Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Drága barátaim! A fórum egy újabb mérföldkőhöz érkezett. Szép csendben elértük a fél millió hozzászólást!! Amikor elindult az oldal mindez elképzelhetetlen volt. Anno így örültünk az első héten:

2005. 06. 25. - 0:14, Ody Mandrell írta:

Hihetetlen, hogy több mint 17 év telt el azóta, hogy elindult ez az oldal! És 500.000 hozzászólás született ezalatt. Elképesztő. :clap: 

Ha egy ehhez fogható helyet keresnék a messzi-messzi galaxisban, azt hiszem, alighanem Maz Kanata kastélyában kötnék ki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is feltétlen hígításra gondoltam, hanem olyan emberekre akik pozitív aktivitásukkal be tudnának szállni a fórum vérkeringésébe. :) Egyébként tök jó hogy itt mindenki értelmes, és lehet beszélgetni az SW mélyebb bugyrairól. 

 

Van pár olyan tag akit sajnálok, hogy nem írnak már. Ilyen @Brodie vagy @M.Laci. De biztos van még több is.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csináltam egy kis összesítést éves alapon hogy néznek ki a hozzászólások. Íme:

 

2005: 15.650

2006: 29.835

2007: 21.145

2008: 23.638 (TCW kezdete)

2009: 42.627

2010: 44.949

2011: 36.933

2012: 38.265

2013: 25.847 (TCW megszűnése)

2014: 24.430

2015: 27.990 (TFA premier)

2016: 26.850

2017: 24.993 (TLJ premier)

2018: 21.727

2019: 27.822 (Mandalori és TROS premier)

2020: 27.278

2021: 22.309

2022: 17.742 (12.16-ig)

 

Nagy valószínűséggel az idei év lesz az első olyan teljes év, amikor beesik a hozzászólásszám 20 ezer alá. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW 13-ban szűnt meg, 12-ben a Disney átvétel történt :) egyébként a klasszikus fórumozás sajnos kezd kiveszni a divatból, az idő előrehaladtával egyre nehezebb lesz új és aktív tagokat bevonzani

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy a kyber térben is minden a felületesség irányába halad, de éppen ezért is kell egy ilyen hely. A Facebook posztoktól, meg az alájuk írt sok okosságtól mindig herótom van. Csak abban a formában nem tudnám elképzelni a fórum létezését. Remélhetőleg mindig leszünk elegen egy ilyen hely fennmaradásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Discordot elég jól testre lehet szabni, és ott is vannak topik lehetőségek. Bár én sem vagyok nagy rajongója (csak a munka miatt használom), de sokkal-sokkal jobb, mint a Facebook. Na nem mondom, hogy álljunk át arra, ezerszer jobban szeretem ezt a hagyományos felületet, ami sokkal-sokkal-sokkal jobb, mint a Discord. A mai rohanó világban itt még lehet időt szakítani arra, hogy esszét írj egy témában, és biztos lehetsz abban, hogy azt valaki el is olvassa, arról nem is beszélve, hogy évekkel korábbi bejegyzséseket is vissza lehet olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tudom, hogy a kyber térben is minden a felületesség irányába halad, de éppen ezért is kell egy ilyen hely. A Facebook posztoktól, meg az alájuk írt sok okosságtól mindig herótom van. Csak abban a formában nem tudnám elképzelni a fórum létezését. Remélhetőleg mindig leszünk elegen egy ilyen hely fennmaradásához.

Én is remélem. :) De az igaz, hogy azon kívül, hogy szereti ezt az univerzumot és érdeklik a dolgok az átlagosnál nagyobb mélységben is, elsősorban az kell, hogy ne riassza el az olvasás, és lehetőleg az írás sem. Itt azért mindig is úgy volt, hogy igényesek a hozzászólások, nyelvtani hibák és nagyobb pongyolaságok nélkül, vagyis írni és olvasni is szerető emberek közege vagyunk. A trend viszont sajnos nem ez, hanem a párszavas kommenteket beíró és videókból tájékozódó fogyasztókból van egyre több, akár még a SW világát szeretők között is. 

De én is azt mondom, amit Donát, hogy a minőség sokkal fontosabb, mint a mennyiség! Soha nagyobb bajunk ne legyen, minthogy évente nem jön össze csak 15 ezer hozzászólás. :) 

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nagy valószínűséggel az idei év lesz az első olyan teljes év, amikor beesik a hozzászólásszám 20 ezer alá. 

Pedig az idén volt új tartalom bőven, amiről lehetett beszélgetni. Talán az van mögötte, hogy kevesebb a diák tagunk, aki jobban ráér hozzászólni, az idősebbek meg kevésbé érnek rá. :P Munka mellett nehezebb időt szakítani erre, pláne, ha valóban igényesen akar az ember hozzászólni az adott témákhoz. 

 

S én magam még egy dolgot azonosítottam, ami hosszabb távon visszatekintve talán csökkentette a hsz. számokat: a hangulatjelek bevezetését pár évvel ezelőtt (bár már nem emlékszem, mikor történt). Nagyon jók, de mivel pont arra valók, hogy gyors visszajelzést adjanak az írónak, ezért ha nincs idő, akkor a visszajelzés ennyi is marad. Régebben talán több volt a rövid reagáló hozzászólás, amelyeket teljesen kiváltottak a hangulatjelek. Vagyis a hsz szám csökkenés nem feltétlenül jelenti az érdeklődés mérséklődését, inkább csak más formában látszik ezek egy része. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Pildi írta:

S én magam még egy dolgot azonosítottam, ami hosszabb távon visszatekintve talán csökkentette a hsz. számokat: a hangulatjelek bevezetését pár évvel ezelőtt (bár már nem emlékszem, mikor történt). Nagyon jók, de mivel pont arra valók, hogy gyors visszajelzést adjanak az írónak, ezért ha nincs idő, akkor a visszajelzés ennyi is marad. Régebben talán több volt a rövid reagáló hozzászólás, amelyeket teljesen kiváltottak a hangulatjelek. Vagyis a hsz szám csökkenés nem feltétlenül jelenti az érdeklődés mérséklődését, inkább csak más formában látszik ezek egy része. 

Szerintem is jelentős számú hsz-t váltanak ki ezek, viszont, ezekre a hsz-ekre nincs is szükség. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 12/16/2022 at 4:40 PM , Ody Mandrell said:

Én csak felhasználóként vagyok egy ilyen oldalon, de ott híreket írnak. Annyira nem ismerem milyen lehetőségek vannak. 

Én a Rebo miatt rászoktam a discordozásra, és alapvetően pozitív tapasztalataim vannak vele, de az tény, hogy ide lehet tényleg hosszú és egybefüggő szövegeket írni, plusz visszakeresni is egyszerűbb mint egy discord szerver egyik szobájában. Én valami olyasmihez tudom hasonlítani a discordot mint egy messenger csoport csak rendszerezettebben és testreszabhatóbban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.