Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

37 minutes ago, Szisz said:

 

"Mutass minden olvasatlan tartalmat amit és az utóbbi 9223372036854775807 napban írtak"

:o

Istenkém, tényleg sokat voltam távol... Ki sem tudom olvasni, se a számot, se a tartalmat. :lol2:

Akkor az én 34 értesítésem semmi XD. Újrarakattam a telefonom, plusz most kicsit kevesebbet soical mediázok, így feltorlódott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Akkor az én 34 értesítésem semmi XD. Újrarakattam a telefonom, plusz most kicsit kevesebbet soical mediázok, így feltorlódott. 

Nekem a közösségi média most ez a fórum és u2be (You to be or not you to be:D) . Ez utóbbit intravénásan adagolom, olyan podcastként. Discord van még időnként és Zoom minden reggel. A többi ismertebb platformon ott sem vagyok, már, vagy egyáltalán. 

Amúgy az a napszám valami anomália, ennyi egy egész életben nincs. Lehet a jövőbe lát az algoritmus, az unokáink is öröklik a fórumot. :fű::clap2:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Szisz írta:

Nekem a közösségi média most ez a fórum és u2be (You to be or not you to be:D) . Ez utóbbit intravénásan adagolom, olyan podcastként. Discord van még időnként és Zoom minden reggel. A többi ismertebb platformon ott sem vagyok, már, vagy egyáltalán. 

Amúgy az a napszám valami anomália, ennyi egy egész életben nincs. Lehet a jövőbe lát az algoritmus, az unokáink is öröklik a fórumot. :fű::clap2:

Kb. 930 napot hagytál ki, szóval érdekes, hogy honnan jött a nagy szám. :) 

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

  

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem kerül elő olyan sokszor az utóbbi időben a téma. Ti se két-három alkalommal beszéltek ki egy dolgot. Erről a szokásomról is le lehet szállni. Biztos bosszantó egyeseknek, ezt elismerem. De engem is bosszantanak dolgok. Például, hogy 14 éve egyfolytában lekezelő módon megszabod, hogy mit és hogyan gondoljak. De én is  elviselem ezt. 

Csakhogy a te szokásod szembemegy a szabályzattal is:

  

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

Ez a fórum azért létezik, hogy a Star Warsról konstruktívan és pozitív szellemben beszélgessünk. Nem az a célunk, hogy mindenki ódákat zengjen, de elsősorban nem azért járunk ide, hogy azt olvassuk, mennyire rossz a prequel, a sequel, stb. Ha valamelyik film vagy valami nem tetszik, le lehet írni, nyilván nem mindenki fog egyetérteni, de még ha lesznek is ellenvetések, fogadd el, hogy elfogadtuk: neked az nem tetszik. Nem kell még ötvenszer megismételni, sem bizonygatni, mert ezzel itt legfeljebb ellenszenvet válthatsz ki.

 

És sosem szabtam meg neked, hogy mit és hogyan gondolj. Hogy a búbánatba tudnám ezt megtenni? Mi vagyok én, valami mentalista? Vagy parafenomén? Ne legyünk már nevetségesek. Tény, hogy nem kedvellek, és ezt nem rejtem véka alá (és tudom, hogy az érzés kölcsönös, mert te sem rejtegeted). De felőlem azt gondolsz, amit akarsz, azt teszel, amit akarsz, amíg az nem ártalmas ennek a közösségnek, amit viszont védek, hiszen mindig is fontos volt nekem ez a hely, az itteni pozitív szellem, ráadásul admin is vagyok. És, ha a nyíltan kihírdetett pozitív szellem ellenére te ötvenedszerre is megismétled a negatív szólamaidat, akkor én övenedszerre is fel fogok ez ellen lépni, hangulattól függően barátságosan vagy barátságtalanul. Légy erős, ez a jövőben sem fog változni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

  

Csakhogy a te szokásod szembemegy a szabályzattal is:

  

 

És sosem szabtam meg neked, hogy mit és hogyan gondolj. Hogy a búbánatba tudnám ezt megtenni? Mi vagyok én, valami mentalista? Vagy parafenomén? Ne legyünk már nevetségesek. Tény, hogy nem kedvellek, és ezt nem rejtem véka alá (és tudom, hogy az érzés kölcsönös, mert te sem rejtegeted). De felőlem azt gondolsz, amit akarsz, azt teszel, amit akarsz, amíg az nem ártalmas ennek a közösségnek, amit viszont védek, hiszen mindig is fontos volt nekem ez a hely, az itteni pozitív szellem, ráadásul admin is vagyok. És, ha a nyíltan kihírdetett pozitív szellem ellenére te ötvenedszerre is megismétled a negatív szólamaidat, akkor én övenedszerre is fel fogok ez ellen lépni, hangulattól függően barátságosan vagy barátságtalanul. Légy erős, ez a jövőben sem fog változni.

Ha megfigyelted volna, sosem fikáztam a Star Wars-t, Ha volt negatívabb véleményem, azt röviden letudtam. És még csak nem is kerültek elő ezek olyan sokszor, hogy fórumszabályzatba ütközzenek. Sőt, más helyen, a molyon például, megkaptam már, hogy nekem szinte minden tetszik és nem vagyok eléggé kritikus. Alapvetően tényleg ilyen vagyok. Pozitívan állok hozzá. Egyébként, ha már a fórumszablyzatnál vagyunk, én beidézted ezeket, támadtak most ezekkel kapcsolatban gondolataim. Ugyebár le van írva, hogy nem az a cél, hogy mindenki ódákat zengjen. Én viszont pontosan ezt érzem, hogy ez a cél itt. Legalábbis, mintha ezt tűztétek ki volna célul. Illetve még azt is érzem, hogy te és a hozzád hasonlók álláspontja lenne a "kötelezően követendő". Tehát a legfontosabbak a mozgóképes alkotások, a könyveket, képregényeket másodrendűnek kell kezelni, természetesen a 2014 előtti műveket meg el kell felejteni. Mintha ebben az egy mondatban össze lehet foglalni, hogy mit értettek a fórumszabályzatban pozitív szellem alatt. Én viszont abban semmi rosszat nem látok, hogy én vagy más összehasonlítja ezeket az újakkal. Csak te látod ezt folyton negatív szólamoknak, mivel nem egyezik azzal a nézőponttal, amit követsz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Egyébként, ha már a fórumszablyzatnál vagyunk, én beidézted ezeket, támadtak most ezekkel kapcsolatban gondolataim.

Szuper, nézzük!

 

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ugyebár le van írva, hogy nem az a cél, hogy mindenki ódákat zengjen. Én viszont pontosan ezt érzem, hogy ez a cél itt.

Miért? Mert nem értünk egyet veled? Mert a saját véleményünket megvédjük, ami nagyrészt pozitív? Ezzel elvárjuk mindenkitől, hogy ódákat zengjen? Ne nevettess már. Sajnos erre a fórumra negatív véleményt beíró embereknek mindig az a fixa ideáljuk, hogy itt nem lehet rosszat írni. De lehet! Van rengeteg nem éppen pozitív megnyilvánulás a fórumon, minden témában. A baj az, hogy a "negatív" vélemény írója nem bírja elviselni, hogy vitatkoznak vele. Pont, mint te, aki mindig kikel magából amikor valaki ellenvéleményt fogalmaz meg vele szemben. Lásd a Plaguies topik. Ráadásul olyan stílusban írsz, amiért mást már figyelmeztettünk volna. Téged még egyszer sem. 

 

És igen, mi is írtunk már csúnyán egyszer-kétszer, de akkor olyan emberek tévedtek ide akikkel nem is lehetett másképp. 

 

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Illetve még azt is érzem, hogy te és a hozzád hasonlók álláspontja lenne a "kötelezően követendő".

Mi az, hogy a "te és a hozzád hasonlók"? Milyen sz*r stílus ez? Más helyeken kidobnának a francba ha ilyet írnál egy moderátornak. Vegyél már vissza.

 

Nem követendő senki véleménye. Vannak erősebb áramlatok a fórumon, ez kétségtelen, de ez senkire nézve nem követendő. Dzséjt pl. nem is ír az EU topikokba. Te, mint nagy pozitív SW élharcos mi bajod van ezzel a hullámmal itt? Akkor lehetne problémád ha utálnád az SW-t. 

 

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Tehát a legfontosabbak a mozgóképes alkotások, a könyveket, képregényeket másodrendűnek kell kezelni, természetesen a 2014 előtti műveket meg el kell felejteni.

Ez az SW fontossági sorrendje. Nem a tied hanem a kánoné. Ez nem Darth Revan fórum és hírportál, hanem Star Wars Saga fórum. Milliószor leírtuk már, hogy mindenki azt szeret amit akar, de ha olyan dologba akarja beszuszakolni ami vitatható, azt vitatni is fogjuk. 

 

22 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mintha ebben az egy mondatban össze lehet foglalni, hogy mit értettek a fórumszabályzatban pozitív szellem alatt.

Az a baj, hogy te elvárod, hogy oda legyünk a legendákért meg minden olyan műért ami neked tetszik. Sajnos ez nincs így! Senki nem bántja ezeket naphosszat, nem bíráljuk topikokon keresztül őket. Vársz valamit amit itt a közönség nem nyújt, ergo ha van problémád a pozitív hangulattal az csak a saját csalódottságod kivetülése azért, mert mi nem szeretünk annyira egyes legenda műveket, mint Te. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell megelőzött, szóval csak két dolgot teszek hozzá. Az egyik, hogy minden közösségnek vannak vezetői, akik irányt szabnak a közösségnek. Ennek a közösségnek, mint minden más digitális közösségnek, az adminok és a moderátorok töltik be ezt a tisztséget, így naná, hogy a mi iránymutatásaink az elsődlegesek. És okkal tesszük, hiszen, ha nem tennénk, már ez a fórum is egy lenne a fikatengerben vagy nem is létezne. Ám itt jön képbe a második.

14 éve itt vagy, 17 ezer hozzászólást írtál. Mi sosem töröltünk kommentedet, nem cenzúráztuk, nem szerkesztettük át a mondanivalót, sose bannoltunk, még figyelmeztetést sem kaptál, csak kifejtettük az ellentétes álláspontunkat. Szóval azt hiszem, a vád, hogy megszabjuk, mit gondolsz, nem csak alaptalan, de még sértő is. Hidd el, több eszköz is a rendelkezésünkre áll arra, hogy kitaszítsunk innen egy pillanat alatt, te mégis itt vagy, mert egyikkel sem éltünk. Csakhogy "te és a hozzád hasonlók" észre sem veszitek, milyen toleránsak vagyunk veletek szemben, mennyire nem szabunk meg semmit, de panaszkodni azt tudtok, hogy "megszabjátok, mit gondljunk, nem mondhatom el, amit akarok". A tényeket nézd, amelyek szerint 17 197 esélyt adtunk 14 év alatt, hogy elmond, amit gondolsz. Ennyire befolyásoltunk. Szívesen.

Ja, és még egy harmadik: le van sz*rva, mit mondanak neked más oldalakon vagy ott hogy viselkedsz. Az számít, amit itt teszel. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem követendő senki véleménye. Vannak erősebb áramlatok a fórumon, ez kétségtelen, de ez senkire nézve nem követendő. Dzséjt pl. nem is ír az EU topikokba. Te, mint nagy pozitív SW élharcos mi bajod van ezzel a hullámmal itt? Akkor lehetne problémád ha utálnád az SW-t. 

 

Ez az SW fontossági sorrendje. Nem a tied hanem a kánoné. Ez nem Darth Revan fórum és hírportál, hanem Star Wars Saga fórum. Milliószor leírtuk már, hogy mindenki azt szeret amit akar, de ha olyan dologba akarja beszuszakolni ami vitatható, azt vitatni is fogjuk. 

 

Az a baj, hogy te elvárod, hogy oda legyünk a legendákért meg minden olyan műért ami neked tetszik. Sajnos ez nincs így! Senki nem bántja ezeket naphosszat, nem bíráljuk topikokon keresztül őket. Vársz valamit amit itt a közönség nem nyújt, ergo ha van problémád a pozitív hangulattal az csak a saját csalódottságod kivetülése azért, mert mi nem szeretünk annyira egyes legenda műveket, mint Te. 

 

A Star Wars fontossági sorrendje szubjektív mindenkinek. Ezt véleményem szerint senkinek sem lehet előírni. Itt nincs szó semmiféle beszuszakolásról, se vitatható dologról.

Nem várom el, hogy odalegyetek a Legendákért. Sosem mondtam és sosem gondoltam ezt. Viszont ti, mintha elvárnátok, hogy az általatok favorizált Star Wars fontossági sorrend tényszerű dolog legyen és szépen mindenki álljon be a sorba és kövesse azt. Aki meg máshogy gondolja, és nem lehet meggyőzni arról, hogy adja fel ízlését és szubjektív véleményét,  az egyből eretnek, és bomlasztó elem..

Idézlek téged: "Ez az SW fontossági sorrendje. Nem a tied hanem a kánoné. Ez nem Darth Revan fórum és hírportál, hanem Star Wars Saga fórum." Egyrést Sosem gondoltam azt, hogy ez az én fórumom és hírportálom.  Úgy gondoltam mindig is, hogy ez egy sokszínű rajongói közösség, amibe bele kéne, hogy férjen az is, hogy jelen vannak olyan emberek, akik éppúgy szeretik a könyveket és a képregényeket, mint a filmeket. És az sem megbélyegzendő bűn, hogy ha egy könyv vagy képregény, jobban tetszik mint a film. Másrészt. Ez a mondatod is azt tükrözi, hogy te igen is elvárod, hogy az ide látogatók úgy kezeljék a Star Wars-t, ahogy te, vagy más admin, fenntartó teszi. Pl. @Dzséjt.

Sajnálom, hogy ha keményen fogalmaztam, vagy erősebben vágtam vissza a kelletnél. Nem állt szándékomban megbántani senkit, de sajnos nem egyszer éreztem már úgy, hogy azokból a bizonyos erősebb áramlatokból a fórumon, melyek jelen vannak, bizonyos fórumtagok sokkal erőteljesebben próbálják meg lenyomni az ő ízlésüket, szubjektív véleményüket a torkomon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

@Ody Mandrell megelőzött, szóval csak két dolgot teszek hozzá. Az egyik, hogy minden közösségnek vannak vezetői, akik irányt szabnak a közösségnek. Ennek a közösségnek, mint minden más digitális közösségnek, az adminok és a moderátorok töltik be ezt a tisztséget, így naná, hogy a mi iránymutatásaink az elsődlegesek. És okkal tesszük, hiszen, ha nem tennénk, már ez a fórum is egy lenne a fikatengerben vagy nem is létezne. Ám itt jön képbe a második.

14 éve itt vagy, 17 ezer hozzászólást írtál. Mi sosem töröltünk kommentedet, nem cenzúráztuk, nem szerkesztettük át a mondanivalót, sose bannoltunk, még figyelmeztetést sem kaptál, csak kifejtettük az ellentétes álláspontunkat. Szóval azt hiszem, a vád, hogy megszabjuk, mit gondolsz, nem csak alaptalan, de még sértő is. Hidd el, több eszköz is a rendelkezésünkre áll arra, hogy kitaszítsunk innen egy pillanat alatt, te mégis itt vagy, mert egyikkel sem éltünk. Csakhogy "te és a hozzád hasonlók" észre sem veszitek, milyen toleránsak vagyunk veletek szemben, mennyire nem szabunk meg semmit, de panaszkodni azt tudtok, hogy "megszabjátok, mit gondljunk, nem mondhatom el, amit akarok". A tényeket nézd, amelyek szerint 17 197 esélyt adtunk 14 év alatt, hogy elmond, amit gondolsz. Ennyire befolyásoltunk. Szívesen.

Ja, és még egy harmadik: le van sz*rva, mit mondanak neked más oldalakon vagy ott hogy viselkedsz. Az számít, amit itt teszel. ;) 

El kell ismernem sok igazság van abban, amit leírtál. De úgy érzem az én kritikámban is van igazság. Az rendben van, hogy a fórum vezetői pozitív hangulatot szeretnének és ezt az irányt szabják a közösségnek. Mivel alapvetően pozitív személetű ember vagyok, ezért ezzel maximálisan egyetértek.  De azt nem érzem helyénvalónak, hogy a Star Wars fontossági sorrendje is beletartozzon ebbe az irányszabásba. Szerintem ha valaki összeveti a könyveket, képregényeket a mozgóképes alkotásokkal azzal nem tesz semmi rosszat. Ebben nincs semmi negatív dolog. Van amikor az egyik, van amikor a másik a jobb.

Sajnálom, ha túl keményen fogalmaztam, vagy erősen vágtam vissza. Nem akartam megbántani senkit sem. Bocsánatot kérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nem várom el, hogy odalegyetek a Legendákért. Sosem mondtam és sosem gondoltam ezt. Viszont ti, mintha elvárnátok, hogy az általatok favorizált Star Wars fontossági sorrend tényszerű dolog legyen és szépen mindenki álljon be a sorba és kövesse azt.

Nem várjuk el, hogy odalegyél a filmekért, sorozatokért. Sosem mondtuk és sose gondoltuk ezt. Viszont te mintha elvárnád, hogy az általad favorizált könyveket mindenki szeresse, mindenki jót mondjon róla, mindenki ugyanúgy kezelje, mint te, és aki nem így tesz, annak úgy neki ugrassz, mint foxi a lábtörlőnek. ;) 

Amúgy jól láthatóan van egy, a Disney és a Lucasfilm által meghatározott fontossági sorrend, amiben tetszik vagy sem, a csúcson a mozgóképes produkciók vannak, és minden más azok alá lett besorolva. Ezért írhatják felül azok a könyvekben és képregényekben szereplő dolgokat, és nem fordítva. Egységeségre törekednek, de nem egységesen fontos kockákból építik azt fel. Érthető okokból, a több emberhez eljutó és ezáltal több pénzt hozó művek mindig fontosabbak lesznek, és mindig azok lesznek az elsődleges hivatkozási alapok. Hiába nincs ott a Bad Batch Billaba halálánál a képregényben, a kánon akkor is az, hogy ott vannak. Ahogy Cassiant sem Draven szervezte be a korai lázadásba, hanem Luthen Rael a lázadás késői szakaszában. Stb. Ez a sorrend létezik, és ez a fontos a kánon szempontjából, hiszen azt nem te vagy én, hanem az alkotók szabályozzák, ők fognak a jövőben ezekre hivatkozni. Ezt el lehet fogadni vagy sem, sírhatsz vagy ujjoonghatsz miatta, játszhatod a mártír renegátot, de a nagy többség úgyis az alkotók által kijelölt úton fog haladni egyszerűen azért, mert a nagy többség nem olvassa el a könyveket és a képregényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem várjuk el, hogy odalegyél a filmekért, sorozatokért.

Amúgy jól láthatóan van egy, a Disney és a Lucasfilm által meghatározott fontossági sorrend, amiben tetszik vagy sem, a csúcson a mozgóképes produkciók vannak, és minden más azok alá lett besorolva. Ezért írhatják felül azok a könyvekben és képregényekben szereplő dolgokat, és nem fordítva. Egységeségre törekednek, de nem egységesen fontos kockákból építik azt fel. Érthető okokból, a több emberhez eljutó és ezáltal több pénzt hozó művek mindig fontosabbak lesznek, és mindig azok lesznek az elsődleges hivatkozási alapok. Hiába nincs ott a Bad Batch Billaba halálánál a képregényben, a kánon akkor is az, hogy ott vannak. Ahogy Cassiant sem Draven szervezte be a korai lázadásba, hanem Luthen Rael a lázadás késői szakaszában. Stb. Ez a sorrend létezik, és ez a fontos a kánon szempontjából, hiszen azt nem te vagy én, hanem az alkotók szabályozzák, ők fognak a jövőben ezekre hivatkozni. Ezt el lehet fogadni vagy sem, sírhatsz vagy ujjoonghatsz miatta, játszhatod a mártír renegátot, de a nagy többség úgyis az alkotók által kijelölt úton fog haladni egyszerűen azért, mert a nagy többség nem olvassa el a könyveket és a képregényeket.

Ehhez képest már nem egyszer Ody nekem jött, ha nem adtam maximumot egy új sorozatepizódra, vagy filmre.

És sosem érdekelt, hogy a nagy többség a mozgóképes alkotásokat tekinti a legfontosabbnak. Ez nem befolyásol a véleményem, vagy az ízlésem kialakításában.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Star Wars fontossági sorrendje szubjektív mindenkinek. Ezt véleményem szerint senkinek sem lehet előírni. Itt nincs szó semmiféle beszuszakolásról, se vitatható dologról.

Nem várom el, hogy odalegyetek a Legendákért. Sosem mondtam és sosem gondoltam ezt. Viszont ti, mintha elvárnátok, hogy az általatok favorizált Star Wars fontossági sorrend tényszerű dolog legyen és szépen mindenki álljon be a sorba és kövesse azt.

Ez a hivatalos kánon. Ezt nem mi találtuk ki, hanem a Lucasfilm. A többit Dzséjt leírta, és ezt a vitát is lefolytattuk már párszor. Az a te dolgod ha nem akarod elfogadni a hivatalos hierarchiát.

 

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem ha valaki összeveti a könyveket, képregényeket a mozgóképes alkotásokkal azzal nem tesz semmi rosszat. Ebben nincs semmi negatív dolog.

De hát ki mondta, hogy ez negatív? Senki. Össze lehet vetni, csak ugye itt jön be a képbe a fentebb írt tézis. Egy könyv pl. sose fog felülírni egy filmet. 

 

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

ajnálom, ha túl keményen fogalmaztam, vagy erősen vágtam vissza. Nem akartam megbántani senkit sem. Bocsánatot kérek.

Nem kell bocsánatot kérni, csak figyelj oda máskor, hogy ne szedd szét azt aki esetleg az EU-s vonalon más álláspontot képvisel. Itt nem arra gondolok, hogy nyeld le ha fikázza, hanem ha úgy áll hozzá, hogy az nem kánon.

 

2 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ehhez képest már nem egyszer Ody nekem jött, ha nem adtam maximumot egy új sorozatepizódra, vagy filmre.

Mert sokszor úgy éreztem, hogy direkt csinálod. Az Andornál is így volt ez. Neked nem jön be az irányvonala, ezért le is fitymáltad szinte az összes részt. Azokra mondjuk már nem is írtam semmit, mert minek? Tudom mi a véleményed róla, én biztos nem fogok erősködni, hogy az miért jó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez a hivatalos kánon. Ezt nem mi találtuk ki, hanem a Lucasfilm. A többit Dzséjt leírta, és ezt a vitát is lefolytattuk már párszor. Az a te dolgod ha nem akarod elfogadni a hivatalos hierarchiát.

 

De hát ki mondta, hogy ez negatív? Senki. Össze lehet vetni, csak ugye itt jön be a képbe a fentebb írt tézis. Egy könyv pl. sose fog felülírni egy filmet. 

 

Nem kell bocsánatot kérni, csak figyelj oda máskor, hogy ne szedd szét azt aki esetleg az EU-s vonalon más álláspontot képvisel. Itt nem arra gondolok, hogy nyeld le ha fikázza, hanem ha úgy áll hozzá, hogy az nem kánon.

 

Mert sokszor úgy éreztem, hogy direkt csinálod. Az Andornál is így volt ez. Neked nem jön be az irányvonala, ezért le is fitymáltad szinte az összes részt. Azokra mondjuk már nem is írtam semmit, mert minek? Tudom mi a véleményed róla, én biztos nem fogok erősködni, hogy az miért jó. 

Nézzük akkor.

Igen, ez a hivatalos kánon. És abban igazad van, hogy mindenki úgy kezeli, ahogy akarja.

 

Valahogy sajnos azt éreztem sokszor, hogy elítélendő, ha összevetek könyvet filmmel, vagy sorozattal. Én is tudom, hogy egy könyv nem ír felül egy filmet. De a könyvbéli elemek átkerülhetnek a filmbe, vagy a sorozatba. És ilyenkor érdemes összevetni őket. Melyik a jobb? Melyik tetszik jobban?...stb.

 

Nem szándékoztam szétszedni senkit sem, aki EU-s vonalon más álláspontot képvisel. Viszont nálam olyan az adjonisten, amilyen a fogadjisten. Ha kedvesen magyarázzák nekem, akkor toleránsan végighallgatom. Viszont, ha keményebben magyarázzák, akkor erősen visszavágok. Viszont az igaz, hogy itt én reagáltam túl a dolgokat. Erősebb, keményebb, gúnyolódóbb választ láttam abban, ami kevésbé volt az.

 

Nem csináltam direkt. Adtam esélyt az Andornak, mert szerettem volna meglátni benne a jót is. És kíváncsi voltam más szereplőre is, nem csak Andorra. Ahhoz viszont, hogy megértsem, meg kellett néznem. És nem fitymáltam le minden részét. Az elejével tényleg elégedetlen voltam. Viszont volt olyan rész is, amire azt mondtam, hogy egész jó,, vagy nagyon jó. A legtöbb részét jobbnak tartom mint a közepest, de még nem elég erősnek a négyeshez. A 3,5 pedig egy ötös skálán messze van a lefitymálástól.

 

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

El kell ismernem sok igazság van abban, amit leírtál. De úgy érzem az én kritikámban is van igazság. Az rendben van, hogy a fórum vezetői pozitív hangulatot szeretnének és ezt az irányt szabják a közösségnek. Mivel alapvetően pozitív személetű ember vagyok, ezért ezzel maximálisan egyetértek.  De azt nem érzem helyénvalónak, hogy a Star Wars fontossági sorrendje is beletartozzon ebbe az irányszabásba. Szerintem ha valaki összeveti a könyveket, képregényeket a mozgóképes alkotásokkal azzal nem tesz semmi rosszat. Ebben nincs semmi negatív dolog. Van amikor az egyik, van amikor a másik a jobb.

Sajnálom, ha túl keményen fogalmaztam, vagy erősen vágtam vissza. Nem akartam megbántani senkit sem. Bocsánatot kérek.

Az összevetéssel nincs gond, bár szerintem banális dolog könyveket filmekkel összevetni. Nagyjából olyan, mint a krumplistésztát összevetni a gumicukorral. De ez ellen csak ellenvéleményünk van. Az ellenvélemény viszont nem azt jelenti, hogy meg akarjuk mondani, mit gondolj. Ezt értsd meg! Ha sokszor ugyanazt hozod fel, értelemszerűen mi sokszor ugyanúgy is fogunk érvelni ellene, ha továbbra sem értünk egyet ezzel a nézőponttal. Viszont te minden ellenvéleményt személyes támadásnak veszel és elkezded dobálni ezeket a röhelyes "ne szabd meg, mit gondoljak", "nem tűröm el, hogy megmond, mi legyen a véleményem" f*szsságokat. Amik k*rvára irritálóak. Nem támadunk, hanem vitázunk, és nem megszabunk, hanem ellenérvekkel kifejtjük a saját véleményünk. Ma is, ahelyett, hogy kifejtetted volna, mit gondoltál azon, hogy Plagueis-szerű mű legyen, inkább nekünk ugrottál. Miért nem lehetett előbb megtenni azt, ami végül utóbb sikerült? Amivel amúgy egyet is tudok érteni.

És bár követeled, hogy mi fogadjuk el a te véleményed, nagyon sokszor az az érzésem, hogy te egyáltalán nem vagy hajlandó elfogadni senkinek a véleményét, aki nem fúj veled egy követ.

Azt meg csendben jegyzem meg, hogy ha a negatív kritikáid nem csak kétsoros, durván összedobált tőmondatokból állnának, hanem rendesen kibontanád, mint mondjuk a könyvek esetében, nem lenne olyan "fröcsögő" jellege, és talán meg is tudnánk érteni, miért nem tetszik egy adott rész. Mert így nekem például a legtöbb esetben az csapódik le, hogy utálod a mozgóképes műveket, ezért mindet leszólod, és már ott járok, hogy akárhányszor meglátom, hogy posztoltál a könyves topikon kívül, egyből ez az első gondolatom: "na már megint mi nem tetszik neki". Összeszórt mondatokból alkotott vélemény mögött nehéz meglátni a valós gondolatokat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

  

Az összevetéssel nincs gond, bár szerintem banális dolog könyveket filmekkel összevetni. Nagyjából olyan, mint a krumplistésztát összevetni a gumicukorral. De ez ellen csak ellenvéleményünk van. Az ellenvélemény viszont nem azt jelenti, hogy meg akarjuk mondani, mit gondolj. Ezt értsd meg! Ha sokszor ugyanazt hozod fel, értelemszerűen mi sokszor ugyanúgy is fogunk érvelni ellene, ha továbbra sem értünk egyet ezzel a nézőponttal. Viszont te minden ellenvéleményt személyes támadásnak veszel és elkezded dobálni ezeket a röhelyes "ne szabd meg, mit gondoljak", "nem tűröm el, hogy megmond, mi legyen a véleményem" f*szsságokat. Amik k*rvára irritálóak. Nem támadunk, hanem vitázunk, és nem megszabunk, hanem ellenérvekkel kifejtjük a saját véleményünk. Ma is, ahelyett, hogy kifejtetted volna, mit gondoltál azon, hogy Plagueis-szerű mű legyen, inkább nekünk ugrottál. Miért nem lehetett előbb megtenni azt, ami végül utóbb sikerült? Amivel amúgy egyet is tudok érteni.

És bár követeled, hogy mi fogadjuk el a te véleményed, nagyon sokszor az az érzésem, hogy te egyáltalán nem vagy hajlandó elfogadni senkinek a véleményét, aki nem fúj veled egy követ.

Azt meg csendben jegyzem meg, hogy ha a negatív kritikáid nem csak kétsoros, durván összedobált tőmondatokból állnának, hanem rendesen kibontanád, mint mondjuk a könyvek esetében, nem lenne olyan "fröcsögő" jellege, és talán meg is tudnánk érteni, miért nem tetszik egy adott rész. Mert így nekem például a legtöbb esetben az csapódik le, hogy utálod a mozgóképes műveket, ezért mindet leszólod, és már ott járok, hogy akárhányszor meglátom, hogy posztoltál a könyves topikon kívül, egyből ez az első gondolatom: "na már megint mi nem tetszik neki". Összeszórt mondatokból alkotott vélemény mögött nehéz meglátni a valós gondolatokat.

Igen. Csak az a baj, hogy későn ismerem fel, feleslegesen vitázunk. Lehet, hogy évekkel ezelőtt fel kellett volna ismernem nekem is. Ahogy nektek is, egyébként. Ugyanis mi szerintem egyéni szubjektív dolgokról, ízlésekről vitázunk. Mennyire jó, vagy nem jó. mennyire illeszthető be valami, mennyire nem, vagy mennyire illik ez, vagy az a képbe, mennyire nem. Ezeknél úgyis mindenki kialakítja a saját véleményét. Évek óta úgy érzem, ezekről felesleges vitázni. Az "érvek", amiket úgyis felhozunk, szubjektív dolgok. Tehát, úgyse fogja egyik fél sem meggyőzni a másikat. És nem is kell, hogy meggyőzzük egymást. Felesleges. Én se akarom, hogy máshogy érezd, vagy kezeld.

Igen, túlreagáltam, amikor nektek ugrottam. @Donát hozzászólását gúnyolódónak, lekezelőnek éreztem. Aztán azt is rosszul éltem meg, hogy Plagueis-fétisről írtál. Mondtam már, hogy most tényleg feleslegesen felkaptam a vizet. Amiben benne volt az is, hogy én is rosszul tűrtem, ha évekkel korábban valamivel kapcsolatban ment a kioktatás.

Két okból nem írtam hosszabb véleményt az Andor epizódokhoz. 1. Alapvetően könyves ember vagyok, így bármilyen filmről, sorozatról rövidebben szoktam csak nyilatkozni. 2. Azért sem írtam hosszabb véleményt, mert akkor Ody még jobban felkapja a vizet, hogy én megint fikázok össze-vissza. Gondoltam, ha már amúgy sincs abszolút pozitív véleményem és ennyire felemás élményt nyújt az Andor, akkor csak röviden leírom és nem rugózok rajta. Az amúgy is probléma szokott lenni, nem?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Aztán azt is rosszul éltem meg, hogy Plagueis-fétisről írtál.

Ezért elnézést, csak poénnak szántam, nem bántásnak.

 

11 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Gondoltam, ha már amúgy sincs abszolút pozitív véleményem és ennyire felemás élményt nyújt az Andor, akkor csak röviden leírom és nem rugózok rajta. Az amúgy is probléma szokott lenni, nem?

Ha egyszer leírod, az nem rugózás és nem is probléma.

 

14 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen. Csak az a baj, hogy későn ismerem fel, feleslegesen vitázunk. Lehet, hogy évekkel ezelőtt fel kellett volna ismernem nekem is. Ahogy nektek is, egyébként. Ugyanis mi szerintem egyéni szubjektív dolgokról, ízlésekről vitázunk. Mennyire jó, vagy nem jó. mennyire illeszthető be valami, mennyire nem, vagy mennyire illik ez, vagy az a képbe, mennyire nem. Ezeknél úgyis mindenki kialakítja a saját véleményét. Évek óta úgy érzem, ezekről felesleges vitázni. Az "érvek", amiket úgyis felhozunk, szubjektív dolgok. Tehát, úgyse fogja egyik fél sem meggyőzni a másikat. És nem is kell, hogy meggyőzzük egymást. Felesleges. Én se akarom, hogy máshogy érezd, vagy kezeld.

Azért itt is vannak objektív dolgok, például az, hogy egységes-e az univerzum vagy sem, azt csak objektíven mérhető. Objektíven nem az. Az, hogy kinek mennyire jön be az egységesség megbomlása, meddig tolerálja azt, az már szubjektív. De szubjektív dolgokról is lehet vitázni, marhaság, hogy nem lehet. Akkor semmiről sem beszélgethetnénk (egy jó vita meg nem rossz dolog, az nem egyenlő a veszekedéssel).

Az sem ördögtől való, ha hagyod, hogy változzon a véleményed másoknak hála. Persze meg kell szűrni, kire és miért hallgatsz, én például a jól felépített érvelésekre vagyok fogékony. Nem mindig győznek meg, de van, amikor igen. És van, hogy úgy haladunk egymás felé, hogy végül mindkettőnk véleménye megváltozik és eljutunk egy közös nevezőre. Makacsul ragaszkodni valamihez, nem a legjobb dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

 Ugyebár le van írva, hogy nem az a cél, hogy mindenki ódákat zengjen. Én viszont pontosan ezt érzem, hogy ez a cél itt. Legalábbis, mintha ezt tűztétek ki volna célul. Illetve még azt is érzem, hogy te és a hozzád hasonlók álláspontja lenne a "kötelezően követendő". 

 

Pár embernek azért nem tetszett az EP9 , leírta és nem lettek kirakva. Leírták, jött egy vélemény és vagy elfogadta az illető vagy nem, és továbblépett. Nálam is eleinte nagy tetszés volt(a film után hajnal négyig beszélgettünk nálam róla pár itteni fórumtaggal) aztán baromira zavart hogy Palpatine visszajött, ma meg már imádom a filmet. Ez ennek a fórumnak és tagjainak köszönhető. Mert nagyon átjön az a pozitivum ahogy beszéltek róla, ugyanakkor @Dzséjt nagyon jól elmagyarázta a filmbeli lukakat(Strand Cast és társai), hogy most már nagyon jónak tartom Palpi visszatértét. Mindennél pozitívan álltam hozzá az utóbbi időben ennél a filmnél volt egy megingás, de hála a fórumnak helyrejött. Magyarán attól függ hogy állsz hozzá. Nem fog mindig tetszeni amit az sw-kben látunk, de sokkal jobb úgy hozzáállni hogy kérdéseket raksz fel és belerakod az új dolgot a nagy egészbe. A nagy egész pedig egy csodálatos dolog. Ha rálátsz és meg akarod érteni amit nem értesz akkor rájön az ember hogy mennyire zseniális dolgot tett az sw-vel a Disney az utóbbi 7 évben. De ehhez nyitottnak kell lenni és érdeklődőnek.  

Ítt jön a másik hogy követendő álláspont. Megértem amit írsz. Én sokáig az éreztem hogy @Dzséjt és @Bomarr totálisan hülyének néz. Írtam valamit(nem feltétlenül sw-témát), jöttek ők és darabokra szedték az írásomat én meg itt ültem megsemmisülve. Ilyenkor hónapokig nem írtam hisz kinek hiányzik ez? Úgy éreztem hogy teljesn mindegy mit írok ők le fogják degradálni. Nem fontos a véleményem stb..

Hosszú időnek kellett ahhoz eltelni mire rájöttem hogy ez csak bennem van. Mármint az a gondolat hogy ők hülyének néznek. Hogy az a fő és jó gondolkodás ahogy ők látják.

Igazából annyi van hogy ők erős(ebb) személyíségek, az írásuk tartalma és stilusa határozott. De igazából sosem néztek hülyének. Mert persze azt nem vettem észre mikor tetszett nekik egy írásom stb.

Amióta ezt levetkőztem örömmel jövök fel a fórumra írni is. Neked is ezt kéne tenni. @Dzséjt és @Ody Mandrell nem akarják neked megszabni mit gondolj.

 

 

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

 @Donát hozzászólását gúnyolódónak, lekezelőnek éreztem.

 

Igen @Donát az utóbbi időben sajnos néha elveti szerintem a sulykot(pl @Dzséjt-el szemben a hoth-i csatával kapcsolatban). Ilyenkor jelzem neki és abba is maradt.

Amire viszont utalsz, amit a Plaqueis topikba írsz, azzal semmi gond nem volt. Egy tényt közölt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Frenkie írta:

Igen @Donát az utóbbi időben sajnos néha elveti szerintem a sulykot(pl @Dzséjt-el szemben a hoth-i csatával kapcsolatban). Ilyenkor jelzem neki és abba is maradt.

Amire viszont utalsz, amit a Plaqueis topikba írsz, azzal semmi gond nem volt. Egy tényt közölt.

:lol: :lol: :lol: 

 

Na jól van, inkább lapozzunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szubjektív dolgokról való vitáknak továbbra sem látom értelmét. Lásd A Hatalom Gyűrűit. Imádom a sorozatot. A molyon ki is fejtettem, miért szeretem a részeket. Ott olyan emberek találtak meg és kötöttek belém, akiknél egyértelműen úgy éreztem, hogy rá akarnak venni: én is utáljam. Nem tudtam mit kezdeni az ottani vitákkal, feleslegesek és parttalanok voltak. Ott is kifejthettem volna bővebben, de nem lett volna semmi értelme, úgyis mindenbe belekötöttek, és el akarták ismertetni velem, hogy objektíve sz*r A Hatalom Gyűrűi. Az, hogy nekik nem tetszett, az az ő egyéni problémájuk, Ahogy az is az én egyéni problémám, hogy kevésbé jött be az Andor. Ez ilyen mutatvány. Mindig lesznek olyan filmek, sorozatok, könyvek...stb melyek bejönnek, mások meg nem annyira. Ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az se véletlen, hogy a filmkészités, a szinészet, a vágás, a rendezés  stb. mind tanulható szakma. Ha valóban nem lehetne objektiven felmérni hogy mi a jó színészet akkor nem kéne oktatni. Be lehetne hivni bárkit az utcáról aztán majd valakinek tetszik valakinek meg nem. De hát ugye ez nem igy működik.

Önmagában az hogy valakinek tetszik-e egy produktum, az nyilván roppant szubjektív. De ez nem jelenti, hogy elemeiben nem lehet felmérni, hogy az adott mű színvonalasan van-e összerakva. Nálam is van olyan film, amin ugyan látom hogy szinvonalasan van megcsinálva, de nem tetszik és forditva is: esetlen az egész mégis tetszik. Nem kell ez legyen a perdöntő, de ettől még az hogy mi mennyire van profin összerakva nagyonis kielemezhető és emiatt megvitatható.

Tipikus példa  az obkjektiv fokmérőkre, hogy mondjuk az adott sztori koherens-e és van-e értelme? Ez aztán rém objektív. Nem véletlen, hogy rengeteg ilyen jellegű vita ment a fórumon az SW produkciók kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A moly alapvetően jó honlap, csak beszabadulnak néhanapján erőszakosabb elemek, de ez ritka. Ilyenkor ott rejtem, tiltom, így nem látom többé a véleményét, és akkor nem zavarjuk egymást.

 

Ezektől a bizonyos módszerektől se vagyok elragadtatva, amik alapján akár a filmkészítést, festészetet, írást, vagy bármi más művészeti ágat oktatnak. Ezekben azt látom, hogy szubjektív dolgokra húznak rá objektív maszlagokat. Nincs semmi értelme a művészetnek, ha azt is objektívnek mondott korlátok közé szorítják. Az már nem is művészet az én szememben, hanem valami beszabályozott dolog. A történelem folyamán is mindig voltak olyanok, akik újítani akartak. Máshogy csinálni, eltérni a lefektetett alapoktól. Aztán mindenki maga eldönti, hogy az neki kellemes-e vagy sem. Mert végül is ez a legfontosabb. Mindegy az hogy úgynevezett szakmai dolgok miatt mennyire jól van összerakva. Ha nem tetszik, akkor nem tudok vele mit kezdeni. Mindegy az, hogy mennyire tartják esetlennek szakmailag és magyaráznak bele objektívnek mondott dolgokat,  ha szeretem, akkor szeretem.

Ez éppolyan dolog, mint a kritika írása. Vannak ott is objektív tényezők, de a konklúzió, az hogy mennyire jó, nem jó, mennyire működik, nem működik az már egyéni dolog. A minőség meghatározása, a minőségi palettán való belövés - véleményem szerint - csak és kizárólag szubjektív lehet. Nem hiszek az objektív minőségben, sőt kifejezetten tagadom. A világ egyik legnagyobb hazugságának tartom.  Pl.  Carlo Borsezio, Torino legrettegettebb zenekritikusa eléggé lehúzta Puccini Bohémélet című operáját. Ma meg ha Puccini felmerül, a Bohémélet is előkerül, a legnépszerűbb darabja lett. Ha létezne objektív minőség, akkor Carlo Borsezio nem írhatta volna azt, hogy a Bohémélet feledésbe fog merülni.

Neki nem tetszett, ezért lehúzta, kész ennyi.  Persze, az hogy a Bohémélet népszerű lett sem jelent objektív igazságot. Csak annyit, hogy egy nagyobb tömegnek elnyerte a tetszését. De az, hogy az ember majd egyet fog érteni ezzel a tömeggel, vagy pont Borsezio álláspontjával ért majd egyet, azt csakis saját magán múlik, hogy neki tetszik-e.

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ezektől a bizonyos módszerektől se vagyok elragadtatva, amik alapján akár a filmkészítést, festészetet, írást, vagy bármi más művészeti ágat oktatnak. Ezekben azt látom, hogy szubjektív dolgokra húznak rá objektív maszlagokat. Nincs semmi értelme a művészetnek, ha azt is objektívnek mondott korlátok közé szorítják. Az már nem is művészet az én szememben, hanem valami beszabályozott dolog.

Laughing Out Loud Lol GIF by Minions

New Girl Facepalm GIF by HULU

Happy Big Brother GIF by MOODMAN

the naked gun facepalm GIF

Szóval az író ne tanuljon meg helyesen írni és fogalmazni; a színész ne tanuljon meg helyesen beszélni, az érzelmeket helyesen kifejezni; az operatőr ne tanulja meg, melyik kamerával milyen beállítást érdemes csinálni; a fényképész ne értsen a fényképek típusához; a zenész a hangszerekhez, ne tanuljon meg kottát olvasni, stb. Csak ütögesd a zongora gombjait vakon, a vakvilágba beleirj a hejesirással törődve semmmit te... Ettől leszel művész, aranyapám. Ekkora baromságot, amit az idézett szövegben leírtál, ebben a hónapban még nem hallottam. Pedig rendszeresen olvasom a HVG Facebook oldalán a kommenteket. És a Föld is lapos, ugye? Meg emberek sosem jártak a Holdon, a gyíkemberek viszont a világ urai. Érezd ezt nyugudtan lekezelőnek és/vagy sértőnek, de ez egy tudatlan, téves és ostoba vélemény.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ekkora baromságot, amit az idézett szövegben leírtál, ebben a hónapban még nem hallottam.

 

Hát én se, de én idén. Pedig én azért szoktam olvasni facebook kommenteket a wc-n trónolva mindeféle téma alatt, de ilyen irdatlan marhaságot az oltásellenesektől olvastam tavaly utoljára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ezektől a bizonyos módszerektől se vagyok elragadtatva, amik alapján akár a filmkészítést, festészetet, írást, vagy bármi más művészeti ágat oktatnak. Ezekben azt látom, hogy szubjektív dolgokra húznak rá objektív maszlagokat. Nincs semmi értelme a művészetnek, ha azt is objektívnek mondott korlátok közé szorítják. Az már nem is művészet az én szememben, hanem valami beszabályozott dolog.

Pedig a metodikát, az alapokat meg kell tanulni. Ezután már az individuum és a tehetség formálja ezt a tudást, ami keretek nélküli szárnyalhat. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Laughing Out Loud Lol GIF by Minions

New Girl Facepalm GIF by HULU

Happy Big Brother GIF by MOODMAN

the naked gun facepalm GIF

Szóval az író ne tanuljon meg helyesen írni és fogalmazni; a színész ne tanuljon meg helyesen beszélni, az érzelmeket helyesen kifejezni; az operatőr ne tanulja meg, melyik kamerával milyen beállítást érdemes csinálni; a fényképész ne értsen a fényképek típusához; a zenész a hangszerekhez, ne tanuljon meg kottát olvasni, stb. Csak ütögesd a zongora gombjait vakon, a vakvilágba beleirj a hejesirással törődve semmmit te... Ettől leszel művész, aranyapám. Ekkora baromságot, amit az idézett szövegben leírtál, ebben a hónapban még nem hallottam. Pedig rendszeresen olvasom a HVG Facebook oldalán a kommenteket. És a Föld is lapos, ugye? Meg emberek sosem jártak a Holdon, a gyíkemberek viszont a világ urai. Érezd ezt nyugudtan lekezelőnek és/vagy sértőnek, de ez egy tudatlan, téves és ostoba vélemény.

A helyesírást, kottaolvasást, hangszeren való és az egyéb alapvető készségek megtanulását nem soroltam ide. Nem részleteztem, konkrétabban mit értek a fentiek alatt, de abszolút nem ezeket. Ezért félreérthető volt.

Arra gondoltam, hogy pl. mitől jó egy párbeszéd, tájleírás. Mitől szép, vagy jó egy tájkép, önarckép. Hogyan kell cselekményt kibontani, a karakterek útját vezetni? Hogyan kell szobrot ábrázolni? Általános fogódzókat lehet tanítani, meg dolgokat hogy működnek általánosságban, de azok csak fogódzók, hogy megtalálja a saját ösvényét. A végeredmény kialakítása a művész dolga. Lehet, hogy ki akar fejezni egy új gondolatot, és el akar térni attól, ahogy azt oktatják. Máshogy akarja ábrázolni. Mert újítani akar. Ha mindenki a régi szabályok szerint alkotna, akkor nem születnének új dolgok a művészetben.

A lényeg az, hogy szerintem a minőségi művészi alkotások létrehozását nem lehet oktatni. Általános fogódzókat lehet adni hozzá, de az alkotás egyéni művészi folyamat. Szív, tehetség és érzelem keveréke. Máskülönben sosem születtek volna új műfajok. Sosem született volna regény, popzene...stb

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Hát én se, de én idén. Pedig én azért szoktam olvasni facebook kommenteket a wc-n trónolva mindeféle téma alatt, de ilyen irdatlan marhaságot az oltásellenesektől olvastam tavaly utoljára.

És pont ezért teljesen felesleges vele vitázni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem. Nem szokásom a tagszámlálót figyelni így fel se tűnt az ötszázezres állás. Lefogadom hogy ha feltűnt volna akkor tutira nem jutott volna eszembe képet csinálni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.