Ugrás a kommentre

Han Solo vs. Ahsoka Tano (Nyolcaddöntő)


Donát

Nyolcaddöntő #2  

28 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness top 8-ba?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Mire lesz elég a legjobban felépített animációs karakter az űber laza Han Soloval szemben?

 

Én még lamentálok egy kicsit a szavazatomon, mert 1) Solo nem annyira a szívem csücske 2) de nyilván ikonikus karakter 3) és Ahsokát sem lehet egy kézlegyintéssel elintézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP7 és a Solo után nagyon nehéz ez a döntés. Mindkét szereplő az első szereplésüktől kezdve nagy utat járt be. Han Solo karaktere nálam az EP7-nél érte el a csúcsot, addig "csak" egy nagyképű és mégis bajtársias csempész volt. Az ébredő Erő-ben azonban Ford szvsz mindenkit lejátszott a színről és Han halála a SW történelem legikonikusabbjai közé tartozik, ez nem vitás. Ahsokával szemben nálam ez el is dönti a kérdést, így rá szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amig csak a régi trilógia létezett Solo különösebben nem érdekelt. Nem is zavart de különösebben nem kötődtem hozzá. Azóta viszont a Disney-éra rengeteget hozzátett a karakteréhez: először a remek ep.7-es halál jelentével, majd egy kiváló spin-offal. Akárhányszor megnézem a Solo-t mindig úgy hagyom abba, hogy ebből még többet akarok látni. Már nézném is a Solo 2-öt. Alden Ehrenreich szenzációs volt a szerepben.

Ezzel szemben Ahsokánál pont az ellenkezőjét érzem: szerintem már túlságosan sokat kaptunk belőle. Már meg kellett volna halnia. A TCW-ben a végére imádtam és kétségtelen hogy kapott egy-két egészen zseniális jelenetet (mint amikor otthagyja a rendet.... gyönyörű az egész szekvencia). De már túl van húzva. Az hogy még az ep.6 után is él, nekem már sok.

Solo-ra ment a szavazatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Amig csak a régi trilógia létezett Solo különösebben nem érdekelt. Nem is zavart de különösebben nem kötődtem hozzá. Azóta viszont a Disney-éra rengeteget hozzátett a karakteréhez: először a remek ep.7-es halál jelentével, majd egy kiváló spin-offal. Akárhányszor megnézem a Solo-t mindig úgy hagyom abba, hogy ebből még többet akarok látni. Már nézném is a Solo 2-öt. Alden Ehrenreich szenzációs volt a szerepben.

Dettó. :)

Nagyon kedveltem Ahsokát a TCW-ben, és a Rebels-beli szereplése is jól sikerült (nekem még nem volt sok), de azzal én is úgy vagyok, hogy nagyon szeretném még Alden Ehrenreicht Soloként látni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem, hogy Ahsoka mostanra a galaxis megkerülhetetlen szereplőjévé vált, legalább annyira fontos mint Han Solo... És Ahsoka mindig is szimpatikusabb volt, így rá szavaztam... de úgy néz ki nem lesz sok esélye...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo nekem már az OT-ban is nagyon bejött, (sőt itt volt egyértelműen a kedvencem, hogy melyik részbe, az passz) rengeteg ikonikus jelenete van az Ep4-7-ig. (tudom, hogy volt a Soloban, saját filmjébe ne lett volna,:hehe: de nekem itt jött be a legkevésbé) Ford remekül hozza a karaktert, meg bírom, egy laza űrcsempész akiből egy felelősségteljes lázadó (tábornok) lesz, hogy aztán öreg korára megint egy laza űrcsempész legyen. És szerintem is vitte a prímet a TFA-ban, az meg külön tetszett, hogy hisz az erőben, a jedi rendben. (tehát a hókuszpókuszban)  Nekem a halála is tetszett, nagyon szép és megindító volt, és nem anyáztam a Disneyt, hogy mit tettek, :psycho:reakciója miatt már megérte az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen sem lamentálok sokat, lényegében ugyanúgy vagyok vele, mint Bomarr. Ahsoka jó-jó, de mostanra már szép nagy "WTF???" a leányzó, ami nem tetszik. Ezen persze a jövőben változtathatnak, de hát mi most vagyunk a mostban. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leszek az ördög ügyvédje és szavazok Ahsokára. Én imádtam a feltűnését Rebels végén, bár valahol én is remélem, hogy egyszer véget ér a története, mert tényleg sokáig húzzák (s nekem nem a mennyiség miatt nem tetszik ez, hanem mert türelmetlen vagyok, mi lesz végül vele).  Ellenben Han Solo, mint karakter, soha se fogott meg igazán, bár a Solo-ban nagyon bírtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hant hozzám is az Ep7 és a Solo hozta közelebb, előtte viszonylag semlegesnek tartottam. Bár helyén volt a szíve, az Ep4-ben nem csíptem a flegma hozzáállását. Az Ep5-6 szerencsére ívet adott a karakternek, aki pozitív irányba feljlődött. A nemtörődöm csempészből végül felelősségteljes férj, majd apa lett. A halál jelenete és a Kylóval való dráma zseniális, a dinamikája Chewie-val is az Ep7-ben működik legjobban. A rengeteg könyv (igaz, ezek java Legendák), képregény és a filmek után viszont én inkább őt érzem "soknak". Ettől függetlenül egy Solo folytatásra vevő lennék, nem feltétlen a karakter, inkább a történet miatt.

 

Ahsokát a TCW film idején viszonylag sok támadás érte, de én már akkor is kedveltem. Hibái ellenére gyorsan átjött, milyen tiszta, pozitív és szerethető jellem. Engem sosem idegesített a lázas megfelelni akarása mesterének, amit olyankor pimaszsággal próbált fesztelenebbé tenni. Tetszik az a konstans fejlődés, amit a TCW mozifilmtől kezdve folyamatosan reprezentált. Rengeteg erős jelenete van, a Rend elhagyása az egyik legmegindítóbb. Nem érzem azt, hogy már véget kellett volna vetni a karakter útjának, bár a Rebelsben fel voltam készülve rá... az endori ütközet idején 40 éves, szóval "húzhatják" még a dolgot. Engem inkább az a rengeteg lyuk zavar vele kapcsolatban. Minimális infónk van arról, mihez kezdett a TCW és a Rebels között (az Ahsoka regény kihagyott ziccer volt e téren). Hogy élte meg a Lázadást (Ep4-5-6), majd mihez kezdett ezt követően. Bár ez utóbbival valószínűleg foglalkoznak még a jövőben. Azzal egy álom válna valóra, ha élőszereplős formátumban is megjelenne a togruta. Saw után ez nem lehetetlen. Sőt, szerintem bővem megérett rá. Természetesen rá szavaztam, sokkal közelebb érzem magamhoz a karaktert párbaj ellenfelénél. 

 

Ezt meg csak úgy itthagyom, mert... miért ne? :) 

D3_G37rWsAAE0Yn.jpg:large

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.