taxishoz etc.

 

 

1 órával korábban, Rog írta:

Ezt is zéró mértékben vágod. Ha beletörődtem volna akkor nem járkálnék kezeltetni és nem gyógyszerezném magam és megtenném azt amit már jó ideje kitaláltam. Szereznék egy revolvert amibe beletennék egy töltényt és elkezdenék magammal orosz rulettezni. Aztán jóccakát. Annyira nem hülyültem meg hogy úgy adjam ki az egészre a lóvét mikor amúgy is nehézkesen jutok hozzá. És a terápián se azért kezdtem el gondolkodni mert jó nekem így. Csak épp az várat magára mert arra még nem telne. Pedig ettől a bogyózástól tényleg függetlenedni kéne mert több a hátrány belőle mint a haszon. Rontják a mozgáskoordinációm, a memóriám, elnyomják egyes érzelmeim és az a legcifrább hogy agressziót okozó mellékhatás is van. Az hozzácsapódik a bennem levő szinte állandó stresszhez és máris a pokolba kívánok mindenkit. A stressz elmulasztása miatt szedem őket de azt elmulasztani egyik se akar igazán. A doki meg akárhogy variálja nem tudja eltalálni hogy mi kéne. És ezt csak tényközlés címén irkáltam be és nem azért mert mentegetőzni akarok.

 

Az, hogy terápiára jársz meg gyógyszereket szedsz az csak rutin és várod tőlük a csodát, de kétlem, hogy túlnyomó többség az akiknek pusztán ezek miatt javult bármit is az állapota.

Vegyünk egy példát azt írod állandó stressz van benned, teszel valamit ellene? Hogy akár csak picit enyhüljön, vagy egyáltalán utána néztél milyen módszerek vannak amik működhetnek nálad? 

 

1 órával korábban, Rog írta:

Légy benne biztos ha akarsz de jó nagy tévedésben vagy mert tisztában vagyok azzal hogy másoknak is lehetnek gondjaik. De ha annyira gyengeelméjűnek akarsz betudni akkor csináld. Az hogy valakiknek gondjaik vannak nem zárja ki azt hogy normálisan viszonyuljunk azokhoz akiknek olyan problémájuk van amit olyanok nem tudnak rendesen felfogni akiknek az a probléma nincs. Olyannal szemben nem pattognék akiről tudom hogy valami problémája van. Azt meg nem lehet alapból tudni hogy kinek van problémája és hogy az milyen. És hozzád hasonlóan nem törölném a lábam olyanba akiről tudom hogy valami nincs vele rendben. Ha úgy viszonyulsz hozzám hogy számomra nincs empátiád akkor emberileg kevesebbet is érsz ha te se tudsz a másik problémájához tisztességesen viszonyulni. Nem kell nekem már a te empátiád és még akkor se kéne ha az lenne az egyetlen empátia a világon.

Alelnök meg köszi nem leszek mert ilyen figurával mint te tutira nem közösködnék sőt még egy légtérben sem lennék. Azt meg hiába mondod nekem hogy "Bocs" mert megbocsátani alapból nem tudok.

 

Megint csak kikéred magadnak és elvársz valamit, azért mert neked olyan az állapotod amilyen. Azt, a bánásmódot ami emberileg mindenkinek jár itt mindig megkaptad szvsz. kutyába sohasem voltál véve, bár ugye bemeséled magadnak, hogy igen, lásd alant

 

1 órával korábban, Rog írta:

Ha engem valaki lenéz vagy ha úgy érzem hogy lenéz nekem se esik nehezemre lenézni a másikat.

 

Összegezve:

Te lenézed a másikat, valami miatt ami kipattant a fejedből, de az a rossz ember aki nem viszonyul hozzád empatikusan.
Te elvársz dolgokat a másikaktól, mert neked gondjaid vannak, amik ennek ellenére sem járnának alanyi jogon, de mégis nagyon sokan kedvességből hajlanak, hogy megtegyék, de az se tud elég lenni. Letagadhatod, hogy nem így van, de ez jön le az írásaidból, leírod, hogy rosszul látom, Dzséjtnek írt válaszodból meg már megint csak azt sugallod, hogy igenis jár a más hozzállás azoknak akiknek problémájuk van.  Talán az is erősíti benned, hogy márpedig neked biztos igazad van, hogy sok alkalommal, inkább rád hagyták a dolgokat, mint sem leálljanak vitatkozni.
Nem tudom mi volt, de tőled amúgy is csak a saját szemszögedtől torzult képet kapnék , úgyhogy ne is írd le kérlek, de ha ezt művelted a családoddal is 25 éven keresztül akkor én nem csodálom, hogy elfordultak tőled. Egyszer minden pohár betelik.
 

  • Nagyon tetszik 2
  • Szomorú 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.